Troche mnie pewna rzecz dziwi. Tyle osób na tagu pisze, że nie chcą żyć i chcą samobója ale kiedy wychodzi możliwość (bardzo mało prawdopodobna), że mogą umrzeć na froncie jeszcze wyjść na bohaterów, to nagle chcą żyć XD. Bawi mnie to. Ciekawe ile osób rzeczywiście chce umrzeć, a ile pisze to tylko dla atencji.
#przegryw #depresja #samobojstwo
  • 17
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@MireczekMireczkowy:
Myśli samobójcze to jedno, ale... wiesz, że do głównych czynników powstrzymujących człowieka w ciężkiej depresji od samobójstwa należą instynkt samozachowawczy, istotne zagrożenie, że się nie uda i tylko pogorszy się swoją sytuację (np. zostając kaleką, albo wręcz leżącym warzywem w 100% zależnym od innych) oraz strach przed fizycznym cierpieniem poprzedzającym śmierć?

Pójście na wojnę, prosto na front, wymagałoby przezwyciężenia tych wszystkich trzech czynników. Już nie wspominając o tym, że
  • Odpowiedz
Gdybym wyjezdzal do Belgii albo do Szwajcarii w celu podjęcia badania przed eutanazją to polskie prawo mogłoby mnie zatrzymać na przymusową obserwacje czyt. Zamknięcie na nieograniczony czas w celu udaremnienia ucieczki niewolnika ? #samobojstwo
  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

chciałbym zrobić sobie kiedyś jeden dzień dla siebie, ja, sztuka, książki i dobra muzyka. by móc zrobić sobie taki dzień o jakim marze i przez chwile nie czuć się tym debilem którym jestem a kimś oczytanym, kulturalnym, inteligentnym. głupotę można maskować i to zawsze był mój kompleks, z jednej strony chce się kształcić, z drugiej zaś prokrastynacja mnie pochłania. czasem pisze wiersze, teksty ale niestety głównie nie mam na to czasu, lub
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Oglądałem wczoraj ponownie jedno mieszkanie na wynajem. Było by OK, ale zeszliśmy na temat warunków umowy i oni chcą podpisać umowę najem okazjonalny, przy czym "zapasowy" adres oni wskazują. I babka stwierdziła, że ten zapasowy adres jest pod granicą z rosją... To jest w ogóle chore, nie dość, że te umowy o okazjonalny mają to opłaca im się dodatkowo jakieś rudery na zadupiu mieć jako zabezpieczenie. Co gorsza, jak dzwonie po ofertach,
  • 7
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@kate_kate: Ja rozumiem po co jest najem okazjonalny, czyich interesów i jak chroni. Obawiam się, że właściciel mi podziękuje bez powodu (bo brzydko wyglądam, nie wiem; albo bo woli innego lokatora) i każe się wynieść, nawet jak będę płacił. Mam prawną gwarancję, że takie coś się nie stanie?
@TrzyGwiazdkiNaPagonie: Ale pytam o kupno za gotówkę.
  • Odpowiedz
Może trochę mało pozytywny wpis, ale przychodzę do was z pytaniem

Mianowicie czy uważacie, że istnieją takie przypadki ludzi, w których sytuacja psychiczna, miłosna, fizyczna i w ogóle życiowa jest tak słaba, że jedynym rozwiązaniem, które może przynieść ulgę i "szczęście" jest s---------o?
#pytanie #ankieta #pesymizm #samobojstwo #przegryw

Jak sądzicie?

  • Tak, takie przypadki się zdarzają 70.2% (85)
  • Tak, ale takie przypadki są niezwykle rzadkie 11.6% (14)
  • Nie, zawsze można stanąć na nogi 18.2% (22)

Oddanych głosów: 121

  • 11
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

datmarko: wiadomo ale zawsze na koniec dnia najważniejsi są ludzie i w sumie samotność która nie jest z własnego wyboru tylko np z odmienności itd, nie jest to łatwe

Lemingator: nie wiem... Ja wychodzę z założenia, że chyba gdybym miał miłość, ale taka prawdziwą szczera odwzajemnioną, to chyba miałbym wszystko


@xWiteQx: ładnie powiedziane, chłop chłopa rozumie
  • Odpowiedz
@xWiteQx:

nie wiem... Ja wychodzę z założenia, że chyba gdybym miał miłość, ale taka prawdziwą szczera odwzajemnioną, to chyba miałbym wszystko

G*wno prawda, wtedy szukałbyś czegos innego. Mialam dokładnie to samo myślenie, ale prawda jest taka, że nie istnieje coś takiego jak szczera miłość
  • Odpowiedz
@rafesto: Dziewczyna z mojego gimnazjum, gadałam z nią czasem na przerwach. D., bardzo specyficzne imię (chyba cygańskie), była specyficzna, ale dało się z nią porozmawiać. Pochodziła z ultra patologicznej rodziny, powiesiła się na strychu - udawała, że idzie do szkoły, wzięła plecak
  • Odpowiedz
@rafesto: miejscowosc S. w malopolsce.chlopak powiesil sie na strychu.wszyscy mówili że przez rodzicow którzy go zamęczyli obowiazkami.po szkole miał robic zakupy,robic obiad,opiekowac sie rodzenstwem itd.zero znajomych i rozrywek. Ponoć rodzice tlumaczyli się że chcieli go do doroslosci przygotowac a prawda jest taka że z syna niewolnika sobie zrobili.
  • Odpowiedz
PIEKŁO MĘŻCZYZN - między innymi tak trzeba nazywać to co się teraz dzieje. Jeżeli nie będziemy zwracać uwagi na to że teraz to młodzi mężczyźni, ze swoimi planami i marzeniami, często zaraz po szkole, wielu pewnie chciało wyjechać do Polski albo na zachód na studia w poszukiwaniu lepszego życia... I to oni teraz giną i będą ginąć w tym konflikcie - to za kilka lat my możemy być w identycznej sytuacji.

Nie
423frewq4f23 - PIEKŁO MĘŻCZYZN - między innymi tak trzeba nazywać to co się teraz dzi...

źródło: comment_16458084099RkwIDam71pd6PAmp0eEuh.jpg

Pobierz
  • 5
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Poliorketes: Ale jaką propagandę strachu? Nieprawdą jest to że na wojnie giną i walczą głównie młodzi mężczyźni? Nieprawdą jest to że w przeciwieństwie do kobiet i dzieci nie mają możliwości ucieczki? Mamy udawać że ten temat nie istnieje i wszystko jest w porządku?
  • Odpowiedz
Wiem, że to może być dla Was ważne:
Centrum Wsparcia Dla Osób Dorosłych w Kryzysie Psychicznym wypuściło spot, w którym główną postacią jest mężczyzna. Mamy tam kryzys psychiczny i łzy, ważne jest normalizowanie tego u mężczyzn.
Zalajkujcie spot, jeśli możecie.

#dyskryminacjamezczyzn #pieklomezczyzn #niebieskiepaski #zdrowiepsychiczne #depresja #samobojstwo
Klozapina - Wiem, że to może być dla Was ważne:
Centrum Wsparcia Dla Osób Dorosłych ...

źródło: comment_1645689112AfoGAE7FuWKw4CGoQJePd7.jpg

Pobierz
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Miałem najlepszego przyjaciela, który od lat miał myśli samobójcze.
Zawsze go wspierałem gdy zrozumiałem jak sytuacja jest poważna, zawsze mówiłem mu głupie teksty na które
nie mogę teraz patrzeć i znieść...
Najlepsze co robiłem dla niego z perspektywy czasu to spędzałem z nim dużo czasu, nawet jakieś głupoty, oglądać jak gra, rysować razem, w ostatnich miesiącach zabrakło czasu i zmęczenie uniwersytetem.
Teraz po jego śmierci mam ochotę tylko się z-----ć, cała moja gadka jaką zawsze
  • 10
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Alponczino: Ja nie chcę nawet tego przeżyć, nie chcę dalej żyć chciałbym do niego dołączyć, nie chcę żyć dalej 50 lat bez niego.
On był moją bratnią duszą, jedyny taki przyjaciel z którym masz prawdziwe kliknięcie.
Nie wierzę w boga, nie dla mnie nie ma nic po śmierci, po prostu przestajesz istnieć na zawsze.
Nie chcę już k---a nic na ziemi, rzeczy materialne są przereklamowane, nie zastąpię go nigdy niczym.
  • Odpowiedz
@sayonara156: Bardzo dobrze Ciebie rozumiem. Wiesz... to mija, wiem, że teraz Tobie wydaje się to pierdzieleniem i totalnie w to nie wierzysz. ból się zmniejsza, ale będzie wracał, właściwie to przyzwyczaisz się do tego. Nie ma się co oszukiwać, już zawsze te wyrzuty w Tobie będą. Do mnie wracają od 20 lat. I chociaż robiłeś co w Twojej mocy, to jednak myśli, że zaniedbałeś, bo mogłeś inaczej będą wracać. Daj
  • Odpowiedz
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@ExitMan: wróciłem do PL na jakiś czas i mam spokojny neet jeszcze przez miesiąc, także luz. A to na nastrój ma wpływ dzień i pora roku? Nie widziałem nawet, ciekawa teoria
  • Odpowiedz