Mirki potrzebuje porady.
Posiadam router xiaomi Mi WiFi R3G (nieużywany, kupiłem kiedyś z myślą że użyje, ale plany się zmieniły)
Teraz przeprowadziłem się do innego mieszkania i muszę niestety przenieść się na internet lte.
Czy jest możliwość i sens dokupienia routera lte i udostępnianie internetu po WiFi przez tego xiaomi, czy lepiej dołożyć do dobrego routera z WiFi i slotem na kartę sim (a wtedy ten router xiaomi sprzedać)?

#siecikomputerowe
  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Napiecie: zależy jakie lte masz, czy masz limity prędkości. Żeby ogarnąć porządne transfery trzeba agregować pasma. To potrafią tylko lepsze routery, np B818. Wtedy raczej nie potrzebne to siajomi, bo to niższej klasy urządzenie.
  • Odpowiedz
#anonimowemirkowyznania
#sieci #vpn #devops #security #cyberbezpieczenstwo #networking #siecikomputerowe #devopsiarz #informatyka

Potrzebuję porady jakiegoś potężnego sieciowca.

Pracuję zdalnie i dostałem ofertę pracy z innego kraju. Przeszedłem kilka etapów rekrutacji, łatwo nie było. To też ma być praca zdalna, ale klient chce, żebym poznał zespół na miejscu i żebym odbył szkolenie on-site u niego w siedzibie
  • 17
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
Mirki mam router ASUS RT-AC1200G+ i nagle padł internet. Wg routera info jakby problem był po stronie ISP ("brak połączenia", a nie np. "odłączony kabel", dioda WAN mruga normalnie), ale okazało się, że otóż nie tym razem. Podłączyłem kabel z pominięciem routera do lapka, skonfigurowałem PPPoE i działa. Router po przywróceniu ustawień fabrycznych zachowuje się tak samo. Dzwoniłem już na helpdesk, ale skoro połączenie działa bez routera, no to wiadomo gość nic
radziuxd - Mirki mam router ASUS RT-AC1200G+ i nagle padł internet. Wg routera info j...

źródło: comment_1632844890lGVeul84DH0MYBmszuPDji.jpg

Pobierz
  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@radziuxd: router po dłuższym wyłączeniu rusza, ale tylko na 5 minut.

podaję logi z chwili, gdy pada połączenie:

Sep 29 08:50:10 pppd[264]: Connection terminated.
Sep 29 08:50:10 pppd[264]:
  • Odpowiedz
  • 0
Czy #play ma jakiś problem z routingami? Już mam drugą osobę której przestały ładować się strony internetowe ( dostają timeout). Raz mi się udało dojrzeć że pakiety szły przez sztokholm Oba przypadki to routery mobilne z internetem z Play. #internet #internetmobilny #siecikomputerowe
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@kepak: Obserwując tagi związane z szeroko pojętą telekomunikacją można zauważyć, że wątków dotyczących problemów z "zawieszającym się" połączeniem z Internetem w Play było w ostatnich 2-3 tygodniach przynajmniej z 5-7 sztuk, więc wydaje się, że coś jest na rzeczy. Mi też na smartfonie z tym czasie ze dwa razy się takie "zawieszenie" zdarzyło. Ciekawe spostrzeżenie dotyczące routingu.
  • Odpowiedz
W przyszłym tygodniu zaczynam swoją pierwszą prace na stanowisku administratora systemów IT - junior. Do tej pory pracowałem w serwisie komputerowym oraz przy obsłudze mniejszych firm (utrzymywanie sprzętu, sieci itp.). Firma dostarcza systemy produkcyjne oraz wsparcie informatyczne dla zewnętrznych klientów (średnie i duże firmy). Z tego co mi przedstawiono na początek mam być wdrożony w kwestie sieciowe (zarządzanie) oraz AD. Będzie to moja pierwsza praca w większej firmie i w zespole większym
  • 10
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@vaars: "Kto produkcji nie w-----e, ten nie zazna szczęścia w niebie". A tak na poważnie, to nie ma głupich pytań. Pytaj opiekuna, czy kogo tam Ci przyporządkują. Najpierw będziesz się uczył w ogóle, gdzie co jest i jak działa.
  • Odpowiedz
Znajomi mają taki problem. Mają router zamontowany w przedpokoju, a w jednym pokoju jest gniazdo sieciowe. Problem w tym, że jest to gniazdo pojedyncze, a chcą podłączyć 2 komputery, wystarczy zwykły switch/rozdzielacz by internet dochodził do obu komputerów?

#siecikomputerowe #komputery
  • 17
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Mireczki, mam problem. Chcę skonfigurować router technicolora od playa (działą na vectrze), ale z jakiegoś powodu windows blokuje mi dostęp do ustawień. Wpisałem standardowy adres 192.168.0.1 i wyskakuje błąd wczytywania strony. Co dziwne, na smartfonie mogę wejść w ustawienia bez żadnego problemu. Problem ten był też na wcześniejszych routerach, jakie używałem na Netii, powtarza się i na firefoxie, i na chrome, występuje zarówno przy antywirusie eseta, jak i wcześniej avasta. Nie pomaga
  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Majam: Dziwnym trafem adres routerów to często HTTP a nie HTTPS - jeśli przeglądarka domyślnie używa https, musisz usunąć „s” i reszta gra
  • Odpowiedz
Mirki,czy może ktoś z was ostatnio mierzył się z tematem projektowania sieci i monitoringu w swoim własnym domku? Muszę ogarnąć pracę inżynierską i fajnie było by mieć jakieś podpowiedzi. Na co zwrócić uwagę itp.
#siecikomputerowe #it #sysadmin
  • 8
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Dwep: W sensie chcesz kupić mikrotika hAP ac2 zainstalować na nim openwrt do tego malina z pihole i napisać z tego pracę? Tylko nie wiem gdzie by tu jeszcze bezpieczeństwo danych dorzucić. Może jakiś klucz 2FA wsadzić gdzieś.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 3
A wiecie, że Onet był kiedyś dostawca internetu satelitarnego? Usługa nazywała się OnetKonekt Satelita i kosztowała bodajże 180 złotych za 600kbps. Łącze było jednokierunkowe - trzeba było posiadać inny dostęp do internetu.

#siecikomputerowe
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

180 złotych za 600kbps.


@jalop: blisko, ale troszkę więcej ( ͡~ ͜ʖ ͡°)

Opłata aktywacyjna wynosi 199zł (czas nieokreślony), 99 zł (umowa na 12 miesięcy), abonament 200kb/s - 79 zł, 400 kb/s - 139 zł, 600 kb/s - 199 zł.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Jarek_P: Dobrze pamiętasz. Oni weszli wtedy w kooperację z Eutelsatem. Co ciekawe do realizacji usługi wystarczyło użyć karty SkyStar II którą mam gdzieś w szafie ;)

@brokenik: progdvb :) też miałem ssII
  • Odpowiedz
Mirki, bo zaraz dostanę k-----y. Prędkość neta bezpośrednio po kablu 900mb, natomiast przez wifi skacze w przedziale 10mb do 100mb. Uprzedzając pytania - karta sieciowa w pc obsługuje do 1300mb, tak samo jak Router, a komputer znajduje się około 3 metry od routera.
#wifi #router #siecikomputerowe
  • 15
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Mam problem, kiedy podłączam kabel ethernet bezpośrednio do PC to internet działa, ale kiedy podłączam ethernet do routera i z routera do pc to wtedy windows wywala błąd, że mam źle skonfigurowany adres ip. Model router - D-LINK WIFI AC1300 DIR 853
#siecikomputerowe #sieci #informatyka #router
  • 23
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Wczoraj zrobiłem przekładkę sprzętu, wymieniłem płytę i zmieniłem dysk a wszystko popędziłem esxi, import konfiguracji pfsense poszedł praktycznie od kopa, musiałem jedynie poprawić przypisanie fizycznych eth.
Najlepsze to jednak cisza, przesmarowalem łożyska wentylatorów w obudowie, praktycznie cały rok wyły ;)

Przy okazji możecie zobaczyć realny pobór prądu

#pfsense #siecikomputerowe #router #polskiyoutube
Pan_Slon - Wczoraj zrobiłem przekładkę sprzętu, wymieniłem płytę i zmieniłem dysk a w...
  • 20
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@brokenik: Przyglądałem mu się, i faktycznie dobrze że się coś dzieje. Chociaż ciągle mnie śmieszy jak wkładają do routerów z 10G masę portów 1G. Lepiej by dali 3 porty, wszystkie 10G zamiast takie zabawki produkować. No i dlatego muszę sam, bo wszędzie upychają masę niepotrzebnych portów. Marzy mi się taki ER-X z SFP+ zamiast RJ45, albo nawet niech RJtki została tylko 10G żeby było. Dla mnie wymiary idealne.
  • Odpowiedz
Mirki, takie mam sieciowe pytanie sieciowe odnośnie switchy, bo nigdy czegoś takiego nie używałem.

Czy dobrze rozumiem i można go użyć po prostu jako „przedłużacza” dzięki któremu w małym biurze można podłączyć więcej urządzeń niż dostępne jest gniazd LAN w routerze? Załóżmy mam router z 4 gniazdami LAN, a mam do podłączenia do sieci 6 komputerów. Kupuję switch, wpinam go w router, a potem te komputery podłączam do switcha? #komputery
  • 7
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Właściciele #qnap na arm
Skąd można ściągnąć obrazy #lxc #ubuntu ? Miałem wyczyszczony #nas i nie mam obrazów, a te k----e zamykają wsparcie i nie da się ściągnąć oficjalnych obrazów.
A kontenery LXD nie będą działały na arm. Nosz ja jebię.

A może ktoś ma swoje wersje zachomikowane i by się podzielił?

PS.
  • 5
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@NH35: zobacz sobie advConfigNetworkBridgeMode.html, to nie jest to o czym mówisz. Kliknięcie potwierdzenia potencjalnie zbrickuje Ci urządzenie i przełączy trwale w tryb ONT (lub nie zdziała nic)
  • Odpowiedz
#siecikomputerowe #sieci #linux #nas
Mial moze ktos z was kiedys taki problem ze co pewien czas zwisaly zamontowane NAS-y (NFS)??
Wygladalo to mniej wiecej tak:
Customer pisze ze nie moze sie dostac do zasobow, wchodze na server daje df i wisi tylko ctrl+c, daje strace grepuje na czym wisi probuje dac mounta na inny tymczasowy mount point bez skutku. Porty otwarte wszystkie. NAS odpowiada
  • 11
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@open-alpha: nfs jest bardzo czuły na jakość połączenia. Jest stabilny tylko jak cała reszta jest stabilna.
Problem jest od początku, czy po aktualizacji jakiejś? Robiłeś diagnostykę NFS na serwerze? Logi itd?
Co to za serwery i jak wygląda połączenie sieciowe?
  • Odpowiedz
@wykopyrek: Dokładnie, sprawdziłbym IO na tym co jest pod spodem…. ESXie czy innym HyperV… Drivery do sieci i kontrolerów storage… Jak NAS to tylko dedykowany hardware żeby nie było kłopotów, a i tak pewnie będą xd
  • Odpowiedz