Kupiłem ostatnio 2 karty Intel X540-T2 i mam jedno pytanie. Czy da się to jakoś kuźwa wyciszyć?
Przecież to jest głośniejsze niż reszta wentylatorów w HP Z440 (°° 

W drugiej stacji mi to nie przeszkadza bo jest głośniejsza i to ginie w tłumie, ale przy tej cichszej to można oszaleć.

Na razie próbowałem z 80 mm wentylatorem
  • 8
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
Kupiłem na wypadek blackout i do ochrony elektroniki UPS i teraz zastanawiam się jak go podłączyć. Początkowo chciałem kupić jeden adapter na gniazdo schuko i wszystko podpiąć do niego poprzez listwę, kompa monitor drukarkę modem router itd ale teraz zastanawiam się czy to aby jest najlepszy pomysł. Wyczytałem że te gniazda "surge only" nie są backupowane tylko chyba filtrowane więc tam można dać np drukarkę. Co w przypadku gniazd backupowanych nie będzie
rosso_corsa - Kupiłem na wypadek blackout i do ochrony elektroniki UPS i teraz zastan...

źródło: comment_1643822669eqEwcblFUOuUVYIfpn4qdg.jpg

Pobierz
  • 11
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@piker: jak nie zamierzasz z nich skorzystać to s3 glacier deep jest w miarę tani, ale koszt odczytu+przesyłu zabija. Ogólnie to typowi dostawcy to Backblaze, rsync.net, Scaleway C14 itp.
  • Odpowiedz
Mam kilka pytań do kogoś kto używa xpenology. Zacząłem się tym bawić i od początku myślałem że system się instaluje na tym pendrive z którego się uruchamia, a okazuje się że instaluje się na podłączonym dysku. Chyba że mam odpiąć dysk na czas instalacji? Bo po tym jak się okazało że mój leżak z piwnicy jest padnięty podpiąłem inny dysk i systemu nie było i musiałem instalować od nowa. Trochę to dziwne
  • 7
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@szuineg: W Synology kopia systemu znajduje się na każdym dysku zainstalowanym w serwerze (nie dotyczy dysków w jednostce rozszerzającej).

Kiedy podłączysz drugi dysk i go zainicjalizujesz (stworzysz pulę pamięci) to system zostanie również na niego skopiowany. Jednakże, jeżeli wyjmiesz pierwszy dysk i po tygodniu go włożysz z powrotem, sygnatura systemu na pierwszym dysku może być inna i system może poprosić o sformatowanie pierwszego dysku. Tak to działa w Synology, jak
  • Odpowiedz
Mirki potrzebuję pomocy w #webdev czy jest jakiś sposób kiedy mam dwa foldery obok siebie jeden to:

/laravel/

drugi:

/blog/
  • 13
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Bad_Wolf: no ja tam OPa zrozumiałem bez problemu więc chyba tylko Ty masz problem

@ryczek02: da się to zrobić na 100% ale nie powiem Ci jak bo nie jestem biegły w htaccessie. Otwórz i wklej ten htaccess który masz obecnie. Tam pewnie jest RewriteCond który trzeba dodać/modyfikować żeby przepisywał wszystkie route'y do laravela oprócz folderu blog
  • Odpowiedz
@ryczek02: opcje masz dwie. Albo zrobić reversa na katalogu głównym albo redirect w htaccessie

Trzecią jest skrypt w index.(co tam używasz) który zrobi redirecta.
Redirect nie zmieni Ci linków tylko przerzuci na inne.
  • Odpowiedz
Mireczki potrzebuje jakiejs chmury/hostingu lub VPSa z przynajmniej 100GB miejsca na dane, nie musi to być żaden demon prędkości 1vCore i 2-4GB RAM w zupełności wystarczy - chce cześć krytycznych katalogów syncowacć z mojego NASa Synology w myśl zasady backupow 3-2-1. Macie coś ciekawego? Główny warunek to ma być jak najtaniej i żeby było jakieś wsparcie dla łatwego przesyłania plików bezpośrednio z synka do tego hostingu.

#cloud #hosting
  • 8
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@siemawpadajdomejkuchni: Po co komplikować sobie życie VPSem? W Synology możesz użyć chmury jako cel backupu. Np. Google Drive albo One Drive. Możesz również użyć chmury Synology. Wyjdzie pewnie prościej i taniej niż jakikolwiek VPS
  • Odpowiedz
Po ostatnich podwyżkach w #cyberfolks AKA #linuxpl #linuxplcom szukam nowego hostingu.
Nie mam jakiś szczególnych wymagań co do miejsca/transferu ale zależy mi na:
* php 5.6
* python 2
* automatycznych certyfikatach let's encrypt
* dostęp ssh/cron
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@panzycia: Cześć, zapoznaj się z naszą ofertą https://hostido.pl/polecam/WYKOP

Normalne stawki, wszystko jasne na początku a nie przy przedłużeniu ;)
PS. Migrujemy bezpłatnie od obecnego dostawcy.
PS 2. Wybierając ofertę sprawdź dokładnie na jakich dyskach jest hosting i jakie parametry bezpieczeństwa oferuje, czy nie są ukryte na stronie.

Z linkiem wyżej lub kodem WYKOP 20% taniej pierwszy rok.
  • Odpowiedz
Szukam kogoś kto pomoże mi dokończyć konfigurację #vps pod webserwer.

Sam stawiałem sobie serwery lokalne ale nigdy nie wystawiałem ich na świat, przez co nie ufam swojej wiedzy jeśli chodzi o odpowiednią konfigurację i zabezpieczenie #serwery.

Mile widziany #sysadmin z doświadczeniem w #linux i możliwością wystawienia FVAT :)
  • 8
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Prawdopodobnie będę mieć okazję do migracji serwerka NAS do bardziej "komfortowych" warunków - czyli będzie musiał wylądować na poddaszu.

No to sobie wymyśliłem, że kupie małą hermetyczną szafę rack, do tego serwerek (łacznie z jakimś upgradem do 24 dysków).

Tylko, że to nie mój świat i nie wiem gdzie szukać szaf z klimatyzacją czy serwerów montowanych w szafach.

I
  • 19
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@zajeli-wszystkie-loginy: Panie, jeżeli to domena .pl to w tej cenie u nas domena byłaby na 5 lat i jeszcze by zostało ( ͡° ͜ʖ ͡°).
Co prawda NASK dolicza dodatkową opłatę 10% za reaktywacje domeny.
Ogólnie jeżeli udałoby Ci się uzyskać kod AuthInfo to możemy przetransferować domenę wraz z odnowieniem w cenie 64,54zł brutto (49,96zł netto za odnowienie + 10% za reaktywację domeny).
  • Odpowiedz
#router #serwery #qnap #elektronika #siecikomputerowe #wifi

Hej Mirki, pomuszcie!

Ostatnio postawiłem sobie NASa na QNAP TS-453D który ma 2 porty 2,5GbE (i w sumie możliwość rozbudowy do 10GbE ale na razie to bez sensu), wrzuciłem mu tam 2HDD + 2SSD SATA, obie pary skonfigurowane w RAID1 z włączonym QTIER = co daje dość duże możliwe przepustowości przy dyskach SSD (~500MBps =
  • 12
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

via Android
  • 0
@dlugi_ @s---k troche robie dla sportu w zastosowaniach domowych, troche przygotowanie do srodowiska do testowania modulow wifi 6 (praca, bede wkrotce miec z tym coraz wiecej do roboty)

@Bad_Wolf wiem doskonale

@krzywy_kanister znalazlem w koncu jakies filmiki na yt i ax200 z tym routerem wyciaga kolo ~1,5gbps, ax210 ~1,8gbps

Generalnie chyba lepszego pomyslu na te chwile nie ma, bedzie rt-ax86u z podpietym qnapem po 2,5GbE i moduly intela
  • Odpowiedz
@bociaan kombinacje alpejskie z wifi, a wystarczy skrętka za 10zl i masz gigabita.
2,5gbps to taki standard wydmuszka, lepiej iść w dychę więcej sprzętu dostępnego i ludzki standard
  • Odpowiedz
Mirki mam pytanko. Mam serwer vps z dwoma adresami ip i chcę sobie tam zrobić mały hosting (kilka swoich stron). Kupiłem domenę typu domena.pl i chciałbym tworzyć adresy typu user.domena.pl, żeby działo się to automatycznie muszę domenę delegować na dnsy które panel stworzył w schemacie nsX.domena.pl, ale jak deleguję na nie domenę (kupiona w OVH) to pokazuje komunikat "Twoja domena dysponuje serwerami DNS, ale serwery te nie odpowiadają". Adresy IP w panelu
  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

#it #sysadmin #serwery Cześć, ze względu na to że Gsuite w wersji starszej (darmowej) przechodzi od maja na płatne subskrypcje (min 20 zl/mc/skrzyna w pierwszym roku za 30gb) chcę zmigrować pocztę na coś tańszego i hostowanego. Wymagania to 2fa/hasła aplikacji, stabilność, dkim itp. Pojemność 15gb+. Mam 10 skrzynek na 4 domenach. Czy znacie coś co będzie kosztować 200 pln/rok. Nie bardzo mam czas i ochotę stawiać
  • 10
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach