Sytuacja, mamy osobę, którą ma internet z Inei, router jakiś ZTE, łączy się z pulpitem zdalnym przez x2go. Wczoraj działało, dzisiaj zonk, nie wpuszcza. Ja się normalnie mogę połączyć (z innej sieci). Sprawdzone klientem telneta, mnie wpuszcza, drugiej osoby nie.
Inea nagle z tyłka port zablokowała? Da się to jakoś na routerze ustawić, czy tylko ISP może to zrobić?
#siecikomputerowe #sieci
  • 5
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Mam problem z routerem Huawei AX3 quad core. Router nie wykrywa internetu. Po podłączeniu kabla WAN świeci się czerwona kontrolka. Już na początku w kreatorze połączeń internetowych widzę komunikat, że kabel internetowy nie jest podłączony. Z innym kablem to samo. Stary TP link mr3420 działa. Co jest? Internet od lokalnego dostawcy
#router #komputery #siecikomputerowe #wifi #internet #sieci
  • 6
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

via Android
  • 0
@dktr dzięki za pomoc. W takim razie będę musiał z nim pójść jutro do mediamarku. Mam nadzieję że wymienią mi go od ręki
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
Wywalił mi się internet tak o, wynajmuje mieszkanie od tygodnia, jak wszedłem na router to pisze wan connections failed, da się coś powiedzieć z tego czy trzeba ogarniać z właścicielem/dostawcą internetu? #wynajem #krakow #internet #siecikomputerowe
  • 7
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@czajqa: jeśli nie masz jakiejś fobii że boisz się rozmawiać przez telefon to dzwoń od razu, niektórzy operatorzy mają automatyczne komunikaty i informują o awarii zanim Cię połączy z konsultantem. Czasem też można rządaćc obniżenia rachunku jeśli chce Ci zawracać głowę o złotówkę albo dwie
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@d1sconn3cted: skąd ktoś będzie niby wiedział że mój laptop był w ogóle w hostelu?


Spoko nie obrażaj się, zawsze mnie to ciekawiło, dyskutujemy tylko, Moim zdaniem nie ma możliwości aby skojarzyć konkrtną osobę z danym IP czy czasem zdarzenia.

@AltCtrlSpace: bo wynająłes tam pokój, bo skoreluja swoje logi z logami operatora i w ten sposób cie dojadą. Ale primo jeśli konto vpnowe nie było kupione animowo to dostawca
  • Odpowiedz
Co ma wspólnego adguard z facebookiem?

Wczoraj padł mi net w telefonie koło 19... Nie chodziło ani wifi ani LTE. Na nic zdały się wszystkie kroki w takich przypadkach.
W końcu sobie przypomniałem, że cały ruch w telefonie idzie przez prywatny DNS (dns.adguard.com) Gdy wyłączyłem go to net wrócił, w nocy po ponowym aktywowaniu tego DNS-a już działało.
łączy się to z awarią serwerów facebooka. Więc tak jakby ten adguard był tworem facebookowym? aż dziwne,
  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

show ip bgp 129.134.31.12

BGP routing table entry for 129.134.30.0/23

Paths: (1 available, best #1, table default)

206186 32934

178.216.40.137 from 178.216.40.137 (192.168.32.110)

Origin IGP, localpref 400, weight 5, valid, external, best (First path received)
  • Odpowiedz
Początek specjalnie dla adminów z #facebook

(...)

All my traceroute showing stars

The packets would travel faster in cars

The day the routers died.
maniac777 - Początek specjalnie dla adminów z #facebook 

 (...)
 All my traceroute ...
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@maniac777: Pewnie tak, ale z drugiej strony często zapomina się o tych starych technologiach, a one potrafią wiele namieszać ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Chociaż to tez może być human error, taki że nowoczesne technologie go spotęgowały ( ͡º ͜ʖ͡º)
  • Odpowiedz
@Owoc12: @ibeafraidi: @Showse: Facebook ma punkty styku z wieloma operatorami. Na każdym puncie styku za pomocą protokołu BGP mówi tym opreatorom jakie adresy IP są jego tak by ci dalej rozgłaszali do innych punktów styku i ostatecznie by wszyscy pomiędzy Tobą, a serwerami facebooka wiedzieli którędy przesłać dane.

Około 15:40 UTC routery facebooka w punktach styku poinformowały że już nie chcą by przechodził przez nie ruch
  • Odpowiedz
@Czarku: Jest chyba jeszcze gorzej. Jeżeli wierzyć randomom z Twitera pracownicy Facebook nie mogą dostać się do biur bo system kontroli dostępu też im padł i nie czyta ich kart.
  • Odpowiedz
@brokenik: Pisałem pod względem sieciowym. Sprawdziłem kilka adresów z niewycofanych prefiksów i tam coś faktycznie nawet czasem odpowiada więc sieciowo przynajmniej do poziomu L3 prawdopodobnie w większości stoją. Ale od DNS będzie w takiej infrastrukturze zależne niemal wszystko począwszy od dostępu do LDAPa, Radiusa, TACACS'a czy czego tam używają w celu uwierzytelnienia się na przełącznikach, przez LB do serwerów aplikacyjnych czy łączność aplikacji z innymi komponentami, po głupie karty dostępu
  • Odpowiedz
Pamiętam że nie tak dawno przepychałem się na tagu #siecikomputerowe o to że sieciowcy w sumie nie będą potrzebni za 5-10 lat bo jest cloud i tam sobie klikasz i wszystko działa. To ci IT w #facebook to muszą być jacyś debile że nie potrafią czegoś tam w cloudzie wyklinać by działało. ( ͡°( ͡° ͜ʖ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • 11
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@d1sconn3cted: Tak to jest jak sie ma onPrem infrastrukture, trzeba było wszystko do clouda, tam jest pięć dziewiątek i w ogóle zajebiscie redundantne ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
Teraz najgorzej w robocie będzie, że jakiś manager przeczyta w Internetach, że facebuk padł bo zrobili change na sieci więc my tez nie możemy a jak już musimy zróbmy 10 razy więcej approvali i CAB meetingow dla prostych zmian co opóźni wszystko o tysiąc lat. Ehhh
#siecikomputerowe #sieci
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Czy ktoś tu używa mesha Tenda Nova MW6?

Moja obecna konfiguracja:
Router do którego podłączony jest terminal FTTH. Nazwijmy go Router 1. Do niego podłączony jest switch i Router 2, a do nich inne urządzenia.

Co chce osiągnąć:
  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach