Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Czy emigracja do UK i praca jako początkujący człowiek w IT (front) ma jeszcze sens? Słyszałem ostatnio wiele złego nt. UK, ale jakby nie patrzeć w Polsce też jest kryzys i są jebitne problemy. Nie odziedziczyłem po nikim niczego i będąc przed 30 muszę się dorobić wszystkiego sam. Angielski jest jedynym obcym językiem, który znam. Na Wyspach mam prawo pracy. Fatalnie na moje zdrowie psychiczne wpływa PiS.

#emigracja #uk #it

---
Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #637bb440dd11f5e05a1188d6
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: LeVentLeCri
Roczny koszt utrzymania Anonimowych Mirko Wyznań wynosi 235zł. Wesprzyj projekt
  • 24
@Witson W tym roku jest znacznie mniej pracy dla kierowców. Raz, że z powodu wysokich cen jest mniej zamówień to i mniej transportu a dwa rząd sponsorował rok temu prawko i się narobiło bardzo dużo kierowców(bezrobotnych) .

W zeszłym roku agencje chciały się posrac żeby tylko jakiegoś kierowcę złapać do pracy a w tym widzę dużo więcej postów, ze ktoś szuka pracy albo że pracował max 3dni w tyg.
: a kierowcy kat. C nadal potrzebują? i


@Witson: dziad transy zawsze potrzebują i o i najwięcej płacą za sponsorowane artykuły że nie ma naiwniaków za 9-13£ na godzinę

W normalnych i dobrych firmach nie szukają w ogłoszeniach bo praca się rozchodzi po znajomości i droga pantoflową.
Ewentualnie na forach lub grupach na FB ktoś ci może doradzić gdzie lokalnie uderzyć
OP: @maybe:

Mam póki co ważny pre-settled status. Czy to pracodawcy wystarczy? (Myślałem, że tak.)

Czy na juniora w froncie można się załapać czy jednak szukacie samych mid+?


Chciałem jeszcze zapytać jak wyglada sytuacja dla osób z większym doświadczeniem zawodowym w IT (w backendzie), ale bez statusu? Czy pracodawcy zgadzają się na wizy pracownicze czy to dla nich za dużo zachodu? To sytuacja mojego kumpla, który tez na poważnie zaczyna
@AnonimoweMirkoWyznania:
1) Pre-settled status spoko.
2) U mnie w teamie akurat minimum 5 lat doswiadczenia trzeba, a najlepej seniorow. Frontendem sie nie zajmujemy niestety, raczej infrastruktura i backend. Jesli powaznie rozwazasz tu kariere, a martwi Cie brak doswiadczenia, to ogarnij sobie LinkedIN pod katem szukania pracy w UK i zobaczysz, czy jest zainteresowanie, ile ofert i telefonow dostaniesz w ciagu tygodnia czy dwoch. Nie musisz od razu odpowiadac, poczekaj, popatrz na
@maybe: Ja przechodziłem te drogę rok temu, w czasie oczekiwania na status trochę próbowałem. Raczej bez statusu nie ma co próbować, odzew był serio słaby w porównaniu z tym jak go już otrzymałem.
@AnonimoweMirkoWyznania: zakladam ze na poczatek zarobisz gdzies £30-35k co daje okolo £2200-2300. Najwazniejsze gdzie bedziesz mieszkal i czy chcial mieszkac samemu. Ceny za wynajem sa grubo uzaleznione od rejonu, ale wydaje mi sie ze warto zaryzykowac bo nauczysz sie dobrze jezyka, kultury i potem bardzo latwo mozna sie piac po szczebelkach. Jesli zalezy ci na samych pieniadzach - to nie warto, w PL mozesz byc malpa b2b dla zachodu i wyjsc