via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
Jest jakiś kabel inny do internetu niż ethernet z wyjściami RJ45 - RJ45? Z innym wyjściem albo jakaś przejściówka na USB (zewnętrzna karta sieciowa wtedy tylko)? I czy możliwe jest na takiej karcie osiągnięcie 1 Gb/s (taki mam abonament)?

#siecikomputerowe #sieci #internet #komputery #laptopy
  • 18
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Ten sam SSID od dwóch vendorów, jak bardzo jest to głupie? Mój telefon ma CZASAMI losowe problemy z połączeniem albo pobraniem IP, reszta sprzętów ok. Chyba najczęściej gdy próbuje przełączyć się z Asusa na Mikrotika, i chyba najczęściej gdy jestem pomiędzy APkami (jeden i drugi pokazuje wtedy okolice 70%). I potem nie próbuje połączyć z ani jednym AP. Właśnie zrobiłem 5 kursów pomiędzy APkami i elegancko zmieniało, a za 6 juz kaplica,
N.....s - Ten sam SSID od dwóch vendorów, jak bardzo jest to głupie? Mój telefon ma C...

źródło: comment_15882494327UQ8hH59D4LiLNBzxD1u6S.jpg

Pobierz
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Hej Mirki. Naszkicowałem schemat mojej sieci. Jak widać na załączonym obrazku chcę pociągnąć sygnał z routera do TV i konsoli. Wydaje mi się że problem leży w urządzeniu TP-Link RE200 LAN, konsola i TV mają teoretycznie poprawny zasięg ale działa to słabo. Często nie można połączyć się repeaterem, a jak już się uda połączyć to nie ma internetu. Zależy mi na takiej jakości połączenia abym mógł swobodnie oglądać YouTube czy Netflix.

Pytanie
Pchelek - Hej Mirki. Naszkicowałem schemat mojej sieci. Jak widać na załączonym obraz...

źródło: comment_1588237147lMFkxARAr0d6mpH6t94mTP.jpg

Pobierz
  • 17
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Mirki, na ile wyceniacie usługi tworzenia sieci wi-fi w obiektach? Ktoś ma hotel/sklep/cokolwiek o powierzchni na którą potrzebne są pewnie 3-4 AP , chce "kompleks" czyli zaprojektowanie infrastruktury, zakup urządzeń , montaż, uruchomienie. Sprzętu na to pójdzie za np. 1500zł netto , ale ile robocizny i narzutu? #komputery #it #praca #siecikomputerowe #sieci
  • 11
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@krupek: Po pierwsze słusznie @patrolez zauważył, że bardzo ważny jest roaming, czyli to jak telefony czy inne urządzenia przeskakują pomiędzy AP kiedy ktoś się przemieszcza. Ważne też poustawiać je tak, żeby się wzajemnie nie zakłócały. Teraz tak, najpierw trzeba zrobić analizę miejsca, czyli popatrzeć jak się sygnał wifi rozchodzi po pomieszczeniach w zależności od tego, gdzie usytuowane są AP. To zależy od wielkości pomieszczeń, przeszkód, które się w nich
  • Odpowiedz
Mireczki, potrzebuję dociągnąć internet z domu do działki oddalonej o 200m w linii prostej. Działka położona niżej, jest połączenie "wzrokowe". Brak budynków zasłaniających. Jakim sprzętem mogę to tanio zrobić? WiFi 2,4 czy 5Ghz? Dawniej bardzo dużo lokalnych sieci WiFi było opartych na mikrotikach. Czy ma ktoś taki sprzęt używany zalegający?
#siecikomputerowe #informatyka #mikrotik
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@korni007: @barto125: oho przyszli, specjaliści xDD
Co zajmuje tyle czasu?
Deutentykacja urządzenia -> przechwycenie pakietu EAPoL z hashowanym hasłem -> hashcat, gtx 1080 bazę 1,7 miliarda haseł o długości co najmniej 8 znaków czyli tyle ile wymaga wpa2 przemieli w 1 godzinę 30 minut.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
Mirki potrzebuję policzyć ile zużywam w miesiącu GB treści z internetu. Do sieci podłączone są dwa smartfony, tv (z Netflix i HBOGO) oraz jeden laptop Czy jest jakiś program na Windows, aby spiąć te urządzenia i policzyć? Mój Router nie ma takiej opcji
#siecikomputerowe #komputery #internet #kiciochpyta #pytaniedoeksperta #telekomunikacja #telefony
  • 8
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
proszę o tłumaczenie jak totalnemu debilowi na przykładzie najlepiej...

mam modem/ #router #technicolor CGA2121 od #inea chce mieć stały IP, ale nie mam możliwości więc wybieram dynamiczny DNS, w postaci konta na NoIP - przypisać do:

mojanazwadomeny.ddns.net

jak
  • 10
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Mireczki z tagu #siecikomputerowe, mam na poddaszu wyjście do 9 kabli rj, w pokoju mam postawiony router lte, chcę puścić gniazdkiem rj45 sygnal z niego i rozdzielić switchem na resztę gniazdek w domu. Jakiego switcha polecacie? Tak żeby nie kosztował milion monet i nie wymagał konfiguracji. Mam tez zakupiony zacisk i końcówki ale nie wiem czy je crossowac (i jak)? To chyba zależy od switcha? Jestem programistą ale o
elmyn - Mireczki z tagu #siecikomputerowe, mam na poddaszu wyjście do 9 kabli rj, w p...

źródło: comment_1588149269vDniUvvkoUlHsBOLFMnvd7.jpg

Pobierz
  • 21
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Autor pisał, że ma już wtyczki i zaciskarkę,


@pawel-kowalski-84: i ma również kable wystające ze ściany. Niemal na pewno jest to typowa instalacyjna skrętka z drutem, nie z linką. A drut ma to do siebie, że bardzo źle znosi ruszanie zaciśniętą na nim wtyczką. I niemal zawsze prędzej czy później kończy się to problemami.

musiałby dokupić też
  • Odpowiedz
Internet Stacjonarny vs LTE

Możecie wytłumaczyć mi jak 10 letniemu dziecku czemu internet stacjonarny jest lepszy od lte?

Z tego co się orientuję to najgorszymi bolączkami LTE są:
- limity transferu
  • 11
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Merlinek: Co niby zmienia? OFDM i OFDMA różni się tym, że w przypadku tego drugiego terminale abonenckie mają selektywny dostęp do poszczególnych tzw. resource-blocków. To jest główny plus w stosunku do czystego OFDM gdzie terminale mają dostęp do całego pasma. Zmienia się tylko sposób dostępu do medium ale nie poprawia to aż tak znacząco wydajności. No może poza tym, że w niektórych przypadkach po prostu taki podział jest bardziej efektywny
  • Odpowiedz
Mam UPC, w stacjonarce nie mam karty WLAN.
Kupiłem router Archer C6 i zainstalowałem OpenWRT z myśla, żeby odbierał sieć po WiFi i przekazywał po LANie.
Wszystko działa, z relayed i bez. Problemem jest prędkość.

Urządzenia podłączone po kablu do Archera sa, mniej więcej, 2x wolniejsze (150 Mbps) od telefonu podpiętego bezpośrednio do macierzystej sieci WLAN (360 Mbps).

Ma
  • 8
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@4iv: no ale tu nie ma routingu, wifi i fizyczne porty eth to ten sam LAN. Podejrzewam, że open wrt może mieć problem z wydjnoscia radia, jest jakiś inny soft?
  • Odpowiedz
Na DNS LOOKUP adres urzedu skarbowego to: e-dokumenty.mf.gov.pl has address 52.174.234.226
Na stronie jednak informują o zmianie numerów IP dla przychodzących jpków (źródło strony: pit.pl) :
Produkcja https://e-dokumenty.mf.gov.pl (link otwiera okno w innym serwisie) - 13.95.15.104

Przy wysyłce JPK aplikacja odwołuje się do adresu 52.174.234.226, który niestety nie odpowiada.
Pytanie do sieciowców, kogo to wina?
  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach