22 letni kierowca TIRolota zahaczył rano koło Chojnic Stacha lat 38 na rowerze.
Ciekawe co to za dwa białe paski na jezdni, czyżby linia P-4?

Chojnicka policja wyjaśnia okoliczności porannego wypadku na drodze krajowej nr 22 Chojnice - Czersk. W sobotę (23.05.) około 8:40 na wysokości miejscowości Szlachetna Nowa Cerkiew, w gminie Chojnice doszło do zdarzenia z udziałem rowerzysty i ciężarówki


link: https://weekendfm.pl/?n=84419&fbclid=IwAR18WqMMcc1kbFAuCmYb7IgTxwtZNSOyoZ0SpZ4c63xysevJtsTwCiem8hE
reddin - 22 letni kierowca TIRolota zahaczył rano koło Chojnic Stacha lat 38 na rower...

źródło: comment_1590249999LPSsB37jpkpDj8AnrUfOzr.jpg

Pobierz
  • 9
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Shishu: Zależy od szerokości pasa. Zakładając, że rower z rowerzystą ma 800mm, pas ma w zależności od klasy (tutaj klasa S lub A, bo to droga krajowa) drogi od 3000 do 3750 mm, szerokość naczepy wynosi 2470mm i minimalny odstęp podczas wyprzedzania rowerzysty wynosi 1000mm. Nawet zakładając, że rowerzysta jedzie dosłownie po samej krawędzi jezdni. Idąc dalej - nie ma bata, żebyś wyprzedził rowerzystę jadąc zestawem 13,60 nie przekraczając linii
  • Odpowiedz
Mirki, chciałabym kupić nowy rower i najbardziej podpasował mi crossowy, bo jest dla mnie najbardziej uniwersalny (alejki/asfalt/szosa+ trochę lasu). Przejrzałam sobie propozycje rowerów z FAQ. Ale mam też swoje, które chciałabym skonsultować :)

Wymagania: mała rama, bo jestem niska 165 cm + żeby był, jak najlżejszy
Budżet to 2-2,5k. Może być oczywiście mniej :)

Moje propozycje: ROMET Orkan 3 D / ROMET Orkan 5
  • 19
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Majla: Sprawdź sobie rower Unibike Crossfire LDS. Troche droższy bo kosztuje w tym sezonie 2,500 pln ale to jeden z najlepszych rowerów cena/jakość. Romet nie jest zły, Decathlon bym odpuścił.
  • Odpowiedz
Mircy, jestem początkującym rowerzystą. Jeżdżę 5 dni w tygodniu tak o 30-50km, aby schudnąć. Macie jakiś swój faworyt wśród rowerow crossowych? Zależy mi na wytrzymałości rowera.
#rowery #rowerzysci
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Oświadczę wam coś, bo niektórzy się bardzo podniecają jak zwykle na wykopie, że mogą sobie na rowerzystach poużywać.
Tu na tym portalu ze śmiesznymi obrazkami i dyskusyjnym poziomem, gniazdko uwili sobie wszelkiej maści hejterzy, bez żadnych refleksji. Byle szczekać i mocno się ślinić.
Skąd moja niechęć do polskich kierowców? Otóż w mojej okolicy jest typowy polski czerwony chodnik na połowę ze zwykłym chodnikiem. Kiedyś dawno temu pseudo CPR zbudowany przez inżyniera (PRL) miasta
reddin - Oświadczę wam coś, bo niektórzy się bardzo podniecają jak zwykle na wykopie,...

źródło: comment_1588175484H2VZZWEcGY3PqvpjPCbZj3.jpg

Pobierz
  • 67
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Jak było budowane to raczej spełniało ówczesne wymogi, a tym samym mogła być, ale pewnie jakiś rowerowy terrorysta krzyczał że tak nie może być i ktoś się złamał i teraz został czerwono-szary chodnik i spory z kierowcami na jezdni zamiast zostawić to jak było i remontować bez kombinowania w międzyczasie


@Norskee: Ależ p--------z a nie masz pojęcia, najpierw budowali jak popadło, niebezpieczne, kolizyjne buble a potem wyszło rozporządzenie, bo ktoś
  • Odpowiedz
Co Wy macie w głowach by jeździć rowerami gdy obok jest super ścieżka rowerowa? Jeszcze rozumiem profesjonalistów, kolarzy, jadą szybko jest ok.

A tak to z jednej i z drugiej strony rowerzyści, ciężko się minąć a tu ścieżka rowerowa obok.

Inna sprawa że 1000x bezpieczniej ścieżka rowerowa.

#rowerzysci #drogi #rower
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Inna sprawa że 1000x bezpieczniej ścieżka rowerowa.


@Xtreme2007: 1000 to raczej nie. Na ścieżce jeżdżą 10-15 km/h, ludzie z dziećmi, psami, zakupami. Jeżeli masz ścieżkę dzieloną z chodnikiem, to na ścieżce obowiązkowo są wszystkie studzienki. Z boku wygląda że ładna asfaltowa ścieżka? Nic bardziej mylnego! Wykonawca zaoszczędził na kruszywie i położył asfalt prawie że na piach, po roku korzenie okolicznych drzew już powoli przebijają się na wierzch :)

Ulice to
  • Odpowiedz
@BJXSTR: Pytanie podstawowe obecnie brzmi, czy rowerzysta miał możliwość wjazdu na drogę rowerową? Czy dopiero taką możliwość będzie miał i na nią wjedzie. Może dopiero włączył się do ruchu a nie ma obowiązku teleportowania się na drogę dla rowerów.
  • Odpowiedz
¯\_(ツ)_/¯
Trzeba będzie w końcu zainwestować w porządny sygnał dźwiękowy..
Nie wiem co jest bardziej uciążliwe, opiekunowie, którzy uczą swoje bombelki stawiać pierwsze metry na rowerze na ścieżkach rowerowych (których dziś miałem przyjemność kilkukrotnie spotkać) czy takie właśnie zawalidrogi, które dziś jak widać, równie spotkałem, z resztą nie pierwszy raz..


#rower #rowerzysci #polskiedrogi i może jeszcze #logikarozowychpaskow bo w końcu to były dwie
KapitanPolska - ¯\\(ツ)\/¯
Trzeba będzie w końcu zainwestować w porządny sygnał dźwię...

źródło: comment_1584644841swQPGPwIGCirpUcl2nujCu.jpg

Pobierz
  • 41
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach