Wpis z mikrobloga

przeczytałem książkę Zawód tester - naprawdę przyjemna lektura, pozwoliła mi zrozumieć niektóre aspekty związane z testowaniem.
Teraz ruszyłem z syllabusem i w końcu wiem co to ten mityczny waterfall model o którym czytałem pod tym tagiem. :D
#testowanieoprogramowania
  • 5
@aphen: Serio pod tym tagiem ktoś pisał o Waterfallu? :x

Generalnie - Zawód Tester to książka nietechniczna, dobra na start, żeby trochę rzeczy wyłapać. Natomiast trochę za bardzo idealizuje testera ;).

Natomiast metody wytwarzania oprogramowania raczej poznaj ale się na nich nie skupiaj. Przede wszystkim dlatego, że w czystej formie jaką poznajesz w ISTQB, nie spotkasz tego w żadnej firmie.
@aphen:
Sylabus ISTQB przeczytaj, ale nie czytaj jak książki. Staraj się zrozumieć i zapamiętać angielskie słownictwo. W pytaniach na stanowisko juniora raczej będą pytać właśnie z teorii ISTQB. Mimo wszystko, warto jednak wiedzieć, że nigdzie nie będziesz pracować w 100% zgodnie z ISTQB.
@aphen: zależy do czego się przygotowujesz, jak do egzaminu to polecam się ograniczyć do sylabusa plus książka "przygotowanie do egzaminu", słownik no i wiadomo przykładowe pytania. Widziałem jakieś materiały z kursów i dużo tam jest o różnicach między praktyką a sylabusem. Nie ma sensu sobie zaśmiecać głowy, lepiej najpierw się nauczyć i zdać egzamin