Heja Mirasy Foliarze mam pytanie, jaki miernik pola elektromagnetycznego polecacie nie za miliony. Szukam czegoś sensownego do testów prywatnych ( ͡° ͜ʖ ͡°)

#gsm #android #siecikomputerowe
  • 9
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Matth: pomiar na 5GHz to taniej będzie się przeprowadzić i mówię to śmiertelnie poważnie. Analizator widma w takim paśmie to kilkaset tysięcy. Chyba że znajdziesz jakąś kartę wifi która potrafi mierzyć szum
  • Odpowiedz
Jak technologia Open Source zrewolucjonizuje telekomunikację... i 5G?

Wykorzystanie narzędzi Open Source jak OpenStack czy OpenShift /kontenery jest rewolucją w telekomunikacji.
To również podstawa technologi #5g

Zwirtualizowane funkcje sieciowe z kontenera obok BTSu przenoszone są do "data center".
OpenCulture - Jak technologia Open Source zrewolucjonizuje telekomunikację... i 5G?
...
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Mirki, macie na Windows 10 problem z połączeniem do sieci Wi-Fi, która nie rozgłasza SSID? W domu żaden sprzęt z dziesiątką nie chce się połączyć (1903, 1909), wyskakuje komunikat "Nie można połączyć z siecią". Wszystkie inne sprzęty łączą się bez problemu.
Próbowałem łączyć się przez listę dostępnych sieci, dodając ręcznie konfigurację w ustawieniach, a także w panelu sterowania.

#siecikomputerowe #it #informatyka i #programista15k dla
  • 11
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Anawa73: brak kompatybilności pomiędzy Windows 10 a niektórymi chipami kart sieciowych występuje praktycznie od początku istnienia Windows 10. Sam spotykałem się wielokrotnie z objawem 1. niewidzenia sieci w ogóle, 2. widzenia sieci ale bez możliwości podłączenia 3. widzenie sieci i podłączenie ale brak internetu 4. widzenie sieci i podłączenie internet jest ale po jakimś czasie się rozłącza i trzeba resetować komputer 5. widzenie sieci jest podłączenie jest sieć działa nagle
  • Odpowiedz
Witam, mam problem z poprawną komunikacją dwóch sterowników PLC, pomiędzy którymi jest VPN ipsecowy na mikrotikach. Tunel zestawia się prawidłowo co widać po pingach z laptopów, niestety jeżeli chodzi o odpytywanie slave plc przez mastera pakiet przechodzi przez tunel dociera do slave, ale ma problem z powrotem do mastera. Przez co może to być spowodowane ? Czy wymagany jest jakiś specjalny router z obsługą modbusa ? Czy na firewallu wymagane jest coś
  • 6
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Jak to jest z PLC? Te szybsze to nowszy standard i można liczyć na lepszy zasięg? Mam Devolo dLAN 200 i ogólnie działają jak powinny w domu, ale w garażu jak próbuję puścić obraz z kamery to łącze pada. Kupienie jakiś nowszych załatwi ten problem?
#sieci #siecikomputerowe
  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Siema, jako że jestem tu nowy i póki co nie odzywałem się dużo to nie wiem co i jak pisać aby zostać przeczytany i zrozumiany ;)
A więc mam pytanie, co można by było zrobić aby zmusić/ zachęcić/ wkręcić jakiegoś dostawce internetu aby dostarczył mi go do domu. ?? Sprawa jest taka, że mieszkam w ciągu 3 domków jednorodzinnych po jednej stronie ulicy a po drugiej jest całe osiedle i dostawca musiałbym
  • 6
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

chyba że masz jakiś dobry sposób na szybki i tani podkop xD


@EvillPure: sposobów na szybki i tani podkop jest mnóstwo, niestety nie ma jednak sposobu na szybkie i tanie formalności z tym związane a bez nich nikt pod taką drogą ci niczego nie przeciśnie.
  • Odpowiedz
@EvillPure: Przestań słuchać konsultantów z infolinii którzy nie mają bladego pojęcia nawet skąd się bierze internet a co dopiero jak go dostarczyć.

Tak jak kolega wyżej pisze - skontaktuj się z jakimś lokalnym ISP. Na pewno w Gdańsku jest ich mnóstwo i z chęcią Cię podłączą niekoniecznie po światłowodzie ale np. po dedykowanym radiu.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
Jak szybko i łatwo przypisać statyczny ip do portu zamiast do maszyny?

Use case: domowy hosting na konkretnym porcie, dwóch prostych apek w kontenerach dockerowych i zablokowanie wszystkich innych portów. Ewentualnie używanie statycznego IP na paru portach (prawdopodobnie tych samych co localhost) ale forwardujac tylko te dwa konkretne do internetu. Chce też zablokować dostęp po SSH czy innych protokołach do maszyny wirtualnej/kontenera.

Nie wiem jak się za to zabrać. Docelowo część maszyn
  • 6
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

via Wykop Mobilny (Android)
  • 5
Kilka przemyśleń po ostatniej przeróbce sieci:
- Zainwestuj w dobre kable, tak samo skrętki jak i koncentryki. Te w marketach są średniej jakości.
- Jeśli utykasz router w mało dostępne miejsce, wyprowadź sobie jeden wolny kabel wpięty do portu LAN routera - zaoszczędzisz sobie szukania i gimnastyki, kiedy nie będziesz mógł połączyć się przez WiFi
- Zainwestuj w dobry router
- OpenWRT NIE JEST dla laika (you gonna have a bad time)
- Nie restartuj WAN zaczynając
  • 5
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@murdoc punkt 3 dobry to na pewno nie żaden marketowy Asus albo tp-link
Punkt 4 openwrt z luci to bajka
Punkt 5 kto tak robi? LoL
Punkt 6 zależy ile masz list z hostami. Ja na milio1, 600,000 zaledwie 15domen mam na białej.
Punkt 7 raspberry to się nadaje jako prototyp do jakichś projektów a nie do nasa
Punkt 9 - to logiczne że urządzenia stacjonarne łączy się po skrętce, moda
  • Odpowiedz
#siecikomputerowe nie bijcie bo zgłupiałem
mamy komputer który jednym interfejsem jest w sieci 172.16.x.x z bramą do internetu 172.16.0.100
i drugą w sieci 192.168.5.x gdzie robi też za dhcp
teraz chce by komputery wpięte do sieci 192.168.5.x widziały internet jak to sie robiło?

akcja dzieje się pod #linux
  • 12
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@n1troo: Ja bym wieszał unifi ac pro, na dobrych kartach 3x3 idzie na tym wysycić po 600-700M
Ale to nie jest router i NAT musisz se albo zostawić na Vectrze, albo wybrać coś innego.
  • Odpowiedz
Biorę 1000 zł od każdej drużyny i słucham państwa

Problem do rozwiązania:
Ze względu na bardzo słabą jakość i niskie transfery (5Mb) zmiana internetu ADSL na LTE.
Operatorem będzie Orange, do nadajników ok 2km.
Antena możliwa do montażu na zewnątrz budynku (preferowane).
Shegis - Biorę 1000 zł od każdej drużyny i słucham państwa

Problem do rozwiązania:...

źródło: comment_1588004092Vf9nlVQvtBvEfv11MTEFAO.jpg

Pobierz
  • 7
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Planuję w mieszkaniu zrobić sieć LAN. Mam do wyboru 3 dostawców sygnału internetowo-telewizyjnego: Orange, Netia i UPC, ale jeszcze nie wiem którego wybiorę. Chcę założyć 3 gniazda internetowe i 2 z sygnałem TV. Rozumiem, że mam pociągnąć 3 kable ethernetowe + 2 antenowe (i rozdzielacz sygnału) do jakiegoś miejsca przy wejściu do mieszkania i tam docelowo podłączam je do modemu, który dostanę od dostawcy sygnału?

#siecikomputerowe
#komputery
#internet
#mieszkanie
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@broker: co do LAN - tak, ale z TV to już zależnie od operatora, bo może być też tak, że dostaniesz STB (popularnie zwany dekoderem) do postawienia przy TV, a podłączany do modemu normalnie przewodem LAN, wtedy gniazdka TV do niczego Ci się nie przydadzą. Ale zrobić oczywiście możesz, najwyżej będą niewykorzystane stały.
  • Odpowiedz
Mirki potrzeba dla mojego znajomego wifi do altanki poprowadzić. Znalazłem coś takiego : https://m.euro.com.pl/powerline-transmitery-sieciowe/tp-link-tl-wpa4220.bhtml

Gniazdko w altance jest na tej samej fazie co router. Myślicie ze bedzie gitòwa? Ktoś korzysta? Albo moze jakis lepszy (tańszy ( ͜͡ʖ ͡€) ) pomysł?

#siecikomputerowe #komputery #wifi
  • 17
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@MarekAntoniusz: Dziwne aby nie było, to bardzo popularny sprzęt. Ogólnie w sieciach radiowych jest sporo fajnych zabawek, ostatnio wieszałem takie wiaderko - i przewala to symetrycznie gigabit na 900m w paśmie 60GHz, na tej samej rurce widać jeszcze ubnt m5, i dwie sztuki ubnt nano beam ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
Światłowód 600Mb/s, kabel 20m cat. 5e, porty na routerze i w kompie Gigabitowe, a negocjowana prędkość 100Mb/s - Speedtest pokazuje ok. 95Mb/s, przy czym na wifi 5GHz mam około 220Mb/s. O co może chodzić?
Patchcord kupiłem już zarobiony.
#sieci #siecikomputerowe
  • 14
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

potrzebuję pomocy przy sieci domowej
skonfigurowałem edgerouter, mam pod to acces poit unify (podłaczony do sieci przez switch)
internet wszędzie jest, ALE
nie mam dostępu do urządzeń w sieci poprzez wifi (sterowanie rpi3, tv lg czy amplitunerem) za pomocą aplikacji w telefonie.
domyślam się, że chodzi o port forwarding ale nie wiem za bardzo jak to zrobić albo czego szukać (tutoriale skupiają się na dostępie z internetu a mi chodzi o dostęp
  • 11
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@niegwynebleid: Nie masz przypadkiem włączone izolacji użytkowników WiFi na kontrolerze AP?
Inne co mi przychodzi do głowy, to upewnić się, że urządzenia mają adresy z tej samej podsieci.
  • Odpowiedz
Witam. Jak w temacie mam problem ostatnio po resecie neta synchro wskoczyło na max 15mb a prawdziwa jest 12-13mb problem jest taki że spada mi wtedy SNR nawet do 2-3 kiedyś miałem max 12mb a realnie było 9mb SNR był wtedy 8-7 problem jest bo gram online i na takim SNR gubi pakiety i są nie miłosierne lagi technicy mówią że samo się ustabilizuje ale minął 4 tydzień i bez zmian. Zmiana
  • 13
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Zmiana modulacji nic nie daje bo mam na centrali ADSL2+ więc jak daje ADSL lub Gdmt to się gryzie. Nie wiem czy zmiana z PPPOE na PPPOA coś da


@patoologiaa: nie, nie da, bo to totalnie różne technologie. Trochę jakbyś się zastanawiał nad tym, że twoje Paserati ci muli i może jak zamiast oleju napędowego wlejesz benzynę E98, to może będzie lepiej.
  • Odpowiedz
ale na PPPOA i PPPOE tak samo mi się synchronizuje czemu?


@patoologiaa: bo pewnie operator w ramach tej samej sieci ma dostępne oba protokoły, dla starych i dla nowych urządzeń. PPPoA jest stare, teraz raczej standardem staje się PPPoE.
  • Odpowiedz
Panie/Panie, chciałbym podłączyć AP do routera od Orange (Livebox v3) po kablu. Czy mogę liczyć na pomoc w pokierowaniu ustawienia poszczególnych opcji na AP, aby to ładnie działało? Chciałbym wykorzystać mój stary TP-Link W8951ND.

#orange #siecikomputerowe
  • 6
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

to mogę TP-Link bezpiecznie ustawić na 192.168.1.25


@Hotelarz: lepiej ustawić spoza zakresu dhcp liveboxa.

DHCP rozumiem wyłączyć, żeby nie zaciągał konfiguracji tylko, żeby ta moja działała na sztywno?


@Hotelarz: nie o to chodzi, po konfiguracji i tak wsadzasz kabel z liveboxa w port LAN tplinkia więc i tak nic nie zaciągnie, chodzi o to, żeby tplink nie przydzielał swoich adresów IP urządzeniom w sieci, bo wtedy cała sieć
  • Odpowiedz