Jak znaleźć robote gdzieś za granicą, powiedzmy ze np. niemcy, anglia, albo w sumie gdziekolwiek, gdzie np. wystarczyłaby w miare znajomsoc angielskiego czy tam angielskiego z polskim. Moze jakieś korpo?

Ogolnie wyksztalcenie mam zwiazane z grafiką, oprocz teog kurs marketingu i staz jako ux/ui designer, ale nie spodziewam sie ze znajde w tym robote za granicą(tu tez mi cieżko), bo jest duża konkuencja, wiec po co komus ktoś z zagranicy jak mozna
  • 11
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@essos:
https://www.gov.uk/government/publications/skilled-worker-visa-shortage-occupations/skilled-worker-visa-shortage-occupations
W sumie graphic designer jest na liście, ale musisz dostać ofertę pracy, żeby w ogóle móc myśleć o uzyskaniu wizy. I musi być to oferta od podmiotu uprawnionego do sponsorowania wiz. Ogólnie jak nie jesteś jakimś turbowymiataczem z mocnym zawodem to odpuść sobie UK.
Co do krajów z UE to jak korpo to aplikuj bezpośrednio do potencjalnych pracodawców albo przez headhunterów, zależy od branży.
  • Odpowiedz
o co komus ktoś z zagranicy jak mozna zatrudnić tubylca


@essos: ponieważ losowy polaczek wykazuje zwykle wyższą kulturę pracy i zaangażowanie niż tubylec. Najtrudniej jest zacząć, większość ludzi których znam startowało od agencji (archiwizowanie papierów itd.)- jak masz w cv pierwszą prace biurową reszta leci z górki. A przynajmniej tak to wygląda w krainie smażonego marsa
  • Odpowiedz
Cześć, wybieram się do Szkocji na majówkę i pytanie brzmi, jaką kartę kupić aby mieć dostęp do internetu/połączeń (roaming w szkocji nie obowiązuje, bo brexit). Czy można coś kupić na miejscu, tj. lotnisku? Ktoś? Coś?

#uk #wielkabrytania #podroze #szkocja #pytanie
  • 5
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

#uk
Czy to prawda że w UK jest podatek kastralny?
Ile płacicie i w jakim rejonie Anglii, bo wyczytałem że się on różni w zależności od regionu.
Chodzi mi o taki podatek jak mają w USA od nieruchomości.
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@adamsowaanon: Tak, nazywa się council tax. Wysokość podatku ustala lokalny council i zależy od wartości nieruchomości w której mieszkasz (czytaj, dotyczy Cię nawet jeśli jesteś najemną, nie właścicielem).

Ja za mieszkanie w band A w Cambridge płacę około £110 miesięcznie ze zniżką 25% dla singli.

Tutaj masz opis jak to dokładnie działa w Cambridge.
  • Odpowiedz
Kupiłem samochód, który ma wsadzone żarówki ledowe. Za miesiąc kończy się w nim MOT, wymienić na zwykle czy tutaj nie robią z tym problemów? #uk
  • 7
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Mirki, co tu się odkremówkowało to ja nawet nie.

Idę na krwiodawstwo (po raz pierwszy w #uk) bo mniej niż co 10-ta osoba w kraju ma moją grupę więc czemu by nie (polecam jbc, bardzo miły i fachowy personel). Bierę ze sobą różową jako emołszonal suport animal bo stresik trochę ( ͡º ͜ʖ͡º) Już mamy wchodzić a tu na ścianie budynku wiewiór (po angielsku squirwiel #pdk
purrminator - Mirki, co tu się odkremówkowało to ja nawet nie.

Idę na krwiodawstwo (...

źródło: 20230418_180203

Pobierz
  • 30
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

ASAP wymyślamy co zrobić z wiewiórem.


@purrminator: Szare s-------e wypierają na potęgę rodzimy rudy gatunek. W dodatku korzystają z broni biologicznej roznosząc ospę wiewiórczą, które dziesiątkuje rodzimy, rudy gatunek.
tl;dr gatunek inwazyjny, nie wypuszczać. Najlepiej poddać humanitarnej eutanazji
Zanieś do weta najlepiej, większość przyjmuje takie przypadki.

https://www.rspca.org.uk/adviceandwelfare/wildlife/squirrels/baby
  • Odpowiedz
  • 8
AKTUALIZACJA: wiewiór nakarmiony po raz ostatni na dziś, różowa przejmuje karmienie za 6h. Plan dalszego działania jest następujący: karmimy aż zacznie przyswajać stały pokarm, wypuszczamy na wolność i obserwujemy czy wie co robić w terenie (a nie że np. siedzi na dupie i nie wie gdzie iść). I wtedy decydujemy co dalej.
Póki co wiewiór wciąż zamknięty w sobie (a właściwie w swetrze), nie lubi jak mu przeszkadzać, na pipetę reaguje domyślnie
  • Odpowiedz
Nie lubię teori spiskowych ale patrząc z boku to coś się większego swieci.
Od jakiegoś czasu można zaobserwować trend ze różne kraje robią to samo.
Dzisiaj widziałem na wykopie ze ludzie dostali w #poznan i #lodz jakieś alerty o ćwiczeniach służb specjalnych.
W #uk aktualnie przymierzają się do przeprowadzenia pierwszego tego typu alertu na telefonach.
Ciekawe do czego tak naprawdę próbują sie przygotować.
  • 20
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach