Wpis z mikrobloga

Siema, kupiłem dom i na poddasze był pociągnięty kabel sieciowy, po podłączeniu okazuje się, że przesył jest tylko na 3 żyłach, eszta ginie gdzieś po drodze. Co można na to poradzić? Kuć ścian nie zamierzam, wifi ledwo łapie tam na górze.
#siecikomputerowe #sieci
  • 16
  • Odpowiedz
@kolezka1:
3 żyły? nie, muszą być minimalnie 4 (2 pary)
W standardzie 10Base-T dane przesyłane są w parze przewodów tworzących skrętkę, jedna para jest używana jako nadajnik, jedna jako odbiornik
  • Odpowiedz
@kolezka1: Możesz też spróbować na jednym końcu starego kabla jakoś mocno przyczepić nowy kabel, i ciągnąć z drugiego końca starego kabla. Jak będziesz mieć farta to łączenie się nie zerwie, i nowy kabel przejdzie całą drogę. U mnie raz takie coś zadziałało. Przynajmniej nie będziesz musiał niczego kuć
  • Odpowiedz
Da się jakoś przez te 3 żyły zrobić przesył?


@kolezka1: Sprawdź najpierw czy masz urwany kabel, czy źle zaciśnięte wtyczki - przyda się jakiś multimetr.
By zrobić ethernet potrzebujesz sprawne dwie pary. Jak nie będą skręcone, to może być problem.
Na dwóch żyłach też podziałasz, ale to nie będzie ethernet i nie będzie tanio :)
  • Odpowiedz
przyda się jakiś multimetr.


@wedrowycz: @kolezka1: najtańszy miernik 8P8C, 15zł. Ale na dwóch/trzech żyłach to nie będzie działać sensownie. Lepiej przedrzeć nowy kabel. Najprościej zostawić do punktu w którym działa i posiać WiFi dobrymi APkami.
  • Odpowiedz
Możesz też spróbować na jednym końcu starego kabla jakoś mocno przyczepić nowy kabel, i ciągnąć z drugiego końca starego kabla


@Krzemiec: Przez dwa piętra się przebić nie będzie łatwo

@wedrowycz: Już sprawdziłem osobno każdą zyłę i stąd właśnie wiem, że pechowo tylko 3 są dobre...

Chyba dzis poszukam może jakiegoś kanału wentylacyjnego ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@kolezka1: zawsze mozesz jescze użyć kpl dwóch modemów vdsl ( ͡°( ͡° ͜ʖ( ͡° ͜ʖ ͡°)ʖ ͡°) ͡°)
Zadziała na jednej parze
  • Odpowiedz