Wpis z mikrobloga

Mirki potrzebuję pomocy w #webdev czy jest jakiś sposób kiedy mam dwa foldery obok siebie jeden to:

/laravel/

drugi:

/blog/

I wszystkie routy w tym główny będą obsługiwane przez #laravel oprócz tych z /blog/ na początku tzn.

domena.pl/ < laravel
domena.pl/test < laravel

domena.pl/blog/ < wordpress
domena.pl/blog/test/ < #wordpress

Dodam że mam dostęp do ustawiania .htaccess, jak te foldery poprzenosić ew. jak zmienić .htaccess żeby to współgrało tak jak chcę? Subdomena na bloga nie wchodzi w grę.

#serwery
  • 13
@Bad_Wolf: no ja tam OPa zrozumiałem bez problemu więc chyba tylko Ty masz problem

@ryczek02: da się to zrobić na 100% ale nie powiem Ci jak bo nie jestem biegły w htaccessie. Otwórz i wklej ten htaccess który masz obecnie. Tam pewnie jest RewriteCond który trzeba dodać/modyfikować żeby przepisywał wszystkie route'y do laravela oprócz folderu blog
@Bad_Wolf: Mam folder domena.pl i ten katalog to "miejsce docelowe" serwera. W tym katalogu mam dwa podkatalogi: laravel oraz blog. Chciałbym aby każde linki typu: domena.pl/ , domena.pl/test , domena.pl/foo/bar kierowały do katalogu Laravel i przez niego były obsługiwane, natomiast linki domena.pl/blog , domena.pl/blog/foo/bar były obsługiwane przez folder Blog w którym znajduje się wordpress.

Aktualnie bez .htaccessa żadnego wyglądałoby to tak że po wejściu na domena.pl nie wyświetla się nic, na
@Ernest_: Przy Twoim dostaje błąd 403 na 'domena.pl/'.

Kiedy mam to, co teoretycznie działa:

RewriteEngine On

RewriteBase /

RewriteCond %{REQUEST_URI} !^/(blog)(/|$)
RewriteRule ^(.*)$ laravel/$1 [L,QSA]

to domena.pl jak i domena.pl/laravel są dostępne i są "tym samym". Czy jest możliwość że jak ktoś wpisze domena.pl/laravel to go przeniesie na samo domena.pl bez pętli przekierowań?
@szakalq: Nie wiem czy kojarzysz strukturę katalogów Laravel ale próbowałem to obejść tak, że miejscem docelowym na serwerze był /laravel/ i zrobiłem coś takiego

ln -s ~/websites/domena.pl/blog ~/websites/domena.pl/laravel/public/blog

I tam dostawałem 403 wchodząc na /blog
@Rst00:

RewriteEngine On

RewriteBase /

RewriteCond %{REQUEST_URI} !^/(blog)(/|$)
RewriteRule ^(.*)$ laravel/$1 [QSA,L]

To jest to, co mam aktualnie. Sory, dopiero teraz zobaczyłem komentarz
@ryczek02: masz domena.pl w niej zrób katalog "laravelsource" (teraz to co masz katalog laravel) i katalog "blogsource" (teraz co masz blog) i zrób przekierowania:
ln -s ~/websites/domena.pl/blog ~/websites/domena.pl/blogsource/public
ln -s ~/websites/domena.pl/laravel ~/websites/domena.pl/laravel
source/public

W samym instalacji laravel i wordpress powinieneś mieć katalogi public i do nich robisz dowiązania. Jeśli nic w public nie było modyfikowane (pliki htaccess ) to powinno działać.