Wpis z mikrobloga

Mam kilka pytań do kogoś kto używa xpenology. Zacząłem się tym bawić i od początku myślałem że system się instaluje na tym pendrive z którego się uruchamia, a okazuje się że instaluje się na podłączonym dysku. Chyba że mam odpiąć dysk na czas instalacji? Bo po tym jak się okazało że mój leżak z piwnicy jest padnięty podpiąłem inny dysk i systemu nie było i musiałem instalować od nowa. Trochę to dziwne bo jak nam padnie dysk to mamy po systemie.
Mam zainstalowany loader 1.02b bo 1.03b się nie uruchamia (grub wywala error i się nie ładuje - pewnie da się to naprawić), a 1.04b się ładuje ale przy instalacji wywala błąd 13 - pewnie brak kompatybilności bo procek nie wspiera FMA3 (dziwne bo z 2016r GX-222GC, ale AMD pisze nd. Przy FMA3).
Martwią mnie też różnice w transferze po kablu, na starym dellu jest maks 10MB/s, na w miarę nowym lenowo 60MB/s, a na małym chińskim wynalazku 105MB/s.
Ma żadnym z tych komputerów nic nie ustawiałem i na dellu i na chińczyku w sieci dysk się pojawił i normalnie przez eksploratora mogę go obsługiwać. Na lenowo go widzę, ale kieruje do nr IP dysku (na przeglądarkę)
#xpenology #nas #serwery #informatyka
  • 7
  • Odpowiedz
@szuineg: W Synology kopia systemu znajduje się na każdym dysku zainstalowanym w serwerze (nie dotyczy dysków w jednostce rozszerzającej).

Kiedy podłączysz drugi dysk i go zainicjalizujesz (stworzysz pulę pamięci) to system zostanie również na niego skopiowany. Jednakże, jeżeli wyjmiesz pierwszy dysk i po tygodniu go włożysz z powrotem, sygnatura systemu na pierwszym dysku może być inna i system może poprosić o sformatowanie pierwszego dysku. Tak to działa w Synology, jak
  • Odpowiedz
via Android
  • 0
@j0seph nastąpiło jakieś nieporozumienie. Mały chiński wynalazek to komputer córki, jeden z tych na których testowałem transfer z NASa.
NAS jest na płycie Fujitsu 3313-s4 z AMD X-222GC. Płyta jest kozak, ma dwa lany, dwa sata, pci-e. Bierze 15W z dwoma dyskami 2,5"
Na razie testuję xpenology, ale jak mi przyjdzie ssd na msata to sprawdzę jeszcze freenas.
  • Odpowiedz