@Ptaszek99: a czemu niszczyli słupy elektryczne? Czemu nie chcieli kanalizacji w miastach? Czemu nie chcą szczepionek?

Jestem nawet więcej niż pewien, że jak człowiek pierwotny koło wynalazł, to pewnie też zaraz został przez współplemieńców ukamieniowany i zjedzony, ponieważ koło było grzeszne, nienaturalne, sprzeczne z naturą i obrażało bogów.
  • Odpowiedz
@Stef444n: piszczacy 8 portowy zarzadzalny switch HP z PoE po zwrocie za 100 zl oplaca sie. Ja bym go nie zwracal. Jak cos walnie to kupisz drugi. No chyba ze masz cos szczegolnie waznego podpiete to zwracaj.
  • Odpowiedz
Jak łączyć się przez #ssh z komputerem, który stoi za podwójnym NAT?
Mirki, mam chcę łączyć się z komputerem, który jest podłączony do routera, który to router z kolei jest podłączony do routera podłączonego do Internetu (jeszcze nie wiem czy ma dynamiczne czy statyczne IP). Nie mam za bardzo dostępu do konfiguracji zewnętrznego routera. Co mogę zrobić? Myślałem o postawieniu #vpn na innym zewnętrznym serwerze lub domenie z
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Mirki, jak odblokować/przekierować porty w routerze TP Link Archer VR400? Mam problem z NAT w #cod #modernwarfare, świeci się w opcjach na czerwono a w grze spore lagi i utraty pakietów. W necie znalazłem które porty odblokować:

TCP: 3074,27014-27050
UDP: 3074,3478,4379-4380,27000-27031,27036

I zacząłem grzebać, ale nie wiem czy dobrze + problem cały czas się pojawia. Ktoś pomoże? ( ͡°
pieter453 - Mirki, jak odblokować/przekierować porty w routerze TP Link Archer VR400?...

źródło: comment_1586958921jZ4qd8de81qUKeeHvPiiHv.jpg

Pobierz
  • 10
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Mam w domu router tplinka. Jak łączę się laptopem do VPN a potem RDP to "nie działa". Przejście jest ale jak pinguję adres RDP to mam "request timed out" albo czasem jedną odpowiedź. Po kablu nie ma tego problemu. Ktoś może wie o co chodzi? Samo połączenie wifi jest bardzo dobre, zasięg przy samym routerze. Z innymi rzeczami nie ma problemu tylko ten RDP over VPN. #komputery #siecikomputerowe
  • 7
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@ethics: to trzeba było tak od razu. To że masz dobry sygnał nie oznacza że nie masz zakłóceń czy dropów pakietów. Wifi 2,4 czy 5ghz? Jak 2,4 i masz opcję używać 5 to używaj 5 bo jest o wiele mniej zakłóceń i powinno być lepiej. Jak nie masz możliwości przejścia na 5ghz to ściągnij jakiś analizator wifi na telefon i sprawdź które kanały są najbardziej oblegane i zmień na kanał
  • Odpowiedz
@paul43:

na takie pytania szybciej dostaniesz odpowiedź na grupach automatyków/robotyków na fb.

Nie doceniasz forum eksperckiego WYPOK. PE EL ( ͡°( ͡° ͜ʖ( ͡° ͜ʖ ͡°)ʖ ͡°) ͡°)

@majsterV2: na magisterkę lata temu robiłem robota z raspberry pi na pokładzie z rozpoznawaniem znaków, line follow itp. najmniejsze opóźnienia miałem dzięki programowi mjpeg-streamer - dostępny
  • Odpowiedz
Posiada ktos z Was moze #mikrotik SXTR-R11e-LTE? Ostatnio w moim miejscu zamieszkania ze wzgledu na prace zdalna Internety to bieda z nedza. Tmobile rozklada rece i mowi, ze dopoki Internet jest szybszy niz 6kbps, to wszystko dziala i nie mam prawa roscic sobie nic. Dostalem do testow w/w antene, ale zastanawiam sie, czy cokolwiek zmieni? Czy jest mozliwosc podpiecia pod jakos inny bts? Widzialem opcje (tutaj https://wiki.mikrotik.com/wiki/Manual:Interface/LTE) podpiecia pod inny
  • 10
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Witam
Czy byłby mi ktoś w stanie odpowiedzieć na pytanko dot. budowy sieci w cisco packet tracer? Mam mały problemik odnośnie routingu i przydałaby sie rada, raczej temat trywialny tyle, że ja nie mam za dużo doświadczenia więc trudno mi coś samemu poradzić ;)
#siecikomputerowe #sieci #informatyka #kiciochpyta
  • 10
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Kathilian: Wewnątrz ISP routing najczęściej jest robiony IS-IS, pomiędzy ASami jest tylko BGP. Jak chcesz zrobić symulację internetu to minimalistyczna wersja: każdy z routerów w ramce mają odpalonego BGPa i oddzielne ASy. W ten sposób w miarę realistycznie (i minimalistycznie) oddasz działanie internetu.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
Mirki, mam internet mobilny z #play razem z routerem bezprzewodowym. Jak wygląda sprawa z wysyłaniem jakiś plików? Czy wysyłanie także zjada pakiet tak samo jak pobieranie? I jak wygląda sprawa wysyłania/pobierania plików z tej samej sieci wi-fi (między dwoma komputerami)?

#komputery #siecikomputerowe
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Mirki,
Mam wątpliwą przyjemność korzystania z urządzenia Giga connect box od dostawcy o podobnej nazwie do jednej z firm kurierskich. Mam internet o prędkości 1 Gb/s (albo trafniej - do 1Gb/s) i bardzo chciałbym się pozbyć przeszkody w dostarczaniu bezawaryjnie tego dobrodziejstwa w postaci ich fantastycznego modemu. Mam własny RTAC87u ASUSa, jednak ich siec jest oparta o BNC, bo jakżeby inaczej. Mówiłem do nich kulturalnie "E no, dejcie mnie konwerter jakiś i
  • 5
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@SmokeProspector: Dowolny firma byle mial porty gigabitowe, te najtansze urzadzenia roznia sie glownie wizualnie, najwyzej mozesz wybrac obudowę metalową lub plastikową. Czy to będzie Netgear, Tplink, Dlink, Zyxel, Linksys czy cokolwiek innego nie zrobi specjalnie różnicy poza ceną.
  • Odpowiedz
Ktoś orientuje się w adapterach Bluetooth 5.0 do pc? Musze podłączyć słuchawki bezprzewodowe do komputera, a moja płyta główna nie ma modułu Bluetooth.

Szukałem na usb, ale znalazłem same no-name które mają na sobie tylko nadruk "5.0".

Jedynie coś takiego chyba "sensownego": https://tiny.pl/7qjbd

Patrzyłem
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Dasmat: nie mam problemów. słuchawki mam BT5 i wszystko działa poprawnie.

Pewnie jak byś podłączył jeszcze kamerkę, albo jakiś transfer danych po BT to mogło by się przycinać
  • Odpowiedz
Czytam ale piszą raz tak a raz tak ;-)
Podczas oglądania yt mam delkatne zakłócenia dźwięku, trzaski, zawieszki na ułamek sekundy itp.
Myślę czy nie jest winne obustronne uziemienie skrętki lan. Router jest w 'dużym' pokoju a lapek w innym.
Gniazdka są na różnych obwodach (dwa inne bezpieczniki). Druga rzecz na wifi nie ma tego czyli logika wskazuje, że to może być to.

Pytanie, przerobię wtyczkę na taką bez uzieminia tylko czy dać ją po
  • 8
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Mam 3x raspberrypi. Chciałbym z każdego z nich wystawić usługę na świat (dla siebie i rodziny). Mam jednak tylko zmienne ip neostrada. Ogarnąłem to przez duckdns+letsencrypt. Teraz działa to tak, ze jedna usługa to https://costam.duckdns.org, druga https://costam.duckdns.org:8443, trzecia https://costam.duckdns.org:9443
Port Forwarding robię na routerze tplink od neostrady.
Czy da się zrobić tak, żeby załozyć sobie 3 domeny na duckdns np costam1,costam2,costam3 i w zależności od wejścia na tę domenę przekierowywało do
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@kolesio: no to w nginx (polecam mocno) ogarniasz to sobie. Wystawiasz serwer z nginxem (80/443) na świat a resztę ogarniasz vhostami. Przymierzam się do napisania czegoś takiego kiedyś ale po Googlu spokojnie znajdziesz tysiące poradników :)

Ze swojej strony polecę Ci też własną domenę i np. CloudFlare + własny skrypt do aktualizacji rekordów DNS. Te wszystkie Dyn-DNSowe usługi mają to do siebie, że są byle jakie/drogie/mają dziwne ograniczenia.
  • Odpowiedz
Czy znalazłby się ktoś, kto pomógłby mi skonfigurować "d link DP-301p+ print server". Niestety własne próby skończyły się na klęsce.

Podpiąłem server kablem do routera livebox (od mojego dostawcy internetu) i próbuje nawiązać w jakiś sposób połączenie z tym "czymś", ale nie wiem jak...

Domyślnie d-link ma mieć adress ip 198.168.0.10 ( ktoś prawdopodobnie zmienił mu adres bo pisze na nim markerem "10.83.73.76"). Natomiast sam router "tworzy" sieć 198.168.1.xx i takie ip dhcp przyporządkowuje
  • 11
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Witam mirki.
Mam pewien problem, może się wydawać trochę dziwny, a mianowicie chodzi o to że, internet na innych urządzeniach działa mi bardzo dobrze, a na komputerze już nie. Wyniki na speed tescie wychodzą bardzo dobre, jak na mój internet. Rzeczywiście działa tak, na wszystkich urządzeniach tylko na komputerze szwankuje. Wiecie może o co chodzi?
#internet #komputery #technologia #informatyka
#siecikomputerowe
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

WIFI ale z tego co pamiętam po kablu też nie było lepiej, bo już miałem ten problem. Zasyfiony raczej nie jest, niedawno robiłem formata i to pomogło, ale nie widzi mi się żeby co chwile formatować komputer, gdy tylko pojawi się ten problem. Słyszałem że da się to jakoś ogarnąć bez formatu, ale jak kompletnie nie wiem w czym może leżeć problem :/
  • Odpowiedz