Mirki pomocy. Chciałem zgrać stare kasety vhs na pc. Mam takie urządzenie jak video grabber. Wraz z nim na płycie był dołączony jakiś program do przechwytywania obrazu - niestety płyta zaginęła. Próbowałem różnych programów dostępnych za darmo w sieci - większość z nich widzi obraz z vhs jedynie w czerni i bieli, inne nie przechwytuja dźwięku. Poleci ktoś jakiś bezpłatny u uniwersalny program do przechwycenia obrazu z magnetowidu? Nie wiem jak zapytac
  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Mam problem z #totalcommander , jak zmienić ustawienie w taki sposób, żeby sortował mi poprawnie po nazwach pliku - tak jak eksplorator Windowsa? W chwili obecnej, gdy mam nazwy plików od 1-200 to sortuje 1, 100, 101, 102, 103, 104, 105, 106, 107, 108, 109, 110... 199, 2, 200, 201... itd. W eksploratorze sortuje "naturalnie", czyli 1, 2, 3. Czy da się tak ustawić?

Druga sprawa - potrzebowałbym darmowego (freeware
  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Napisałem parę dni temu o problemie ze swoim telefonem (którego i tak za niedługo wymieniam na coś lepszego)
https://www.wykop.pl/wpis/29299755/mirki-mam-problem-z-telefonem-a-mianowicie-wgrywaj/104041527/
I pomimo tego że niestety nikt mi nie mógł pomóc (z wyjątkiem prób @manikcs ) chce się pochwalić że udało mi się ten telefon "odceglić" ( ͡ ͜ʖ ͡), i to chyba z najgorszego przypadku bo po wymuszeniu "qhsusb_bulk" odpalił się w trybie 9008 (
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Mireczki,
Szukam jakiegoś pakietu office dla małych firm (działalność jednoosobowa). Z pakietu właściwie będzie używany jedynie Word i bardzo rzadko Excel. MS Office 2016 kosztuje ok. 900 zł, więc trochę lipa. Jest coś tańszego?
#office #microsoft #software #komputery
  • 12
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Frexor: Personal jest do użytku niekomercyjnego. Oczywiście jak Sobie będziesz na licencji z Personala pisał w domu umowy dla klienta to nikt się do tego nie przyczepi. Ale fakt jest faktem.

Opcjonalnie można też kupić samego Worda. Ale jeżeli okazjonalnie potrzebujesz też Excela to MS przebiegle tak ustawił ceny że od dwóch aplikacji osobno już jest tańszy pakiet.

Alternatywnie zrób jak Ci radzą, jeżeli faktycznie rzadko będziesz korzystał z tych
  • Odpowiedz
#it #hardware #software #komputery
Mireczki potrzebuję pomocy z komputerem. Mam poniższy problem:

Ostatnio zaczęło się dziać coś nietypowego z moim komputerem. Mianowicie nie chciał "wstać" tj. klikałem przycisk uruchamiania, komputer się "uruchamiał" ale nic się nie działo, czarny ekran, wyświetlacz przechodził w tryb standby, nie mogłem resetować. Tylko przycisk power przytrzymany go wyłączał albo ten od zasilacza.

Działo się to tak, jak zauważyłem po uruchomieniu komputera
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Mirki mam problem z telefonem a mianowicie wgrywajac twrp recovery usunalem partycje "aboot" a nowa sie nie podmienila po czym zrestartowalem telefon a efektem tego jest uceglenie telefonu i to takie ze nie moge wejść ani w download mode ani fastboot czy recovery mode jedyne co sie wyswietla na telefonie to to ze nie ma baterii kiedy ja wyciągne i podepne telefon do komputera. Oprócz tego jak podepne do komputera telefon to
  • 10
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Chciałam odinstalować #revit bo od samego początku miałam problem z wgraniem bibliotek. Próbując przez deinstalator wyskakiwał błąd "Nie ukończono deinstalacji" czy jakoś tak. Podobnie było kiedy próbowałam zainstalować ponownie lub naprawić - ogólnie apka nie działa. Stwierdziłam, że po prostu wypierdzielę folder ( ͡° ͜ʖ ͡°) i usunę rejestry. Jak już myślałam, że wszystko poczyszczone odpaliłam setup próbując znowu zainstalować program, ale zainstalowały się same pluginy.
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

#testerzy #tester #pracawit #pracait #it #informatyka #software
Szacuneczek Mirki.
Czy któryś z Mirków/Mirabelek jest testerem oprogramowania, ale nie kończył studiów informatycznych? Mam kilka pytań.
1. Jak się zaczęła Wasza przygoda z testowaniem i dlaczego się tym zainteresowaliście?
2. Po jakim czasie od zainteresowania testowaniem zaczęliście szukać pracy jako tester?
3. Czy praca testera polega na 8h ślęczeniu nad monitorem i klikaniem?
  • 11
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@spec_IT: Zaczynali od testowania manualnego, do tego nie trzeba mieć wielkiej wiedzy ani nieziemskich skilli więc idzie przyuczyć każdą osobę która umie obsługiwać komputer, jest w miarę inteligentna i ma wystarczająco cierpliwości by wykonywać żmudną i powtarzalną robotę. U mnie w firmie się dodatkowo wymaga by znali angielski lepiej niż developerzy.
  • Odpowiedz
Cześć #komputery, posiadam w swoim Lenovo z710 i 2 dyski, jeden ssd, a drugi Seagate 1tb sshd który jest w kieszeni zamiast CD ROM, nie wiem dlaczego ale kiedy włożę dysk 1tb do kieszeni to laptop łapie bootloopa mimo to że w biosie mam ustawiony dysk SSD jako pierwszy, co ciekawe jeśli włożę dysk do kieszeni i zacznę używać go po USB to system pozwala mi go używać normalnie,
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@czikapu: czyli myślisz że wymazałem tylko część HDD z hybrydy a SSD dalej trzyma partycje do uruchomienia windowsa? Kto ma pomysł jak to doprowadzić sshd do użytku jako zwykły dodatkowy dysk?
  • Odpowiedz
Niestety, na to chyba jeszcze nikt remedium nie wymyślił.


@LongWayHome: @murgal: sprzętowe klucze szyfrujące (klucze licencji)
generalnie jak gadałem kiedyś z gościem z autodesku przy okazji szkoleń powiedział oczywiście nieoficjalnie, że jak by chcieli to by mogli wprowadzić jakieś bardziej restrykcyjne licencje + sprawdzanie czy nie masz pirata + jakieś moduły śledzące, ale wolą to co jest bo przez to ich program jest popularny, każdy używa a oni
  • Odpowiedz
Dzisiaj wieczorem (2200), gdy dzieci już będą spać, razem z @plukasik będziemy rozwodzić się nad tym kto, co, gdzie, jak, z kim i dlaczego i za ile w projekcie IT - kolejny odcinek #ostrapila
#software #podcast #programowanie #programista #developer
https://www.youtube.com/watch?v=Z5aHP8MK0l0
Szczegóły: https://trello.com/c/nFLRlOnA/6-podzia%C5%82-r%C3%B3l-w-projekcie-zespole-kim-i-za-co-odpowiada-qa-dev-pm-ba-gfx
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@jaroslaw-stadnicki: Przyznaję się do winy - około godziny 00:10 popełniłem straszny błąd i zalinkowałem wasz stream na pewnym tagu ze streamami na wykopie po czym grupa solidnej patologii weszła na stream robiąc gnój ale kilka osób chyba zostało na dłużej ze względu na content więc może nie ma tego złego.

Ale ludzie róbcie wcześniej streamy.
  • Odpowiedz
Siema, mam prośbę. Znacie jakiś soft który pozwala przeszukać pliki w poszukiwaniu wyrażenia wewnątrz plików? Oraz taki który by miał obsługę archiwów?
#komputery #software #pc
  • 11
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@kolonko: No ale czekaj. Bo może nie zrozumieliśmy Cię o co Ci chodzi :D Chcesz odnaleźć pliki, które znajdują się wewnątrz innych plików? Ale te nadrzędne (co mają w środku te nefy) to są tylko archiwa (zip czy tam rar), czy też coś innego?
  • Odpowiedz
Hej, jeśli macie jakieś postanowienia noworoczne związane z pracą w #it, a może chcecie zostać #programista lub nawet #programista15 to podrzucam kilka linków z #podcast #ostrapila który omawia tematy z tym związane:

https://ostrapila.pl/16 - dobre cechy programisty
https://ostrapila.pl/19 - praktyki i staż w IT
https://ostrapila.pl/20 - programowanie
https://ostrapila.pl/13 -
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach