Ten sam SSID od dwóch vendorów, jak bardzo jest to głupie? Mój telefon ma CZASAMI losowe problemy z połączeniem albo pobraniem IP, reszta sprzętów ok. Chyba najczęściej gdy próbuje przełączyć się z Asusa na Mikrotika, i chyba najczęściej gdy jestem pomiędzy APkami (jeden i drugi pokazuje wtedy okolice 70%). I potem nie próbuje połączyć z ani jednym AP. Właśnie zrobiłem 5 kursów pomiędzy APkami i elegancko zmieniało, a za 6 juz kaplica,
Wszystko
Najnowsze
Archiwum
@NashBridges: Bo źle zrobione jest i dlatego tak. Powinien być jeden serwer DHCP i jedna brama sieciowa na obu AP.
- 0
@crazy_wolf: tak jest przecież
- 0
Hej Mirki. Naszkicowałem schemat mojej sieci. Jak widać na załączonym obrazku chcę pociągnąć sygnał z routera do TV i konsoli. Wydaje mi się że problem leży w urządzeniu TP-Link RE200 LAN, konsola i TV mają teoretycznie poprawny zasięg ale działa to słabo. Często nie można połączyć się repeaterem, a jak już się uda połączyć to nie ma internetu. Zależy mi na takiej jakości połączenia abym mógł swobodnie oglądać YouTube czy Netflix.
Pytanie
Pytanie
źródło: comment_1588237147lMFkxARAr0d6mpH6t94mTP.jpg
Pobierz- 0
Mirki, na ile wyceniacie usługi tworzenia sieci wi-fi w obiektach? Ktoś ma hotel/sklep/cokolwiek o powierzchni na którą potrzebne są pewnie 3-4 AP , chce "kompleks" czyli zaprojektowanie infrastruktury, zakup urządzeń , montaż, uruchomienie. Sprzętu na to pójdzie za np. 1500zł netto , ale ile robocizny i narzutu? #komputery #it #praca #siecikomputerowe #sieci
@krupek: @PiersiowkaPelnaZiol: Stawka chyba zależy od miasta najbardziej. W Warszawie 45zł/h to super okazja. Normalna stawka to ok 100zł/h
@krupek: Po pierwsze słusznie @patrolez zauważył, że bardzo ważny jest roaming, czyli to jak telefony czy inne urządzenia przeskakują pomiędzy AP kiedy ktoś się przemieszcza. Ważne też poustawiać je tak, żeby się wzajemnie nie zakłócały. Teraz tak, najpierw trzeba zrobić analizę miejsca, czyli popatrzeć jak się sygnał wifi rozchodzi po pomieszczeniach w zależności od tego, gdzie usytuowane są AP. To zależy od wielkości pomieszczeń, przeszkód, które się w nich
- 7
EASTER EGG/CIEKAWOSTKA
Wiedzieliście, że adresy IPv6 serwerów facebooka zawierają fragment [...]:face:b00c:[...]? To już wiecie ( ͡° ͜ʖ ͡°)
#informatyka #siecikomputerowe #facebook
Wiedzieliście, że adresy IPv6 serwerów facebooka zawierają fragment [...]:face:b00c:[...]? To już wiecie ( ͡° ͜ʖ ͡°)
#informatyka #siecikomputerowe #facebook
źródło: comment_1588192007aPN42VkmluHu9TQJXiWMTg.jpg
Pobierz- 2
@daniel95: nikt się nie logował do CLI, urządzenie ma swój własny system nadzoru i normalnie utrzymanie się odbywa z poziomu tego systemu.
- 0
Mireczki, potrzebuję dociągnąć internet z domu do działki oddalonej o 200m w linii prostej. Działka położona niżej, jest połączenie "wzrokowe". Brak budynków zasłaniających. Jakim sprzętem mogę to tanio zrobić? WiFi 2,4 czy 5Ghz? Dawniej bardzo dużo lokalnych sieci WiFi było opartych na mikrotikach. Czy ma ktoś taki sprzęt używany zalegający?
#siecikomputerowe #informatyka #mikrotik
#siecikomputerowe #informatyka #mikrotik
czy hackowanie hasla do wi fi jest rzecza do zrobienia dla laika z instrukcja i komputerem na osx czy niewykonalne?
#bezpieczenstwo
#siecikomputerowe
#informatyka
#bezpieczenstwo
#siecikomputerowe
#informatyka
- 2
@d1sconn3cted: a jeśli hasła nie ma w tym słowniku? zawiera niestandardowe znaki? jest dłuższe? przy 9 znakach już się robi ~15 biliardów haseł
@TenNorbert najtańszy :)
- 1
@TenNorbert: a jeśli chodzi o fizyczne urządzenia to dowolne co mają po kilka ethernetów, mogą być starocie typu RB750
Mirki potrzebuję policzyć ile zużywam w miesiącu GB treści z internetu. Do sieci podłączone są dwa smartfony, tv (z Netflix i HBOGO) oraz jeden laptop Czy jest jakiś program na Windows, aby spiąć te urządzenia i policzyć? Mój Router nie ma takiej opcji
#siecikomputerowe #komputery #internet #kiciochpyta #pytaniedoeksperta #telekomunikacja #telefony
#siecikomputerowe #komputery #internet #kiciochpyta #pytaniedoeksperta #telekomunikacja #telefony
10
Internet Index of Freedom - wydanie pierwsze

Zbiór linków do stron, projektów i aplikacji mających na celu zwiększenie: decentralizacji, odporności na cenzurę, prywatności, niezależności jednostki.
z- 11
- #
- #
- #
- #
- #
- #
proszę o tłumaczenie jak totalnemu debilowi na przykładzie najlepiej...
mam modem/ #router #technicolor CGA2121 od #inea chce mieć stały IP, ale nie mam możliwości więc wybieram dynamiczny DNS, w postaci konta na NoIP - przypisać do:
mojanazwadomeny.ddns.net
jak
mam modem/ #router #technicolor CGA2121 od #inea chce mieć stały IP, ale nie mam możliwości więc wybieram dynamiczny DNS, w postaci konta na NoIP - przypisać do:
mojanazwadomeny.ddns.net
jak
- 0
@hiperchimera: tak, do tego router z alternatywnym softem (tomato) i stawiasz na nim swojego vpn'a, www, ftp, oscam...
Ma ktos jakies fajne opracowanie co do routingu w sieci vlan? Gosciu dal nam zadanie bez jakiegokolwiek wytlumaczenia
#informatyka #siecikomputerowe
#informatyka #siecikomputerowe
Komentarz usunięty przez moderatora
@Bumbel_xen: Masz vlan tagging i routing IP.
https://tools.ietf.org/html/rfc1180
VLAN tagging to warstwa 2 Ethernet = Ramki,
Routing to warstwa 3 IP = Pakiety
Ethernet nie jest routowalny do ciężkiej cholery kto w tych szkołach
https://tools.ietf.org/html/rfc1180
VLAN tagging to warstwa 2 Ethernet = Ramki,
Routing to warstwa 3 IP = Pakiety
Ethernet nie jest routowalny do ciężkiej cholery kto w tych szkołach
Mireczki z tagu #siecikomputerowe, mam na poddaszu wyjście do 9 kabli rj, w pokoju mam postawiony router lte, chcę puścić gniazdkiem rj45 sygnal z niego i rozdzielić switchem na resztę gniazdek w domu. Jakiego switcha polecacie? Tak żeby nie kosztował milion monet i nie wymagał konfiguracji. Mam tez zakupiony zacisk i końcówki ale nie wiem czy je crossowac (i jak)? To chyba zależy od switcha? Jestem programistą ale o
źródło: comment_1588149269vDniUvvkoUlHsBOLFMnvd7.jpg
Pobierz- 3
Jakiego switcha polecacie?
@elmyn: właściwie dowolny niezarządzalny 16 portowy, z gigabitowymi interfejsami się nada, switch to nie jest kosmiczna technologia, kup cokolwiek markowego, będzie dobre.
czy je
źródło: comment_1588150597ar5Xc2gNN91YJueBEcMs4Q.jpg
Pobierz- 2
Autor pisał, że ma już wtyczki i zaciskarkę,
@pawel-kowalski-84: i ma również kable wystające ze ściany. Niemal na pewno jest to typowa instalacyjna skrętka z drutem, nie z linką. A drut ma to do siebie, że bardzo źle znosi ruszanie zaciśniętą na nim wtyczką. I niemal zawsze prędzej czy później kończy się to problemami.
musiałby dokupić też
czy w #internet (po kablu koncentrycznym) #inea można mieć stały adres IP jako użytkownik prywatny? ile taka przyjemności kosztuje?
wołam @INEA
#pytanie #siecikomputerowe
wołam @INEA
#pytanie #siecikomputerowe
@hiperchimera oczywiście że nie xD możesz mieć ale zmienne, Inea kładzie lachę na detalicznego usera
- 0
@jerzalke: czyli najlepiej wyjdzie wersja darmowa noip :-)
- 2
Mirki z #homelab #servermasterrace #siecikomputerowe #sieci, jak to się nazywa po polsku? Jedyne co mi przyszło do głowy, to "szyna rack", ale pod tą nazwą wiadomo jakie szyny się znajdują xd
źródło: comment_1588131363042ctVJslncpOEgU0Wn1fM.jpg
Pobierz@Noniusz: szyna montażowa.
- 9
I sesyjka w Q3 pomiędzy pomiarami, piękne!
- 0
@brokenik: hmm, jak jeździsz na konferencję to mozna zorganizowac turniej w quake'a na reflektometrach, wielu ludzi chyba go ma ( ͡° ͜ʖ ͡°)
- 0
Internet Stacjonarny vs LTE
Możecie wytłumaczyć mi jak 10 letniemu dziecku czemu internet stacjonarny jest lepszy od lte?
Z tego co się orientuję to najgorszymi bolączkami LTE są:
- limity transferu
Możecie wytłumaczyć mi jak 10 letniemu dziecku czemu internet stacjonarny jest lepszy od lte?
Z tego co się orientuję to najgorszymi bolączkami LTE są:
- limity transferu
- 1
@Merlinek: Co niby zmienia? OFDM i OFDMA różni się tym, że w przypadku tego drugiego terminale abonenckie mają selektywny dostęp do poszczególnych tzw. resource-blocków. To jest główny plus w stosunku do czystego OFDM gdzie terminale mają dostęp do całego pasma. Zmienia się tylko sposób dostępu do medium ale nie poprawia to aż tak znacząco wydajności. No może poza tym, że w niektórych przypadkach po prostu taki podział jest bardziej efektywny
- 0
@Merlinek: Dokładnie. Na pewno wprowadzenie OFDMA poprawi wydajność pakietową i myślę, że przyszłość sieci radiowych będzie się rozwijać.
- 0
Mam UPC, w stacjonarce nie mam karty WLAN.
Kupiłem router Archer C6 i zainstalowałem OpenWRT z myśla, żeby odbierał sieć po WiFi i przekazywał po LANie.
Wszystko działa, z relayed i bez. Problemem jest prędkość.
Urządzenia podłączone po kablu do Archera sa, mniej więcej, 2x wolniejsze (150 Mbps) od telefonu podpiętego bezpośrednio do macierzystej sieci WLAN (360 Mbps).
Ma
Kupiłem router Archer C6 i zainstalowałem OpenWRT z myśla, żeby odbierał sieć po WiFi i przekazywał po LANie.
Wszystko działa, z relayed i bez. Problemem jest prędkość.
Urządzenia podłączone po kablu do Archera sa, mniej więcej, 2x wolniejsze (150 Mbps) od telefonu podpiętego bezpośrednio do macierzystej sieci WLAN (360 Mbps).
Ma
- 0
https://openwrt.org/docs/guide-user/network/wifi/relay_configuration z tego korzystałem
@4iv: no ale tu nie ma routingu, wifi i fizyczne porty eth to ten sam LAN. Podejrzewam, że open wrt może mieć problem z wydjnoscia radia, jest jakiś inny soft?
Na DNS LOOKUP adres urzedu skarbowego to: e-dokumenty.mf.gov.pl has address 52.174.234.226
Na stronie jednak informują o zmianie numerów IP dla przychodzących jpków (źródło strony: pit.pl) :
Produkcja https://e-dokumenty.mf.gov.pl (link otwiera okno w innym serwisie) - 13.95.15.104
Przy wysyłce JPK aplikacja odwołuje się do adresu 52.174.234.226, który niestety nie odpowiada.
Pytanie do sieciowców, kogo to wina?
Na stronie jednak informują o zmianie numerów IP dla przychodzących jpków (źródło strony: pit.pl) :
Produkcja https://e-dokumenty.mf.gov.pl (link otwiera okno w innym serwisie) - 13.95.15.104
Przy wysyłce JPK aplikacja odwołuje się do adresu 52.174.234.226, który niestety nie odpowiada.
Pytanie do sieciowców, kogo to wina?
- 0
Jak ustawić ograniczenie przesyłu w routerze tp linku dla osoby połączonej kablem? #siecikomputerowe #sieci #informatyka
źródło: comment_1588079869WYOPIjLcv2HzstkTLXZmFH.jpg
Pobierz- 0
@legitscoper: Dalej jak ustawię to zwalnia wszystkim. Ip lokalne pc to 192.168.0.112
źródło: comment_1588085177dtOqL4BLD8LQrk0cPy06yT.jpg
Pobierz@Dawisek: ja mam bardziej zaawansowane reguły, może masz stary soft. Spróbuj przydzielić osobie po kablu stałe IP, i wtedy ustaw reguły




























#siecikomputerowe #sieci #internet #komputery #laptopy
Zależy do czego.