#windows #windows10 #siecikomputerowe

Murki pacjent to sieć wewnętrzna 10Gbs i pc z w10 i adapterem Intela wspierającym 10Gbs. Płyta główna Acer 399 z tego co pamiętam. Jeśli podłącze internet to widzę, że prędkości są powyżej 1GBs, takie jak ograniczenia założone na switcha w sieci. Gdy jednak połączę się tym samym przewodem z katalogiem udostępnionym po sieci dostaję prędkość do 1GBs.
1) Ten sam kabel, podłączony Mac z
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Zainspirowany przedmiotem na studiach o sieciach komputerowych, mam pytanie. Czy warto zacząć kariere jako administrator sieci i pogłębiać w tym wiedze? Przerobiliśmy kursy w netcadzie z packet tracerem i wiresharkiem. Przedmiot wydawał się prosty. Czy jednak lepiej zając się programowaniem, front end mnie intryguje. ( ͡° ͜ʖ ͡°) Mógłbym sie przeprowadzić gdziekolwiek np. większe miasta jeśli chodzi o pracę. Widywałem opinie, że praca administratora sieci jest dużo łatwiejsza,
  • 6
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@ShaktiSS: To bądź chwile adminem a chwile frontendowcem, później devopsem a później backend i szukaj swojej drogi. Wąska specjalizacja to przereklamowane gowno
  • Odpowiedz
#netprasowka 41/21

1. Jeśli pracujesz z sieciami tranzytowymi, to często konfigurujesz polityki BGP. Czasem możesz nie mieć pewności czy ta polityka zadziała tak, jak powinna. Jak sprawdzać polityki routingu? Anycast?

https://blog.apnic.net/2021/09/22/did-you-validate-your-routing-policies/

2.
Showroutepl - #netprasowka 41/21

1. Jeśli pracujesz z sieciami tranzytowymi, to cz...

źródło: comment_1633936447y3Q11KTlxsDuXMS3r68KIM.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Mirki, taki problem mam ostatnio z netem. Fb bardzo mi powoli działa, niektórych stron nie ładuje od razu.
A w Uber Eats np. nie działa w ogóle logowanie. Dziwne jest to, że z telefonu (net mobilny) wszystko działa bez problemu.

Może provider ma jakiś problem z serwerami DNS?

Podobny problem miałem kiedyś z połączeniem z serwerem TeamViewer. Z kompa - nie łączy, ale udostępniłem sobie net z komórki i bez problemu.
chud - Mirki, taki problem mam ostatnio z netem. Fb bardzo mi powoli działa, niektóry...

źródło: comment_1633861238l5dWvaX9PdJWMz3TaCuiDc.jpg

Pobierz
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Cześć, mam problem z siecią w nowym mieszkaniu. Puszczone mam w ścianach kable cat7, w ścianach mam wtyczki cat6. Po podpięciu się do modemu internet mam 1Gb/s, lecz gdy puszczam internet przez kable w ścianach wtedy mam max 100Mb/s. W czym może być problem?

#siecikomputerowe #lan
  • 7
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@jodla: To, że problemem był brak styku na jakichś żyłach, zapewne w źle zaciśniętej wtyczce to było więcej jak pewne, chciałem tylko dodać, że jeśli przewód jest Cat6, to wtyczki też muszą być Cat6. Jeśli przewód jest "w ścianie", to nie powinien się kończyć wtyczką, tylko gniazdkiem. Ty opisujesz instalację tak, że za diabła nie wiem, co masz gdzie ("mam w ścianach kable cat7, w ścianach mam wtyczki cat6", "Zarabiam
  • Odpowiedz
Czy znacie jakiś system do zarządzania kontaktami na telefonach pracowników?
Chodzi mi o stworzenie globalnej książki telefonów i na bieżąco aktualizować ją na telefonach użytkowników.
Ok 300 pracowników
Szukam jakiejś aplikacji/systemu, ale nic nie mogę znaleźć.
Exchange odpada.
#sysadmin #siecikomputerowe
  • 5
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

tl;dr
mam dwie sieci połączone routerem do którego nie mam prostego dostępu (A), a potrzebuje, żeby komputer z sieci B, rozmawiał z komputerem (NASem) z sieci C. Czy da rade to ogarnąć bez ingerencji w A to ogarnąć?

Dłuższa wersja
Mam ESP8266 które wrzucają dane na serwer sql. Do tej pory wysyłały wszystko do serwera z MyDevil, ale stwierdziłem, że nie będę płacił za serwer, bo i tak tylko sprawdzam te dane jak jestem w
sirgorn - tl;dr
mam dwie sieci połączone routerem do którego nie mam prostego dostęp...

źródło: comment_16336926504xijwmQM3maSVq9AbcpAyY.jpg

Pobierz
  • 13
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Potrzebuje drobnej porady. Chciałbym kupić dwa access pointy, ale chciałbym, aby każdy działał oddzielnie tj. Miał swój własny ssid, rozpoznawalny był jako oddzielna sieć. Rozumiem, że to nie jest problem tak skonfigurować jakikolwiek AP i nie będzie to powodowało jakichś problemów?

#komputery #informatyka #siecikomputerowe
  • 7
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@artur200222: W ten sposob nie zwiekszysz wydajnosci tylko zmniejszysz predkosc wifi jesli chcesz zeby urzadzenia laczy sie bezprzewodowo miedzy soba, zwlaszcza przy polaczeniach przez pietro lub na wiekszy dystans, poszerzona siec tez szalu nie zrobi.
  • Odpowiedz
Mam sobie sieć w domu, internet od popularnego dostawcy, mam swój router, a ten od operatora jest ustawiony w tryb modemu.
Teraz jest taka sprawa, chciałbym mieć zapasowe łączę, ale na LTE, tzn jak mi ten kablowy dostawca spadnie z rowerka to żeby automatycznie cały ruch na LTE przełączało.
Czego powinienem szukać?
#sieci #router #siecikomputerowe #komputery
  • 9
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

#vpn #siecikomputerowe #sieci #komputery #informatyka #technologia

Symfonia Kadry i Płace.
Są wykupione licencje na dwa stanowiska w Symfonii. Jeden działa jako serwer, drugi jako stacja robocza, wszystko jest ok, póki komputery są w obrębie jednej sieci, ale teraz dwa razy na miesiąc mają pracować zdalnie z dwóch różnych lokalizacji.
Na routerze nic nie ustawie bo lokalizację laptopów mogę być różne

Czy
  • 13
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@LubieKiedy: Żaden VPN ani hamachi nie pomogą, musisz udostępnić sesje RDP
NP. zostaw komputer pracownika włączony z sesją RDP, pracownik łączy się VPN, poprzez VPN łączy się do sesj RDP komputera w biurze
  • Odpowiedz
O 9:00 na Twojej skrzynce pojawi się Netprasówka.

Oprócz tego, co poniżej ⬇️ dojdzie nowy dział i będą oferty pracy, które są warte uwagi.

Jeśli nie jest jednym z setek czytelników Netprasówki zapisz się: https://showroute.pl/netprasowka
#siecikomputerowe #docker #kursyonline #pracait #cisco #netprasowka
Showroute_pl - O 9:00 na Twojej skrzynce pojawi się Netprasówka. 

Oprócz tego, co ...

źródło: comment_16336723874Lv6ob4tEHuOHkutVP57PW.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

żeby kupić jakiś powerline bo wychodzi taniej niż przeciąganie kabli.


@ardan95: zależy co mają na myśli mówiąc taniej. Jak musisz wziąć kogoś do ciągnięcia tego kabla to na pewno jak jesteś w stanie to sam zrobić to drożej nie wyjdzie. Power line jest spoko, no ale nie będziesz miał takiej prędkości jak po kablu więc musisz się z tym liczyć bo nie wiem czy zależy Ci na prędkości czy prostocie
  • Odpowiedz
kompletnie nie łapie się w tematyce sieci komputerowych i liczę, że może któryś z was jest mi w stanie pomoc. mam NASa synology, ustawiłem na nim mullvad vpn i tutaj wszysko działa, jak włączam torrenta to pokazuje mi ze polaczenie jest bezpieczne itd, wyjezdzam na jakiś czas i chciałbym mieć dostęp do tego nasa z kompa, zainstalowałem na komputerze klienta mullvad vpn, włączam pokazuj ze polaczenie bezpieczne, i teraz kompletnie nie wiem
  • 5
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@bambo92: Zainstaluj i skonfiguruj sobie QuickConnect i wtedy będziesz miał bezproblemowy dostęp do nasa z zewnątrz (bez przekierowania portów czy zewnętrznego ip).
  • Odpowiedz
# tc qdisc add dev eth0 root tbf rate 1mbit burst 32kbit latency 400ms
# tc qdisc change dev eth0 root netem duplicate 1%
# tc qdisc change dev eth0 root netem delay 100ms 20ms distribution normal
# tc qdisc change dev eth0 root netem delay 10ms reorder 25% 50%
# tc qdisc add dev eth0 root handle 1:0 netem delay 100ms
# tc qdisc add dev eth0 parent 1:3 handle 30: tbf rate 20kbit buffer 1600
d.....e - # tc qdisc add dev eth0 root tbf rate 1mbit burst 32kbit latency 400ms
# t...

źródło: comment_1633633703vYPQiT17MHUXhUFoxREsNL.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

#komputery #wifi #siecikomputerowe #siecibezprzewodowe

Mirkowie, co może być przyczyną niskiej prędkości internetu? W umowie mam 200Mbps natomiast jak sprawdzam jakimś speedtesterem to nie wychodzi więcej niż 80Mbps niezależnie od urządzenia z jakiego korzystam. Kiedy podłączę się bezpośrednio RJ45 to prędkość jest ok czyli w granicach 190Mbps. O co kaman? Wg etykiety, router ma przepustowość 300Mbps. Mój router to TP-Link.
  • 6
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Wg etykiety, router ma przepustowość 300Mbps. Mój


@mega-ubogi-czlowiek: to tak jak z reklamą DYSK TYSIONC nic nieznaczący bełkot marketingowy na który dałeś się zrobić. Jedyne co ci pozostało to rozszerzyć kanał na maksa i mieć na dzieje że masz wystarczające MIMO w urządzeniu odbiorczym i nadawczym które będą w stanie przepchnąć większy ruch. Dodatkowo używaj 5ghz zamiast 2,4 o ile masz 5ghz w tym tplinku.
  • Odpowiedz
#siecikomputerowe #linux
Czy zapisanie w regułach iptables dajmy na to takiej podsieci:

... -s 192.168.0.0/17 ...
jest poprawne?

Bo coś mi nie działa, w sensie czy ta /17 ma rację bytu czy powinno być /16 (co wpuści więcej IP)?
  • 7
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@balrog84: jeżeli chcesz mieć range od 192.168.0.0 do 192.168.127.255.255 to jak najbardziej możesz użyć /17 (chyba że linux jest jakiś upośledzony i można tylko classfullowe maski dawać, ale no wątpie).
  • Odpowiedz
Bo coś mi nie działa, w sensie czy ta /17 ma rację bytu czy powinno być /16 (co wpuści więcej IP)?


@balrog84: Maska może mieć dowolną długość z zakresu 0-32, nie musi być podzielna przez 2 lub 8.
17 bitów na maskę to jak najbardziej poprawna maska ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Może coś źle policzyłeś? Nie ogarnąłeś routingu lub podsieci, które sobie konfigurujesz? :P
  • Odpowiedz