@Astolus: znajdź jakiś prosty cel który chcesz osiągnąć w excelu, np. kopiowanie zakresów albo komórek do innych skoroszytów. Potem szukaj po internecie jak to zrobić. Ja tak się uczyłem i polecam.
  • Odpowiedz
@Astolus: ja polecam stronkę excelmacromastery, jest tam trochę artykułów, które pokazują co i jak plus autor co jakiś czas robi jakiś webinar (zapisz się na newsletter), gdzie pokazuje jak rozwiązuje jakiś problem od początku do końca typu czytanie maili z outlooka, pobieranie danych z tabeli z wikipedii, pracę z plikami tekstowymi
koledzy wyżej mają rację, że najlepsza nauka przez rozwiązywanie problemów, ale nie zaszkodzi w wolnych chwilach poczytać tego i
  • Odpowiedz
  • 0
Ja też pracowałem od zawsze na Gimpie, ale poszedłem na kurs PS i do Gimpa nigdy więcej nie spojrzałem
  • Odpowiedz
Mirasy, w poniedziałek mam odbiór kluczy i od kolejnego weekendu dołączam do grona "szczęśliwie" remontujących Mirków.
Czy możecie polecić jakiś soft do projektowania mieszkania? Chciałbym zilustrować swoją wizję na rozmieszczenie obiektów i wykończenie. Wiem, że można użyć CAD'a ale to chyba za duży kombajn to takich rzeczy...

#remontujzwykopem #remont #software #budownictwo
  • 15
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

#software #office #microsoft #pcmasterrace #komputery #pytanie

Mam w firmie zbiorową licencję na Office 2010 Standard. Po kilku latach jeden komputer zaniemógł i przeinstalowaliśmy go - wszystko poszło bez problemu. Po kilku latach kolejny komputer się rozsypał (system) i teraz przy instalacji (instaluje się razem z kluczem) w plik->pomoc jest napisane, że ten klucz jest nielicencjonowalny.

Da się to jakoś obejść,
jezus_cameltoe - #software #office #microsoft #pcmasterrace #komputery #pytanie

Ma...

źródło: comment_zQfYT7wj2BJZhCDnMrkbuWD6DxxCzKzd.jpg

Pobierz
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

halo Microsoft zrób albo nawet mail wyślij a co


@ja_kasztan: już nie można robić aktywacji telefonicznej, a mail to jeszcze nie wiem czy do producenta czy do dystrybutora bo to projekt instytucji publicznej. Doczytałem się, że przy licencjach zbiorowych robi się dany klucz na nie ilość stanowisk a ilość aktywacji. Czyli załóżmy, że dystrybutor wygeneruje na 100 i jako się je zużyję to kaput.
  • Odpowiedz
Mireczki, wszedłem w link, który wysłała mi znajoma na facebooku i najprawdopodobniej jest to wirus. Lata coś nowego po fejsie? Kilka minut po wejściu w ten link zaczęła wyświetlać mi się informacja, żeby wymienić baterię, bo może być uszkodzona. Możliwe, że to skutek tego wirusa?
#komputery #facebook #antywirus #software
  • 7
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Czy też macie wrażenie że ktoś na siłę instaluje backdoory w #hardware i #software?
Ostatnio okazało się że przeciętny #pcmasterrace (głównie #intel) ma 3-4 poważne luki w oprogramowaniu nie licząc tylnych furtek w systemie #windows.
Teraz wyobraźcie sobie cały botnet który jeszcze przez tylne furtki w tanich routerach sieje falę zniszczenia w czasach gdy całe nasze życie jest od
majsterV2 - Czy też macie wrażenie że ktoś na siłę instaluje backdoory w #hardware i ...
  • 10
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@majsterV2: O ile tylne "furtki" raczej nie są powszechne - to bardzo możliwe, że w algorytmach i systemach np. generatorów liczb losowych mogą być specjalnie preparowane wytrychy których nie da się w prosty sposób wykryć a pozwalają na "łamanie" kluczy szyfrujących. To, że Intel strzelił sobie z obrzyna prosto w kolano zahaczając przy okazji o głowę to już inna para kaloszy. Luki które wykryto w procesorach Intela to wynik tego,
  • Odpowiedz
@Radi90: jakbyś miał myszkę z oprogramowaniem do tworzenia makr to pewnie się da (ja mam myszkę od microsoftu i w jej opcjach można tworzyć makra pod dodatkowe przyciski) ale w innym wypadku to nie mam pojęcia
  • Odpowiedz
#bitdefender to gunwo, ni z tego ni z owego z-----l cala pamiec, i tak po kazdym restarcie. Dopiero po jakims czasie skojarzylem ze to moze byc jego wina i w trybie awaryjnym sciagnalem bitdefender uninstall tool i go w-------m, takze nie polecam. #software #antywirus #gorzkiezale
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

#it #komputery #hardware #software #informatyka #systemyoperacyjne #oprogramowanie #pytanie #pytaniedoeksperta

Próbuję zaktualizować firmware do Intel Managment Engine (ME) w swoim laptopie, ale mam dokładnie ten sam problem co kolega z linku poniżej (oczywiście ja potrzebuję inny plik niż on, ale to nie ma znaczenia - otrzymuję ten sam błąd '8714').

https://h30434.www3.hp.com/t5/Notebook-Hardware-and-Upgrade-Questions/update-firmware-error-due-to-file-open-or-read-error/td-p/6165883

Nie
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Kurde, czy Opera sama importuje wszystkie moje dane z Chroma (moja podstawowa przeglądarka) lub Firefoksa (moja poprzednia podstawowa przeglądarka) do siebie? To się dzieje automatycznie czy czegoś nie doczytałem? Jak to zresetować? Chciałbym mieć nad tym jednak jakąś kontrolę.
#opera #chrome #przegladarki #software
  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

#windows10 #sterowniki #amd #kiciochpyta #software #grafikakomputerowa

Mireczki, wydaje mi się, że mam stare sterowniki do mojej r9 m375 w laptopie. wyszukiwanie automatyczne w menadżerze urządzeń mówi, że są ok ale na sprawdziłem na stronie i te wydają mi sie nowsze. Jak możecie to oceńcie i powiedźcie jak to zrobić manualnie. Odinstalować w menadżerze stare > reset > instalacja nowych Czy
nerana112 - #windows10 #sterowniki #AMD #kiciochpyta #software #grafikakomputerowa

...

źródło: comment_cbZK6BKvhbA5ywKJN4nIzqsLUdTj3vab.jpg

Pobierz
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@lech1991: bo ten dysk pada. Lepiej szybko zrób backup. Masz 11 sektorów relocated. Prawdopodobnie przenosi ci sektory w tle dlatego tak zwalnia. Jak wartość pod C4 będzie rosnąć to trzeba się rozejrzeć za nowym dyskiem bo niedługo zabraknie co sektorów do relokacji.
  • Odpowiedz
@lech1991: Dysk ma problemy z odczytaniem bądź zapisem sektorów, stąd trwa to dłużej. Dlatego tez jeżeli ilość prób przekroczy próg, sektor zostaje uznany za uszkodzony i przydzielany jest nowy z zapasowej puli. Właśnie dokładnie dlatego widzisz spowolnienie. Dysk podejmuje więcej prób odczytu/zapisu/weryfikacji niż normalnie i trwa to dłużej. Takie zachowanie jest typowe. Nie każdy błąd odczytu kończy się relokacją, ale każdy błąd wydłuża obserwowalny dostęp do danych, stad własnie mój
  • Odpowiedz
GTA San Andreas + Multiplayer --- na Windows 10:

1. instalacja San Andreas z płyty, ze Steam, lub instalki. (wersja 1.0 lub steamowa) (pliki audio zaznaczyć że na komputer)
2. opcjonalnie → crack (przedostatni link na samym dole: "v1.0 ALL")
3. opcjonalnie → spolszczenie (byle nie spolszczenie w wersji 0.9, które powoduje zwiechy)
4. podmiana plików: Silent's ASI Loader (umożliwia odczytywanie plików .ASI, między innymi poniższy Patch, trzeba wkleić do katalogu z grą, tam gdzie też
rukh - GTA San Andreas + Multiplayer --- na Windows 10:

1. instalacja San Andreas ...

źródło: comment_VtcFeyNGqtrV6P4uVmMrvvQuKkeJVzxz.jpg

Pobierz
  • 10
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach