przeczytałem książkę Zawód tester - naprawdę przyjemna lektura, pozwoliła mi zrozumieć niektóre aspekty związane z testowaniem.
Teraz ruszyłem z syllabusem i w końcu wiem co to ten mityczny waterfall model o którym czytałem pod tym tagiem. :D
#testowanieoprogramowania
  • 5
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@aphen: zależy do czego się przygotowujesz, jak do egzaminu to polecam się ograniczyć do sylabusa plus książka "przygotowanie do egzaminu", słownik no i wiadomo przykładowe pytania. Widziałem jakieś materiały z kursów i dużo tam jest o różnicach między praktyką a sylabusem. Nie ma sensu sobie zaśmiecać głowy, lepiej najpierw się nauczyć i zdać egzamin
  • Odpowiedz
testujące mirki potrzebuje pomocy, jak najprościej pobrać ID z Response, a następnie wrzucić je do Requesta? Property transfer mi wyrzuca [null] bo ID tworzony jest dopiero po utworzeniu elementu.

Chce żeby po utworzeniu elementu, wrzuciło mi ID do kroku gdzie zostaje ten element usunięty

#testowanie #restapi #soapui #webdev
#testowanieoprogramowania
magitsznydanjel - testujące mirki potrzebuje pomocy, jak najprościej pobrać ID z Resp...

źródło: comment_1HgxFFhLgS3lc5gWQ2J8lRi90oV1KkuI.jpg

Pobierz
  • 10
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@magitsznydanjel jak endpoint AddGroups daje nulla to musisz chyba z zespołem developerskim wyjasnic;)
Raczej nie jest wina testow bo response jakis jest- w tym wcześniejszym screenie nazwa w responsie jakas przychodzi, a id puste.
  • Odpowiedz
Ahoj Testerzy! Nowy JOBBOX z wybranymi dla Was ofertami a więcej znajdziecie na www.jobviously.pl

REMOTE:

do 10 000 PLN net:

QA
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Wrzucamy dla Was oferty pracy z kategorii Mobile/Embedded, Testing, DevOps :)

`
`
MOBILE JOBS

-
  • 6
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Szukam laptopa do testowania oprogramowania, znalazłem jednego z procesorem AMD Ryzen 1400, będzie wystarczał?


@4rh4nt: Pytanie w stylu: "Szukam samochodu do jazdy samochodem. Znalazłem jeden czerwony. Będzie dobry?"
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 5
@Poldek0000: i właśnie takich ludzi nam trzeba, a nie, że człowiek szuka po Internetach odpowiedzi na pytania, w końcu znajduje wątek kogoś kto miał podobny problem. Czyta dalej, a ten pulok albo zamilkł na wieki albo napisał coś typu nvm solved zamiast ujawnić jak to zrobić. Dla takich ludzi powinno być osobne miejsce w piekle.
  • Odpowiedz
Ansible zyskuje na popularności wśród linuxowców, ale także wśród ludzi tworzących rozwiązania pod Azure, OpenStack, AWS czy Google Cloud. Z czego to wynika?

Jakub Gutkowski wziął na warsztat projekt, który ma ponad 4 tysiące kontrybutorów na GitHubie.

https://bulldogjob.pl/news/526-co-to-jest-ansible

#programowanie #testowanieoprogramowania #bulldogjob #informatyka
Bulldogjob - Ansible zyskuje na popularności wśród linuxowców, ale także wśród ludzi ...

źródło: comment_mR2kCerrWEIVWTDKHNvWjKyXlCzh8vBp.jpg

Pobierz
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Polecicie jakąś piłkę do odstresowania, albo coś podobnego? Ostatnio kupiłem jakąś we Flying Tiger, ale wytrzymała jeden dzien. Nie stresuje się specjalnie, ale coś by się przydało do zajęcia zwłaszcza podczas puszczania testów ;)

#testowanieoprogramowania #pracbaza
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@mcsQ: łatwiej będzie zapytać czy ma jakieś plusy, szybciej pójdzie. Cucumber to kompletnie niepotrzebna i trudna w utrzymaniu warstwa, której żaden dev raczej nie polubi, a biznes nawet nie spojrzy
  • Odpowiedz
#qa #testowanieoprogramowania #selenium

Mirki, macie moze jakies opcje albo linki, gdzie mozna sobie pisac testy dla kogos? Nawet za darmo.

Jestem na etapie nauki, caly czas mam problem z wymyslaniem testu i jego zapisem od zera - tzn. nie jestem programista i chyba ze wzgledu na brak abstrakcji nigdy nie bede. Jak robie sobie jakis tutorial, to nagle beng wszystko latwe i przyjemne, jak mam napisac od
  • 16
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@bartalke: Panie kochany - na luziku nie wymagam rzeczy zwiazanych z kodowaniem, bo to juz powinno lezec po mojej stronie. Albo chociaz po stronie sprawnego czytania stacka:P Jakbys dal info jak wyglada zycie w takim teamie itd., to byloby cos, czego w zasadzie potrzebuje. Bo co z tego, ze pracuje w Agilu, skoro stycznosci z automatami mam praktycznie nic. Jak wyglada taki dzien pracy autmata?
  • Odpowiedz