Dzisiaj w lesie spotkałem odyńca. Wielkiego knura, który się spłoszył i przemknął raptem kilka metrów ode mnie. Trochę mnie to przeraziło i tak się zastanawiam, czy jest sens nosić ze sobą gaz pieprzowy czy w razie czego go tylko bardziej wk**ię?

#gazpieprzowy #survival #outdoor #turystyka
  • 5
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@janekplaskacz tylko go bardziej w------z. Już lepsze jakieś petardy chyba xD

Kiedyś na Białołęce w Warszawie szedłem brzegiem ulicy i zza zakrętu spotkałem się twarzą w twarz z gigadzikiem. Wyglądał na równie zdziwionego co ja, ale ja szybciej oprzytomniałem i zaczalem uciekać.
  • Odpowiedz
słuchajcie. Jak polecacie się ubrać na zewnątrz ? Trochę ruchu, ale też dużo stania w miejscu. Bez jakiegoś dużego wysiłku i pocenia się nadmiernego, ale musi być swoboda ruchu. Obecnie tak jak ja to robię to bielizna termiczna (jakiś długi rękaw), na to polar, na to deszczówka/wiatrówka. Możemy to jakoś ulepszyć ? I ewentualnie jakie polecacie cieplutkie bieliznę - tj koszulka z długim rękawem. Będzie duża różnica między jakimś crivitowym narciarskim z
  • 5
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Blahhblahh: kiedyś w decatlohnie kupiłem sobie taką kurtkę dwuwarstwową, jedna to taka cienka kurtka ala puchowa a druga jest szersza, ma kaptur i jest wodooprona. Fajnie to działa, zakładam sobie 1 warstwę, jak zaczyna wiać, padać albo robi się zimniej to dokładam drugę i spoko.
  • Odpowiedz
@Blahhblahh: Nie ma co tu wymyślać za wiele.. masz dobry zestaw.
Z tym, że bardziej bym się kierował w stylu wiatrówki niż deszczówki, bo te to słabo oddychają i się można zapocić, a na deszcz po prostu weź poncho.
  • Odpowiedz
Mirki i mirabelki,
Czy polecicie jakąś dużą torbę ew. walizkę (wolałbym torbę) z przegrodami? Często jeżdżę w delegację i trochę denerwuje mnie brak możliwości posortowania oddzielnie rzeczy w torbie. Kiedy wyciągam jedną rzecz to wszystko idzie w górę. Czasem ilość miejsca w pokoju nie pozwala na wygodne otworzenie walizki - stąd preferencja torby. Plus torba zajmuje mniej miejsca jak jest nieużywana.

#podroze #turystyka
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach