na moim uniwerku obniżyli ceny lunch z powodu tak zwanego "cost of living crisis" który obecnie nawiedza UK. lunch jest w formie bufetu (bardzo smacznego, kolorowego i z wieloma zdrowymi opcjami) i za mniejsze pudełko płaci się 2 funty a za większe 3.50. już tym mniejszym można się najeść. bardzo miło z ich strony. do tego skorzystać z tej oferty może każdy, nie tylko studenci czy pracownicy uniwersytetu. placówka jest publiczna, ale
@szzzzzz: hmm a na jakim etapie splacania tego super kredytu juz jestes? Ja mam plan1( 9% od zarobkow powyzej 20k o ile pamiec niezawodzi) zarabiam b.dobrze ale co miesiac z mojej wyplaty odplywa 200-300 funtow. Roczna obsluga oprcentowania przy stopach BoE obecnie to 4% na rok. Tak wiec orientacyjnie za kazde 10k dlugu placisz 400 stowy na rok. Czasu nie cofne ale pchanie sie w studiach w 2023 roku mocno
#uk jechał już ktoś ta nowa kolejka Luton DART? Jak wrażenia? Czy wysiada się na lotnisku w terminalu czy jest bardziej na parkingu i trzeba iść 2-3 minuty pieszo do terminala? #londyn #luton
@matthewonthego: Bardzo pozytywne wrażenia i dużo lepiej niż autobusem. Wysiadasz w podziemiach i ruchomymi schodami/winda wychodzisz na górę obok parkingu (jak wychodzisz z lotniska to po lewej stronie jest kolejka). Przejście z kolejki do lotniska to dosłownie 2 minuty
@Big_Fomo Dzisiaj byłem w Stansted i do hotelu oddalonego o 1,2 mili bolt/uber chciał 27 gbp xd, na szczęście ogarnąłem jak wyjść na drogę i wzdłuż drogi tam dojść
Najpierw część uwierzyła że w tym samym momencie gdy wyjdą z unii to nastanie raj na ziemi, nie pomyśleli że będzie to trwało kilka kilkanaście lat zanim będzie zauważalnie lepiej (co i tak jest zajebistą inwestycją)
Teraz ci co się przez swoją głupotę źle myśleli znowu źle myślą że powrót wszystko polepszy.
mirki jak moge wziac kredyt na mieszkanie w Polsce pracujac w uk? tutejsze banki na wyspach to wspieraja czy trzeba uderzac do bankow w Polsce? #uk #mieszkanie #polska
@asdasdce2w: musisz wziac kredyt w Polsce ale w funtach (nie mozna brac kredytu w innej walucie niz sie zarabia) jak sie dowiadywalem to zalatwianie papierow i tlumaczen moze potrwac ponad pol roku
Ktoś kiedyś doczytał czym tak naprawdę zajmuje się youtuber #zmywak? Obejrzałem kilkanaście odcinków i w każdym czym innym się zajmuje. Tu jest robolem przy taśmie, tu jest menagerem, tu sprzątaczem, tu pracuje w kilku bankach, tu robi prawko na ciężarówkę, tu buduje jeden dom, tu remontuje drugi, wynajmuje ludziom trzeci. Czy on to wymyśla na potrzeby żeby odcinek był śmieszny?
/edit o i najważniejsze zapomniałem. Że żyje z benefitów.
Kilka lat temu wygasło mi polskie prawo jazdy bo przez wadę wzroku (około -2) mam ważne bodajże tylko 5 lat. Jakoś przez ten czas nie potrzebowałem jeździć autem aż do teraz i muszę wyrobić nowe prawo jazdy. Jak najlepiej to zrobić? Mogę wymienić to stare wygasłe prawo jazdy na nowe brytyjskie? Czy muszę jechać do polski, odnowić i wtedy wymienić na brytyjskie tutaj? Moja wada wzroku komplikuje coś w tej sprawie?
@Deprarept normalnie wymień na brytyjskie. Ja miałem 2 lata przeterminowane bo też miałem na 5 lat i przeszło. Tutaj nie trzeba robić badania wzroku, wystarczy zaznaczyć że dobrze widzisz i tyle.
A Ty chemiku kieszyku ( ͡º͜ʖ͡º) @chemik_kieszyk pierdzielisz głupoty bo wystarczy być zameldowanym a nie mieszkać w Polsce
@KedzioRRz: Po pierwsze nigdy nie było ich stać na dwa a plotą mrzonki o trzecim. Drugie: brak katapulty i napędu jądrowego ogranicza zasięg i możliwości. Brakuje samolotów i nie ma osłony więc to w praktyce sitting duck w przypadku realnej wojny. Finalnie biorąc pod uwagę permamentne usteki (te znane i pewnikiem zatajane) to nie wygląda na udaną konstrukcję. Swoją drogą widziałem jak jeden z nich ćwiczył strzelanie z jakiegoś działka
Mirki z #uk,czy ktos z was wyłączył moze powiadomienia alarmowe? To prawda,że jak to sie zablokuje bo automatycznie instaluje sie jakaś aplikacja,ktorej nie mozna usunąc? #uk #zagranica #programowanie
Znacie jakieś fajne, nietypowe sklepy warte odwiedzenia w #londyn? Nie chodzi mi o sklepy największe czy te z najlepszym wyborem ani też raczej o sieciówki, tylko coś albo odjechanego, albo unikatowego, typowego dla Londynu, czego nie ma w PL. Coś takiego jak Evolution Store w NY.
Jakiś czas temu był na tagu #emigracja wpis od Mirka, który wraz z rodziną wrócił do Polski po latach pobytu w UK; pamiętam, że miał być wciąż zatrudniony w UK, i updateować co do swoich wrażeń po przeprowadzce. Ma ktoś może link do tego wpisu ale nick autora?
Miał z pięć kont, na których miotał się między "haa, biedaki, dam funta na koncie Polska jest wspaniała do życia", "aj waj w Polsce też są rachunki, skandal" a sprawdzaniem na portalach nieruchomościowych trzy razy dziennie czy mu dom w Belfaście zmalau czy urus". Postępów nie było. Chyba w końcu ktoś się nudził i go wystalkował, od tego czasu chyba już cisza.
@cheeseandonion: a gdzie bajońskie dywidendy od firm zbrojeniowych które miały kontrakty z rządami? A. No tak nie dla plebsu to. Dla generałów i horych psychicznie dziadów to
Są w okolicy Southampton/Winchester/Basingstoke jakies pierogarnie? Czy cos takiego w ogóle istnieje w UK? Podjade nawet i 100km jeśli są jakieś i ktoś osobiście poleca.
Czy warto wymieniać polskie prawo jazdy na jukejowskie? Jakoś mi się nie podoba pozbywanie prawka wydanego w EU. Powiedzcie mi czy duże są różnice w wysokości ubezpieczeń samochodu? Mogę sobie sprawdzić na gocompare wpisując prawko z polski vs angielskie ale chciałabym wiedziec czy wpisanie numeru prawka duzo zmienia, ale nie mogę go podać gdyż nie posiadam( ͡°͜ʖ͡°) #uk #prawojazdy #ubezpieczenie
@czoko: Przeważnie masz niższe ubezpieczenie, do tego prawo jazdy jest dobrym proof of address. Ale moim zdaniem najważniejszy argument za wymianą jest taki, że jak je zgubisz to w UK zamówisz sobie nowe przez neta, a gubiąc polskie jesteś w dupie, bo musisz nowe wyrobić w Polsce, z czym możesz mieć problem, bo żeby to zrobić, trzeba mieszkać w Polsce. To samo z upływem ważności polskiego prawa jazdy.
Lecę do Londynu i zastanawiam się nad transferem internetu. Słyszałem, że Plus umożliwia nadal korzystanie z roamingu w UK tak jak w UE i nie powinno się zabulić jakichś chorych stawek. Ktoś jest w stanie to potwierdzić?