Cały czas się męczę z połączeniem stacji roboczej z serwerem. Robię aktualnie Active Directory i cały czas przy próbie połączenia się wyskakuje problem związany z DNSem. DNS zainstalowany, AD tak samo. Na serwerze mam przypisany adres taki sam jak DNS, brama ustawiona wszystko śmiga pingować pingue, ale nie mogę się połączyc. Windows serwer cały zaktualizowany. A systemy to windows server 2k12 i windows 10 Pro. Może mam źle dobrane karty sieciowe. W
Wszystko
Najnowsze
Archiwum

Komciek
- 0

Koliat
via Wykop Mobilny (Android)- 0
@Komciek: to raczej dość proste jest więc nie sądzę żeby było co tam zepsuć. No ale proboj, ew wpisz sobie w plik hosts ręcznie

Komciek
- 0
@Koliat: Wniosek taki, że wystarczyło wyłączyć IPv6 na stacji roboczej. Bez problemu się połączyłem z domeną.DNS i wszystkie ustawienia były dobrze ustawione tylko to IPv6 szwankowało, ale nie wiem czemu
Oto osiągi karty ZyDAS ZD1211B 802.11g we współpracy ze współczesnym WPA2 na Linuxie XD
To się tylko do IOT nadaje ( ͡° ͜ʖ ͡°)
#linux #siecikomputerowe #humorinformatykow
To się tylko do IOT nadaje ( ͡° ͜ʖ ͡°)
#linux #siecikomputerowe #humorinformatykow
źródło: comment_1587831525N2RPWyI7AkrrjnPY4elJU7.jpg
Pobierz- 2
- 2
@majsterV2: to jak już kupisz jakąś nie-g---o-kartę to będzie tak:
$ ping 192.168.1.1
PING 192.168.1.1 (192.168.1.1) 56(84) bytes of data.
64 bytes from 192.168.1.1: icmp_seq=1 ttl=64 time=1.91 ms
64 bytes from 192.168.1.1: icmp_seq=2 ttl=64Chciałbym rozszerzyć zasięg wifi w domu.
Światłowód podłączony jest do ZTE F660, lanem podłączony jest do niego router Lanberg RO-030FE. Chciałbym podłączyć się do niego routerem Netgear R6220 który pracowałby w trybie repeatera. Żeby to zrobić Netgear chce adres IP oraz mac routera z którego będzie wzmacniał sygnał.
Niestety nie wiem jaki adres ma ten router (bo chodzi chyba o tego Lanberga?) i w żaden sposób nie mogę go uzyskać. IPCONFIG jako
Światłowód podłączony jest do ZTE F660, lanem podłączony jest do niego router Lanberg RO-030FE. Chciałbym podłączyć się do niego routerem Netgear R6220 który pracowałby w trybie repeatera. Żeby to zrobić Netgear chce adres IP oraz mac routera z którego będzie wzmacniał sygnał.
Niestety nie wiem jaki adres ma ten router (bo chodzi chyba o tego Lanberga?) i w żaden sposób nie mogę go uzyskać. IPCONFIG jako
- 1
@porshak16: Wydaje mi się, że powinieneś wpisać tam nowy adres IP dla Netgear'a - nie może się pokrywać z innymi urządzeniami w sieci (192.168.1.1 ma już ZTE) i powinien być wyłączony z zakresu DHCP. Adres MAC to raczej adres urządzenia które chcesz "repeatować" czyli u Ciebie jest to Lanberg. Mogę się mylić, lepiej sprawdzić w dokumentacji.
- 1
@porshak16: nie, ponieważ to będzie już inna sieć. Zakładając, że masz maskę 255.255.255.0 to adresy hostów powinny być z zakresu 192.168.1.1-192.168.1.254.
Powinno zadziałać bez tego wyłączonego zakresu, ale zawsze będzie ryzyko, że serwer DHCP przydzieli ten sam adres dwóm urządzeniom i będzie konflikt w sieci.
Powinno zadziałać bez tego wyłączonego zakresu, ale zawsze będzie ryzyko, że serwer DHCP przydzieli ten sam adres dwóm urządzeniom i będzie konflikt w sieci.
konto usunięte via Android
- 0
Czy jak podłączę dysk USB do routera to jest to w miarę bezpieczne rozwiązanie? Chciałbym trzymać tam jakieś filmy i muzykę.
#komputery #bezpieczenstwo #siecikomputerowe
#komputery #bezpieczenstwo #siecikomputerowe
źródło: comment_1587815526hTA2KeO2JxUx7Dw4oqsLMg.jpg
Pobierz@antek_akrobata: polecam, sam mam kilka sztuk. Zamienilem HP mikroserver na kalster RPi4 i wreszcie jest cicho wszystko śmiga aż miło i nie płacę +100pln za prąd
Load balancing. Czy ktoś ma doświadczenie z dodawaniem do słabego łącza typu neostrada 10/1 drugiego łącza 4G w celu zwiększenia prędkości internetu w domu/biurze?
Potrzebuję szczególnie szybszego wysyłania danych że względu na pracę zdalną i wideokonferencje. Myślałem o kupieniu np Dryyteka. Tylko nie wiem na ile rzeczywiście to zwiększy wydajność. W końcu poszczególne sesje przypisane są do konkretnego IP, więc mam mieszane uczucia.
Ktoś już tak robił i może podzielić się
Potrzebuję szczególnie szybszego wysyłania danych że względu na pracę zdalną i wideokonferencje. Myślałem o kupieniu np Dryyteka. Tylko nie wiem na ile rzeczywiście to zwiększy wydajność. W końcu poszczególne sesje przypisane są do konkretnego IP, więc mam mieszane uczucia.
Ktoś już tak robił i może podzielić się
źródło: comment_1587741456axZG2OQLZP5SZuewnDHiVL.jpg
Pobierz@wakacje_to_wolnosc: load balancing video koferencji do 2 różnych i to jeszcze nie stabilnych połączeń tylko może pogorszyć to jak to wygląda. Prędzej bym ustawił że ruch np. z aplikacji video konferencji idzie przez jeden internet reszta apek przez drugi, ale w jakimkolwiek ustawieniu tego nie zrobisz to nadal load balancing musi ogarniać router a to zwykle jest ponad możliwości zwyklego czy nawet droższego routera domowego. Tańszym i lepszym sposobem było
- 2
@kwitnaca-wisnia: @archon: @Merlinek: @d1sconn3cted: Dzięki za wszystkie komentarze.
Ostatecznie kupiłem tego Drayteka, model Vigor 2862 za 1700 złotych na Allegro. Używany, nadal na gwarancji.
Ma wbudowany modem LTE, dwie anteny, wejście WAN, wejście ADSL i
Ostatecznie kupiłem tego Drayteka, model Vigor 2862 za 1700 złotych na Allegro. Używany, nadal na gwarancji.
Ma wbudowany modem LTE, dwie anteny, wejście WAN, wejście ADSL i
źródło: comment_1591014557sagH9qVSXpUbr36rMcNw3X.jpg
Pobierz- 0
Weźcie mi wytłumaczcie.
Wchodzi 5G, obiecują jakieś koszmiczne prędkości rzędu 20 Gbit/s a ja dalej nie mogę przesłać 4K po kablu HDMI na odległość dłuższą niż 4m nie wspominająć o WIFI z pokoju do pokoju.
#komputery #siecikomputerowe #fizyka #5g
Wchodzi 5G, obiecują jakieś koszmiczne prędkości rzędu 20 Gbit/s a ja dalej nie mogę przesłać 4K po kablu HDMI na odległość dłuższą niż 4m nie wspominająć o WIFI z pokoju do pokoju.
#komputery #siecikomputerowe #fizyka #5g
a dalej nie mogę przesłać 4K po kablu HDMI na odległość dłuższą niż 4m
@budyn: problem niskiego napiecia a nie problemow technologii. Mozesz miec hdmi w 4k na 20 metrach wystarczy uzyc kabla swiadlodowego hdmi np. takiego: https://allegro.pl/oferta/kabel-hdmi-swiatlowod-dtech-dt-hf509-20-m-9168970033
a w rzeczywistości mamy średnio 25MBit
@zibizz1: problem gownianej infrastruktury, sa kraje w ktorych ta predkosc jest 2 razy wysza: https://www.opensignal.com/2018/07/05/seoul-and-singapore-top-opensignals-list-of-east-asias-fastest-4g-cities
- 1
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
Zainwestowałem w przewód internetowy i prędkość internetu przedstawia się tak: na górze wynik po WiFi, na dole wynik po kablu ( ͡° ͜ʖ ͡°)
#siecikomputerowe #komputery #internet #speedtest
#siecikomputerowe #komputery #internet #speedtest
źródło: comment_158772675925u7yZfkPIxv5M7b12Ngmo.jpg
Pobierz@Losowylogin1234: Właśnie dlatego zainwestowałem w przewód RJ45 ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@Majster_2: kabel> wifi zawsze we wszystkim co jest używane stacjonarnie
- 0
Polecacie jakiś erp dla małego przedsiębiorstwa, który będzie łatwo wdrożyć? System ma obsługiwać stany magazynowe i fakturki dla przedsiębiorstwa produkującego pewne części na zlecenie, zajmującego się ich regeneracją itd.
Jako tzw "informatyk" zostałem poproszony o stworzenie małej sieci na 3 #pc i postawienia tegoż właśnie systemu. Będę wdzięczny za tipy ( ͡° ͜ʖ ͡°)
#biznes #informatyka #kiciochpyta #przedsiebiorczosc
Jako tzw "informatyk" zostałem poproszony o stworzenie małej sieci na 3 #pc i postawienia tegoż właśnie systemu. Będę wdzięczny za tipy ( ͡° ͜ʖ ͡°)
#biznes #informatyka #kiciochpyta #przedsiebiorczosc
źródło: comment_1587726097e79RnJBBHjd400uVB65O0D.jpg
Pobierz@SeoGuy: Używałem Corax przez kilka lat w firmie na 4 stanowiska i kilkaset wyrobów. Dawało radę.
- 0
Nie rozumiem trochę tematu repeaterów.
1. Mam takie małe ustrojstwo jak Xiaomi Mi WiFi Repeater 2. Działa okej, podpinam się z telefonu przez bluetooth, wpisuje mu ssoid i hasło i jest okej. Czasem bluetooth go nie wykrywa i ma tam jakieś swoje wady, ale ogólnie działa
2. Mam taki router jak TP LINK WR710N, który ma opcję repeatera. Myślałem że zrobię tak samo - podłącze go tylko do prądu, podepnę się do jego panelu,
1. Mam takie małe ustrojstwo jak Xiaomi Mi WiFi Repeater 2. Działa okej, podpinam się z telefonu przez bluetooth, wpisuje mu ssoid i hasło i jest okej. Czasem bluetooth go nie wykrywa i ma tam jakieś swoje wady, ale ogólnie działa
2. Mam taki router jak TP LINK WR710N, który ma opcję repeatera. Myślałem że zrobię tak samo - podłącze go tylko do prądu, podepnę się do jego panelu,
- 1
@hipodrom: wygląda ok, spróbuj może odznaczyć ewentualnie opcję "Enable 20/40 Mhz coexistence" i sprawdź wtedy jaki będzie efekt :)
- 1
@BooB: o kurde, zadziałało! wielkie dzięki... muszę jeszcze się doszkolić i w sumie skumać co to za opcja ;) Ciekawe, czy inne repeatery dałyby radę się podpiąć czy nie ... Może takie które wspierają 5Ghz... Muszę poczytać :)
git, fajnie dzięki!
git, fajnie dzięki!
- 1
@AGS__K: xD
- 0
@Furano_Yukihira: xD
Zabrałem sobie z pracy Qnapa TS-809 z 8x2TB, ma 2GB RAMu ale widzę, że jest złącze na kolejne do DIMMa, procek to C2D 2800 Mhz, czy takie cudo jak Plex będzie na tym w miarę działać? Chodzi mi o tras kodowanie, głównie FHD. Miałem kiedyś składaka NASA na i3 2gen i jakoś to chodziło.
#siecikomputerowe #komputery #serwery #qnap
#siecikomputerowe #komputery #serwery #qnap
- 1
Bez transkodowania da rade, z transkodowaniem bez akceleracji gpu na tym procku nie wroze sukcesu.
BTW, czemu chcesz transkodowac? Gdzie odtwarzasz filmy?
BTW, czemu chcesz transkodowac? Gdzie odtwarzasz filmy?
- 0
Zawsze mozesz nie transkodowac... Chyba ze ogladasz na mobilnym internecie, to jedyny przypadek kiedy transkodowanie ma sens.
- 0
Od 2 lat korzystam w domku jednorodzinnym z internetu LTE, który jest porażką, teraz po upływie umowy, chciałbym zmienić na normalny internet po kablu. Sprawdziłem oferty świadczących na mojej ulicy usługodawców, jako że małe miasto to jest ich aż dwóch. Zadzwoniłem, sprawdzili na mapkach, że nie ma podłączenia kablem (dom nowy, nigdy nie był podłacząny tel ani internet) i powiedzieli, że nie ma instalacji i się nie da. Poprosiłem o pomoc znajomego,
@Patyk_: Chlopie, co ten kolega Ci nasciemnial, jak oni zakladaja ludziom internet, klada switch na budynkach i ciagna skretke? Cos takiego przejdzie może na blokach, domach wielorodzinnych czy bliźniakach nie domkach.
Bardzo dobrze odpowiedzieli, co Ty sobie myslisz, ze oni nie maja u siebie jakiejs ewidencji kabli czy adresu? Zwlaszcza, ze nawet gdyby taki numer przeszedl a kupiles 100 metrow kabla, po skretce siec komputerowa idzie do 100 metrow, mozesz
Bardzo dobrze odpowiedzieli, co Ty sobie myslisz, ze oni nie maja u siebie jakiejs ewidencji kabli czy adresu? Zwlaszcza, ze nawet gdyby taki numer przeszedl a kupiles 100 metrow kabla, po skretce siec komputerowa idzie do 100 metrow, mozesz
- 2
@kopyrta: @prezes_internetu: @krzywy_kanister: @brokenik: Akcja zakończona sukcesem. Wczoraj rano przyjechali technicy z netii sprawdzić mój kabel i poinformowali, że jest ok, ale nie biorą za niego odpowiedzialności. Po około dwóch godzinach już zadzwonił lokalny handlowiec z którym dogadałem umowę i o 16 już był z monterem wszystko podłączyć. Speedtest pokazuje 38 Mbs pobierania (oferta internet do 50Mbs) co jest o niebo lepszym wynikiem niż
Mam hosty o IP: 176.10.1.1 oraz 176.10.138.1
Jak dobrać maskę zeby uzyskać jak najmniejszą możliwą sieć i jednocześnie te 2 komputery się widziały?
#siecikomputerowe #sieci
Jak dobrać maskę zeby uzyskać jak najmniejszą możliwą sieć i jednocześnie te 2 komputery się widziały?
#siecikomputerowe #sieci
- 2
- 3
@TenNorbert: ja nic, op pewnie ma jakieś zadanie domowe z technikum
Mirki z tagu #siecikomputerowe mam wzmacniacz do wifi i po konfiguracji zgodnie z instrukcja zasięg niby jest, ale internet nie działa. Co robię źle? Jak to ustawić? #router
- 0
Potrzebuję rozszerzyć moją domową sieć. Aktualnie internet mam od Orange po kablu telefonicznym, który idzie do routera. Z routera idzie jeden kabel RJ45 do komputera i drugi biegnie na inne piętro do telewizora. Jednak przy telewizorze mam jeszcze jedno urządzenie, które chcę podpiąć do sieci. Myślałem nad prostym switchem, ale z tego co się orientuje, to switch nie działa jako access point do WiFi, a dodatkowo chciałbym mieć na drugim poziomie mieszkania
- 2
@Devih: zwykly router w trybie AP podłączony pod lan albo zmapowany port wan na lan i wyłączone dhcp
i masz porty lan + wifi a dhcp bierze na siebie ten pierwszy router
i masz porty lan + wifi a dhcp bierze na siebie ten pierwszy router
@Devih: bierzesz dowolny router, może być z linku, ale ekologicznie byłoby wziąć jakiś stary jak nie zależy Ci na prędkości. Wyłączasz na nim DHCP, a kablem wpinasz się w port LAN i wszystko powinno działać.
Mam Nat typ 2. W black ops 4 mam typ nat średni w warzone mam typ nat ograniczony - co jest nie tak? Próbowałem przekierowania portów jakie wykorzystuje warzone na ps4, ustawione stałe ip i przekierowanie portów i nadal nat jest ograniczony. Ktoś wie jak to ogarnąć.
#ps4 #siecikomputerowe #warzone
#ps4 #siecikomputerowe #warzone
- 1
@Czlowiek_Ludzki: no właśnie wiem, że nat średni jest gites. A ja mam ograniczony w warzone - to jest o tyle dziwne, że pakietów nie gubi, wyszukuje gierki od razu etc. Problemy mam na stacjonarce bo ona jest połączona po powerline do głównego routera (Główny router > Powerline > Router na piętrze > PC) I tu co jakiś czas mnie wywala z gry bo wyskakuje błąd (Rozłączony z serwerami battle.net) Przypuszczałem,
- 1
Mirki i mirabelki potrzebuję przetestować sieć wifi w domu. Dostawcą neta jest #upc, Od dłuższego czasu telefony, laptopy tracą na minutę dwie internet. Połączenie wifi jest a nie ma internetu. Po chwili wszystko wraca do normy. Znacie jakieś aplikacje mobilne lub na PC diagnostyczne, aby zrobić loga, złapać ten bląd i ew. dyskutować na ten temat z #upc ? Praca zdalna, wideokonferencje są utrapieniem, bo co chwilę
- 0
@krzywy_kanister: Tzn mi się modem resetował regularnie przed podmocowaniem kabla, więc miałem te same "4-5 minut przerwy".
Ja i kilku znajomych ma tez problem z #upc od jakiegos czasu często zrywa połączenie z netem Wiec to chyba ogólny problem UPC Dzisiaj będzie u mnie technik zobaczymy co powie
Jakie dane logują operatorzy internetu? Tylko adres/port połączeń TCP/IP? Czy coś więcej? Wyciągają adresy http? Content zapytań? Odpowiedzi serwerów?
#programista15k #informatyka #policja #programowanie #pytaniedoeksperta #pytanie #siecikomputerowe #sieci
#programista15k #informatyka #policja #programowanie #pytaniedoeksperta #pytanie #siecikomputerowe #sieci
@Scaab: jeszcze może numer buta;)
Tylko jaki adres IP miał przydzielony użytkownik w jakim przedziale czasu.
Aż wstyd że programista17k tego nie wie
Tylko jaki adres IP miał przydzielony użytkownik w jakim przedziale czasu.
Aż wstyd że programista17k tego nie wie
@zibizz1: Dlatego dane przechowuje sie jakis czas, juz nie dam glowy, pol roku, rok.
Przeciez to trzeba sie bawic, nie tylko w LTE masz NAT ale masz podwojny NAT czyli jest twoj i CGNAT, nat operatorski i dopiero wychodzisz na swiat.
Przeciez to trzeba sie bawic, nie tylko w LTE masz NAT ale masz podwojny NAT czyli jest twoj i CGNAT, nat operatorski i dopiero wychodzisz na swiat.
- 1
Mircy, poszukuję dysku sieciowego (NAS) do użytku domowego. Obecnie mam Synology DS115j z 2TB WD red, ale działa k------o wolno (interfejs www) i nie radzi sobie z przesyłaniem po DLNA do telewizora nagrań z mojej kamery sportowej (a to "tylko" FHD 60fps ~50Mb/s). Szukam czegoś co uciągnie 4K 60fps (ok 100Mbit/s) po DLNA i będzie działać płynnie. Myślałem o nowszym modelu Synology z procesorem 1.4GHz. Myślicie że to dobry wybór? Jeśli nie,
@electroN: Tak się tylko upewnię NAS i TV masz kablem podpięte do routera?
- 0
ile kosztuje router który by ogarnął 3-4 komputery tak by nie było lagów np. w call of duty kiedy ktoś inny ogląda film? internet bardzo różny, od 5 do 80 mb/s.
#router #internet #pytanie #siecikomputerowe
#router #internet #pytanie #siecikomputerowe
od 5 do 80 mb/s.
@Sinti: to prędzej byś się zajął uzyskaniem stabilnego łącza bo router z gównianego łącza lagów nie wyeliminuje
- 1
@Odczuwam_Dysonans: W przyszłości coś pokombinuje z tym w takim razie i dam znać jak poszło.
Dzięki wielkie za pomoc. (。◕‿‿◕。)
Dzięki wielkie za pomoc. (。◕‿‿◕。)























