wpisy
Najnowsze
Archiwum
@CzakNorris: Word, Paint
@CzakNorris: canva.com
- 1
@RadusS: Wersja OEM
@RadusS: Po formacie na tym samym kompie Windows się normalnie zaktywuje. W teorii nie da się przenieść takiej licencji na inną maszynę po prostu. W praktyce takie praktyki są niezgodne z prawem UE i Polskim, i trzeba wtedy informować UOKiK jeżeli MS nam takie przeniesienie uniemożliwi.
- 1
- 1
ściągnełem z USA parę mc temu przez znajomego laptopa nowego dla matki do pracy typowo biurowej+przeglądanie neta, stary po 10latach(również z USA) padł.
Jest to 15 calowy dell inspiron z i3 ,8gb dd4 i 1tb zwykłym dyskiem(wiem, brak ssd),win10
Pierwsza rzecz która zauważyłem: dysk dość głośno pracuje, jak dyski sprzed 10+lat, doinstalowałem polski język do windowsa i w sumie od samego początku użytkowania lap[topa bardzo często łapie BSODy, w sumie codziennie, puściłem
Jest to 15 calowy dell inspiron z i3 ,8gb dd4 i 1tb zwykłym dyskiem(wiem, brak ssd),win10
Pierwsza rzecz która zauważyłem: dysk dość głośno pracuje, jak dyski sprzed 10+lat, doinstalowałem polski język do windowsa i w sumie od samego początku użytkowania lap[topa bardzo często łapie BSODy, w sumie codziennie, puściłem
- 0
@sauler: a 1. czy może być inna wersja językowa nowej instalacji (nie mówię o dodaniu języka na już zaintalowanym systemie)
oraz
2. czy mogę użyć fajnej nieoficjalnej odchudzonej wersji win10 (z zaznaczeniem że będzie to wciąż Home jak obecnie mam)
oraz
2. czy mogę użyć fajnej nieoficjalnej odchudzonej wersji win10 (z zaznaczeniem że będzie to wciąż Home jak obecnie mam)
@OraclePL: Raczej w obu przypadkach nie powinno być problemów :)
Mirki, polecacie jakis software do zapisywania sesji internetowych (pliki cookies,cache, wszystko) do pliku ?
uzywam mozBackup ale jest pełny bugów :/
#it #informatyka #program #software #pytanie
uzywam mozBackup ale jest pełny bugów :/
#it #informatyka #program #software #pytanie
@bartixon: ja tego nie mam całe szczęście. Może spróbuj starszej wersji?
- 0
@Sniezny_Koczkodan: chyba tak zrobie, musialem dac na wirtualna maszyne tylko 1gb ramu ale mimo wszystko nie powinno byc tego problemu, dzięki za tipa ;)
Problem, nie wiem od jakiego czasu, powiedzmy że od paru tygodni. Podczas odpalania dźwięku (najczęściej przeglądarka) po przerwie bezdźwięcznej pojawia się trzask. Czasem podczas podłączania czegoś pod port USB, czasem podczas podłączania ładowarki. Próbowałem już reinstalowanie sterowników dźwiękowych/ wyłączanie oprogramowanie dolby/ wyłączanie efektów dźwięków w rozszerzeniach. Nic się nie zmienia podczas zmiany trybu z energooszczędnego na pełną wydajność. Laptop Lenovo 700-17 kupiony w październiku #lenovo #software #
- 1
- 1
- 0
@Stefaniak91: ehhh...
@jimmyF: może nie klienci poczty, ale aplikacje/usługi pozwalające na to: rebump.cc, folllowup.cc, replyup.com, yesware.com - ten ostatni chyba najpopularniejszy
Potrzebuję programu który uruchomi mi BIOS z poziomu windowsa (10) w laptopie Toshiba Satellite (nie pamiętam dokładnie modelu).
Chodzi o to, że laptop miał preinstalowany win 10 z partycji a ten system zbyt obciąża laptop.
Chciałem zainstalować zamiast win 10, win 7 aby sprawdzić jak na starszym systemie będzie działał.
Niestety wszystkie próby wejścia do biosu z klawiszy przed uruchomieniem kompa zakończyły się fiaskiem.
Potrzebuje zwyczajnie sformatować cały dysk i zainstalować świeżą wersję
Chodzi o to, że laptop miał preinstalowany win 10 z partycji a ten system zbyt obciąża laptop.
Chciałem zainstalować zamiast win 10, win 7 aby sprawdzić jak na starszym systemie będzie działał.
Niestety wszystkie próby wejścia do biosu z klawiszy przed uruchomieniem kompa zakończyły się fiaskiem.
Potrzebuje zwyczajnie sformatować cały dysk i zainstalować świeżą wersję
@GodSafeTheQueen: Plop Boot Manager albo Reefind?
@GodSafeTheQueen: Z tego co pamietam to bezpośrednio w systemie możesz ustawić żeby przy następnym bootowaniu włączył Ci bios.
Ktos potrafi mi wyjasnic czemu MS Office 2016 sam skasowal mi sie z dysku zostawiajac jakis syf (folder microsofr office wazy 5mb), wszystkie skroty i nawet pliki docx maja ikonke worda ale word sie nie wlacza(bo nie znaleziono aplikacji)? Wczoraj go mialem a dzisiaj juz nie. Da sie go przywrocic jakos?
#windows #windows10 #office16 #office #microsoft #software #komputery
#windows #windows10 #office16 #office #microsoft #software #komputery
konto usunięte via iOS
- 0
@TenAnonToKlopoty: no to instalka i od nowa
- 0
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
- 3
@MrsMsx: Cisco i programowanie to średnio się klei razem :) jeśli chodzi o ich kursy/podręczniki, to bardziej networking/cybersecurity.
- 1
@MrsMsx: Egzamin MCSA 70-698 i 70-697 z Windowsa 10 da ci bardzo solidne podstawy do rozwoju w IT. Potem możesz zajać się CCNA albo innymi.
Moim zdaniem hajs jest w cybersecurity. To jest przyszłość IT. Płacą złotem.
Moim zdaniem hajs jest w cybersecurity. To jest przyszłość IT. Płacą złotem.
windows8 #asus #software #informatyka
Mirki mam następujący problem na laptopie pojawił mi się błąd 0xc00000d brakujący plik BCD. Radzi kliknąć esc ale nie działa, f9 żeby uruchomić recovery nie działa. Zrobiłem na II lapku recovery usb ale go nie bootuje. Jakieś rady? Windows 8 :/
Mirki mam następujący problem na laptopie pojawił mi się błąd 0xc00000d brakujący plik BCD. Radzi kliknąć esc ale nie działa, f9 żeby uruchomić recovery nie działa. Zrobiłem na II lapku recovery usb ale go nie bootuje. Jakieś rady? Windows 8 :/
- 0
@Psiake: Nic nie reaguje. Myślisz ze z plyty zbootuje?
@Nie_umre_za_ciebie: Nie mam pojęcia jaką masz ustawioną kolejność bootowania. Możliwe, że płyta ma priorytet.
Tak jak piszę bez dysku powinien pokazać błąd i dać możliwość przejścia do BIOSu.
Tak jak piszę bez dysku powinien pokazać błąd i dać możliwość przejścia do BIOSu.
@positiveVibe dobra karta telewizyjna i dobry magnetowid.
Ewentualnie jak nie jest tego za dużo, to możesz dać to profesjonalnej firmie - około 10zl za godzinę, pewnie da się negocjować przy większych ilościach
Ewentualnie jak nie jest tego za dużo, to możesz dać to profesjonalnej firmie - około 10zl za godzinę, pewnie da się negocjować przy większych ilościach
@positiveVibe: http://medias.net.pl/Jak-przegra%C4%87-kaset%C4%99-wideo-na-DVD--Jak-kopiowa%C4%87-kaset%C4%99-wideo-na-DVD.php
Ja bym to jednak oddal jakiejs firmie bo na pewno maja lepszy sprzet niz ci sie oplaci kupic
Ja bym to jednak oddal jakiejs firmie bo na pewno maja lepszy sprzet niz ci sie oplaci kupic
Seer - program do szybkiego podglądu plików z windowsowego eksploratora plików za pomocą klawisza spacji (ponoć takie coś na Macach jest).
Czy można w nim jakoś zmienić (albo dodać alternatywną kombinację) uruchamiającą podgląd pliku? Idealnie byłoby to dla mnie wciśnięcie kółka myszy.
#oprogramowanie #programy #software #windows10 #seer
Czy można w nim jakoś zmienić (albo dodać alternatywną kombinację) uruchamiającą podgląd pliku? Idealnie byłoby to dla mnie wciśnięcie kółka myszy.
#oprogramowanie #programy #software #windows10 #seer
- 5
Ktoś kiedykolwiek czytał te pierdy zanim zaznaczył "ptaszka" nacisnął OK? Odcinek South Park fajnie ten temat wyjaśnił ;)
#komputery #software #gry #programy #powaznepytanie
#komputery #software #gry #programy #powaznepytanie
źródło: comment_NsQvn9g4eRPGFRdMINEHoFLhcXuFSWbA.jpg
Pobierz- 1
Witam
Czy ktoś z Was miał kiedyś do czynienia z instalacją Windowsa w laptopie na którym jest
zainstalowany system Ubuntu ?
Moim celem jest zachowanie istniejącego systemu wraz danymi + nowy system Windows 7
aby była możliwość wyboru systemu po uruchomieniu urządzenia.
Czy ktoś z Was miał kiedyś do czynienia z instalacją Windowsa w laptopie na którym jest
zainstalowany system Ubuntu ?
Moim celem jest zachowanie istniejącego systemu wraz danymi + nowy system Windows 7
aby była możliwość wyboru systemu po uruchomieniu urządzenia.
- 2
Miruny, czy to jest legalny, zgodny z prawem, EULA, COA itp system Windows, który mogę zakupić?
http://allegro.pl/ms-windows-7-professional-pl-od-partnera-microsoft-i6342982724.html
jakieś porady?
#microsoft #software #serwispc (wybaczcie spam ale liczę, że w tym tagu ludzie mogą się znać bardziej niż ja)
http://allegro.pl/ms-windows-7-professional-pl-od-partnera-microsoft-i6342982724.html
jakieś porady?
#microsoft #software #serwispc (wybaczcie spam ale liczę, że w tym tagu ludzie mogą się znać bardziej niż ja)
Muszę przedstawić wykresy sprawności, gdzie linia trendu rozpoczyna się od punktu (0,0) i dalej przebiega zgodnie z punktami. w tym celu tworzę sztuczny punkt (0,0) ale nie chcę żeby był on widoczny na wykresie. "Bonusowym" problem jest związany z tym, ze na jednym wykresie mam 2 charakterystyki sprawności od mocy i o ile jedna linia trendu jest wzorowa(wraz ze sztucznym punktem O,O) to 2 jest nie do ustawienie i musiałem się posiłkować
Jest coś lepszego do wirtualnych maszyn niż Virtual Box? Najlepiej, żeby te systemy chodziły na prawdę dość szybko, bo ostatnio zainstalowałem Arch z KDE 64bit z 4GB ramu i 128mb video memory i ścinało konkretnie :/
#linux #virtualbox #software #systemyoperacyjne
#linux #virtualbox #software #systemyoperacyjne
- 2
@TenAnonToKlopoty: Virtual Box: przejrzyj ustawienia przydziału zasobów dla maszyny wirtualnej, wgraj guest additions jeśli tego nie zrobiłeś
@TenAnonToKlopoty: Sprawdź czy w biosie masz wirtualizację włączoną.























#komputery
#it
#hardware
#software