Po tym gdy po raz kolejny Firefox był na ustach wszystkich ze względu na uprawianie lewicowej polityki, a nie polepszenie jakości przeglądarki postanowiłem w końcu poszukać alternatywy. Chrome odpadało już na starcie ze względu na śledzenie użytkowników przez Google'a i monopol w necie, Operę używam od dawna jako drugą przeglądarkę (np. dla gości) więc skupiałem się na innych. Z takich klonów Chrome spodobała mi się Slimjet, bardzo szybka i przyjemna
Bethesda_sucks - Po tym gdy po raz kolejny Firefox był na ustach wszystkich ze względ...
  • 19
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Mireczki jaki stabilny hosting wirtualnego serwera Windows + 5 CAL polecicie? Obecnie używam Aruba Cloud i jestem coraz mniej zadowolony z nich, częste problemy z połączeniem, toporny interfejs do zarządzania i support, który nie widzi problemu mimo, że znikąd nie można się połączyć z ich usługą. Obecnie koszt miesięczny to 110,99 zł. Z maszynę 2GB i 40GB HDD.
#komputery #software #wirtualizacja #windows #windowsserver
  • 7
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

czesc
po tym co o-----l youtube ze swoim serwisem coraz mniej fajne staje sie uzytkowanie adblocka

co polecanie w zamian aby blokowal reklamy i nie byl wykrywany

uzywalem kiedys AdMunchera i byl fajny, jest to program ktory instaluje sie w systemie nie przegladarce
  • 6
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Mirki, jest sprawa bo się nie znam w ogóle.
Czy jak chce sobie podłączyć dwie karty graficzne do komputera to muszą one być od tego samego producenta (Asus, Gigabyte, MSI itp)?
Na przykład mam jedną nVIdia GeForce 660 GTX od Gigabyte i drugą taką samą ale nie od Gigabyte. To jakiś problem je podłączyć?

Co więcej. Czy takie karty da się zamontować (czy się zmieszczą) do płyty głównej LGA2011? Bo taką mam.

Fotka
Bunch - Mirki, jest sprawa bo się nie znam w ogóle.
Czy jak chce sobie podłączyć dwi...

źródło: comment_klJPSCp7kE599NqZQoHxH5XwGSXsAeFW.jpg

Pobierz
  • 7
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Mirki, jakiś odpowiednik Thunderbirda na PC i Androida? Żeby się łatwo synchronizował, zawierał pocztę, kalendarz i notatki / listę zadań? Sam Thunderbird nie ma apki na Andka i nie ma jak go zsynchronizować z niczym innym (chyba, że o tym nie wiem). ( ͡° ʖ̯ ͡°) Wunderlist mi nie siada, za mała funkcjonalność. AquaMail wygląda spoko, ale nie ma znowu wersji na Windowsa.

#zycie #komputery
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Mireczki, nie żeby mi to przeszkadzało ale na pewno zastanawia – dlaczego Ms Office (LEGALNY) można kupić za 10-15 zł?

To przekręt jakiś? Pamiętam, że po 600 zł były ale chyba jest jakaś istotna różnica, której nie dostrzegłem...

#microsoft #it #software
  • 17
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

  • 2
Mirki z #krakow i okolic w temacie #praca
Jak ktoś z Was jest zainteresowany korpo na stanowisku Technical Managera, ma min 5 letnie doświadczenie w automotive i skończył studia związane z Electrical Engineering lub Software Engineering to walcie do mnie. #automotive #software i chyba #it
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

#komputery #grafikakomputerowa #software
Czy ci idioci to w ogóle sprawdzają i czy mogę do #pracbaza kupić Corela "HOME & STUDENT PL BOX"? Czy w jakiś sposób licencja zabrania użytku komercyjnego?
http://allegro.pl/corel-draw-2014-pl-3-pc-dla-domu-coreldraw-faktura-i6994030592.html
Potrzebuję czegoś prostego do sporadycznego tworzenia etykiet na produkty i nie wiem, którą wersję wybrać.
  • 8
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Kurcze szukam i szukam, poleci ktos dobry program do hurtowej edycji plikow graficznych z danych exif (usuwanie metadanych)
uzywalem juz jakiegos exif pilota i innych ale zawsze czegos w nich brakuje, chcialbym aby byla edycja wielu plikow na raz oraz zmiana - podglad miniaturki obrazka poleci ktos cos?

#pcmasterrace #informatyka #software
  • 9
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@yjkis: https://www.sevenforums.com/tutorials/10797-thumbnail-cache-clear-reset.html
Najlepiej całkiem wyłączyć no chyba, że musisz mieć to wówczas czyścić co jakiś czas. Dla pewności zrób test czy powyższe opcje działają.
ClearandResetThumbnailCache.bat imo najłatwiejsza droga.
Jak masz 10kę to musisz pogrzebać i poszukać na necie jak to się robi i może znajdziesz podobny skrypt a i może ten sam będzie działał.

Uruchom jako admin i zrób restart windowsa..
  • Odpowiedz
Otworzyliśmy zapisy na SpreadIT 2017, darmowej konferencji IT w Gliwicach!

Formularz potwierdzenia uczestnictwa jest po rejestracji dostępny tutaj:
https://spreadit.pl/pl/user/participate

Zapisanie pozwala na odebranie w dniu konferencji Starter Packa pełnego fajnych rzeczy ( ͡° ͜
  • 7
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Dobry
Robiłem w piątek "resetuj do stanu początkowego" wraz z czyszczeniem dysku na windzie 10. Zgrałem to co najwazniejsze na dysk przenośny, ale jak dziś zauważyłem nie zgrałem jednej rzeczy.

Słyszałem coś o programach ktore odzyskują pliki z dysku po formacie. Ile w tym prawdy?
Do odzyskania mam może 50Mb plik.

#software #windows10 #informatyka #komputery #proszeopomoc :)
  • 5
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Ile w tym prawdy?


@lubi: mozesz odzyskac czesc danych. ale z uzywaniem tego dysku teraz bym uwazal, bo jak cos nadpisze dane w sektorach, gdzie siedza twoje pliki, ktorych zapomniales skopiowac, to kaplica.
  • Odpowiedz
@lubi: tzn? mozesz sobie zrobic bootowalnego pendrive, wrzucasz tam jakiegos linucha, bootujesz kompa z usb, na linuchu instalujesz sobie soft do odzyskiwania danych, odpalasz go i tyle
  • Odpowiedz