Wykop.pl Wykop.pl
  • Główna
  • Wykopalisko169
  • Hity
  • Mikroblog
  • Zaloguj się
  • Zarejestruj się
Zaloguj się

Popularne tagi

  • #ciekawostki
  • #informacje
  • #technologia
  • #polska
  • #swiat
  • #motoryzacja
  • #podroze
  • #heheszki
  • #sport

Wykop

  • Ranking
  • Osiągnięcia
  • FAQ
  • O nas
  • Kontakt
  • Reklama
  • Regulamin
jl23
jl23

jl23

Dołączył 2 lata i 4 mies. temu
  • Obserwuj
  • Akcje 2602
  • Znaleziska 801
  • Mikroblog 1801
  • Obserwujący 6
  • Obserwowane 0
luke-mat
luke-mat
luke-mat
przedwczoraj, 15:11:17
  • 6
Mówicie, że bez imigrantów z Ukrainy, nasz kraj czeka katastrofa?
Bo na moje, to biznes będzie musiał podnieść pensje Polakom.
Ekipa windziarzy, którzy u mnie wymieniali windę. Sami Ukraińcy. Zapytałem się, gdzie znaleźć taką robotę i ile płacą. Nie trzeba wykształcenia, nie trzeba doświadczenia. Płacą minimalną krajową. Pytam się, czy mu się to opłaca. Tak, bo pracodawca wynajmuje im mieszkanie i w 7 siedzą cały rok w Polsce, wyżywienie też mają i

Czeka?

  • Tak 38.2% (21)
  • Nie 61.8% (34)

Oddanych głosów: 55

  • 16
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

jl23
jl23
jl23 przedwczoraj, 17:04:08 via Wykop
  • 0
Tak się stanie jedynie w bardzo krótkim terminie.


@SoplicaTadeusz: Ogólnie jeśli masz problemy z siłą roboczą, to zamiast sprowadzać siłę roboczą, stawiasz raczej na automatyzację zakładu. Musisz w tym momencie zatrudnić więcej technicznych ludzi za większe stawki, którzy są z reguły bardziej mobilni - bo duża część pracowników technicznych potrafi dojeżdżać do roboty te 50-100 km, ale nie można im płacić frytek.

I tego nauczyły się wielkie korpo, bo do
  • Odpowiedz
jl23
jl23
jl23 przed chwilą via Wykop
  • 0
@SoplicaTadeusz: Mówimy o zakładach produkcyjnych i wielkich zakładach pracy - gdzie automatyzacja zawsze jest możiwa. W przypadku jakichś glazurników przecież nie ma opcji ściągania wyrobników z Kongo xD

Prawda jest taka, że w dużej części zakladów jest problem z zatrudnieniem kobiet, ze względu na warunki fizyczne. Potem patrzy się na komunikację i z gry odpadają nawet Ukraińcy, już nie mówiąc o jakichś imigrantach z Afryki.
  • Odpowiedz
Adkos
Adkos
Adkos
przedwczoraj, 12:19:54
  • 4
Dobra robota Zalenski ( ͡° ʖ̯ ͡°)
#polska #ukraina #rosja #wojna #polityka
Adkos - Dobra robota Zalenski ( ͡° ʖ̯ ͡°)
#polska #ukraina #rosja #wojna #polityka

źródło: 1782044015619

Pobierz
  • 8
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

jl23
jl23
jl23 przedwczoraj, 17:49:51 via Wykop
  • 0
@damch: 1,5M to oni mają strat łącznie, w dodatku szacowanych. Samo NATO szacuje zabitych na jakieś 500k, The Economist 250-450k. Ruskie BBC szacuje jakieś 350-550k.

Po wojnie ta liczba raczej drastycznie spadnie i będzie jeszcze spadać przez długi czas.

Po IIWŚ, straty ZSRR były szacowane na 20 mln - one potem topniały latami, aż ustalono ok. 7 mln jakoś w latach 90.
  • Odpowiedz
jl23
jl23
jl23 przedwczoraj, 18:29:15 via Wykop
  • 0
@damch: Tak, tak, narracja xD Nie wspominam o tym fakcie, bo dyskusja dotyczy strat osobowych.

No i też dlatego, że to nie do końca jest fakt. Rosja ma punktowo ostrzeliwywane przepompownie i jakieś zakłady petrochemiczne, nikt tam nie przeprowadza nalotów dywanowych.

Gdyby wojna skończyła się dzisiaj, to w ciągu roku nie byłoby po niej śladu w Rosji. Nie ma ruskiego Mariupola, totalnie zrujnowanego dom po domu. Ani jakiegoś ruskiego Sołedaru,
  • Odpowiedz
Kskskkdkdkk
Kskskkdkdkk
Kskskkdkdkk
przedwczoraj, 12:37:38
  • 22
W języku dyplomacji odebranie odznaczenia głowie państwa

"to jeden z najostrzejszych, najbardziej radykalnych gestów dezaprobaty, jakim dysponuje dyplomacja."

Np. brytole odebrali Mussoliniemu order po wybuchu 2 wojny światowej. Będę zdziwiony jeśli Nawrocki gdziekolwiek zostanie zaproszony. To co zrobił, to jest coś w rodzaju zdjęcia spodni, przykucnięcia i postawienia kloca na środku sali, przy obecności innych prezydentów. Od teraz zostaną mu tylko pisowskie festyny wyborcze w Bzdziejowicach Górnych.

Drogi elektoracie Nawrockiego, Gratulacje!
#
  • 14
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

jl23
jl23
jl23 przedwczoraj, 17:39:54 via Wykop
  • 1
Będę zdziwiony jeśli Nawrocki gdziekolwiek zostanie zaproszony.


@Kskskkdkdkk: No to będziesz zdziwiony, bo Nawrocki raczej będzie zapraszany w różne miejsca. Kwestia tego orderu nikogo nie obchodzi.
  • Odpowiedz
kobiaszu
kobiaszu
przedwczoraj, 12:53:40
  • 173
A teraz tak szczerze bez złośliwości serio pytam - jaki jest dalszy plan Nawrockiego na relację z Ukrainą? W jaki sposób ma zamiar to deeskalować albo realnie wpłynąć na decyzję Ukraińców?

#polityka #ukraina
kobiaszu - A teraz tak szczerze bez złośliwości serio pytam - jaki jest dalszy plan N...

źródło: 1000028237

Pobierz
  • 48
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

jl23
jl23
jl23 przedwczoraj, 17:38:04 via Wykop
  • 3
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
  • Odpowiedz
KrolSandaczPierwszyRozrzutny
KrolSandaczPierwszyRozrzutny
przedwczoraj, 14:47:51
  • 8
Dopiero przy tej aferze z orderem wyszło ilu naiwnych wierzy że Polska będzie zaangażowana w jakąś odbudowę Ukrainy i inwestycje, przecież wszystko na czym da się zarobić zostało już dawno dogadane i zaklepane przez Niemcy a Polska co najwyżej jak zawsze może robić za darmowy hub przeładunkowy, wychodząc na frajera Eurypy tak jak zawsze XD

#ukraina #rosja #wojna #polityka #polska #ekonomia
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

jl23
jl23
jl23 przedwczoraj, 17:11:45 via Wykop
  • 0
przecież wszystko na czym da się zarobić zostało już dawno dogadane i zaklepane przez Niemcy


@KrolSandaczPierwszyRozrzutny: Na odbudowie Ukrainy raczej nikt nie zarobi, a już na pewno nie Niemcy.

W sensie to już pokazały Iraki, Katriny i inne gówna - na katastrofach i wojnach nikt nie zarabia oprócz kilku ponadnarodowych korporacji z
  • Odpowiedz
mike-johnston
mike-johnston
przedwczoraj, 15:21:00
  • 6
Czyżby CNN subtelnie sugerowało że Nawrocki wygrał wybory dzięki rosyjskiej propagandzie, która rozpętała w Polsce antyukrainski hejt?

#ukraina #polityka #russiahateclub
mike-johnston - Czyżby CNN subtelnie sugerowało że Nawrocki wygrał wybory dzięki rosy...

źródło: 1000041685

Pobierz
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

jl23
jl23
jl23 przedwczoraj, 16:59:02 via Wykop
  • 0
@mleko3-2procent: Wygrał, wygrał.

@LuznaPusi: Fakty są takie, że Nawrocki wygrał wybory słabością rządzącej koalicji. Platforma i jej przybudówki popełniają te same błędy, który Platforma popełniła 10 lat temu.

I jedyne na co teraz można liczyć, to na słabość PiSu, albo jakiś ewentualy rozpad PiSu, bo w przeciwnym wypadku PiS przejmie zwyczajnie władzę. A jeżeli się okaże, że w przyszłym roku Lewica nie wejdzie do Sejmu, to PiS zgarnia
  • Odpowiedz

314

Uskok San Andreas osiągnął najwyższy poziom naprężeń od 1000 lat

Uskok San Andreas osiągnął najwyższy poziom naprężeń od 1000 lat

Badanie pokazuje, że naprężenia, które zwykle powinny być rozładowywane przez duże trzęsienia, od dawna nadal się kumulują i mogły już osiągnąć niespotykany dotąd poziom.

kenai
z
pl.euronews.com
dodany: 13.06.2026, 07:04:26
  • 114
  • #
    nauka
  • #
    kalifornia
  • #
    geologia
  • #
    usa
  • #
    ciekawostki
jl23
jl23
jl23 14.06.2026, 11:49:08 via Wykop
  • 4
@KarmazynowyAstrofizyk: Ty dobrze czujesz, mężczyzna niemowlę?

46

Chiny szykują 295 mld dolarów na krajową infrastrukturę AI

Chiny szykują 295 mld dolarów na krajową infrastrukturę AI

Przez 5 lat mają budować połączoną sieć centrów danych obsługiwaną głównie przez China Mobile i China Telecom. Co najmniej 80 proc. technologii, w tym chipów Huawei, ma pochodzić od chińskich dostawców.

Pan_od_Internetu
z
reuters.com
dodany: 09.06.2026, 13:24:53
  • 9
  • #
    chiny
  • #
    ai
  • #
    technologia
  • #
    gospodarka
  • #
    biznes
  • #
    usa
jl23
jl23
jl23 10.06.2026, 02:54:37 via Wykop
  • 0
@dziacha: Niestety nie. Są zajęci banowaniem Kubusia Puchatka i zakazywaniem jazdy rowerem w stolicy czwartego czerwca.

No c--j, co kraj to obyczaj.
czerwonykomuch
czerwonykomuch
09.06.2026, 11:24:16
  • 2611
Ceny w polskiej gastronomii są skandaliczne i zupełnie oderwane od rzeczywistości, a przed nami kolejna podwyżka, która uzasadniona zostanie koniecznością podania wody z kranu. Będzie to kosztowało biednych cieciembiordzów aż ułamek grosza, ale pozwoli uzasadnić podwyżkę kolejną podwyżkę cen - w końcu kolejny mikroapartament inwestycyjny sam się nie kupi, a poza tym oni mają koszta i ZUS!!!!!!!

Dlatego proponuję ogólnopolską akcję PODPIE*DOL RESTAURATORA.

Co do zasady, dowodem sprzedaży jest PARAGON FISKALNY pochodzący z
czerwonykomuch - Ceny w polskiej gastronomii są skandaliczne i zupełnie oderwane od r...

źródło: IMG_2525

Pobierz
  • 295
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

jl23
jl23
jl23 10.06.2026, 02:48:25 via Wykop
  • 0
@sshr: Po co jak moge ogarnac sobie remont duzo taniej? Malo masz obowiazkowych podatkow? Czy myslisz, ze ci poda typ jednakowa cene za usluge na czarno i z fakturą? xD

Ja zawsze place gotowka gdzie to mozliwe, za remont, hydraulika, elektryka, wykoneczeniowca, meblarza, mechanika, fryzjerke


@jegertilbake: O ile te 20 lat temu to może tak działało, tak dzisiaj tylko fuszerarze nie wystawiają faktur. W dzisiejszych czasach, w czasach
  • Odpowiedz

711

Czy stać nas dalej na zakaz handlu w niedzielę?

Czy stać nas dalej na zakaz handlu w niedzielę?

Kiedy kilka lat temu wprowadzano zakaz handlu w niedziele, jednym z głównych argumentów była ochrona pracowników i troska o miejsca pracy. Dziś sytuacja na rynku pracy wygląda jednak inaczej niż wtedy. Według najnowszych danych GUS stopa bezrobocia rejestrowanego w Polsce wynosi około 6 proc.

RitmoXL
z
wykop.pl
dodany: 07.06.2026, 11:58:18
  • 285
  • #
    praca
  • #
    rynekpracy
  • #
    zakazhandlu
  • #
    niedzielahandlowa
  • #
    gospodarka
jl23
jl23
jl23 08.06.2026, 06:55:55 via Wykop
  • 0
@Aderjan: Trudno dyskutować o handlu w niedzielę z kimś, kto ma 15 lat i nie pamięta, jak ten handel w niedzielę wyglądał.

W niedziele w praktyce prawie wszystko było zamknięte, a co nie było zamknięte, zamykało się w południe, albo o drugiej po południu. I to też praktycznie sama spożywka, bo jakieś budowlane, komisy i cała reszta to były zamknięte na cztery spusty.

Poza tym w tamtych czasach jeszcze dużo
Nieszkodnik
Nieszkodnik
Nieszkodnik
03.06.2026, 15:05:01
  • 1
Dlaczego nie mamy własnych odpowiedników V1 i V2? Czyżbyśmy aż tak bardzo odstawali od Niemiec z lat 40 ubiegłego wieku? I współczesnej Ukrainy?

#pytanie #wojsko #wojna #ukraina
  • 6
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

jl23
jl23
jl23 03.06.2026, 15:28:00 via Wykop
  • 2
@Nieszkodnik: Raczej nikt nie ma odpowiedników V1, bo to była bardzo specyficzna konstrukcja. Najblizej temu do jakiegoś Tomahawka, a i tak nie do końca. Problemem jest sens istnienia firm, które takie rozwiązania dostarczają.

Zakładasz firmę, która produkuje bardzo specyficzne uzbrojenie. No i co?

No i możesz w najlepszym przypadku liczyć na jedno zamówienie raz na kilkanaście lat. Polska nie prowadzi żadnych większych wojen, nikt również nie chce za bardzo wydawać
  • Odpowiedz

346

Historia upadku firmy iRobot twórców kultowej Roomby

Historia upadku firmy iRobot twórców kultowej Roomby

Historia kolosa na glinianych nogach, który przegrał przez złe decyzje inżynierów i jeszcze gorsze marketingowców.

Marketingprzykawie_redakcja
z
marketingprzykawie.pl
dodany: 26.05.2026, 09:34:45
  • 175
  • #
    usa
  • #
    biznes
  • #
    marketing
  • #
    swiat
  • #
    robotyka
  • #
    roomba
jl23
jl23
jl23 26.05.2026, 20:36:51 via Wykop
  • 5
@pacmanxx: Windows Phone to była masakra. Już c--j z tym, w jaki sposób pisało się apki na ten system, bo pisało się całkiem przystępnie - a na pewno przystępniej, niż na Symbiana.

No ale same telefony z WP były co najwyżej średnie. Sam interfejs WP był masakryczny.

WP przypomina niektóre distro Linuxa pod tym względem. Masz system o ogromnych możliwościach, ale z jakiegoś powodu domyślnie interfejs jest kompletnie wybrakowany. I

470

W Orange wdrożono AI analizującą efektywność pracowników

W Orange wdrożono AI analizującą efektywność pracowników

W Orange narasta konflikt wokół wdrażania narzędzi AI, które analizują rozmowy i lokalizację pracowników w czasie rzeczywistym.

Victor_Manzon
z
benchmark.pl
dodany: 25.05.2026, 05:26:43
  • 95
  • #
    europa
  • #
    orange
  • #
    sztucznainteligencja
  • #
    prawapracownicze
  • #
    mobing
jl23
jl23
jl23 25.05.2026, 19:50:22 via Wykop
  • 5
@Deray: @test1uci: Nie wiem czy zasuwasz, ale o----------e się jest bardzo widoczne przez współpracowników.

I ogólnie w korpo takie rzeczy toleruje się do czasu.

A nawet jak się je toleruje, to opoerdalanie jest na tyle widoczne, że z automatu wszelkie awanse, podwyżki i inne gówna bumelantów z reguły omijają. Nawet kontakty z zewnętrznymi firmami, co jest często benefitem samym w sobie w korpo. Bo awans to rzecz często
jl23
jl23
jl23 25.05.2026, 19:52:17 via Wykop
  • 3
@dzman: Jakie wałki kręcą niektóre salony? W dzisiejszych czasach nawet za bardzo nie ma jak sprzętu pod ladą p-----------ć.

1074

Balkonowe OZE. Niemcy kupują w markecie, Polska szykuje zakaz

Balkonowe OZE. Niemcy kupują w markecie, Polska szykuje zakaz

Za Odrą już około miliona gospodarstw domowych produkuje własny prąd na balkonach, a w Polsce bedzie zakaz

whimer
z
money.pl
dodany: 23.05.2026, 13:45:57
  • 288
  • #
    energia
  • #
    fotovoltaika
  • #
    usmiechnietapolska
jl23
jl23
jl23 23.05.2026, 18:23:46 via Wykop
  • -13
@zwirz: Ogólnie jest to dość ryzykowny sposób podłączenia xD

O ile nie jest to jakoś super nielegalne, tak w------e panelu za zabezpieczenia to jest po prostu dziadostwo.

Pewnie tam jest jakieś srogie ograniczenie mocy takiego rozwiązania, bo nie sądzę że ktokolwiek klepnie kilowat puszczony do gniazdka
jl23
jl23
jl23 23.05.2026, 20:12:22 via Wykop
  • -7
@DzikiBomber: Nie. O co innego chodzi.

Zabezpieczenie masz, dajmy na to, 10A. Od strony elektrowni. A tutaj walniesz sobie w gniazdko jakiś dodatkowy prąd - i możesz mieć sytuację, że w przypadku jakiegoś zwarcia lub przeciążenia nie zadziała zabezpieczenie - bo przecież z sieci nie pobierasz 10A, tylko np. 8A - a z panelu jeszcze może Cię nieźle kopnąć.

A to tylko nadprądowe, różnicówka też trochę komplikuje

578

"Permanentny immunitet" dla Donalda Trumpa i jego rodziny

"Permanentny immunitet" dla Donalda Trumpa i jego rodziny

Dokument, o którym mowa, to zaledwie jednostronicowe pismo, które w swej treści mówi o tym, że "zwalnia, uniewinnia i na zawsze uwalnia" Donalda Trumpa, jego rodzinę, a także powiązane z nim fundusze i firmy od jakichkolwiek federalnych roszczeń, oskarżeń, audytów czy postępowań karnych.

Dragonlfy
z
wiadomosci.wp.pl
dodany: 20.05.2026, 07:08:02
  • 97
  • #
    usa
  • #
    ciekawostki
  • #
    polityka
  • #
    trump
jl23
jl23
jl23 20.05.2026, 15:33:54 via Wykop
  • 0
@dzester: Demokraci jeszcze mogą wiele s--------ć.

No i nadal nie mają żadnego konkretnego kandydata, więc raczej będą mieli ciężko.

362

UOKiK uderza w masę firm. W ich produktach wykryto kadm, ołów i ftalany

UOKiK uderza w masę firm. W ich produktach wykryto kadm, ołów i ftalany

Polska biżuteria i galanteria znalazły się pod lupą kontrolerów. Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów ujawnił przerażające dane dotyczące toksycznych substancji w produktach codziennego użytku. W niektórych przypadkach stężenie kadmu, ołowiu i ftalanów przekroczyło normę o kilkaset razy.

FXMAG
z
fxmag.pl
dodany: 15.05.2026, 12:48:55
  • 58
  • #
    gospodarka
  • #
    finanse
  • #
    pieniadze
  • #
    polska
  • #
    wydarzenia
  • #
    ciekawostki
jl23
jl23
jl23 16.05.2026, 10:50:28 via Wykop
  • 0
@hrumque: Nie do końca tak to działa. Ogólnie CE to jest dupochron. To nie jest tak, że nie wolno kupować rzeczy z Chin, bo nie mają jakiegoś tam certyfikatu, albo mają niejasny kraj pochodzenia.

Tylko to jest tak, że jak prowadzisz zakład przemysłowy, komuś urwie rękę, to potem ubezpieczyciel i prokurator zaczynają zadawać pytania o CE i zgoność z dyrektywą maszynową. I zaczyna się robić gorąco. I takie rzeczy to
jl23
jl23
jl23 16.05.2026, 11:13:10 via Wykop
  • 7
@odomdaphne5113: Chcę powiedzieć to, że to jest ich problem. W sensie oni sprzedają towar bez papieru na towar i w przypadku wszelkich roszczeń i odszkodowań oni będą musieli pokryć te koszty.

Bo brak CE nie oznacza zakazu handlu - brak CE oznacza to, że nie możesz o-----ć spychologii i nie możesz przerzucić kosztów na ubezpieczyciela.

Januszeksy w Polsce jeszcze tego nie ogarnęły, ale normą w wielu krajach jest po prostu OC.

509

Zwolnili ich z pracy, więc na pożegnanie wykasowali 96 baz danych

Zwolnili ich z pracy, więc na pożegnanie wykasowali 96 baz danych

Dwaj bracia po utracie pracy postanowili się zemścić i w ciągu kilku godzin usunęli dziesiątki baz danych z wrażliwymi informacjami.

mkk10
z
portaltechnologiczny.pl
dodany: 14.05.2026, 13:46:16
  • 169
  • #
    cyberbezpieczenstwo
  • #
    informatyka
  • #
    zwolnienia
jl23
jl23
jl23 16.05.2026, 11:04:51 via Wykop
  • 2
@jeanpaul: "Odpowiedź automatyczna -

W dniach 01.09.2022 - 04.10.2026 jestem na urlopie i przebywam poza biurem. Potem mam do odbioru L4 za 10 lat.

Pozdrawiam cieplutko,
jl23
jl23
jl23 16.05.2026, 11:06:17 via Wykop
  • 3
@jeanpaul: "Zobacz, co się dzieje w Twojej organizacji!

Hasan Nasrallach dodał post na Viva Engage -

<<Hababala;skfd ajfeojfalsjf glajsdkf slk>>

2 Likes, 1 Reply"

17

Fatalne nastroje w Rosji. Spadek pkb w pierwszym kwartale

Fatalne nastroje w Rosji. Spadek pkb w pierwszym kwartale

Z danych rosyjskiego Ministerstwa Rozwoju Gospodarczego i Handlu wynika, że w styczniu tego roku PKB Rosji obniżył się o 2,1 proc. rok do roku, a w lutym o 1,5 proc. Władimir Putin podczas spotkania dotyczącego gospodarki tłumaczył ten spadek m.in. "czynnikami kalendarzowymi".

znin
z
wiadomosci.wp.pl
dodany: 15.05.2026, 18:45:54
  • 14
  • #
    rosja
  • #
    gospodarka
  • #
    wojna
  • #
    ukraina
  • #
    pieniadze
  • #
    ciekawostki
jl23
jl23
jl23 16.05.2026, 10:33:57 via Wykop
  • 1
@yosemitesam: Jakbyś czytał codziennie ruskie portale, to byś wiedział, że tam jest jednak bardzo dużo problemów. I że poziom życia jest raczej niski. W ruskiej infosferze ludzie są świadomi swoich problemów. Ruska infosfera działa tak, że Rosjanin myśli "te Polaki to kradną kible z Niemiec", albo "Francuzi to teraz na pewno zamarzną bez naszego gazu".

I co do samych władz, to Rosjanie są często bardzo krytyczni wobec nich. I jest
jl23
jl23
jl23 16.05.2026, 10:40:16 via Wykop
  • -2
@dqdq1: No nie, ZSRR to miał szereg innych problemów. W Rosji nie ma nawet jednej dziesiątej tych problemów, co w ZSRR.

I sam rozpad ZSRR to była raczej decyzja polityczna, niż stricte ekonomiczna. Gorbi i ekipa robili co mogli, żeby reformować ZSRR, a w tym czasie taki Jelcyn na wyjebce spotkał się ze swoimi kolegami z Białorusi i Ukrainy i podpisał sobie papier na rozwiązanie ZSRR. W ogóle cała trójka
EditorTM
EditorTM
EditorTM
15.05.2026, 10:01:28
  • 0
Nie sądzę żeby #ukraina weszła do UE w ciągu najbliższych 20 lat. Poza tym Słowacja się nie zgodzi.
  • 7
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

jl23
jl23
jl23 16.05.2026, 10:29:32 via Wykop
  • 0
@EditorTM: Tu raczej nie ma nic do zgadzania się, Ukraina najpierw sama musi chcieć wejść. Bo deklaracje to jedno, negocjacje to drugie, a realne działania to trzecie.

I masz Turcję, która od 50 lat p------i się z podstawowymi problemami, żeby w ogóle do Unii wejść. Albo taka Serbia - Serbia dłużej prowadziła negocjacje, niż Polska w ogóle wchodziła do UE. A Serbia ma jeszcze długą drogę przed sobą.

Poza tym
  • Odpowiedz
  • <
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 15
  • Strona 1 z 15
  • >

jl23

Osiągnięcia

  • Gadżeciarz
    od 27.01.2024

    Gadżeciarz
  • Komentator
    od 19.03.2025

    Komentator
  • Rocznica
    od 26.01.2026

    Rocznica

Wykop © 2005-2026

  • O nas
  • Reklama
  • FAQ
  • Kontakt
  • Regulamin
  • Polityka prywatności i cookies
  • Hity
  • Ranking
  • Osiągnięcia
  • Changelog
  • więcej

RSS

  • Wykopane
  • Wykopalisko
  • Komentowane
  • Ustawienia prywatności

Regulamin

Reklama

Kontakt

O nas

FAQ

Osiągnięcia

Ranking