Przed chwilą dostałem maila od #ovh (pewnie Wy też), ale może inni dostawcy jeszcze nie przesłali:

Drodzy Klienci,

rejestr zarządzający domeną .COM, Verisign, ogłosił podwyżkę cen o 7%, obowiązującą od tego roku. Jest to pierwsza podwyżka z serii podwyżek zatwierdzonych przez rząd amerykański oraz ICANN. W ciągu najbliższych miesięcy należy spodziewać się kolejnych podwyżek.


( ͡° ͜
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@jagodowy_krol: cena domeny .com była na tym samym poziomie przez wiele lat. Już chyba pół roku temu widziałem gdzieś info, że będą podwyżki. Niestety nałożyło się to na szalejącą na świecie inflację.

Niektóre firmy hostingowe już podniosły ceny domen np: .PL, pomimo, że NASK nic nie podniósł...( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@jagodowy_krol: będą leciały do góry i żadnego na to wpływu nie mają (poza domeną .ovh) i tak ich prowizja w stosunku do tego co płacą do rejestru jest minimalna. Nie robią zbyt promocji gdzie dopłacają za rejestrację i z stratą próbują odbić w następnych latach - do domen wciąż to świetny wybór.

Zobacz jakie ceny mają polscy giganci np. Nazwa.pl za .pl 184,50 zł, OVH utrzymuje 55,34 PLN - gdzie
  • Odpowiedz
PostgreSQL 14 na serwerach CloudHosting!

Nowa wersja docenianego przez programistów systemu zarządzania obiektowo-relacyjnymi bazami danych PostgreSQL jest już dostępna na serwerach nazwa.pl. To kolejna wersja serwera baz danych, z którego można korzystać na CloudHostingu. Starsze wersje „Postgresa” oczywiście też pozostaną dostępne, ale zachęcamy, aby podążać za nowymi technologiami i już teraz uruchamiać bazy PostgreSQL w wersji 14!

Co nowego w PostgreSQL 14? To przede wszystkim:
- wzrost szybkości wykonywania operacji na bazach danych,
nazwapl - PostgreSQL 14 na serwerach CloudHosting!

Nowa wersja docenianego przez p...

źródło: comment_1642666308UOTBlOdpAW1GDGYoIuyRBN.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

na cpanel 100.0.5 przez menedżer plików wrzucam sobie jakiś cms w .zip, ale po rozpakowaniu nie ma plików i folderów, których nazwa rozpoczyna się od kropki ("."), np. .htaccess. Można to jakoś rozwiązać? Na DirectAdmin jest ok.

#internet #serwery #pytaniedoeksperta
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Rozglądam się za czymś, co posłuzy jako backup danych w domu. Rozumiem, że #synology to całe środowisko z możliwością wyjścia z danymi na świat? Jakby odrzucić możliwośc wypuszczania na świat, stawiania dockerów itp, to znajdę coś tańszego ale solidnego? Czy jednak lepiej iść w Synology? Fajnie może jakby było 8TB miejsca z jakimś raidem. Coś polecicie?
#nas #backup
#serwery
  • 8
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@szuwarek-mini: Jak chcesz postawic i się nie martwić że coś się wysypie to zdecydowanie Synology.

Możesz też postawic coś swojego na TrueNAS, Unraid, czy OMV, ale na pewno nie będzie to tak łatwe i przyjemne jak w przypadku Synology.

Dodatkowo pamiętaj, że Synology jest stworzone pod ten scenariusz, więc będzie pobierać mniej prądu niż jakiekolwiek inne samorobki
  • Odpowiedz
@Lozkowsalonie: Windows tylko pozwoli D powiększyć, są programy (np AOMEI, EasyUS) które zrobią to dwu etapowo - najpierw przesuną D, a potem powiększą C. Tylko pamiętaj najpierw zrobić backup !
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
#serwery

Orientuje się ktoś za ile mógłbym dostać za serwer

Intel r2000
Xeon e5
  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Mam stacje roboczą z 2 x xeonem 24 rdzeni, rtx 3060 ti oraz 128 gb ramu ddr4 ecc.
Problem na jaki natrafiłem to zawieszanie się systemu kiedy komponenty były mało obciążone typu procek chodził na 30 - 40 % i karta graficzna na 10 - 20 %, a ja już miałem lagi. Próbowałem dziesiątki rozwiązań, aby to naprawić przez ostatnie 3 tygodnie i wczoraj zobaczyłem, że moje kości ramu się od siebie
  • 7
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@chlopak_z_blokow: Oczywiście, że mogą. Jak kiedyś o tym napisałem, to mnie kilku wypokowych ekspertów wyśmiało, bo przecież najważniejsze, żeby zgadzały się cyferki.
  • Odpowiedz
Szukam panelu administracyjnego na serwer VPS który działa na arm64 i obsługuje litespeed. Ogólnie chciałem DirectAdmia (ten za 2 dolki, bo to tylko na moje projekty), ale on nie działa na arm. Ponoć HestiaCP obsługuje arm, ale nie litespeeda, zaś cyberpanel nie obsługuje znowu arm. Ogólnie, płatne panele chyba odpadają bo zazwyczaj tylko binarki udostępniają.
Ktoś coś?
#serwery #webhosting #vps
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

aapanel


@AXYZE: nie działa openlitespeed na arm64 na tym panelu. No cóż, chyba wykupię innego vpsa i normalnie directadmin poleci.
  • Odpowiedz
Bzdurne pytanie bo kompletnie nie siedzę w temacie ale może ktoś naprostuje w którą stronę w ogóle się kierować a nie błądzić we mgle.

Czy jest jakaś sensowna platforma, może być po angielsku, z kursami elearning online do nauki takich zagadnień Windows Server czy podobnych, tak by zakupić do niej dostęp np. na rok, dać pracownikom, ewentualnie jak się da śledzić ich postępy (ale to niekonieczne), tak by mogli się doszkolić w
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Mirki, potrzebuję postawić w domku jakąś chmurkę (nextcloud) która będzie dostępna z zewnątrz, zależy mi na tym by sprzęt był jak najmniejszy i żarł jak najmniej prądu. Prędkość to sprawa drugorzędna.

Lepiej kupić jakąś rpi3 czy ogarnąć to na terminalu? Wiadomo, do rpi musiałbym dokupić moduł sata/nvme, a terminal to w teorii outoffbox będzie.

Potrzebuję max 500GB (ssd hdd nvme sd bez znaczenia)

#serwery #raspberrypi
  • 6
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Chce spróbować postawić serwer na woocommerce - sklep. Gównie chcę zweryfikować czy podołam. Serwer ma być bardzo oszczędny pod względem watów. Wstępnie myślę o zakupie M72e TINY i3-2120T + 8GB ram + 120GB SSD. Serwer będzie stał na światłowodzie ze zmiennym ip 50Mbps upload - jak mało, to mogę kupić 100Mbps.

1)Na czym to stawiać, czy ubuntu może być?

2)Czy do ogarnięcia zmiennego ip wystarczy mi TP-Link DDNS?

3)Co
  • 20
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@s---k: W zastosowaniach domowych ujdzie, w takich gdzie zależy ci na super niezawodności to nie. Dlatego, że Ethernet jako standard jest znany od wielu lat i działa to przez to dobrze. Błędy są połatane, wszystko jest kompatybilne ze sobą.

Z GPON sprawa jest taka, że to też standard, ale dość nowy. ONU potrafią się pierdzielić i destabilizować pracę całego OLTa. Raczej to się rzadko zdarza. Czasem trzeba takiego ONU rebootnąć
  • Odpowiedz
@Beekeeper: Piszę tylko w tym kontekście, że Woo z mojego doświadczenia jest cholernie niewydajne i potrzebuje sporo mocy obliczeniowej by sensownie działać (a ta bierze się właśnie z ilości energii którą serwer otrzymuje po kablu zasilającym).
  • Odpowiedz
Cześć. Mam pytanko. Czy można wykupić na własność jakiś serwer FTP załóżmy o pojemności 100GB z jakimś panelem web mail? Chcę trzymać na nim stronkę i pocztę.
Do tej pory używałem hosta nazwa pl ale nie podoba mi się ich nieuczciwa polityka.
Nie chodzi mi też o taki fizyczny serwer, bo internet jaki posiadam to zwykły LTE z limitem danych więc nawet nie uciagnie tylko taki 'załóżmy' stoi sobie gdzieś bezpiecznie podpięty
  • 10
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Sniper512: generalnie nazwa.pl czy home.pl omijaj szerokim łukiem. Ja Cyberfolks bym nie polecał, tak jak reszty firm będących od H88.

Jeśli chodzi o domeny to OVH jest bardzo spoko (tylko jeżeli masz już domenę zarejestrowaną w nazwa.pl to nie tak prosto jest od nich przenieść gdzieś indziej...). W tej cenie to chyba będzie najlepszy wybór.

Ewentualnie kwestia tego jak duża to strona i jaki ruch na niej przewidujesz? Jeżeli zależy
  • Odpowiedz
Siema, czy może ktoś korzystał z www.webshare.io? chcę się upewnić, że nie wyczyszczą mi konta jak zapłacę kartą tylko wezmą tyle ile jest napisane.

#serwery #vpn #proxy
  • 10
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@FLAC: Kurczę, potrzebuje adresy IP z możliwością podpięcia do curla a wszystkie darmowe albo mają niskie uptime albo wysokie ms a płatne to tylko karty kredytowe albo ceny z kosmosu dla np. paypala. Ale dzięki za odpowiedź :)
  • Odpowiedz
Eh, koniec pewnej ery - sprzedany cały homelab trzymany w piwnicy firmy do różnych testów. Stare platformy wieloprocesorowe z Xeon. Sam prąd obecnie dwukrotnie przewyższył koszty chmury o podobnej wydajności, jeszcze w tamtym roku ta zabawka miała sens ( ͡° ʖ̯ ͡°)

A rachunki w kolokacji też powoli idą do góry ( ͡° ʖ̯ ͡°)

#hosting #serwery
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@normanos: niedaleko granicy obecnie, wszystko znajomy mi wrzucił na niemieckiego ebay - trochę poszło w cenie złomu (szafa, bardzo odrapana i trochę wykrzywiona), switch za grosze, płyta z podwójnym slotem poszła za około 100 euro, procesory za 100 euro, zasilacz 30 euro. Patrząc tak na ceny ebay raczej udało się sprzedać w rynkowych cenach. Zdecydowanie nie podoba mi się fakt usunięcia tego mojego "superkomputera" z piwnicy no ale niestety ekonomicznie
  • Odpowiedz
#komputery #serwery #elektronika #lublin
Mircy muszę się pozbyć z firmy trochę złomu serwerowego.
Podpowiedzcie co z tym zrobić, czy są jakieś skupy elektroniki? Czy w-----ć za okno?
Może ktoś z was chce coś takiego przygarnąć?
Potrzebuję się tego pozbyć formalnie (FV sprzedaży, albo protokół przekazania odpadu).
A mowa o:
  • 14
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

to zawoziłem normalnie do takich kolesi innych, zważyli, przyjęli papier wystawili. Pewnie rozbierają dyski i odzyskują metale szlachetnie czy coś. W każdym razie wszystko bezpłatnie - ja kasy za złom nie chciałem, oni nie chcieli za utylizację.

Jak pojechałem do pkr to za przyjęcie dysków do utylizacji zaśpiewali mi większą cenę, niż ja brałem od klienta za całość usług


@dominowiak: Nie wiem czy nie mylisz pojęć.

Do PKReyckling nie raz zawoziłem elektroodpady
  • Odpowiedz
Mircy, pytanko.
Planuje złożyć serwer domowy który będzie włączony 25/7. Rozważam 2 cpu: i5-10400 i i5-10400T.
I się zastanawiam jak wygląda sprawa jeżeli chodzi o pobór energii w stanie spoczynku dla obu tych procesorów? Wiem, że wersja z 'T' ma ograniczony TDP tylko, że to jest maksymalna moc.
Serwer raczej przez większość czasu będzie pracował w idle. I zastanawiam się czy jest sens płacić trochę więcej za procesor z oznaczeniem 'T'?
#
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Cześć

Poszukuję pracy, jestem z okolic Warszawy i teoretycznie co do tej pory robiłem to dorywczo pracowałem w sklepie na kasach, pracowałem na budowie jako pomocnik, jako doradca klienta w OBI, mam roczny staż w serwisie komputerowym w którym to obsługiwałem szkoły na zasadzie że jak się coś zepsuło sprzęt lub coś w oprogramowaniu to przyjeżdzałem i naprawiałem lub zabierałem i robiłem na kolejny dzień roboczy, w szkołach też zewnętrzna firma z
  • 5
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Own3d_23:

1) państwówki unikaj, marne płace, zwykle archaiczne sprzęty, zerowy rozwój
2) nie patrz na wymagania, odpicuj CV i wysyłaj nawet na oferty, w których spełniasz 50% wymagań.
3) patrz pkt. drugi, bardzo ważny ( ͡° ͜ʖ ͡°)
4) support w prywatnych firmach w stolicy to gdzie nie wyślesz to się odezwą.
  • Odpowiedz
Witam wszystkich z tagów #hosting #serwery #dedyk i #linux . Poszukuję oferty jakichś serwerów dedykowanych, ale:
Musi być serwerownia w PL, musi być dostępne w normalnej cenie kilka IP, Musi być w miarę szybkie łącze na świat (ok. 1Gb/s styknie), no i najważniejsze, normalna cena. Przejrzałem oferty Contabo, OVH, Hetznera, Host1, (tutaj jedna oferta jest prawie ok. ale może znajdzie się coś lepszego), i
  • 22
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@crazy_wolf: miałem u nich prosty serwer za 100 zł w atmanie, teraz budują własne dc pomiędzy Warszawą a Białymstokiem to nie wiem jak tam jakość usług wygląda. Jakby było źle to myśle że szum po sieci by się niósł, bo jak jest dobrze to klienci siedzą cicho.
  • Odpowiedz