Potrzebuję porady. Nie mam doświadczenia w pisaniu BDD i dopiero zaczynam przygodę i wiem, że długa droga przede mną. Mam do napisania w Gherkinie TC, który będzie w przyszłości zautomatyzowany. Problem polega na tym, że nie jest to klikanie tylko w appce ale też muszę zmodyfikować URL, który dokonuje zmian w DB. Jednak do rzeczy, mam problem jak zdefiniować zmienną w URL, czy w ogóle można zdefiniować tą zmienną w Gherkinie, np
Wszystko
Najnowsze
Archiwum
- 0
@gherkin_test: człowieku tego się nie da czytać ;)
Wklej te scenariusze może w całości bo jak każdy krok przeplatasz swoimi przemyśleniami to serio nie da się nic zrozumieć
Wklej te scenariusze może w całości bo jak każdy krok przeplatasz swoimi przemyśleniami to serio nie da się nic zrozumieć
Elo mircy, taka mnie rozkmina naszła czy warto szukać roboty w #testowanieoprogramowania, w swoim życiu byłem już 'człowiekiem od wszystkiego' na magazynie, naprawiałem ajfony w dużym serwisie, po powrocie do Polski tyrałem pół roku na produkcji a teraz kurła robię w laboratorium XDDD. Zrobiłem sobie certyfikat istqb bo kurs był za darmo z egzaminem i w sumie to nic z tym nie robię, tak samo jak z kursem lean
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
- 1
@czlowiekproso: niedawno skończyłem prowadzić rekrutację na testera/QA więc jestem w miarę na bieżąco. Szukaliśmy kogoś bez doświadczenia, typowo juniorska robota z założeniem że wdrożymy taką osobę we wszystko co potrzebne, tak jak w Twoim przypadku. Z tego co napisałeś wynika że pokrywasz się z 3/4 osób które do mnie do pracy kandydowały xD
Jak to wygląda z perspektywy osoby rekrutującej:
- ISTQB w przypadku osób bez doświadczenia niewiele znaczy. Ma je ze
Jak to wygląda z perspektywy osoby rekrutującej:
- ISTQB w przypadku osób bez doświadczenia niewiele znaczy. Ma je ze
- 967
- 21
#testowanieoprogramowania #humorinformatykow #programowanie
Powiedzenie: "Jak trwoga, to do Boga" - aktualne również w testowaniu oprogramowania. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Powiedzenie: "Jak trwoga, to do Boga" - aktualne również w testowaniu oprogramowania. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
źródło: comment_g153z8OG7juxBScV04rDZFOZlb4DcDnY.jpg
Pobierz@wytrzzeszcz: LGBTQWERTY #pdk
@kozabonzo: nie, juniorki niech sobie będą, i tak nie ma dla nich miejsca a to że są ludzie którzy nadal wierzą w mityczne złote góry za ISTQB to już nie jest problem branży. Niechęć większości testerów do nowych rozwiązań, nic więcej. Świadczą też o tym tematy na różnorakich konferencjach. Pójdziesz na jedną - byłeś na wszystkich.
- 2
#testowanieoprogramowania #programowanie
Czy ktoś ma doświadczenie w pracy w Nordea w IT w Warszawie?
Macie jakieś opinie o Nordea? Polecacie? :)
Czy na outsourcingu jest stabilność zatrudnienia?
I czy są częste wyjazdy zagraniczne?
Czy ktoś ma doświadczenie w pracy w Nordea w IT w Warszawie?
Macie jakieś opinie o Nordea? Polecacie? :)
Czy na outsourcingu jest stabilność zatrudnienia?
I czy są częste wyjazdy zagraniczne?
- 0
https://whatnext.pl/facebook-placi-uzytkownikom-za-pelny-dostep-do-ich-danych/
I co o tym myślicie? Poza tą nagonką, która powinna być na rodziców którzy wydali zgody na trackowanie swoich dzieci za 20 dolców, cała reszta umyślnie zgodziła się na wszystkie, dość obszerne warunki.
bardzo dobrze że apple uwalił im licencje skoro korzystali z tego na nielegalu, ale nie rozumiem tego wjazdu na to, że dorośli ludzie sprzedawali fakt, że z internetem łączyli się po VPNie facebooka xD
#testowanieoprogramowania
I co o tym myślicie? Poza tą nagonką, która powinna być na rodziców którzy wydali zgody na trackowanie swoich dzieci za 20 dolców, cała reszta umyślnie zgodziła się na wszystkie, dość obszerne warunki.
bardzo dobrze że apple uwalił im licencje skoro korzystali z tego na nielegalu, ale nie rozumiem tego wjazdu na to, że dorośli ludzie sprzedawali fakt, że z internetem łączyli się po VPNie facebooka xD
#testowanieoprogramowania
@Rabusek: Nie wiem, ale mam nadzieję, że Apple zrobi niezłą pokazówkę i blokada licencji dla FB potrwa długo.
- 0
Jaki język programowania uważacie aktualnie (lub w przyszłości) za nabardziej atrakcyjny na rynku pracy - Java, Python, JS? Głównie chodzi o automatyzację w stylu selenium (i pochodne) lub cypress.io
#testowanieoprogramowania #selenium
#testowanieoprogramowania #selenium
Wrzucamy dla Was oferty pracy z kategorii Mobile/Embedded, Testing, DevOps :)
`
MOBILE JOBS
-
`
`MOBILE JOBS
-
@nofluffjobs: super, a czemu razem w jednym poście?
Spotkał się ktoś przy korzystaniu z POM, że button (obłożony JSem, jako input - logowanie do gierki webowej), na którym chcemy wywołać click, wywala się jak odnoszę się do niego w POM, a jak wyszukuję z klasy głównej to działa ಠ_ಠ
#selenium #testowanieoprogramowania
#selenium #testowanieoprogramowania
- 0
@Glupi_login: Wszystkie buttony i pola działają w ten sposób, tylko ten jeden śmieszny guziczek
@m0rdeczka spróbuj go ubrać w Actiona albo JS Clicka to jest zawsze jakieś obejście
- 1
Ogarnia ktoś testy w Fitnesse? Próbuję jakoś przekazać tablicę char-ów i w żaden sposób nie działa mi to. W kodzie jak przypiszę password = {'t','e','s','t'} to działa bez problemu. Przekopałem google i nie znalazłem odpowiedzi :<
#testowanieoprogramowania #programowanie
#testowanieoprogramowania #programowanie
źródło: comment_uZNt4RdAroGXBszaHdFR6u35kXPa7ENy.jpg
Pobierz- 5
Dobra, znalazłem, więc podzielę się jakby ktoś w przyszłości miał podobny problem. Rozwiązaniem jest usunięcie znaków: '
źródło: comment_ZhlfgS9BhtEkTgHOslpe8DDFQ0Kxyhka.jpg
Pobierz- 1
Cześć,
jakiś pomysł na projekt webowy który mógłby wspomóc w pracy QA?
Web bo uczę się JS i chciałbym coś skleić ( ͡° ͜ʖ ͡°). Plus może mi by się przydało :P
#testowanieoprogramowania
jakiś pomysł na projekt webowy który mógłby wspomóc w pracy QA?
Web bo uczę się JS i chciałbym coś skleić ( ͡° ͜ʖ ͡°). Plus może mi by się przydało :P
#testowanieoprogramowania
- 0
@Kodziak: ciężko wymyślić coś nowego co się faktycznie przyda, raczej takie pomysły przychodzą jak faktycznie czegos brakuje i potrzebujesz nowego narzędzia.
Zależy co tam masz w pracy, może jakis dashboard integrujący dane z różnych aplikacji, np lista najnowszych bugów z jiry, test casy z testlinka, statusy z jenkinsa, logi, stany środowisk testowych + wykresy i statystyki, taka integracja danych żeby mieć je pod ręką.
Może jakiś generator danych testowych, jest
Zależy co tam masz w pracy, może jakis dashboard integrujący dane z różnych aplikacji, np lista najnowszych bugów z jiry, test casy z testlinka, statusy z jenkinsa, logi, stany środowisk testowych + wykresy i statystyki, taka integracja danych żeby mieć je pod ręką.
Może jakiś generator danych testowych, jest
Cześć.
Jak wygląda ilość ofert pracy dla testerów poza tymi na Pracuj.PL? Nie mam aktualnie konta na LinkedIn przez co ciężko mi oszacować a jestem ciekawy :).
Edit: Precyzując mam na myśli stanowiska niejurniorskie.
#
Jak wygląda ilość ofert pracy dla testerów poza tymi na Pracuj.PL? Nie mam aktualnie konta na LinkedIn przez co ciężko mi oszacować a jestem ciekawy :).
Edit: Precyzując mam na myśli stanowiska niejurniorskie.
#
@IonIrenicus: Pracuj.pl to dramat sprawdź glassdoor chociażby czy portale z ofertami pracy stricte dla IT
@IonIrenicus: paczaj na noffufa, justjoinit, bulldogjob i grupa TO na FB
- 3
Cześć. Czy mógłby ktoś podesłać jakieś godne polecenia kursy z częścią praktyczną w tematyce #qa i #testowanieoprogramowania ? Oglądnąłem już kilka kursów na Udemy i szukam czegoś bardziej zaawansowanego. Czy moglibyście jakieś polecić? :)
Jadę sobie gondolką na #slowacja, a tu nagle jedna z osób w środku
Ciekawe czy ma konto na wykopie i obserwuje #2jednostkowe0integracyjnych ( ͡° ͜ʖ ͡°) albo #testowanieoprogramowania
ciekawe jak wyglądały testy integracyjne tych nosideł do nart
Ciekawe czy ma konto na wykopie i obserwuje #2jednostkowe0integracyjnych ( ͡° ͜ʖ ͡°) albo #testowanieoprogramowania
źródło: comment_Ra3x5oJm70PINZSwDZPhNBWzHdQAHwm5.jpg
Pobierz- 1
Czołem testerskiej braci. Mam problem z headless chromem.
Gdy używam normalnie chrome z UI bez problemu znajduje mi text elementu.
Headless zaś odnajduje element, ale nie potrafi pobrać z niego textu, string jest po prostu pusty.
#selenium #testowanieoprogramowania
Gdy używam normalnie chrome z UI bez problemu znajduje mi text elementu.
Headless zaś odnajduje element, ale nie potrafi pobrać z niego textu, string jest po prostu pusty.
#selenium #testowanieoprogramowania
- 0
Czy ktoś ma jakies ciekawe informacje do poczytania dot. builderów pod automatyzacje w Pythonie? Ogolnie do czego służą? Jaki polecacie? itd
#testowanieoprogramowania
#testowanieoprogramowania
Odkodowanie kodu aztec z dowodu to nie problem, ale wiecie może w jaki sposób mogę wygenerować taki kod? Jeśli ktoś wie z czego składa się on jako plaintext to będę wdzięczny za informacje ( ͡° ͜ʖ ͡°)
#programowanie #testowanieoprogramowania #programista15k
#programowanie #testowanieoprogramowania #programista15k
2
Testowanie w JavaScript - Mocha i Chai

Jak często powtarzam pisanie testów jest istotną częścią tworzenia kodu. Chronią nas przed błędami, utrzymują nasz kod w dobrym stanie oraz pomagają podczas zmian w nim. W JavaScript mamy wiele bibliotek, które pomagają nam w tworzeniu oraz uruchamianiu testów zarówno na środowiskach...
z- 1
- #
- #
- #
- #
- #
- #
A dla kogo/ na jakim poziomie? Ile wiesz o protokołach?
@kubso: Hmm, kup na Udemy jakiś kursik SoapUI. Jeśli chodzi o REST to tu jest fajna seria po polsku:
https://www.youtube.com/playlist?list=PLjHmWifVUNMLjh1nP3p-U0VYrk_9aXVjE
https://www.youtube.com/playlist?list=PLjHmWifVUNMLjh1nP3p-U0VYrk_9aXVjE


















/ Manual Tester (junior, middle)
Kto: Collabera Technologies
Widełki: 7 000 - 13 000 PLN netto + szereg benefitów