Już za chwilę, o 2:00 startuje Google Capture The Flag 2021 i potrwa 48 godzin!
https://capturetheflag.withgoogle.com/

Tabela wyników: https://capturetheflag.withgoogle.com/scoreboard
Zadania: https://capturetheflag.withgoogle.com/challenges
Informacje o wydarzeniu: https://ctftime.org/event/1318
blamedrop - Już za chwilę, o 2:00 startuje Google Capture The Flag 2021 i potrwa 48 g...

źródło: comment_1626479342Rwewir1bZb2PZKsIX1oxYt.jpg

Pobierz
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Popie***lony lastpass bez powodu stwierdził, że mnie wyloguje i wyśle mi maila weryfikującego na skrzynkę żeby mieć pewność, że ja to ja i dopóki tego maila nie potwierdzę nie da mi się zalogować
Tylko żeby wejść na j----ą skrzynkę potrzebuję być zalogowany do lastpassa ??
Straciłem dostęp do wszystkich kont i portali, do tego do skrzynek powiązanych z bankiem itd
dziękuję lastpass, ciekawe co mam teraz zrobić
#bitwarden #lastpass
  • 15
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

  • 32
#devopsiarz - kolejne zestawienie o ciekawych artykułach, programach, bibliotekach z działki #devops i nie tylko - najczęściej #golang i #python, ale też #rustlang, #pracait czy #produktywnosc. :-)

To samo zestawienie u mnie na stronie (lepsze formatowanie) https://devopsiarz.pl/zestawienia/zestawienie-linkow-materialow-14-07-2021

A jeśli chcesz jeszcze dostępu do większej ilości linków, zapisz się do mailingu
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

konto usunięte via devopsiarzbot
  • 4
Chcesz być wołany/a: plusuj częściej wpisy z zestawieniami.

Nie chcesz wołania: plusuj bardzo okazjonalnie lub wcale, albo zabierz swoje dotychczasowe plusy, aby wyłączyć wołanie
przy kolejnym wpisie.

Wołam: @CytrynowySorbet @thority @maaRcel @deviolin @brakslow @yggdrasil @7y13rDurd3n @wuochu @maniektme @abdiel @Kaminohikari @civ80 @Ilythiiri @saviola7 @zobojetnialy @botul @oxern @wari4t @yjkis @wyinwidualizowany
  • Odpowiedz
@Rejoo: Nie jeśli w tej sieci jest włączona izolacja klientów, a po stronie przewodowej nie ma innych hostów w tej samej podsieci.
  • Odpowiedz
@Rejoo: Bo powoduje to masę problemów w stylu - nie działa drukowanie na drukarce połączonej też po radiu. Takie coś stosuje się przeważnie w ISP, gdy radio jest dostępem dla klienta.
  • Odpowiedz
Nie macie wrażenia, że w #security zarabia się dość mało w porównaniu do #programowanie ? Okej, na start kasa większa niż w programowaniu ale potem mam wrażenie, że nie rośnie tak wysoko jak w kodzeniu. Dla przykładu miałem dzisiaj rozmowę o pracę w pewnym korpo (ja rok expa) z wymagań to:

- TCP/IP w małym palcu
- Linux/Kali/ParrotOS w małym palcu
- fajnie by było gdybyś miał własną znalezioną podatność
  • 10
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Najs... miałem na kompie trojana koparkę krypto. Nie wiem ile, podejrzewam że z miesiąc. Nieźle się ukrywają teraz. Proces koparki wykorzystywał CPU tak, że ciężko to było zauważyć, nawet chłodzenie zmniejszał, wyłączał się kiedy wykrył task managera, miał najniższy priorytet i nie zwalniał innych procesów. Skapnąłem się dopiero kiedy sprawdziłem jaką mam temperaturę CPU, okazało się że 70 stopni w stanie idle. Proces znalazłem zewnętrznym task managerem.

Trochę sobie zarobili, miesiąc mi kopali
  • 22
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@alWdIjJpz18nHw: @RefriedArmchairCatapultHanded: jak już wiedziałem, że coś mam, okazało się że wystarczył skan Microsoft Safety Scanner. ( https://docs.microsoft.com/en-us/windows/security/threat-protection/intelligence/safety-scanner-download )

A proces pokazał się prawidłowo w programie Process Explorer, też od MS ( https://docs.microsoft.com/en-us/sysinternals/downloads/process-explorer )

Także wystarczy używać Microsoftowych narzędzi. Jak widać nie jestem fanem antywirusów. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz