Wpis z mikrobloga

Pewnie wielu wykopowych rowerzystów kreci teraz, ale mam pytanie, bo chciałbym dziś zamówić oponę. Do tej pory, przez 3 lata miałem Race Kingi 2.2 za 50zł/szt., spisywały się fajnie, przednia opona do tej pory w stanie bardzo dobrym. Tylnia już swoje przeszła. Nie wiem czy chciałbym na tył właśnie race kingi, bo ścianki w najniższej cenie modelu są marnej jakości.

Teraz nasuwa mi się, jaki model jest w miarę porównywalny do race kingi 2.2. Jeżdżę i enduro (w miejszym stopniu), i asfalt i lasek.

#rower #raceking #opona #pytanie #kupno #rowerzysci
  • 10
@Selcouth: Sam śmigam na Race Kingach, tylko że u mnie tył jest 2.2 a przód 2.0 i ogólnie jestem zadowolony. Jeśli chcesz coś lepszego to bardzo fajnie sprawdzają się Smart Samy od Schwalbe - na rowerze kumpla radzą sobie lepiej w piachu niż moje Race Kingi. Natomiast jeśli chcesz iść nieco bardziej w teren to proponuję również opony ze Schwalbe - Nobby Nic albo Magic Mary lub Trail King od Continentala.
@Selcouth: Ja dałem 2.2 bo smigam po jurze krakowsko-częstochowskiej i roztoczu gdzie jest trochę piachu i w 2.0 zbyt łatwo się grzeznie... w sumie to z perspektywy czasu mogłem dac i przód i tył 2.2