Wpis z mikrobloga

na moim uniwerku obniżyli ceny lunch z powodu tak zwanego "cost of living crisis" który obecnie nawiedza UK. lunch jest w formie bufetu (bardzo smacznego, kolorowego i z wieloma zdrowymi opcjami) i za mniejsze pudełko płaci się 2 funty a za większe 3.50. już tym mniejszym można się najeść. bardzo miło z ich strony. do tego skorzystać z tej oferty może każdy, nie tylko studenci czy pracownicy uniwersytetu.
placówka jest publiczna, ale w UK za studia się płaci - 9500 funtów za semestr.
#uk #unaswuk #corobiszzzzzz
  • 17
#!$%@? koszty nawet w relacji do zarobków w uk


@LashaTumbai: to nie jest #!$%@? tylko dobre, bo studia coś znaczą i ludzie chcą się uczyć jak już są na studiach. A nie jak w Polsce Anetki i Oskarki po wyższej szkole żonglowania ryżem z papierem, którym można się podetrzeć.
via Android
  • 0
@Budo zgadzam się, na początku wydawało mi się to chore i nie mogłam wręcz w to uwierzyć, ale teraz już widzę że ten system jest lepszy niż ten polski.
@szzzzzz: hmm a na jakim etapie splacania tego super kredytu juz jestes? Ja mam plan1( 9% od zarobkow powyzej 20k o ile pamiec niezawodzi) zarabiam b.dobrze ale co miesiac z mojej wyplaty odplywa 200-300 funtow. Roczna obsluga oprcentowania przy stopach BoE obecnie to 4% na rok. Tak wiec orientacyjnie za kazde 10k dlugu placisz 400 stowy na rok. Czasu nie cofne ale pchanie sie w studiach w 2023 roku mocno bym
@szzzzzz: Tak, zapomniałaś dodać, że musisz wysyłać papiery o zarobkach co rok i spowiadać się. A te grosze - koleżanka w tym roku mimo, że jest w Polsce na Polskiej pensji to kazali jej wysłać w tym roku około 7k pln. xD
Duza czesc nawet nigdy nie zacznie splacac kredytu.


@Voltix: No tak, 30 lat ukrywać się na minimalnej i zarabiać na czarno. To już może lepiej odpuścić studia. Koledzy i koleżanki też tak myśleli, że to super darmowe i nigdy nie będą spłacać, a po 10 latach grzecznie wysyłają sprawozdanie o zarobkach co rok i przelewik. xd
błąd w poście - 9500 funtów za rok studiów, nie za semestr

chora jestem i nie myślę:/

@szzzzzz To ja Cię jeszcze raz poprawię - £9,250 za rok akademicki ( ͡º ͜ʖ͡º)