Cześć :) Kupiłem router TP-Link Archer AX73 (AX5400) i nie potrafię go ustawić tak, aby po sieci wifi 6 mieć więcej niż 500 mbps (a stoję przy nim). Według tego artykułu jest to możliwe. Robię coś, źle czy to artykuł sponsorowany z podrasowanymi danymi? :D #pcmasterrace #siecikomputerowe #wifi #internet #komputery
  • 8
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Tylko szkoda, że znowu marketing tak miesza,


@brt: marketing to jeszcze potrafi dodać przepustowość pasma 2.4GHz i 5GHz, czego nie da się zrobić łącząc jedno urządzenie... O tym, że wifi liczą w obie strony to już nie ma co wspominać, jakby tali liczyć gigabit by miał jakieś 2,5Gbps... ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
Mirki mam dwa laptopy, jeden to macbook z m1 a drugi to jakiś starszy HP z Windowsem. Na uczelnie będę brał maca i chciałbym to sobie ogarnąć w taki sposób, że zdalnie na uczelni będę mógł łączyć się z komputerem z Windowsem, czyli bez opcji żadnego potwierdzania na komputerze z Windowsem. Jaki program pomoże mi coś takiego ogarnąć?
#informatyka #siecikomputerowe #sieci #it
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Ignac96: Jak masz VPN do własnej sieci domowej, to nawet dowolny klient RDP (pulpitu zdalnego) lub VNC.
Jak nie możesz zorganizować VPNa, to możliwe że Chrome Remote Desktop (wymaga konta Google), AnyDesk, TeamViewer lub jeszcze parę innych może się znaleźć.
Przy czym wystawianie pulpitu zdalnego na świat jest mało rozważnym ruchem, zwłaszcza jeżeli maksymalnie co chroni to ID i sztywne hasło.
  • Odpowiedz
Pytanie do znawców #siecikomputerowe. Mam router wifi pod 192.168.0.1. Pod 192.168.0.210 jest wpięty rejestrator do routera. Do rejestratora są wpięte 2 kamery pod adresami 192.168.0.141 i 142. W routerze jest opcja NIC na 192.168.0.211. Potrzebuje się połączyć laptopem bezposrednio z interface webowym kamery. Jak to mogę zrobić ? Sieciowcem nie jestem a może jest to jakies bardzo proste do zrobienia ?:)
#komputery i #monitoring dla
  • 6
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@jaketu: jeśli kamera jest wpięta do rejestratora to rejestrator robi osobną sieć. musisz przepiąć ją do routera lub w rejestratorze sprawdzić czy masz opcje rutingo między sieciami. Tyle że masz 2 takie same sieci
  • Odpowiedz
  • 0
No właśnie kamera poe i chciałem unikać odkręcania ze ściany bo podłączenie do routera to łatwiejsze. Sprawdzę ten routing czy jest taka opcja @McKeyPL:
  • Odpowiedz
Mirki, mam LTE w ramach internetu stacjonarnego. Korzystam z routera mobilnego(MIFI) Huawei E5577cs przez cały czas podłączonego do zasilania. Wszystko jest ok. Prędkości 30 do 50mbit/s(jakiś nie obciążony BTS chyba) bo router bez agregacji.

Problem jest w pomieszczeniach oddzielonych od routera o 2 ściany lub ścianę i strop. Zasięg jest, urządzenia się łączą ale połączenie jest niestabilne, ciągłe ładowanie - czekanie na odpowiedź, chyba gubi pakiety - sygnał silnie zakłócony.

Czy zastosowanie pierwszego lepszego
  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Da się jakoś połączyć połączenia internetowe, by zwiększyć prędkość pobierania plików? W domu mam router LTE z kartą sim i łączę się z nim przez wifi. Telefon mógłbym połączyć z laptopem przez usb i udostępnić neta (jest to net z abonamentu) z telefonu na laptopa. Router wyciąga ok. 20Mb/s, telefon podobnie. Czy dałoby się jakoś zwiększyć prędkość w lapku do 40Mb/s?

#sieci #siecikomputerowe #komputery #programowanie
  • 9
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@etutuit: da się, pewnie i jeśli nie ma w okolicy żadnej innej sensownej opcji to może być. Tyle że to niestety często loteria bo nigdy nie wiesz póki nie sprawdzisz jak obłożony jest nadajnik ¯\_(ツ)_/¯ dlatego ja zawsze polecam podejść pod nadajnik w godzinach szczytu i kupić startery, albo pożyczyć od znajomych którzy mają w różnych sieciach i zmierzyć prędkość używając tego samego urządzenia. Upierdliwe, ale daje realny pogląd na
  • Odpowiedz
Mirki chciałbym zastąpić moje wysłużone raspberry pi2, które aktualnie służy głownie jako torrentbox i serwer smb do udostępniania multimediów na boxy z android tv po wifi. Poleci ktoś jakiś router z możliwością zainstalowania na nim klienta torrent i portem USB. Z tego co wyczytałem to na openwrt idzie doinstalować transsmison ale nie bardzo wiem co wybrać za sprzęt. Cena najlepiej im niższa tym lepsza ale powiedzmy przedział 300 - 400 zł

#
  • 8
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Filemon89: Zainteresuj się Mikrotikiem. W tej chwili w wersji 7.0beta wprowadzili możliwość osadzania instancji Dokera więc doinstalowanie jakiegokolwiek oprogramowania to będzie bajka.
  • Odpowiedz
Potrzebuję zbudować w domu sieć #wifi . Cała sieć będzie podłączona kablem LAN z modemem z kablówki. Pytanie co kupić jeżeli mam takie wymagania:
- konieczność posiadania 2 sieci wifi w całym domu (każdy router/AP powinien móc obsłużyć obie jednocześnie).
- 2 Access Pointy + 1 router, wszystkie urządzenia połączone siecią LAN Gb
- dobrze gdyby w razie braku wifi router mógł przełączyć się na modem/kartę LTE

Chodzi o coś dobrego w sensownej cenie,
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@xxx12321_new: problem jest taki że w telefonie masz modem do 600Mb/s albo więcej, nie wiem jaki telefon. Modemy USB kończą się na 150Mbps.

Dużo funkcji używasz na tym openwrt, może zwykły Huawei b525 by wystarczył, choć on też ma modem do 300Mbps ale na pewno bedize dizalac stabilnej od USB, było z tym masę problemów, bo modemy LTE za dużo prądu żarły.

Ewentualnie jak korzaje to openwrt daje też radę
  • Odpowiedz
Mirki jest tu ktoś kto orientuje się w produktach #qnap bo MediaExpert ma aktualnie promocję na NASy tej firmy i zastanawiam się nad zakupem, bo ceny są chyba rzeczywiście dobre.

Z tym, że zastanawiam się nad wyborem modelu. Duża część oferty odpada, bo z racji tego, że mam już 2 dyski HDD po 4TB każdy, w grę wchodzą tylko serwery na dyski HDD, m2 odpadają.

Rozterka jaką mam to pomiędzy
  • 12
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@gobi12: u mnie stał w szafie w przedpokoju i jak nie robił nic to nie był w ogóle słyszalny. Przy większym obciążeniu bardziej było słychać dyski niż sam NAS
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
Chwilowy zanik prądu w mieszkaniu lub na osiedlu spowodował, że mojego routera szlag trafił. Objawy po błyskawicznym powrocie zasilania są takie, że się restartuje po ok. 3-4 s. po uruchomieniu. Odłączenie zasilania i przeczekanie chwili oraz ponowne uruchomienie niczego nie zmienia. Jeśli wcisnę przycisk RESET zaraz po uruchomieniu to router przestaje się restartować, ale nie jestem w stanie się z nim połączyć, żeby przeprowadzić konfigurację. Jeśli po resecie ponownie go uruchamiam to
  • 17
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@JohnMarkII: Jeśli miałeś Mikrotika i byłeś z niego zadowolony i o ile posiadasz backup konfiguracji, to ja wgrasz go na nowego Mikrotika to nawet adresy MAC interfejsów się zmienią na te z pliku z backupem - wtedy od ręki wszystko śmiga, a jak nie to po prostu napisz i od ręki też się temat ogarnie ( ͡° ͜ʖ ͡°)

P.S. zanik prądu to to chyba 1/3
  • Odpowiedz
@JohnMarkII: mimo wszystko spróbuj. Uwalony zasilacz, podający zbyt niskie albo niestabilne napięcie może powodować różne dziwne objawy, a po takim strzale zasilania to zasilacz właśnie jest pierwszym podejrzanym. Nawet przepnij na moment zasilanie od jakiegoś innego domowego urządzenia z takim zasilaczem, tylko by sprawdzić, czy coś się zmieni w zachowaniu routera.
  • Odpowiedz
Hej, mam Asusa RT-AC86U i na 2 poddaszu ledwo łapię wifi, pomyślałem o jakimś wzmacniaczu. Co myślicie o zastosowaniu ASUS RP-N12? A może coś innego równie niedrogiego?
#siecikomputerowe #asus
  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach