@biedakwsiowy: to jest prawdziwy pill, rozpisałem kiedyś nawet własny model trójcy (nazwałem go trójcą ruchensteina) czyli wygląd/dynamina/status i jak te elementy przekładają się na powodzenie w związkach/seksie ale gdzieś mi to zaginęło
  • Odpowiedz
Smutne to trochę, ze jakiś kraj zdobywa na jednych igrzyskach tyle złotych medali co Polska przez wszystkie igrzyska.
I nie chodzi tu o liczebność danego kraju, u nas nalezało by całe struktury wyburzyć łącznie z fundamentami.
Ale jak, ani kasy, ani odpowiednich ludzi, słaby warsztat, infrastruktura.
Pamiętam jak kiedyś Leszek Blanik opowiadał, ze tam gdzie ćwiczy, to musi brać rozbieg od schodów na korytarzu i dopiero wbiega na sale gimnastyczną, bo bardzo mała i inaczej
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Pamiętam jak kiedyś Leszek Blanik opowiadał, ze tam gdzie ćwiczy, to musi brać rozbieg od schodów na korytarzu i dopiero wbiega na sale gimnastyczną, bo bardzo mała i inaczej się nie da.


@i_teraz_wchodze_ja_caly_na_bialo: Też to pamiętam i pamiętam takie potężne uczucie WTF. Przecież tu nie chodzi o budowę jakiegoś olbrzymiego centrum treningowego za miliony tylko najbardziej elementarne warunki do uprawiania sportu.
  • Odpowiedz
III Rzesza by lekko wygrała wojne z ZSRR, bo ruskie w tamtej chwili byli słabi i zbuntowani przeciw rządom stalina i witali z kwiatami Niemców, nawet niektórzy rosjanie werbowali sie do werhnachtu właśnie przez ten bunt. Hitler mógł to wykorzystać przeciw stalinowo i by wygrał wojne, a tak zgubiła ich ta ich ideologia rasy aryjskiej i pycha ¯\(ツ)/¯ i by sie wtedy hitler zatrzymal gdzieś w syberii

#takaprawda #historia
  • 9
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@JasnyBanan

Wszystko fajnie, tylko nic z tego nie miało miejsca. Przypadki poddawania się bez walki były marginalne, nie mówiąc już o "werbowaniu się do wermahtu" co zupełnie się nie zdarzało.
  • Odpowiedz
@JasnyBanan: W 1941 r.? To co planowali - uderzałbym bezpośrednio na Moskwę, nie rozjeżdżając się na boki i nie skręcając na południe na Kijów z pomocą Grupie Armii Południe. Ale nadal szanse, że ZSRS by się rozpadło byłyby niewielkie. Chyba, że Niemcom udałoby się przejąć/zabić dużą część komitetu centralnego i lub Stalina i powołać jakiś marionetkowy rząd, ale pewnie nie mieli takich planów.

Żeby nie było, że to jest tylko
  • Odpowiedz
W sumie patrząc w jakim kierunku zmierza ten kraj, to rodzenie dziś dzieci w Polsce równa się praktycznie skazywaniu ich na cierpienie w przyszłości, więc w większości zwykli egoiści albo ignoranci się na to decydują.

Tylko niewielki procent najbogatszych odpowiednio zadba o ich przyszłość.

#polska #dzieci #rodzicielstwo #zwiazki #tatacontent #macierzynstwo #tacierzynstwo #takaprawda
Zapaczony - W sumie patrząc w jakim kierunku zmierza ten kraj, to rodzenie dziś dziec...

źródło: GUa-7oMXMAA3bFs

Pobierz
  • 10
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Zapaczony: No tak, normalnie jest gorzej niż za okupacji. Tylko takie baniaki jak ty myślą że trzeba być uber bogaczem żeby zapewnić szczeście. Niczym to sie nie różni od lewackich pierdów typu 'rodząc dzieci niszczysz planetę'
  • Odpowiedz
Wrzucam tego screena dla was, abyście zrozumieli, że dla przeciętnego "kowalskiego" zawsze będziecie niebezpiecznymi wariatami, którego nie warto zatrudnić, z którym nie warto się ożenić, zaprzyjaźnić, czy nawet prowadzić wspólnie firmę. Nigdy, przenigdy nie mówcie o swojej chorobie nikomu spoza rodziny, beton w Polsce jest zbyt wielki, poza tym choroby psychiczne w naszym kraju to temat tabu.

Niepoczytalność w przebiegu np. schizofrenii paranoidalnej jest przeważnie tylko raz w życiu, podczas pierwszej psychozy. Potem
_.....s - Wrzucam tego screena dla was, abyście zrozumieli, że dla przeciętnego "kowa...

źródło: Screenshot from 2024-08-07 21-27-47

Pobierz
  • 6
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@gorzki99:

Zgoda tylko ze... TE LEKI TRZEBA CHCIEC BRAC.

Całkowicie się z tobą zgadzam. To spory problem, który trzeba nagłaśniać, sam znam kilka osób chorych, które nie biorą leków, a to jest w mojej ocenie cholernie nieodpowiedzialne i egoistyczne. Ja (jak i zarówno moi znajomi) bierzemy leki regularnie, mieliśmy tylko jedną psychozę i nie jesteśmy niebezpieczni.
  • Odpowiedz
@_atreides: Tutaj z kolei ja sie z Toba zgodze. prawdopodobnie jakbysmy pracowali razem a Ty bys bral leki to bym nawet nie zauwazyl ze cos jest nie tak.

I mysle ze tak moglo byc z kolesiem z mojej roboty. Bywaly dni gdzie mial duzo gorzej niz zwykle. Wtedy mowilismy ze zapomnial wziac tabletek.

I mysle ze tu moze lezec problem. Bo jak wspomnialem - mamy info ze teraz jest wsio
  • Odpowiedz
Gołąb umiera w ciszy.

To jego błąd .
Bo może gdyby wył z bólu, trząsł się że strachu, ociekając krwią skakał ludziom w ramiona i błagalnym wzrokiem prosił o ratunek to może by inaczej to wyglądało.
Tym czasem on siada gdzieś z boku pod murkiem, zamyka oczy i bujając się odmierza te kilka ostatnich godzin swojego życia.
Ludzie mijają go a on nie reaguje. Myślą że odpoczywa, że może śpi, że po prostu się nie boi.
EpicElion - >Gołąb umiera w ciszy.
To jego błąd .
Bo może gdyby wył z bólu, trząsł si...

źródło: X

Pobierz
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Opcja "bliscy znajomi" dla relacji na #instagram służy tylko i wyłącznie po to by dziewczyna mogła dać znać facetowi że jej się podoba, bez mówienia tego wprost - tylko tak by sam się domyślił xD

Nie spotkałem się z innym zastosowaniem tego wynalazku, szczególnie że trzeba jednak poświęcić na to chwilę, wejść, przeklikać - a później i tak wstawiają tam co najwyżej zdjęcia kwiatków, zwierzaków, albo że upiekły babeczki. No
Atreyu - Opcja "bliscy znajomi" dla relacji na #instagram służy tylko i wyłącznie po ...

źródło: Zrzut ekranu 2024-08-07 175222

Pobierz
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

30 lat finansowania przez Solarza-Żuka siatkówki psu w dupę. Gwiazdeczki przegrywają z amatorami z USA. Tam nawet nie ma żadnej profejsonalnej ligi siatkówki, wiedzieliście o tym? Ja o tym dziś przeczytałem i myślałem, że na luzie 3:0 wygramy.

Jak oni grają bez ambicji i bez honoru, to niech lepiej nie jeżdżą na igrzyska, tylko grają w tej swojej polskiej lidze, gdzie 1000 kibiców co weekend zasiada na halach. Siatkówka sportem narodowym? Chyba
KRZYSZTOFDZONGUN - 30 lat finansowania przez Solarza-Żuka siatkówki psu w dupę. Gwiaz...

źródło: 8zjiin

Pobierz
  • 6
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Zoriuszka: korelacja nie stanowi o przyczynie. Ale może być wskazaniem do dalszego badania możliwych przyczyn zjawiska, jak np wzrost przestępczości. Takie badania przeprowadzono np w Norwegii. Wyszło że ( wbrew temu co piszą na wykopie) Polacy i imigranci z krajów bałtyckich nie różnią się pod względem przestępczości od tubylców, w przeciwieństwie do migrantów z Maroka, Somalii, Iraku i Iranu.
Linki do badań na Wiki pod hasłem Immigration and crime.
  • Odpowiedz