Jakiś freeware, w którym w miarę szybko i sprawnie dam rade złożyć projekt ulotki? Nie musi być to wersja ostateczna do druku, a tylko taka wstępma żeby na jej podstawie agencja reklamowa coś zaproponowała.

#software #grafika #komputery
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@RadusS: Po formacie na tym samym kompie Windows się normalnie zaktywuje. W teorii nie da się przenieść takiej licencji na inną maszynę po prostu. W praktyce takie praktyki są niezgodne z prawem UE i Polskim, i trzeba wtedy informować UOKiK jeżeli MS nam takie przeniesienie uniemożliwi.
  • Odpowiedz
ściągnełem z USA parę mc temu przez znajomego laptopa nowego dla matki do pracy typowo biurowej+przeglądanie neta, stary po 10latach(również z USA) padł.
Jest to 15 calowy dell inspiron z i3 ,8gb dd4 i 1tb zwykłym dyskiem(wiem, brak ssd),win10
Pierwsza rzecz która zauważyłem: dysk dość głośno pracuje, jak dyski sprzed 10+lat, doinstalowałem polski język do windowsa i w sumie od samego początku użytkowania lap[topa bardzo często łapie BSODy, w sumie codziennie, puściłem
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@sauler: a 1. czy może być inna wersja językowa nowej instalacji (nie mówię o dodaniu języka na już zaintalowanym systemie)
oraz
2. czy mogę użyć fajnej nieoficjalnej odchudzonej wersji win10 (z zaznaczeniem że będzie to wciąż Home jak obecnie mam)
  • Odpowiedz
Problem, nie wiem od jakiego czasu, powiedzmy że od paru tygodni. Podczas odpalania dźwięku (najczęściej przeglądarka) po przerwie bezdźwięcznej pojawia się trzask. Czasem podczas podłączania czegoś pod port USB, czasem podczas podłączania ładowarki. Próbowałem już reinstalowanie sterowników dźwiękowych/ wyłączanie oprogramowanie dolby/ wyłączanie efektów dźwięków w rozszerzeniach. Nic się nie zmienia podczas zmiany trybu z energooszczędnego na pełną wydajność. Laptop Lenovo 700-17 kupiony w październiku #lenovo #software #
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Potrzebuję programu który uruchomi mi BIOS z poziomu windowsa (10) w laptopie Toshiba Satellite (nie pamiętam dokładnie modelu).
Chodzi o to, że laptop miał preinstalowany win 10 z partycji a ten system zbyt obciąża laptop.
Chciałem zainstalować zamiast win 10, win 7 aby sprawdzić jak na starszym systemie będzie działał.
Niestety wszystkie próby wejścia do biosu z klawiszy przed uruchomieniem kompa zakończyły się fiaskiem.

Potrzebuje zwyczajnie sformatować cały dysk i zainstalować świeżą wersję
  • 8
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Ktos potrafi mi wyjasnic czemu MS Office 2016 sam skasowal mi sie z dysku zostawiajac jakis syf (folder microsofr office wazy 5mb), wszystkie skroty i nawet pliki docx maja ikonke worda ale word sie nie wlacza(bo nie znaleziono aplikacji)? Wczoraj go mialem a dzisiaj juz nie. Da sie go przywrocic jakos?
#windows #windows10 #office16 #office #microsoft #software #komputery
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@MrsMsx: Egzamin MCSA 70-698 i 70-697 z Windowsa 10 da ci bardzo solidne podstawy do rozwoju w IT. Potem możesz zajać się CCNA albo innymi.
Moim zdaniem hajs jest w cybersecurity. To jest przyszłość IT. Płacą złotem.
  • Odpowiedz
windows8 #asus #software #informatyka
Mirki mam następujący problem na laptopie pojawił mi się błąd 0xc00000d brakujący plik BCD. Radzi kliknąć esc ale nie działa, f9 żeby uruchomić recovery nie działa. Zrobiłem na II lapku recovery usb ale go nie bootuje. Jakieś rady? Windows 8 :/
  • 13
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Seer - program do szybkiego podglądu plików z windowsowego eksploratora plików za pomocą klawisza spacji (ponoć takie coś na Macach jest).
Czy można w nim jakoś zmienić (albo dodać alternatywną kombinację) uruchamiającą podgląd pliku? Idealnie byłoby to dla mnie wciśnięcie kółka myszy.
#oprogramowanie #programy #software #windows10 #seer
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Witam

Czy ktoś z Was miał kiedyś do czynienia z instalacją Windowsa w laptopie na którym jest
zainstalowany system Ubuntu ?
Moim celem jest zachowanie istniejącego systemu wraz danymi + nowy system Windows 7
aby była możliwość wyboru systemu po uruchomieniu urządzenia.
  • 64
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Raych: potrzebna ci wolna partycja na ktorej zainstalujesz windowsa
po instalacji pewnie windows przykryje ubuntu, i zeby moc wybrac system bedziesz musial przywrocic GRUB (instrukcja w google, potrzebny linux livecd na pendrive na przyklad)
  • Odpowiedz
Muszę przedstawić wykresy sprawności, gdzie linia trendu rozpoczyna się od punktu (0,0) i dalej przebiega zgodnie z punktami. w tym celu tworzę sztuczny punkt (0,0) ale nie chcę żeby był on widoczny na wykresie. "Bonusowym" problem jest związany z tym, ze na jednym wykresie mam 2 charakterystyki sprawności od mocy i o ile jedna linia trendu jest wzorowa(wraz ze sztucznym punktem O,O) to 2 jest nie do ustawienie i musiałem się posiłkować
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Polinik: przykleiłem z forum, tylko nie całość. Chodzi o to czy mogę dodać jakies niewidzialne punkty i jak dodac linię trendu spoza tam dostępnych, które nie sa idealne
  • Odpowiedz