Wydałem 800 tysięcy tokenów na budowę aplikacji webowej prawie w całości kodem generowanym przez AI.

Baza kodu ma 3000 linii testów i 117 testów e2e. Używałem Claude Opus 4.6.

Czego AI nie dało rady:
- Integracja płatności
tomaszs - Wydałem 800 tysięcy tokenów na budowę aplikacji webowej prawie w całości ko...

źródło: 1000039500

Pobierz
  • 6
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

O co chodzi z postami czy komentarzami ludzi na linkedinie czy na youtube o tym ze ai agenci, claude itp pozwalaja im na stawianie projektow od zera praktycznie bez kodowania. Tylko co to za projekty? Kiedys to mialo sens jak czlowiek chcial sie czegos nauczyc, zeby samemu cos zbudowac od zera, ale teraz to w zasadzie po co oni to robia? Raczej malo kto na czyms takim zarabia a wartość edukacyjna też
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@TomekABC123: żeby wrzucać tego AI slopa na githuba i chwalić się jacy to są kreatywni.
A tak serio - no to jest to pożyteczne do automatyzacji jakiś workflow na własnym kompie typu na przykład: teraz bezrobotnym programistom robi automatyczne wyszukiwanie ofert pracy w internecie pasujące do ich cv i automatyczne aplikowanie.
  • Odpowiedz
teraz bezrobotnym programistom robi automatyczne wyszukiwanie ofert pracy w internecie pasujące do ich cv i automatyczne aplikowanie.


@zmarnowalem-zycie-w-it: A firmy uzywaja AI by napisac ladne maile odmowne i sie jakos to kreci ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
Mam mieszane uczucia wobec AI. Każdy feed jest zalany treściami o sieciach neuronowych. Czy nie ma już niczego innego na świecie?

A potem Lyra Rebane przypomniała mi, dlaczego pokochałem programowanie.

Zbudowała kompletny emulator procesora x86 w czystym CSS. Bez JavaScriptu. Bez AI. Same ręcznie pisane arkusze stylów wykonujące prawdziwy kod maszynowy 8086.

Dema
tomaszs - Mam mieszane uczucia wobec AI. Każdy feed jest zalany treściami o sieciach ...

źródło: 1000039392

Pobierz
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Jaka jest uczciwa rynkowa stawka za leada w webdevie. Stack java angular, ponad 10 lat expa. Przyznam szczerze, że dawno nie rozgladalem sie na rynku ze względów rodzinnych, ale przydaloby sie w końcu coś zmienić

#programista15k #webdev
  • 8
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Wiem, że to niekoniecznie najlepsze miejsce na takie wywody, ale może znajdzie się ktoś normalny, kto doradzi bez wyśmiewania.

Pogubiłem się.

Pochodzę z czasów, kiedy nie było AI w IDE. Jak coś się paliło, to był StackOverflow, dokumentacja i ciśnienie, żeby dowieźć. I tak się nauczyłem radzić sobie z presją.

Od
  • 32
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Gufcio: Mordo, ten tag służy aktualnie do zniechęcania ludzi do programowania. Jak chcesz rzetelnie pogadać na takie tematy to zostaje reddit.
  • Odpowiedz
Twoja strona WWW bliżej użytkownika!

Przyspiesz wczytywanie witryny dzięki sieci serwerów rozmieszczonych w wielu lokalizacjach na świecie. CDN nazwa.pl przechowuje elementy strony bliżej odbiorców, dzięki czemu skraca drogę między Data Center a przeglądarką.

Odwiedź nasz blog i dowiedz się więcej o technologii CDN nazwa.pl:
nazwapl - Twoja strona WWW bliżej użytkownika!

Przyspiesz wczytywanie witryny dzięki...

źródło: Twoja strona WWW bliżej użytkownika

Pobierz
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

#programowanie #youtube #projekty #showoff #samotnosc #socialmedia #webdev #startup
Zrobiłem darmową stronę, na której wklejasz kanały YouTube, które oglądasz, wybierasz miasto i widzisz ludzi w Twojej okolicy, którzy oglądają to samo co Ty. Potem możesz do nich napisać.
Pomysł jest prosty: ludzie, którzy wpadają w te same rabbit hole'y o 1 w nocy, prawdopodobnie mają ze sobą dużo wspólnego.
  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

#programowanie #bazydanych #hosting

Nie znam się na bazach danych. W sensie wiem jak działają, korzystam z nich w swoim projekcie, ale nie miałem nigdy formalnego wykształcenia w ani też się specjalnie tego nie uczyłem bo nie było mi potrzebne. #webdev to dla mnie hobby, które sobie klepie kilka godzin w tygodniu, żeby zrobić własną webową aplikację.
No i w pgAdmin połączyłem się poprzez ssh z
CXLV - #programowanie #bazydanych #hosting

Nie znam się na bazach danych. W sensie w...

źródło: obraz

Pobierz
  • 8
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@CXLV: normalne na współdzielonym hostingu. Danych i tak nie obejrzysz. W SQL Server wygląda to tak samo jak przy Postgresie. Jak ktoś tam trzyma top secret data, to sam sobie jest winien. Takie aplikacje powinny być trzymane na dedykowanych serwerach, odizolowane od reszty barachła
  • Odpowiedz
Scrum Master jako brygadzista w firmach IT

Rola Scrum Mastera miała być jednym z najbardziej rewolucyjnych elementów zwinnych metodyk. Facylitator, lider służebny, strażnik wartości Scruma i katalizator zmiany organizacyjnej. W praktyce wielu polskich firm IT Scrum Master coraz częściej przypomina jednak postać dobrze znaną z poprzedniej epoki: brygadzistę pilnującego normy.

Od servant leadera do nadzorcy tablicy

W
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Ksiega_dusz: a nie było czasem tak że skrum master miał być rolą w projekcie a nie stanowiskiem samym w sobie. Kiedyś w miarę komunikatywny dev zostawał SM i se prowadził te spotkania tabelki robił itp. Ot 2-3 godziny w tygodniu poświęcone na pierdy zamiast kodzenia

To firmy źle zrozumiały manifest i pozatrudniał nadzorców z batem w ręce zamiast mózgu w głowie
  • Odpowiedz
Kiedyś w miarę komunikatywny dev zostawał SM i se prowadził te spotkania tabelki robił itp. Ot 2-3 godziny w tygodniu poświęcone na pierdy zamiast kodzenia


@Lurlve: historia zatacza zdrowe koło, bo u mnie na zakładzie jest dokładnie tak jak piszesz
  • Odpowiedz
Przez lata uchodzili za wygranych transformacji cyfrowej. Programiści w kontrze do klasycznch „korposzczurów” — mieli być nową elitą rynku pracy: mobilną, niezależną, świetnie opłacaną i odporną na kryzysy. Kapitalizm w wersji startupowo-technologicznej wydawał się im systemem idealnym. Dziś jednak coraz wyraźniej widać, że ta narracja była iluzją, a rachunek właśnie przychodzi do zapłacenia.

Model B2B, elastyczne kontrakty, brak „zbędnych” zabezpieczeń socjalnych — wszystko to sprzedawano jako wolność. Wielu programistów z entuzjazmem odrzucało etaty,
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Ksiega_dusz: prawda jest taka, że całe IT to banda indywidualistów i tu jest problem. Przez brak poczucia jedności z innymi zatopią statek na którym płyną przez zawodowe życie.
Wielu się tu uważa za indywiduum, które rozgryźli życie i świat bo zarabiają 3-10 x tyle co ich rodzice a tak naprawdę są niezorganizowani i wystarczy że firma wystawi managera i scrum mastera ogarniętych w social skills I zaczynają biegać w kołowrotku
  • Odpowiedz