Coś dla testerów z Krakowa :)

/ Manual Tester (junior, middle)

Kto: Collabera Technologies
Widełki: 7 000 - 13 000 PLN netto + szereg benefitów
  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Potrzebuję porady. Nie mam doświadczenia w pisaniu BDD i dopiero zaczynam przygodę i wiem, że długa droga przede mną. Mam do napisania w Gherkinie TC, który będzie w przyszłości zautomatyzowany. Problem polega na tym, że nie jest to klikanie tylko w appce ale też muszę zmodyfikować URL, który dokonuje zmian w DB. Jednak do rzeczy, mam problem jak zdefiniować zmienną w URL, czy w ogóle można zdefiniować tą zmienną w Gherkinie, np
  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@gherkin_test: człowieku tego się nie da czytać ;)
Wklej te scenariusze może w całości bo jak każdy krok przeplatasz swoimi przemyśleniami to serio nie da się nic zrozumieć
  • Odpowiedz
Elo mircy, taka mnie rozkmina naszła czy warto szukać roboty w #testowanieoprogramowania, w swoim życiu byłem już 'człowiekiem od wszystkiego' na magazynie, naprawiałem ajfony w dużym serwisie, po powrocie do Polski tyrałem pół roku na produkcji a teraz kurła robię w laboratorium XDDD. Zrobiłem sobie certyfikat istqb bo kurs był za darmo z egzaminem i w sumie to nic z tym nie robię, tak samo jak z kursem lean
  • 18
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@czlowiekproso: niedawno skończyłem prowadzić rekrutację na testera/QA więc jestem w miarę na bieżąco. Szukaliśmy kogoś bez doświadczenia, typowo juniorska robota z założeniem że wdrożymy taką osobę we wszystko co potrzebne, tak jak w Twoim przypadku. Z tego co napisałeś wynika że pokrywasz się z 3/4 osób które do mnie do pracy kandydowały xD

Jak to wygląda z perspektywy osoby rekrutującej:
- ISTQB w przypadku osób bez doświadczenia niewiele znaczy. Ma je ze
  • Odpowiedz
@kozabonzo: nie, juniorki niech sobie będą, i tak nie ma dla nich miejsca a to że są ludzie którzy nadal wierzą w mityczne złote góry za ISTQB to już nie jest problem branży. Niechęć większości testerów do nowych rozwiązań, nic więcej. Świadczą też o tym tematy na różnorakich konferencjach. Pójdziesz na jedną - byłeś na wszystkich.
  • Odpowiedz
https://whatnext.pl/facebook-placi-uzytkownikom-za-pelny-dostep-do-ich-danych/

I co o tym myślicie? Poza tą nagonką, która powinna być na rodziców którzy wydali zgody na trackowanie swoich dzieci za 20 dolców, cała reszta umyślnie zgodziła się na wszystkie, dość obszerne warunki.

bardzo dobrze że apple uwalił im licencje skoro korzystali z tego na nielegalu, ale nie rozumiem tego wjazdu na to, że dorośli ludzie sprzedawali fakt, że z internetem łączyli się po VPNie facebooka xD

#testowanieoprogramowania
  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Jaki język programowania uważacie aktualnie (lub w przyszłości) za nabardziej atrakcyjny na rynku pracy - Java, Python, JS? Głównie chodzi o automatyzację w stylu selenium (i pochodne) lub cypress.io

#testowanieoprogramowania #selenium
  • 7
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Kuburro: We wszystkich trzech językach jest sporo pracy. Na pewno java szybko nie padnie, za dużo korpo z tego korzysta. JS też ma ogromną popularność i sporo automatow jest przenoszonych na frameworki JSa.
  • Odpowiedz
Wrzucamy dla Was oferty pracy z kategorii Mobile/Embedded, Testing, DevOps :)

`
`
MOBILE JOBS

-
  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Spotkał się ktoś przy korzystaniu z POM, że button (obłożony JSem, jako input - logowanie do gierki webowej), na którym chcemy wywołać click, wywala się jak odnoszę się do niego w POM, a jak wyszukuję z klasy głównej to działa _
#selenium #testowanieoprogramowania
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Cześć,
jakiś pomysł na projekt webowy który mógłby wspomóc w pracy QA?
Web bo uczę się JS i chciałbym coś skleić ( ͡° ͜ʖ ͡°). Plus może mi by się przydało :P

#testowanieoprogramowania
  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Kodziak: ciężko wymyślić coś nowego co się faktycznie przyda, raczej takie pomysły przychodzą jak faktycznie czegos brakuje i potrzebujesz nowego narzędzia.

Zależy co tam masz w pracy, może jakis dashboard integrujący dane z różnych aplikacji, np lista najnowszych bugów z jiry, test casy z testlinka, statusy z jenkinsa, logi, stany środowisk testowych + wykresy i statystyki, taka integracja danych żeby mieć je pod ręką.

Może jakiś generator danych testowych, jest
  • Odpowiedz
Cześć.

Jak wygląda ilość ofert pracy dla testerów poza tymi na Pracuj.PL? Nie mam aktualnie konta na LinkedIn przez co ciężko mi oszacować a jestem ciekawy :).

Edit: Precyzując mam na myśli stanowiska niejurniorskie.

#
  • 14
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Cześć. Czy mógłby ktoś podesłać jakieś godne polecenia kursy z częścią praktyczną w tematyce #qa i #testowanieoprogramowania ? Oglądnąłem już kilka kursów na Udemy i szukam czegoś bardziej zaawansowanego. Czy moglibyście jakieś polecić? :)
  • 6
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

  • 2
@Bibub Jeżeli chodzi o naukę wyszukiwania bugow tak treningowo to polecam aplikacje od TestingCup Mr. Buggy. Całkiem fajny trening.
  • Odpowiedz
Czołem testerskiej braci. Mam problem z headless chromem.
Gdy używam normalnie chrome z UI bez problemu znajduje mi text elementu.
Headless zaś odnajduje element, ale nie potrafi pobrać z niego textu, string jest po prostu pusty.
#selenium #testowanieoprogramowania
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach