Kupiłem na wypadek blackout i do ochrony elektroniki UPS i teraz zastanawiam się jak go podłączyć. Początkowo chciałem kupić jeden adapter na gniazdo schuko i wszystko podpiąć do niego poprzez listwę, kompa monitor drukarkę modem router itd ale teraz zastanawiam się czy to aby jest najlepszy pomysł. Wyczytałem że te gniazda "surge only" nie są backupowane tylko chyba filtrowane więc tam można dać np drukarkę. Co w przypadku gniazd backupowanych nie będzie
Wszystko
Najnowsze
Archiwum
- 5
@rosso_corsa: Co za różnica, te gniazda i tak są połączone równolegle wewnątrz.
- 1
@rosso_corsa: Sorry, ale w przypadku blackoutu to UPS cię nie uratuje. Zainwestuj w generator spalinowy i panele słoneczne. ;)
- 0
Jaki jest aktualnie najtańszy #objectstorage typu #amazons3? Najlepiej pay as you go bez jakichś minimów. Na backupy serwera szukam.
#serwery #administracja #zarzadzanieit #hosting
#serwery #administracja #zarzadzanieit #hosting
@CzerwonaPoprzeczka https://pl.namemc.com/skin/1e09162df94c9d0d ten jest bardzo podobny
- 0
@Bloobson: No głowa tak.
W sumie reszta też, tylko zielonego i pomagańczowego brakuje i jest odbicie lustrzane chyba.
W sumie reszta też, tylko zielonego i pomagańczowego brakuje i jest odbicie lustrzane chyba.
- 0
- 0
@pokywpokyw1: właśnie w tym problem ze nie mogę nic zmienić
Musisz wejść na stronę główną (ogólne) domeny i odznaczyć ochronę DNS, wtedy wszystko wróci
Mam kilka pytań do kogoś kto używa xpenology. Zacząłem się tym bawić i od początku myślałem że system się instaluje na tym pendrive z którego się uruchamia, a okazuje się że instaluje się na podłączonym dysku. Chyba że mam odpiąć dysk na czas instalacji? Bo po tym jak się okazało że mój leżak z piwnicy jest padnięty podpiąłem inny dysk i systemu nie było i musiałem instalować od nowa. Trochę to dziwne
@szuineg: W Synology kopia systemu znajduje się na każdym dysku zainstalowanym w serwerze (nie dotyczy dysków w jednostce rozszerzającej).
Kiedy podłączysz drugi dysk i go zainicjalizujesz (stworzysz pulę pamięci) to system zostanie również na niego skopiowany. Jednakże, jeżeli wyjmiesz pierwszy dysk i po tygodniu go włożysz z powrotem, sygnatura systemu na pierwszym dysku może być inna i system może poprosić o sformatowanie pierwszego dysku. Tak to działa w Synology, jak
Kiedy podłączysz drugi dysk i go zainicjalizujesz (stworzysz pulę pamięci) to system zostanie również na niego skopiowany. Jednakże, jeżeli wyjmiesz pierwszy dysk i po tygodniu go włożysz z powrotem, sygnatura systemu na pierwszym dysku może być inna i system może poprosić o sformatowanie pierwszego dysku. Tak to działa w Synology, jak
- 1
- 12
- 0
Mirki potrzebuję pomocy w #webdev czy jest jakiś sposób kiedy mam dwa foldery obok siebie jeden to:
/laravel/
drugi:
/blog/
/laravel/
drugi:
/blog/
- 2
@Bad_Wolf: no ja tam OPa zrozumiałem bez problemu więc chyba tylko Ty masz problem
@ryczek02: da się to zrobić na 100% ale nie powiem Ci jak bo nie jestem biegły w htaccessie. Otwórz i wklej ten htaccess który masz obecnie. Tam pewnie jest RewriteCond który trzeba dodać/modyfikować żeby przepisywał wszystkie route'y do laravela oprócz folderu blog
@ryczek02: da się to zrobić na 100% ale nie powiem Ci jak bo nie jestem biegły w htaccessie. Otwórz i wklej ten htaccess który masz obecnie. Tam pewnie jest RewriteCond który trzeba dodać/modyfikować żeby przepisywał wszystkie route'y do laravela oprócz folderu blog
@ryczek02: opcje masz dwie. Albo zrobić reversa na katalogu głównym albo redirect w htaccessie
Trzecią jest skrypt w index.(co tam używasz) który zrobi redirecta.
Redirect nie zmieni Ci linków tylko przerzuci na inne.
Trzecią jest skrypt w index.(co tam używasz) który zrobi redirecta.
Redirect nie zmieni Ci linków tylko przerzuci na inne.
Mireczki potrzebuje jakiejs chmury/hostingu lub VPSa z przynajmniej 100GB miejsca na dane, nie musi to być żaden demon prędkości 1vCore i 2-4GB RAM w zupełności wystarczy - chce cześć krytycznych katalogów syncowacć z mojego NASa Synology w myśl zasady backupow 3-2-1. Macie coś ciekawego? Główny warunek to ma być jak najtaniej i żeby było jakieś wsparcie dla łatwego przesyłania plików bezpośrednio z synka do tego hostingu.
#cloud #hosting
#cloud #hosting
@siemawpadajdomejkuchni: Po co komplikować sobie życie VPSem? W Synology możesz użyć chmury jako cel backupu. Np. Google Drive albo One Drive. Możesz również użyć chmury Synology. Wyjdzie pewnie prościej i taniej niż jakikolwiek VPS
@siemawpadajdomejkuchni: 100GB od Synology to 10€/rok
100GB od One Drive to 2€/miesiecznie (24€/rok)
Szczerze, dla 100GB opcja od Synology jest bardzo przyjemna
100GB od One Drive to 2€/miesiecznie (24€/rok)
Szczerze, dla 100GB opcja od Synology jest bardzo przyjemna
źródło: comment_1643271864PDPsch1EpnONxJKypeuV51.jpg
Pobierz- 1
Po ostatnich podwyżkach w #cyberfolks AKA #linuxpl #linuxplcom szukam nowego hostingu.
Nie mam jakiś szczególnych wymagań co do miejsca/transferu ale zależy mi na:
* php 5.6
* python 2
* automatycznych certyfikatach let's encrypt
* dostęp ssh/cron
Nie mam jakiś szczególnych wymagań co do miejsca/transferu ale zależy mi na:
* php 5.6
* python 2
* automatycznych certyfikatach let's encrypt
* dostęp ssh/cron
@panzycia: oci free, co prawda nie hosting ale vps
@panzycia: Cześć, zapoznaj się z naszą ofertą https://hostido.pl/polecam/WYKOP
Normalne stawki, wszystko jasne na początku a nie przy przedłużeniu ;)
PS. Migrujemy bezpłatnie od obecnego dostawcy.
PS 2. Wybierając ofertę sprawdź dokładnie na jakich dyskach jest hosting i jakie parametry bezpieczeństwa oferuje, czy nie są ukryte na stronie.
Z linkiem wyżej lub kodem WYKOP 20% taniej pierwszy rok.
Normalne stawki, wszystko jasne na początku a nie przy przedłużeniu ;)
PS. Migrujemy bezpłatnie od obecnego dostawcy.
PS 2. Wybierając ofertę sprawdź dokładnie na jakich dyskach jest hosting i jakie parametry bezpieczeństwa oferuje, czy nie są ukryte na stronie.
Z linkiem wyżej lub kodem WYKOP 20% taniej pierwszy rok.
Szukam jakiegoś taniego(w rozliczeniu rocznym) hostingu, co teraz jest polecane? Mój obecny dostawca po 10 latach zauważył że pakiet który ówcześnie wykupiłem już nie jest u nich w ofercie i podniósł mi cenę grubo ponad 100% ( ͡° ʖ̯ ͡°)
#hosting #www #cloudhosting #serwery #webprogramming #siecikomputerowe #domeny
#hosting #www #cloudhosting #serwery #webprogramming #siecikomputerowe #domeny
- 1
@Hostido_pl: Całkiem spoko oferta i domeny też tanio. Akurat też myślę nad przeniesieniem domeny bo już przesadzają(domena 5x droższa niż hosting).
- 0
Jako że cza się kończy, aktywowałem usługę w Śląsk DATA CENTER. Dzięki wszystkim za chęci i pomoc.
Szukam kogoś kto pomoże mi dokończyć konfigurację #vps pod webserwer.
Sam stawiałem sobie serwery lokalne ale nigdy nie wystawiałem ich na świat, przez co nie ufam swojej wiedzy jeśli chodzi o odpowiednią konfigurację i zabezpieczenie #serwery.
Mile widziany #sysadmin z doświadczeniem w #linux i możliwością wystawienia FVAT :)
Sam stawiałem sobie serwery lokalne ale nigdy nie wystawiałem ich na świat, przez co nie ufam swojej wiedzy jeśli chodzi o odpowiednią konfigurację i zabezpieczenie #serwery.
Mile widziany #sysadmin z doświadczeniem w #linux i możliwością wystawienia FVAT :)
@withoutSmallGarden: Mogę pomóc cumplu, ale nie chce kasy. Możesz wpłacić na jakąś fundację czy WOSP
konto usunięte via iOS
- 0
@withoutSmallGarden: To już nie te czasy żeby w takim wypadku robić coś więcej niż to co oferuje sam silnik sklepowy, ale ok robisz co chcesz :)
- 0
Prawdopodobnie będę mieć okazję do migracji serwerka NAS do bardziej "komfortowych" warunków - czyli będzie musiał wylądować na poddaszu.
No to sobie wymyśliłem, że kupie małą hermetyczną szafę rack, do tego serwerek (łacznie z jakimś upgradem do 24 dysków).
Tylko, że to nie mój świat i nie wiem gdzie szukać szaf z klimatyzacją czy serwerów montowanych w szafach.
I
No to sobie wymyśliłem, że kupie małą hermetyczną szafę rack, do tego serwerek (łacznie z jakimś upgradem do 24 dysków).
Tylko, że to nie mój świat i nie wiem gdzie szukać szaf z klimatyzacją czy serwerów montowanych w szafach.
I
#domeny home.pl #serwery
Zapomniałem i spóźniłem się jeden dzień i 120zl dodatkowo? Serio?
#gorzkiezale
( ͡° ʖ̯ ͡°)
Zapomniałem i spóźniłem się jeden dzień i 120zl dodatkowo? Serio?
#gorzkiezale
( ͡° ʖ̯ ͡°)
źródło: comment_16429639274xwZmwzIrmqPeMELshWXrs.jpg
Pobierz
konto usunięte via Android
- 2
- 1
@zajeli-wszystkie-loginy: Panie, jeżeli to domena .pl to w tej cenie u nas domena byłaby na 5 lat i jeszcze by zostało ( ͡° ͜ʖ ͡°).
Co prawda NASK dolicza dodatkową opłatę 10% za reaktywacje domeny.
Ogólnie jeżeli udałoby Ci się uzyskać kod AuthInfo to możemy przetransferować domenę wraz z odnowieniem w cenie 64,54zł brutto (49,96zł netto za odnowienie + 10% za reaktywację domeny).
Co prawda NASK dolicza dodatkową opłatę 10% za reaktywacje domeny.
Ogólnie jeżeli udałoby Ci się uzyskać kod AuthInfo to możemy przetransferować domenę wraz z odnowieniem w cenie 64,54zł brutto (49,96zł netto za odnowienie + 10% za reaktywację domeny).
- 1
#router #serwery #qnap #elektronika #siecikomputerowe #wifi
Hej Mirki, pomuszcie!
Ostatnio postawiłem sobie NASa na QNAP TS-453D który ma 2 porty 2,5GbE (i w sumie możliwość rozbudowy do 10GbE ale na razie to bez sensu), wrzuciłem mu tam 2HDD + 2SSD SATA, obie pary skonfigurowane w RAID1 z włączonym QTIER = co daje dość duże możliwe przepustowości przy dyskach SSD (~500MBps =
Hej Mirki, pomuszcie!
Ostatnio postawiłem sobie NASa na QNAP TS-453D który ma 2 porty 2,5GbE (i w sumie możliwość rozbudowy do 10GbE ale na razie to bez sensu), wrzuciłem mu tam 2HDD + 2SSD SATA, obie pary skonfigurowane w RAID1 z włączonym QTIER = co daje dość duże możliwe przepustowości przy dyskach SSD (~500MBps =
- 0
@dlugi_ @s---k troche robie dla sportu w zastosowaniach domowych, troche przygotowanie do srodowiska do testowania modulow wifi 6 (praca, bede wkrotce miec z tym coraz wiecej do roboty)
@Bad_Wolf wiem doskonale
@krzywy_kanister znalazlem w koncu jakies filmiki na yt i ax200 z tym routerem wyciaga kolo ~1,5gbps, ax210 ~1,8gbps
Generalnie chyba lepszego pomyslu na te chwile nie ma, bedzie rt-ax86u z podpietym qnapem po 2,5GbE i moduly intela
@Bad_Wolf wiem doskonale
@krzywy_kanister znalazlem w koncu jakies filmiki na yt i ax200 z tym routerem wyciaga kolo ~1,5gbps, ax210 ~1,8gbps
Generalnie chyba lepszego pomyslu na te chwile nie ma, bedzie rt-ax86u z podpietym qnapem po 2,5GbE i moduly intela
@bociaan kombinacje alpejskie z wifi, a wystarczy skrętka za 10zl i masz gigabita.
2,5gbps to taki standard wydmuszka, lepiej iść w dychę więcej sprzętu dostępnego i ludzki standard
2,5gbps to taki standard wydmuszka, lepiej iść w dychę więcej sprzętu dostępnego i ludzki standard
- 0
Mirki mam pytanko. Mam serwer vps z dwoma adresami ip i chcę sobie tam zrobić mały hosting (kilka swoich stron). Kupiłem domenę typu domena.pl i chciałbym tworzyć adresy typu user.domena.pl, żeby działo się to automatycznie muszę domenę delegować na dnsy które panel stworzył w schemacie nsX.domena.pl, ale jak deleguję na nie domenę (kupiona w OVH) to pokazuje komunikat "Twoja domena dysponuje serwerami DNS, ale serwery te nie odpowiadają". Adresy IP w panelu
konto usunięte via iOS
- 0
Cloudflare i subdomeny
Tylko w wersji darmowej masz subdomeny jednego poziomu wiec test.domena.pl ale nie mój.test.domena.pl
Tylko w wersji darmowej masz subdomeny jednego poziomu wiec test.domena.pl ale nie mój.test.domena.pl
- 0
- 1
@biauek_jak_mogles: dzięki! certbot nie działa na Debian 8, ten system nie jest już wspierany, ale acme.sh zadziałało elegancko
- 0
Mirki, jakas tania chmura?
Potrzebuje tam wrzucic zdjecia dla pracownika, zeby mogl zdalnie wystawiac towar.
Ktos cos poleci?
#informatyka #chmura #serwery
Potrzebuje tam wrzucic zdjecia dla pracownika, zeby mogl zdalnie wystawiac towar.
Ktos cos poleci?
#informatyka #chmura #serwery
@0w202122: Postawić VPN na Synology? Za free?
Komentarz usunięty przez autora
#it #sysadmin #serwery Cześć, ze względu na to że Gsuite w wersji starszej (darmowej) przechodzi od maja na płatne subskrypcje (min 20 zl/mc/skrzyna w pierwszym roku za 30gb) chcę zmigrować pocztę na coś tańszego i hostowanego. Wymagania to 2fa/hasła aplikacji, stabilność, dkim itp. Pojemność 15gb+. Mam 10 skrzynek na 4 domenach. Czy znacie coś co będzie kosztować 200 pln/rok. Nie bardzo mam czas i ochotę stawiać
- 1
- 1
@sqbi_: https://old.reddit.com/r/gsuite/comments/s8qmno/how_to_get_ahead_of_gsuite_exodus/
I'm really hoping that this time the accounts would at least be converted to a simple "SignUpWithoutGmail" type of account for those not migrating to workspace, so we could keep at least the purchases and stuff, but apparently no word from google properly explaining this.

























Przecież to jest głośniejsze niż reszta wentylatorów w HP Z440 (╯°□°)╯︵ ┻━┻
W drugiej stacji mi to nie przeszkadza bo jest głośniejsza i to ginie w tłumie, ale przy tej cichszej to można oszaleć.
Na razie próbowałem z 80 mm wentylatorem
źródło: comment_1643831838t6mz1BjSvVy2xfDgFu3uIN.jpg
Pobierz