Dostalem oferte na kontrakt dla jakiegos blue chipa w miejscowosci Solna, robota w #it. Ktos ze #szwecja pomoze w odgadnieciu co to moze byc za firma? Warto tam na rok z rodzina pojechac? Duze ulgi podatkowe dla rodziny 2+2? Gdzie zona nie pracuje? Imigranci gwalco? ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

#podrozujzwykopem #podroze #szwecja

Hej spotkałem się kiedyś z tematem zwrotu podatku VAT w Szwecji na produkty, które zostały zakupione w celu "wywiezienia" ich za granicę czyli jako pamiątki turystyczne. Jako, że chce kupić parę rzeczy a VAT to 25% chętnie skorzystałbym z tej opcji. Googlowałem ale nie umiem nic znaleźć. Ma ktoś jakieś doświadczenie w tym temacie?
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Nie_umre_za_ciebie: odliczysz VAT 25%, doliczysz polskie 23%, oszczędzisz grosze a powypełniasz nieco papierów. Jeśli nie robisz zakupów za 40k euro to sam sobie odpowiedz, czy dodatkowy czas poświęcony w sklepie i na polskim cle/granicy jest wart oszczędzenia np. 10 euro.
  • Odpowiedz
@maslon: Słusznie. Miliony podanych dawek, dziesiątki wieloośrodkowych badań, w tym badania z randomizacją nie dają powodów do obaw. Jedna statystyka zapala czerwone światło i daje powód do wahań.
Fuck logic.
  • Odpowiedz
Jak się czujecie z tym, że następuje, a właściwie trwa globalna amerykanizacja, zwłaszcza w takich krajach, które przez lata miały własną unikalną kulturę jak - #niemcy, #norwegia, #szwecja, #uk itp.
Czy jest to wam obojętne, patrzycie na to z żalem, albo może uważacie, że to dobry proces, bo przecież amerykańskie jest dobre i to pomaga zmniejszać dystanse między krajami?
#neuropa
  • 28
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Desson: @progressive: @absyntolut: Trzeba być ślepym żeby tego nie widzieć
Popularność ajfonów (są teraz najbardziej pożądanymi telefonami), McDonalds wszędzie, KFC, Netflix, google, youtube, amazon, ebay itp ogólnie większość takich popularnych globalnych marek jest amerykańska.
  • Odpowiedz
@niemowmojejmamie: zgodzę się z przedmówcą, ameryka to w końcu kraj imigrantów, tutaj następuje bardziej globalizacja, a globalizacja zakłada że w pewnym momencie własności kulturowe będą zanikać, co jest konieczne w kroku na przód jeśli chcemy stworzyć ziemię która jest zjednoczona, ale i tak całkowite zatracenie tej kultury nie nastąpi za naszego żywota więc mało to zmienia.
  • Odpowiedz
Mirki jadę w czwartek na wyprawę po Szwecji i Norwegii i planuję tam nocować bardziej na survivalowo, czyli pod namiotami, szukać tam kempingów czy nocować na dziko? bo czytałem że w Skandynawii jest to dozwolone w jakichś tam odległościach od zabudowań, jeśli na kempingach to może znacie jakieś stronki gdzie można coś tanio ogarnąć?
#podrozujzwykopem #podroze #kemping #szwecja #norwegia
  • 10
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach