Mirki pomocy. Chciałem zgrać stare kasety vhs na pc. Mam takie urządzenie jak video grabber. Wraz z nim na płycie był dołączony jakiś program do przechwytywania obrazu - niestety płyta zaginęła. Próbowałem różnych programów dostępnych za darmo w sieci - większość z nich widzi obraz z vhs jedynie w czerni i bieli, inne nie przechwytuja dźwięku. Poleci ktoś jakiś bezpłatny u uniwersalny program do przechwycenia obrazu z magnetowidu? Nie wiem jak zapytac
wpisy
Najnowsze
Archiwum

CWhitePL
via Android- 2
konto usunięte
- 0
@CWhitePL: ja kiedys kiedyś dawno używałem VirtualDub ale pamiętam że było z nim trochę j-----a w ustawieniach.
Dzisiaj będziemy rozmawiać o zmianie pracy, stresie z tym związanym, niepewnościami i być może nadziejami.
#ostrapila #it #software #praca #programista #programista15k #podcast #stream #youtube
Startujemy gdzieś koło 21:30 https://www.youtube.com/watch?v=mn-5ma0Tz_o
#ostrapila #it #software #praca #programista #programista15k #podcast #stream #youtube
Startujemy gdzieś koło 21:30 https://www.youtube.com/watch?v=mn-5ma0Tz_o
- 0
Dopiszę tylko, że lista pytań w temacie jest dostępna na #trello
https://trello.com/c/fL05MiI0/52-obawy-przed-zmian%C4%85-pracy-nie-pisze-na-public-bo-moj-szef-ma-twittera-xd
https://trello.com/c/fL05MiI0/52-obawy-przed-zmian%C4%85-pracy-nie-pisze-na-public-bo-moj-szef-ma-twittera-xd
- 1
Mam problem z #totalcommander , jak zmienić ustawienie w taki sposób, żeby sortował mi poprawnie po nazwach pliku - tak jak eksplorator Windowsa? W chwili obecnej, gdy mam nazwy plików od 1-200 to sortuje 1, 100, 101, 102, 103, 104, 105, 106, 107, 108, 109, 110... 199, 2, 200, 201... itd. W eksploratorze sortuje "naturalnie", czyli 1, 2, 3. Czy da się tak ustawić?
Druga sprawa - potrzebowałbym darmowego (freeware
Druga sprawa - potrzebowałbym darmowego (freeware
- 1
@Smartek: Odpowiadam sam sobie, bo znalazłem w opcjach :-D, może ktoś będzie potrzebował.
Pozostaje druga sprawa ;-).
Pozostaje druga sprawa ;-).
źródło: comment_Xioi7pnVJaN4XsMNhGcI5Dt5zxanjFMs.jpg
Pobierz- 1
Napisałem parę dni temu o problemie ze swoim telefonem (którego i tak za niedługo wymieniam na coś lepszego)
https://www.wykop.pl/wpis/29299755/mirki-mam-problem-z-telefonem-a-mianowicie-wgrywaj/104041527/
I pomimo tego że niestety nikt mi nie mógł pomóc (z wyjątkiem prób @manikcs ) chce się pochwalić że udało mi się ten telefon "odceglić" (⌐ ͡■ ͜ʖ ͡■), i to chyba z najgorszego przypadku bo po wymuszeniu "qhsusb_bulk" odpalił się w trybie 9008 (╯︵
https://www.wykop.pl/wpis/29299755/mirki-mam-problem-z-telefonem-a-mianowicie-wgrywaj/104041527/
I pomimo tego że niestety nikt mi nie mógł pomóc (z wyjątkiem prób @manikcs ) chce się pochwalić że udało mi się ten telefon "odceglić" (⌐ ͡■ ͜ʖ ͡■), i to chyba z najgorszego przypadku bo po wymuszeniu "qhsusb_bulk" odpalił się w trybie 9008 (╯︵
- 3
@Frexor jesli nic nie beda poprawic i tylko drukuj robic to libre ci styknie finalnie eksport do pdf i nic sie nie rozjedzie
@Frexor: Personal jest do użytku niekomercyjnego. Oczywiście jak Sobie będziesz na licencji z Personala pisał w domu umowy dla klienta to nikt się do tego nie przyczepi. Ale fakt jest faktem.
Opcjonalnie można też kupić samego Worda. Ale jeżeli okazjonalnie potrzebujesz też Excela to MS przebiegle tak ustawił ceny że od dwóch aplikacji osobno już jest tańszy pakiet.
Alternatywnie zrób jak Ci radzą, jeżeli faktycznie rzadko będziesz korzystał z tych
Opcjonalnie można też kupić samego Worda. Ale jeżeli okazjonalnie potrzebujesz też Excela to MS przebiegle tak ustawił ceny że od dwóch aplikacji osobno już jest tańszy pakiet.
Alternatywnie zrób jak Ci radzą, jeżeli faktycznie rzadko będziesz korzystał z tych
#it #hardware #software #komputery
Mireczki potrzebuję pomocy z komputerem. Mam poniższy problem:
Ostatnio zaczęło się dziać coś nietypowego z moim komputerem. Mianowicie nie chciał "wstać" tj. klikałem przycisk uruchamiania, komputer się "uruchamiał" ale nic się nie działo, czarny ekran, wyświetlacz przechodził w tryb standby, nie mogłem resetować. Tylko przycisk power przytrzymany go wyłączał albo ten od zasilacza.
Działo się to tak, jak zauważyłem po uruchomieniu komputera
Mireczki potrzebuję pomocy z komputerem. Mam poniższy problem:
Ostatnio zaczęło się dziać coś nietypowego z moim komputerem. Mianowicie nie chciał "wstać" tj. klikałem przycisk uruchamiania, komputer się "uruchamiał" ale nic się nie działo, czarny ekran, wyświetlacz przechodził w tryb standby, nie mogłem resetować. Tylko przycisk power przytrzymany go wyłączał albo ten od zasilacza.
Działo się to tak, jak zauważyłem po uruchomieniu komputera
- 0
@marek-sisey-tymoszczuk spróbuję najpierw z poziomu soft. Wywale ostatnie aktualizacje windowsa. Jak nie pomoże to zrobię jak mówisz
- 0
@GodSafeTheQueen: Otwórz kompa i sprawdź kable i wtyczki od zasialacza czy nie są przypalone, zaśniedziałe styki..
Mi się tak kiedyś wtyczka spalała na płycie i komp wariował na różnie sposoby :)
Mi się tak kiedyś wtyczka spalała na płycie i komp wariował na różnie sposoby :)
- 1
Mirki mam problem z telefonem a mianowicie wgrywajac twrp recovery usunalem partycje "aboot" a nowa sie nie podmienila po czym zrestartowalem telefon a efektem tego jest uceglenie telefonu i to takie ze nie moge wejść ani w download mode ani fastboot czy recovery mode jedyne co sie wyswietla na telefonie to to ze nie ma baterii kiedy ja wyciągne i podepne telefon do komputera. Oprócz tego jak podepne do komputera telefon to
@Deamon38 dlatego napisałem, że nie każdy lg można postawić tą metodą. Tu przykład https://youtu.be/WD_aviqN6bA
- 2
#battlefield 1 #btf1 #komputery #hardware #software
Siema mirki i mirabelki! ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Mam taki problem juz 3 dzien siedze i siedze i nie moge nic wymyslec a ,,Ea,, nie odpisuje a ich
Siema mirki i mirabelki! ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Mam taki problem juz 3 dzien siedze i siedze i nie moge nic wymyslec a ,,Ea,, nie odpisuje a ich
- 2
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
Mirki podeślijcie jakiś link do poradnika jak zainstalować Google Camera HDR+ na Xiaomi Redmi Note 4 (global ver.). Szukałem, ale nie znalazłem...
#xiaomi #redminote4 #telefony #software
#xiaomi #redminote4 #telefony #software
@ponury_stefan poszukaj tu innych wersji.
Autor tego i ja jesteśmy na custom romach 8.1 android.
Może na Miui to nie działać.
https://forum.xda-developers.com/redmi-note-4/themes
Autor tego i ja jesteśmy na custom romach 8.1 android.
Może na Miui to nie działać.
https://forum.xda-developers.com/redmi-note-4/themes
@Tomek_Tcz: no za 15 min sie przekonam co tam wykombinowali spece z xda
Chciałam odinstalować #revit bo od samego początku miałam problem z wgraniem bibliotek. Próbując przez deinstalator wyskakiwał błąd "Nie ukończono deinstalacji" czy jakoś tak. Podobnie było kiedy próbowałam zainstalować ponownie lub naprawić - ogólnie apka nie działa. Stwierdziłam, że po prostu wypierdzielę folder ( ͡° ͜ʖ ͡°) i usunę rejestry. Jak już myślałam, że wszystko poczyszczone odpaliłam setup próbując znowu zainstalować program, ale zainstalowały się same pluginy.
- 4
#testerzy #tester #pracawit #pracait #it #informatyka #software
Szacuneczek Mirki.
Czy któryś z Mirków/Mirabelek jest testerem oprogramowania, ale nie kończył studiów informatycznych? Mam kilka pytań.
1. Jak się zaczęła Wasza przygoda z testowaniem i dlaczego się tym zainteresowaliście?
2. Po jakim czasie od zainteresowania testowaniem zaczęliście szukać pracy jako tester?
3. Czy praca testera polega na 8h ślęczeniu nad monitorem i klikaniem?
Szacuneczek Mirki.
Czy któryś z Mirków/Mirabelek jest testerem oprogramowania, ale nie kończył studiów informatycznych? Mam kilka pytań.
1. Jak się zaczęła Wasza przygoda z testowaniem i dlaczego się tym zainteresowaliście?
2. Po jakim czasie od zainteresowania testowaniem zaczęliście szukać pracy jako tester?
3. Czy praca testera polega na 8h ślęczeniu nad monitorem i klikaniem?
- 2
@spec_IT: Zaczynali od testowania manualnego, do tego nie trzeba mieć wielkiej wiedzy ani nieziemskich skilli więc idzie przyuczyć każdą osobę która umie obsługiwać komputer, jest w miarę inteligentna i ma wystarczająco cierpliwości by wykonywać żmudną i powtarzalną robotę. U mnie w firmie się dodatkowo wymaga by znali angielski lepiej niż developerzy.
@spec_IT: Bo kiedyś było łatwiej. Ale wiele firm już odchodzi od modelu "brania ludzi z ulicy" no i teraz jest dużo więcej chetnych do tej pracy i trudniej się przebić.
Cześć #komputery, posiadam w swoim Lenovo z710 i 2 dyski, jeden ssd, a drugi Seagate 1tb sshd który jest w kieszeni zamiast CD ROM, nie wiem dlaczego ale kiedy włożę dysk 1tb do kieszeni to laptop łapie bootloopa mimo to że w biosie mam ustawiony dysk SSD jako pierwszy, co ciekawe jeśli włożę dysk do kieszeni i zacznę używać go po USB to system pozwala mi go używać normalnie,
konto usunięte via iOS
- 3
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
- 1
@LongWayHome: ale i tak cała paletą autocadów jest na warezach, wydaje mi się ze to walka z wiatrakami
- 1
Niestety, na to chyba jeszcze nikt remedium nie wymyślił.
@LongWayHome: @murgal: sprzętowe klucze szyfrujące (klucze licencji)
generalnie jak gadałem kiedyś z gościem z autodesku przy okazji szkoleń powiedział oczywiście nieoficjalnie, że jak by chcieli to by mogli wprowadzić jakieś bardziej restrykcyjne licencje + sprawdzanie czy nie masz pirata + jakieś moduły śledzące, ale wolą to co jest bo przez to ich program jest popularny, każdy używa a oni
Dzisiaj wieczorem (2200), gdy dzieci już będą spać, razem z @plukasik będziemy rozwodzić się nad tym kto, co, gdzie, jak, z kim i dlaczego i za ile w projekcie IT - kolejny odcinek #ostrapila
#software #podcast #programowanie #programista #developer
https://www.youtube.com/watch?v=Z5aHP8MK0l0
Szczegóły: https://trello.com/c/nFLRlOnA/6-podzia%C5%82-r%C3%B3l-w-projekcie-zespole-kim-i-za-co-odpowiada-qa-dev-pm-ba-gfx
#software #podcast #programowanie #programista #developer
https://www.youtube.com/watch?v=Z5aHP8MK0l0
Szczegóły: https://trello.com/c/nFLRlOnA/6-podzia%C5%82-r%C3%B3l-w-projekcie-zespole-kim-i-za-co-odpowiada-qa-dev-pm-ba-gfx
@jaroslaw-stadnicki: Przyznaję się do winy - około godziny 00:10 popełniłem straszny błąd i zalinkowałem wasz stream na pewnym tagu ze streamami na wykopie po czym grupa solidnej patologii weszła na stream robiąc gnój ale kilka osób chyba zostało na dłużej ze względu na content więc może nie ma tego złego.
Ale ludzie róbcie wcześniej streamy.
Ale ludzie róbcie wcześniej streamy.
- 1
Są, piszą, komentują - jest git.
konto usunięte via Android
- 1
Czy ktoś może naprowadzić mnie na pomysł dlaczego Internet Wi-Fi z #vectra ma problemy w telefonie córki i żony. Odpowiednio #samsungs4 oraz #samsung j3. W laptopie chodzi jak złoto natomiast w moim #xiaomi też różnie . Czy to jakiś problem w ustawieniach? #telefony #internet #wifi #siecikomorkowe #siecwifi #pcmasterrace #software
- 1
- 1
@niewiem1979: access point czyli urzadzenie nadawcze wifi. zazwyczaj jest to router
- 3
- 2
mirki polećcie program z przyjjaznynym interfejsem, wzorami etc. do napisania CV po angielsku.Za wszelką okazaną pomoc uraczę wasze ego, odą ku waszej zajebistości( ͡º ͜ʖ͡º)
#praca #pracbaza #kiciochpyta #software
#praca #pracbaza #kiciochpyta #software
Hej, jeśli macie jakieś postanowienia noworoczne związane z pracą w #it, a może chcecie zostać #programista lub nawet #programista15 to podrzucam kilka linków z #podcast #ostrapila który omawia tematy z tym związane:
https://ostrapila.pl/16 - dobre cechy programisty
https://ostrapila.pl/19 - praktyki i staż w IT
https://ostrapila.pl/20 - programowanie
https://ostrapila.pl/13 -
https://ostrapila.pl/16 - dobre cechy programisty
https://ostrapila.pl/19 - praktyki i staż w IT
https://ostrapila.pl/20 - programowanie
https://ostrapila.pl/13 -
@jaroslaw-stadnicki: Szanuję.
- 0
@pumpkinguy: dzięki.





















