Przymierzam się do kupna (raczej używanego) pierwszego roweru szosowego. Co będę na tym rowerze robił? Raczej nie ścigał, prędzej będą to kilkugodzinne wypady po okolicach Krakowa, ew. 1 dniowe wypady w bardziej górzyste tereny. Mój budżet to ok 4000zł (choć chętnie wydam mniej). Wydaje mi się, że w tej cenie można już dostać karbonową ramę i osprzęt 105 i wyżej. Oczywiście kuszą mnie też gravele, albo coś co będzie się lepiej nadawało
Wszystko
Najnowsze
Archiwum
- 7
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
- 1
@takijakislogin: Cześć, mam nadzieję, że trochę pomogę. Po pierwsze grupę Ultegra odrzuć od razu.. na pierwszy rower szosowy nie odczujesz kompletnie żadnej różnicy między Tiagra R4700, 105 R7000/5800 a Ultegra (sam od 6lat śmigałem na 105 5600 i przesiadłem się na Ultegra R8000 i nie widzę różnicy) lepiej na zaoszczędzonym osprzęcie wybierz hamulce tarczowe i dobre lekkie koła. Koniecznie ramę wybierz taką która zmieści minimum opony 28C a najlepiej jak
- 9
Szanowni kierowcy, pamiętajcie cmentarze są pełne tych co mieli pierwszeństwo.
Z TIRem nie wygrasz, nawet jak masz zielone to trzeba zwolnić i się rozglądać, to samo na drodze z pierwszeństwem.
Czasem bezpieczniej wysiąść z samochodu i przepchnąć samochód przez skrzyżowanie jak jest słaba widoczność.
Rozważcie też noszenie kasku w samochodzie, poduszka, podsuszką, ale kask jest dla zwiększenia bezpieczeństwa.
Tylko nie zostawiajcie go w samochodzie, bo wysoka temperatura źle na niego wpływa, no i może
Z TIRem nie wygrasz, nawet jak masz zielone to trzeba zwolnić i się rozglądać, to samo na drodze z pierwszeństwem.
Czasem bezpieczniej wysiąść z samochodu i przepchnąć samochód przez skrzyżowanie jak jest słaba widoczność.
Rozważcie też noszenie kasku w samochodzie, poduszka, podsuszką, ale kask jest dla zwiększenia bezpieczeństwa.
Tylko nie zostawiajcie go w samochodzie, bo wysoka temperatura źle na niego wpływa, no i może
źródło: comment_1592574835tH2lzqLTaaOZjOlc6giwcx.jpg
Pobierz
konto usunięte via Android
- 4
@Synchronizator: @MiQ27: m.in. ja tak mam w jednym rowerze. Z napędu 3x7 przeszedłem na 3x9 zostawiając korbę i przerzutkę tourney. Działało, nie widziałem większej różnicy po przejściu na krobę pod 9rz. (ale jeszcze mam starą przerzutkę)
- 2
@Synchronizator: @grzemach: pewnie skacze bo jest za szeroki, 11s ma zębatki bliżej siebie niż 9s. OP nie będzie miał tego problemu bo planuje kasetę i łańcuch 9s. A co do korby to tylko 0.2mm węższe roleczki w łańcuchu względem 8s i max 0.5mm węższy łańcuch
Dane z https://bike.bikegremlin.com/3555/bicycle-drive-chain-dimension-standards/
Multi speed chains, from 5 to 8 have inner width of 3/32″ (2.38 mm).
Multi speed chains from 9 to 12 speeds
Dane z https://bike.bikegremlin.com/3555/bicycle-drive-chain-dimension-standards/
Multi speed chains, from 5 to 8 have inner width of 3/32″ (2.38 mm).
Multi speed chains from 9 to 12 speeds
- 0
#rower #rowery #pzu #embassy #kodyrabatowe #rabat
mirki, chce kupić rower embassy i okazuje się że jest 15% rabatu dla posiadaczy karty PZU pomoc w Życiu. Ktoś pomoże?
https://klubpzupomoc.pzu.pl/programyrabatowe/sport/embassybikes
mirki, chce kupić rower embassy i okazuje się że jest 15% rabatu dla posiadaczy karty PZU pomoc w Życiu. Ktoś pomoże?
https://klubpzupomoc.pzu.pl/programyrabatowe/sport/embassybikes
#rower #rowery #chwalesie #mtb
Pierwsza dłuższa jazda bo przestało p-----ć na 5 minut chociaż. Po przesiadce ze stalowego hard taila 26' jestem teraz w zupełnie innej bajce. Całe wątpliwości czy to był dobry ruch w-----ć tyle kasy na rower zniknęły dosłownie chwilę po wjeździe do lasu. Jazda po prostu cieszy, zamiast napieprzać po jakichś korzeniach ze zgrozą w oczach to się płynie. Przyczepność to
Pierwsza dłuższa jazda bo przestało p-----ć na 5 minut chociaż. Po przesiadce ze stalowego hard taila 26' jestem teraz w zupełnie innej bajce. Całe wątpliwości czy to był dobry ruch w-----ć tyle kasy na rower zniknęły dosłownie chwilę po wjeździe do lasu. Jazda po prostu cieszy, zamiast napieprzać po jakichś korzeniach ze zgrozą w oczach to się płynie. Przyczepność to
źródło: comment_1592504522gs3lVIcER7WFPvXOE4Yp8Q.jpg
Pobierz- 2
@drzuo:
Ja to rozumiem.
Chodzi mi o to że jak już pojeździsz na takim sprzecie kilka lat i wsiądziesz na np sztywniaka np nawet bez przedniego amortyzatora to zobaczysz że jest to fun. Bo sie okaze ze ścieżki które uważasz za proste znów są wyzwaniem i dają fun. Czyli że zamiast przepłynąć bez problemu znów będziesz się musiał wysilić.
Ale to jeszcze nie teraz ;)
Ja to rozumiem.
Chodzi mi o to że jak już pojeździsz na takim sprzecie kilka lat i wsiądziesz na np sztywniaka np nawet bez przedniego amortyzatora to zobaczysz że jest to fun. Bo sie okaze ze ścieżki które uważasz za proste znów są wyzwaniem i dają fun. Czyli że zamiast przepłynąć bez problemu znów będziesz się musiał wysilić.
Ale to jeszcze nie teraz ;)
- 1
@PolskaCebula007: widzę, że mamy bardzo podobnie kupiłem fulla też po przesiadce z ht tylko że ja zdążyłem się tylko dwa razy przejechać i złamałem rękę teraz mija miesiąc od złamania, ciekawe ile jeszcze zanim będę mógł jeździć :(
trzymaj się!
trzymaj się!
Znacie jakieś fajne szutrowe trasy rowerowe w Poznaniu i okolicach? W sumie mogą być jakiekolwiek bezdroża, ważne, aby nie było asfaltu bądź kostki brukowej. Fajnie jakby był dobry dojazd z Piątkowa.
#rower #rowery #poznan #mtb #rowerowypoznan
#rower #rowery #poznan #mtb #rowerowypoznan
@ApuNahasapeemapetilon: pojeździj po morasku (wioski, lasy i rezerwat) za kampusem.
@ApuNahasapeemapetilon: od rusałki do kiekrza przez strzeszynek, albo z lubonia do puszczykowa nadwarciańska trasa rowerowa z takimi atrakcjami:
źródło: comment_1592501085LylRrKgFVlTWGUno2AYR8Y.jpg
Pobierz- 11
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
@chosenon3: nope, gościu jedzie po cervelo od zawsze, twierdzi, że to najbardziej przehajpowana marka xd
2
Rowerzysta wjeżdża na czerwonym pod samochód. No i w czym problem?

Wielokrotnie pisaliśmy już, że wielu rowerzystów zdaje się mieć… luźne podejście do przepisów ruchu drogowego. Oto jeden z nich.
z- 0
- #
- #
- #
- #
- #
- #
- 10
Szukamy dwóch sebixów. Ktoś coś widział: https://www.facebook.com/Czestochowa.Spotted/photos/a.891572830962498/2938386502947777/?type=3
#czestochowa #rower #rowery #rowerzysci
#czestochowa #rower #rowery #rowerzysci
- 5
Halko Rowerowe Świry, ma ktoś informacje o polskim rowerze Tabou BLADE 29 4.0? Wygląda bardzo obiecująco ale firma jest stosunkowo świeża i ciężko znaleźć jakieś informacje.
link do strony producenta
https://www.tabou.pl/mtb/blade-29-4-0-2020
#rower #rowery #mtb #tobou #rowerowyrownik #kiciochpyta #panpawel #pytanie
link do strony producenta
https://www.tabou.pl/mtb/blade-29-4-0-2020
#rower #rowery #mtb #tobou #rowerowyrownik #kiciochpyta #panpawel #pytanie
źródło: comment_1592427924RnM8yF3s2P5SlEMt3vnVAd.jpg
Pobierz#rower #rowery #endomondo #strava
Hej mireczki, jest możliwość żeby na androidzie (s9+) jednocześnie mieć uruchomioną strave i endomondo? Teraz robię tak że odpalam strave i plik importuje do endomondo ale są kosmiczne przekłamania, typu prędkość maksymalna 1000km/h, razem z tym ilość spalonych kalorii np 2500 itd. Przesiadłbym się wyłącznie na strave ale na endomondo mam więcej znajomych i chciałbym to jakoś połączyć, ale tak
Hej mireczki, jest możliwość żeby na androidzie (s9+) jednocześnie mieć uruchomioną strave i endomondo? Teraz robię tak że odpalam strave i plik importuje do endomondo ale są kosmiczne przekłamania, typu prędkość maksymalna 1000km/h, razem z tym ilość spalonych kalorii np 2500 itd. Przesiadłbym się wyłącznie na strave ale na endomondo mam więcej znajomych i chciałbym to jakoś połączyć, ale tak
- 1
@pyskaty92: Mam Motorolę Moto G5 (Android 8.1), obie aplikacje włączone cały czas (tylko rejestracja trasy, telefon jest schowany w torbie), GPS aktywny jako opcja "tylko urządzenie" i obie apki działają bez problemów.
Różnica w zarejestrowanych kilometrach wynosi (przy dystansie 50 km) mniej niż 1%.
Co baterii to nie skupiałem się na tym zbytnio, wydaje mi się, że schodzi jakieś 50% (+/- 1300 mAh?) przez około 5h.
Różnica w zarejestrowanych kilometrach wynosi (przy dystansie 50 km) mniej niż 1%.
Co baterii to nie skupiałem się na tym zbytnio, wydaje mi się, że schodzi jakieś 50% (+/- 1300 mAh?) przez około 5h.
@pyskaty92: jeździłem pół roku tak. Endomondo włączałem na odliczanie 5 sekund, przerzucałem na Stravę i w go, w drogę:D
- 2
Dobra rowerowe swiry. Prosze o pomoc i rady w kilku kwestiach.
Mam sobie takiego pacjenta: Gazelle Chamonix C8 i kilka problemow/pytan itd.
- Tak z-----------m (heheh (⌐ ͡■ ͜ʖ ͡■) ) na ostatniej wycieczce,ze zgubilem nakretke mocujaca przednia piaste do widelek. Polazlem do wartsztatu i nakrecilem inna tylko nie zauwazylem,ze tam jest chyba drobny gwint i oczywiscie go uszkodzilem. Sa jakiekolwiek przeciwskazania do przegwintowania tego od nowa? Prawa i lewa strona
Mam sobie takiego pacjenta: Gazelle Chamonix C8 i kilka problemow/pytan itd.
- Tak z-----------m (heheh (⌐ ͡■ ͜ʖ ͡■) ) na ostatniej wycieczce,ze zgubilem nakretke mocujaca przednia piaste do widelek. Polazlem do wartsztatu i nakrecilem inna tylko nie zauwazylem,ze tam jest chyba drobny gwint i oczywiscie go uszkodzilem. Sa jakiekolwiek przeciwskazania do przegwintowania tego od nowa? Prawa i lewa strona
@bigger:
- tam jest gwint m9x1. jak sobie przegwintujesz i bedzie trzymac to nie szkodzi nic.
- zolte kropki czy tam kreski powinny sie zgrywac na 4biegu.
idz do rowerowego kup linke za 4 zł, pancerz z metra wedlug starego i po sprawie. te zestawy z manetka moga byc za krotkie/dlugie. musisz wrzucic najluzniejszy bieg i wyciagnac to takie zakonczenie linki z takiego rowka.
- motoda prob i bledów, te
- tam jest gwint m9x1. jak sobie przegwintujesz i bedzie trzymac to nie szkodzi nic.
- zolte kropki czy tam kreski powinny sie zgrywac na 4biegu.
idz do rowerowego kup linke za 4 zł, pancerz z metra wedlug starego i po sprawie. te zestawy z manetka moga byc za krotkie/dlugie. musisz wrzucic najluzniejszy bieg i wyciagnac to takie zakonczenie linki z takiego rowka.
- motoda prob i bledów, te
- 0
@bartman28: Sprawdze pozniej, bo nie ma mnie przy pojezdzie. Czy duzy? Nie wiem. Nie wyglada na zuzyty. To jakos 2018 rok, mial przewrotke na pewno , ale poza nia wyglada jak nowy
Witam rowerzystów,
Miałbym pytanie do kogoś kto zna się troszkę na rowerach ( ja potrafię tylko jeździć, wymienić dętę, czy przykręcić hamulec - nic więcej) Jeżdżę do pracy prawie 3lata rowerem. Ostatni rok był najgorszy. W ciągu roku koło mi się przebiło ok.4-5razy.
Nie wiem nawet czy się przebiło, po prostu nic nie jest wbite, ale po jakimś czasie nie ma powietrza w ogóle w kole, czyli musiała być za każdym razem jakaś dziurka.
Miałbym pytanie do kogoś kto zna się troszkę na rowerach ( ja potrafię tylko jeździć, wymienić dętę, czy przykręcić hamulec - nic więcej) Jeżdżę do pracy prawie 3lata rowerem. Ostatni rok był najgorszy. W ciągu roku koło mi się przebiło ok.4-5razy.
Nie wiem nawet czy się przebiło, po prostu nic nie jest wbite, ale po jakimś czasie nie ma powietrza w ogóle w kole, czyli musiała być za każdym razem jakaś dziurka.
- 2
@100-TVarzyGrzybiarzy: Zawsze po przebiciu dętki,podczas zmiany, wywracaj oponę na lewą stronę i dokładnie obejrzyj czy nie wbił ci się jakiś kolec. Z zewnątrz może być niewidoczny a w środku ciągle przebija ci oponę, nie musi od razu jeżeli już się stępił, ale właśnie pojeździsz kilka dni i znowu dziura
@robvan: jeśli kaseta ma ten sam rozstaw zębatek - nie.
Najlepiej ten sam producent, a jak będzie ta sama grupa - to ideał. Są też kompatybilne pomiędzy, ale to trzeba już szukać i sprawdzać.
Najlepiej ten sam producent, a jak będzie ta sama grupa - to ideał. Są też kompatybilne pomiędzy, ale to trzeba już szukać i sprawdzać.
- 1
@robvan: ten kolega to ja.Za namową założyłem konto.To będzie Shimano Cs-HG500 deore za deore.Dzieki za odpowiedzialny.
konto usunięte via Android
- 10



































#zrobtosam #majsterkowanie #lakiernictwo #rowery