Cały czas się męczę z połączeniem stacji roboczej z serwerem. Robię aktualnie Active Directory i cały czas przy próbie połączenia się wyskakuje problem związany z DNSem. DNS zainstalowany, AD tak samo. Na serwerze mam przypisany adres taki sam jak DNS, brama ustawiona wszystko śmiga pingować pingue, ale nie mogę się połączyc. Windows serwer cały zaktualizowany. A systemy to windows server 2k12 i windows 10 Pro. Może mam źle dobrane karty sieciowe. W
  • 13
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Komciek: to raczej dość proste jest więc nie sądzę żeby było co tam zepsuć. No ale proboj, ew wpisz sobie w plik hosts ręcznie
  • Odpowiedz
@Koliat: Wniosek taki, że wystarczyło wyłączyć IPv6 na stacji roboczej. Bez problemu się połączyłem z domeną.DNS i wszystkie ustawienia były dobrze ustawione tylko to IPv6 szwankowało, ale nie wiem czemu
  • Odpowiedz
@majsterV2: to jak już kupisz jakąś nie-g---o-kartę to będzie tak:

$ ping 192.168.1.1
PING 192.168.1.1 (192.168.1.1) 56(84) bytes of data.
64 bytes from 192.168.1.1: icmp_seq=1 ttl=64 time=1.91 ms
64 bytes from 192.168.1.1: icmp_seq=2 ttl=64
  • Odpowiedz
Chciałbym rozszerzyć zasięg wifi w domu.
Światłowód podłączony jest do ZTE F660, lanem podłączony jest do niego router Lanberg RO-030FE. Chciałbym podłączyć się do niego routerem Netgear R6220 który pracowałby w trybie repeatera. Żeby to zrobić Netgear chce adres IP oraz mac routera z którego będzie wzmacniał sygnał.
Niestety nie wiem jaki adres ma ten router (bo chodzi chyba o tego Lanberga?) i w żaden sposób nie mogę go uzyskać. IPCONFIG jako
  • 20
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@porshak16: Wydaje mi się, że powinieneś wpisać tam nowy adres IP dla Netgear'a - nie może się pokrywać z innymi urządzeniami w sieci (192.168.1.1 ma już ZTE) i powinien być wyłączony z zakresu DHCP. Adres MAC to raczej adres urządzenia które chcesz "repeatować" czyli u Ciebie jest to Lanberg. Mogę się mylić, lepiej sprawdzić w dokumentacji.
  • Odpowiedz
@porshak16: nie, ponieważ to będzie już inna sieć. Zakładając, że masz maskę 255.255.255.0 to adresy hostów powinny być z zakresu 192.168.1.1-192.168.1.254.
Powinno zadziałać bez tego wyłączonego zakresu, ale zawsze będzie ryzyko, że serwer DHCP przydzieli ten sam adres dwóm urządzeniom i będzie konflikt w sieci.
  • Odpowiedz
Load balancing. Czy ktoś ma doświadczenie z dodawaniem do słabego łącza typu neostrada 10/1 drugiego łącza 4G w celu zwiększenia prędkości internetu w domu/biurze?

Potrzebuję szczególnie szybszego wysyłania danych że względu na pracę zdalną i wideokonferencje. Myślałem o kupieniu np Dryyteka. Tylko nie wiem na ile rzeczywiście to zwiększy wydajność. W końcu poszczególne sesje przypisane są do konkretnego IP, więc mam mieszane uczucia.

Ktoś już tak robił i może podzielić się
wakacjetowolnosc - Load balancing. Czy ktoś ma doświadczenie z dodawaniem do słabego ...

źródło: comment_1587741456axZG2OQLZP5SZuewnDHiVL.jpg

Pobierz
  • 19
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@wakacje_to_wolnosc: load balancing video koferencji do 2 różnych i to jeszcze nie stabilnych połączeń tylko może pogorszyć to jak to wygląda. Prędzej bym ustawił że ruch np. z aplikacji video konferencji idzie przez jeden internet reszta apek przez drugi, ale w jakimkolwiek ustawieniu tego nie zrobisz to nadal load balancing musi ogarniać router a to zwykle jest ponad możliwości zwyklego czy nawet droższego routera domowego. Tańszym i lepszym sposobem było
  • Odpowiedz
Weźcie mi wytłumaczcie.
Wchodzi 5G, obiecują jakieś koszmiczne prędkości rzędu 20 Gbit/s a ja dalej nie mogę przesłać 4K po kablu HDMI na odległość dłuższą niż 4m nie wspominająć o WIFI z pokoju do pokoju.

#komputery #siecikomputerowe #fizyka #5g
  • 21
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

a dalej nie mogę przesłać 4K po kablu HDMI na odległość dłuższą niż 4m


@budyn: problem niskiego napiecia a nie problemow technologii. Mozesz miec hdmi w 4k na 20 metrach wystarczy uzyc kabla swiadlodowego hdmi np. takiego: https://allegro.pl/oferta/kabel-hdmi-swiatlowod-dtech-dt-hf509-20-m-9168970033

a w rzeczywistości mamy średnio 25MBit


@zibizz1: problem gownianej infrastruktury, sa kraje w ktorych ta predkosc jest 2 razy wysza: https://www.opensignal.com/2018/07/05/seoul-and-singapore-top-opensignals-list-of-east-asias-fastest-4g-cities
  • Odpowiedz
Polecacie jakiś erp dla małego przedsiębiorstwa, który będzie łatwo wdrożyć? System ma obsługiwać stany magazynowe i fakturki dla przedsiębiorstwa produkującego pewne części na zlecenie, zajmującego się ich regeneracją itd.

Jako tzw "informatyk" zostałem poproszony o stworzenie małej sieci na 3 #pc i postawienia tegoż właśnie systemu. Będę wdzięczny za tipy ( ͡° ͜ʖ ͡°)
#biznes #informatyka #kiciochpyta #przedsiebiorczosc
SeoGuy - Polecacie jakiś erp dla małego przedsiębiorstwa, który będzie łatwo wdrożyć?...

źródło: comment_1587726097e79RnJBBHjd400uVB65O0D.jpg

Pobierz
  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Nie rozumiem trochę tematu repeaterów.

1. Mam takie małe ustrojstwo jak Xiaomi Mi WiFi Repeater 2. Działa okej, podpinam się z telefonu przez bluetooth, wpisuje mu ssoid i hasło i jest okej. Czasem bluetooth go nie wykrywa i ma tam jakieś swoje wady, ale ogólnie działa
2. Mam taki router jak TP LINK WR710N, który ma opcję repeatera. Myślałem że zrobię tak samo - podłącze go tylko do prądu, podepnę się do jego panelu,
  • 11
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@BooB: o kurde, zadziałało! wielkie dzięki... muszę jeszcze się doszkolić i w sumie skumać co to za opcja ;) Ciekawe, czy inne repeatery dałyby radę się podpiąć czy nie ... Może takie które wspierają 5Ghz... Muszę poczytać :)

git, fajnie dzięki!
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
Zabrałem sobie z pracy Qnapa TS-809 z 8x2TB, ma 2GB RAMu ale widzę, że jest złącze na kolejne do DIMMa, procek to C2D 2800 Mhz, czy takie cudo jak Plex będzie na tym w miarę działać? Chodzi mi o tras kodowanie, głównie FHD. Miałem kiedyś składaka NASA na i3 2gen i jakoś to chodziło.
#siecikomputerowe #komputery #serwery #qnap
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Bez transkodowania da rade, z transkodowaniem bez akceleracji gpu na tym procku nie wroze sukcesu.
BTW, czemu chcesz transkodowac? Gdzie odtwarzasz filmy?
  • Odpowiedz
Od 2 lat korzystam w domku jednorodzinnym z internetu LTE, który jest porażką, teraz po upływie umowy, chciałbym zmienić na normalny internet po kablu. Sprawdziłem oferty świadczących na mojej ulicy usługodawców, jako że małe miasto to jest ich aż dwóch. Zadzwoniłem, sprawdzili na mapkach, że nie ma podłączenia kablem (dom nowy, nigdy nie był podłacząny tel ani internet) i powiedzieli, że nie ma instalacji i się nie da. Poprosiłem o pomoc znajomego,
  • 24
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Patyk_: Chlopie, co ten kolega Ci nasciemnial, jak oni zakladaja ludziom internet, klada switch na budynkach i ciagna skretke? Cos takiego przejdzie może na blokach, domach wielorodzinnych czy bliźniakach nie domkach.
Bardzo dobrze odpowiedzieli, co Ty sobie myslisz, ze oni nie maja u siebie jakiejs ewidencji kabli czy adresu? Zwlaszcza, ze nawet gdyby taki numer przeszedl a kupiles 100 metrow kabla, po skretce siec komputerowa idzie do 100 metrow, mozesz
  • Odpowiedz
@kopyrta: @prezes_internetu: @krzywy_kanister: @brokenik: Akcja zakończona sukcesem. Wczoraj rano przyjechali technicy z netii sprawdzić mój kabel i poinformowali, że jest ok, ale nie biorą za niego odpowiedzialności. Po około dwóch godzinach już zadzwonił lokalny handlowiec z którym dogadałem umowę i o 16 już był z monterem wszystko podłączyć. Speedtest pokazuje 38 Mbs pobierania (oferta internet do 50Mbs) co jest o niebo lepszym wynikiem niż
  • Odpowiedz
  • 1
@BooB: Miałam podłączone blisko siebie przy konfiguracji i nie działało. Kilka razy resetowałem i próbowałam podłączyć od nowa i w końcu załapało.
  • Odpowiedz
Potrzebuję rozszerzyć moją domową sieć. Aktualnie internet mam od Orange po kablu telefonicznym, który idzie do routera. Z routera idzie jeden kabel RJ45 do komputera i drugi biegnie na inne piętro do telewizora. Jednak przy telewizorze mam jeszcze jedno urządzenie, które chcę podpiąć do sieci. Myślałem nad prostym switchem, ale z tego co się orientuje, to switch nie działa jako access point do WiFi, a dodatkowo chciałbym mieć na drugim poziomie mieszkania
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Devih: zwykly router w trybie AP podłączony pod lan albo zmapowany port wan na lan i wyłączone dhcp
i masz porty lan + wifi a dhcp bierze na siebie ten pierwszy router
  • Odpowiedz
@Devih: bierzesz dowolny router, może być z linku, ale ekologicznie byłoby wziąć jakiś stary jak nie zależy Ci na prędkości. Wyłączasz na nim DHCP, a kablem wpinasz się w port LAN i wszystko powinno działać.
  • Odpowiedz
Mam Nat typ 2. W black ops 4 mam typ nat średni w warzone mam typ nat ograniczony - co jest nie tak? Próbowałem przekierowania portów jakie wykorzystuje warzone na ps4, ustawione stałe ip i przekierowanie portów i nadal nat jest ograniczony. Ktoś wie jak to ogarnąć.
#ps4 #siecikomputerowe #warzone
  • 15
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Czlowiek_Ludzki: no właśnie wiem, że nat średni jest gites. A ja mam ograniczony w warzone - to jest o tyle dziwne, że pakietów nie gubi, wyszukuje gierki od razu etc. Problemy mam na stacjonarce bo ona jest połączona po powerline do głównego routera (Główny router > Powerline > Router na piętrze > PC) I tu co jakiś czas mnie wywala z gry bo wyskakuje błąd (Rozłączony z serwerami battle.net) Przypuszczałem,
  • Odpowiedz
Mirki i mirabelki potrzebuję przetestować sieć wifi w domu. Dostawcą neta jest #upc, Od dłuższego czasu telefony, laptopy tracą na minutę dwie internet. Połączenie wifi jest a nie ma internetu. Po chwili wszystko wraca do normy. Znacie jakieś aplikacje mobilne lub na PC diagnostyczne, aby zrobić loga, złapać ten bląd i ew. dyskutować na ten temat z #upc ? Praca zdalna, wideokonferencje są utrapieniem, bo co chwilę
  • 12
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Ja i kilku znajomych ma tez problem z #upc od jakiegos czasu często zrywa połączenie z netem Wiec to chyba ogólny problem UPC Dzisiaj będzie u mnie technik zobaczymy co powie
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Scaab: jeszcze może numer buta;)
Tylko jaki adres IP miał przydzielony użytkownik w jakim przedziale czasu.
Aż wstyd że programista17k tego nie wie
  • Odpowiedz
@zibizz1: Dlatego dane przechowuje sie jakis czas, juz nie dam glowy, pol roku, rok.
Przeciez to trzeba sie bawic, nie tylko w LTE masz NAT ale masz podwojny NAT czyli jest twoj i CGNAT, nat operatorski i dopiero wychodzisz na swiat.
  • Odpowiedz
Mircy, poszukuję dysku sieciowego (NAS) do użytku domowego. Obecnie mam Synology DS115j z 2TB WD red, ale działa k------o wolno (interfejs www) i nie radzi sobie z przesyłaniem po DLNA do telewizora nagrań z mojej kamery sportowej (a to "tylko" FHD 60fps ~50Mb/s). Szukam czegoś co uciągnie 4K 60fps (ok 100Mbit/s) po DLNA i będzie działać płynnie. Myślałem o nowszym modelu Synology z procesorem 1.4GHz. Myślicie że to dobry wybór? Jeśli nie,
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach