Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
  • 13
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

  • 1
@tomasz-aleksander-barania: Dlatego z częścią znajomych łatwiej nam się spotkać przy samochodach. Mamy lekko "porobione" auta, którymi sobie czasem wypadamy w górskie zakręty lub inne ciekawe pozamiejskie drogi. Są to jednak pojazdy mimo wszystko mniej angażujące i wymagające, dla których zmiana pogody niczego nie zmienia a i można tym normalnie jeździć z rodziną. Przez co motocykle tam bardzo odeszły na bok
  • Odpowiedz
@ImeNs: ja mam skuter i motocykle.
Jeśli chodzi o asfalt i użytkowość to skuter Ale z płaską podłogą wygrywa. Masz suche i czyste buty, siatki i duże zakupy wiszą na haku między nogami.
Duża szyba plus mówki i jeździsz do grudnia. Natomiast jeśli chodzi o teren to ani skuter ani gs650 się nie nadają w teren.
  • Odpowiedz
na co konkretnie trzeba uważać? Jak pokonywać ewentualne fale?


@Yakooo: na rekiny, na skały czy nie masz nagle pod sobą czegoś, na to zebys sie nie w---------l do wody przy 50/60kmh bo wtedy to juz nie miękka ciecz tylko beton, na to zebys sie nie utopil, na to zebys nie w--------l sie we fale jak nigdy nie jezdziles bo mozesz skonczyc bez zębów, na to zebys nie jechal za zadnymi
  • Odpowiedz
Witam, mirki czy kask motocyklowy lakierowany błyszczący jest różnica wew. kasku w temperaturze w słońcu przy kolorze białym i czarnym? Sprzedawca twierdzi że bardzo minimalna, przy czym zaznaczył że jest różnica gdyby kask był matowy wtedy mocniej się grzeje w środku, ale przy lakierowanych kolor ma minimalne znaczenie. Co o tym sądzicie? To mój 1 kask jaki w życiu kupuje i nie ukrywam podoba mi się czarny ale obawiam się że będzie
  • 17
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@JasiekSmietana: Niezależnie od połysku, czarny kask to większy piekarnik niż biały.
Dodatkowo, w trakcie jazdy lepiej mieć kask biały lub inny oczojebny. To znacznie poprawia widoczność, a więc i bezpieczeństwo.

Co do typu kasku to otwieranie do tyłu jest imho bajerem. Dłuższej trasy z tym nie zrobisz, a "zrzucenie" szczęki jest sporo szybsze i wygodniejsze niż sięganie za głowę (a na krótkich postojach to już w ogóle, najwygodniej otwierać tylko
  • Odpowiedz
Drogi pamiętniczku.
Byłem dziś na skuterze wodnym, prawie mnie zwiało, obróciło i zabiło.
Może dlatego, że kobita prowadziła i byłem plecaczkiem? ( )
Tak czy inaczej zabawa przednia ((oo))
#skutery #wakacje #morze
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@r5678: Według prawa jest to motocykl, jak wszystko inne, co ma pojemność 125cm3. W żadnej ustawie dotyczącej ruchu drogowego, pojazdów i kierujących nie znajdziesz słowa skuter, jest jedynie rozróżnienie między motorowerami i motocyklami.
  • Odpowiedz
Co to się stanęło z cenami używanych skuterów maxi? Myślałem, że za 5k już coś kupię z pojemnością 200cc+, a tu same trupy 30 letnie do 10k. Żeby to nie było złomem trzeba dać 15k :<
Szybko używane skutery tracą na wartości? Jak e tym roku kupię za 15k to za rok za ile go sprzedam? Jeżdżę mało.

#skutery #motoryzacja #motocykle
  • 47
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@MeksykEuropy: No tak, bo wypadki na skuterze są nie groźne i można jak wszyscy inni janusze i grażynki popylać w gaciach i gównianych jetach z allegro i jest w pyte. Szlif na skuterze i na motocyklu boli tak samo. Nie wiem w ogóle skąd wzięło się to durne przeświadczenie... Mowa oczywiście o jeździe po mieście a nie krajówkach.
Ps. argument o brudnych butach od zmiany biegów albo co lepiej na
  • Odpowiedz
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Rad-X: W ogóle wada pt. "wysoka wartość" nie ma sensu w praktycznie żadnym języku.

Ba, od dawna to jest wręcz zaleta.
  • Odpowiedz
Jako że skuter Honda x8r umarła przy 90k to poszukuje coś nowego dla mojego taty. Przegladajac oferty na olx/allegro itp zastanawiam się jaki silnik jest lepszy 2T czy 4T.

Może ktoś poleci coś fajnego i o sprawdzonej konstrukcji?

#skutery #motoryzacja #motocykle
  • 10
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@MeksykEuropy: 2 miesiące temu odebrałem nowa zajawkę z salonu. Honda 125cc, na pokładzie ma kluczyk zbliżeniowy, elekroniczny wyświetlacz, abs, gniazdo usb do ładowania telefonu, kask Hondy i 3 pierwsze wymiany oleju za darmo. Wyszło trochę ponad 6k złotych w przeliczeniu. Jest tak jak mówisz - w Polsce za te pieniądze byś tego nie dostał. Na zdjęciu jeszcze bez tablic
Nusantara - @MeksykEuropy: 2 miesiące temu odebrałem nowa zajawkę z salonu. Honda 125...

źródło: WhatsApp Image 2024-06-16 at 20.40.36

Pobierz
  • Odpowiedz
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
  • 20
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Czemu tak jest ze w Polsce zwykly chinski skuterek pierdzik 50cc kosztuje 7-10k (junak, barton) a jak wejde na strony chińskich sprzedawców to takie skuterki są wszędzie powystawiane za 500-800 dolarów?


@heez: cła, podatki, koszt transportu, dostosowanie do polskich norm, homologacji, naprawa w polskim serwisie w razie czego, no i marża bo sobie musi też zarobić
  • Odpowiedz
To jest 48v w szeregu.


@NowyStaryMirek: a co to zmienia czy w szeregu czy na zmianę...
Liczy się zgromadzona energia - Wh, czyli napięcie razy pojemność. Czy to jest (4x 20Ah)*12v, czy (4x 12v)*20Ah - na jedno wychodzi.
(owszem - przy wyższym napięciu jest trochę lepsza sprawność wykorzystywanai tej energii, bo przy 12v byłyby spore prądy, które wywoływałyby spore spadki napięć i straty - ale to pomijam)
  • Odpowiedz
@Egocentryczna_Olga: hehe, bo pedałuje jednocześnie i jest to zasieg wspomagania (nie jazdy na samej baterii). Już ci powiem jak to wygląda. Zasiegi ebikow powinno się liczyć v x Ah/10. No u mnie: 18.5Ah mnożone przez 48v i następnie podzielić na 10km, daje ok. 80-90 realnego zasięgu WSPOMAGANIA. Na samej manetce, przy silniku 1500w, wolnobieznym, mój maksymalny zasięg o to było 30km. Do tego dolicz różnice w wadze roweru, kierującego(przede wszystkim),
  • Odpowiedz
Jakie są marki skuterów, które to przypominają vespę? Bardzo mi się podobają wizualnie ale są strasznie drogie. Myślę nad zakupem skutera. Ma być elegancki i minimalistyczny, służyć będzie głównie do zabawy w letnie dni, dojazdu do pracy itp. Budżet tak do 5k ale nie zamykam się na sensowne dopłaty jeśli coś ma posłużyć wiele lat to i jestem skłonny wyłożyć drugie tyle.

#skutery #vespa
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach