Mój #rower jest już trochę obdrapany i gdzieniegdzie trochę rdzy się pojawia, chciałabym go odświeżyć. Jest jakiś niezbyt drogi sposób na przygotowanie ramy i innych elementów jak błotniki, widełki i takie tam - do malowania? Nie bardo chce mi się drugi raz ścierać to wszystko ręcznie papierem sciernym ( ͡° ͜ʖ ͡°)
#zrobtosam #majsterkowanie #lakiernictwo #rowery
  • 11
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Lena93: najlepiej to zadzwoń i zapytaj albo podejdź osobiście. no raczej więcej niż powiedzmy 3 dyszki nie weźmie za rower bo to chwila roboty. inna sprawa jakbyś chciała auto malować, wtedy robota na kilka dni nawet.
  • Odpowiedz
Przymierzam się do kupna (raczej używanego) pierwszego roweru szosowego. Co będę na tym rowerze robił? Raczej nie ścigał, prędzej będą to kilkugodzinne wypady po okolicach Krakowa, ew. 1 dniowe wypady w bardziej górzyste tereny. Mój budżet to ok 4000zł (choć chętnie wydam mniej). Wydaje mi się, że w tej cenie można już dostać karbonową ramę i osprzęt 105 i wyżej. Oczywiście kuszą mnie też gravele, albo coś co będzie się lepiej nadawało
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@takijakislogin: Cześć, mam nadzieję, że trochę pomogę. Po pierwsze grupę Ultegra odrzuć od razu.. na pierwszy rower szosowy nie odczujesz kompletnie żadnej różnicy między Tiagra R4700, 105 R7000/5800 a Ultegra (sam od 6lat śmigałem na 105 5600 i przesiadłem się na Ultegra R8000 i nie widzę różnicy) lepiej na zaoszczędzonym osprzęcie wybierz hamulce tarczowe i dobre lekkie koła. Koniecznie ramę wybierz taką która zmieści minimum opony 28C a najlepiej jak
  • Odpowiedz
Szanowni kierowcy, pamiętajcie cmentarze są pełne tych co mieli pierwszeństwo.
Z TIRem nie wygrasz, nawet jak masz zielone to trzeba zwolnić i się rozglądać, to samo na drodze z pierwszeństwem.
Czasem bezpieczniej wysiąść z samochodu i przepchnąć samochód przez skrzyżowanie jak jest słaba widoczność.

Rozważcie też noszenie kasku w samochodzie, poduszka, podsuszką, ale kask jest dla zwiększenia bezpieczeństwa.
Tylko nie zostawiajcie go w samochodzie, bo wysoka temperatura źle na niego wpływa, no i może
reddin - Szanowni kierowcy, pamiętajcie cmentarze są pełne tych co mieli pierwszeństw...

źródło: comment_1592574835tH2lzqLTaaOZjOlc6giwcx.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

#rowery #mtb

Często sobie puszczam jak się chce podkręcić na jazdę. Polecam obczaić oba pełne filmy the collective - Seasons i Roam, oba na YT dostępne. Świetny soundtrack który towarzyszył mi przez wiele lat podczas przejażdżek
d.....o - #rowery #mtb 


Często sobie puszczam jak się chce podkręcić na jazdę. Pole...
  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Mirki, czy korba na 8rz FC-M191 42-34-24 da radę z łańcuchem i kasetą 9rz czy nie będzie to działało wogóle albo średnio? Do tego czy przerzutka na 8rz (FD-M310) ogarnie łańcuch 9rz czy też się wysypie?
#rower #rowery #mtb
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Synchronizator: @grzemach: pewnie skacze bo jest za szeroki, 11s ma zębatki bliżej siebie niż 9s. OP nie będzie miał tego problemu bo planuje kasetę i łańcuch 9s. A co do korby to tylko 0.2mm węższe roleczki w łańcuchu względem 8s i max 0.5mm węższy łańcuch
Dane z https://bike.bikegremlin.com/3555/bicycle-drive-chain-dimension-standards/

Multi speed chains, from 5 to 8 have inner width of 3/32″ (2.38 mm).
Multi speed chains from 9 to 12 speeds
  • Odpowiedz
#rower #rowery #chwalesie #mtb

Pierwsza dłuższa jazda bo przestało p-----ć na 5 minut chociaż. Po przesiadce ze stalowego hard taila 26' jestem teraz w zupełnie innej bajce. Całe wątpliwości czy to był dobry ruch w-----ć tyle kasy na rower zniknęły dosłownie chwilę po wjeździe do lasu. Jazda po prostu cieszy, zamiast napieprzać po jakichś korzeniach ze zgrozą w oczach to się płynie. Przyczepność to
d.....o - #rower #rowery #chwalesie #mtb

Pierwsza dłuższa jazda bo przestało p----...

źródło: comment_1592504522gs3lVIcER7WFPvXOE4Yp8Q.jpg

Pobierz
  • 18
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@drzuo:
Ja to rozumiem.
Chodzi mi o to że jak już pojeździsz na takim sprzecie kilka lat i wsiądziesz na np sztywniaka np nawet bez przedniego amortyzatora to zobaczysz że jest to fun. Bo sie okaze ze ścieżki które uważasz za proste znów są wyzwaniem i dają fun. Czyli że zamiast przepłynąć bez problemu znów będziesz się musiał wysilić.
Ale to jeszcze nie teraz ;)
  • Odpowiedz
@PolskaCebula007: widzę, że mamy bardzo podobnie kupiłem fulla też po przesiadce z ht tylko że ja zdążyłem się tylko dwa razy przejechać i złamałem rękę teraz mija miesiąc od złamania, ciekawe ile jeszcze zanim będę mógł jeździć :(
trzymaj się!
  • Odpowiedz
Halko Rowerowe Świry, ma ktoś informacje o polskim rowerze Tabou BLADE 29 4.0? Wygląda bardzo obiecująco ale firma jest stosunkowo świeża i ciężko znaleźć jakieś informacje.

link do strony producenta
https://www.tabou.pl/mtb/blade-29-4-0-2020

#rower #rowery #mtb #tobou #rowerowyrownik #kiciochpyta #panpawel #pytanie
Viatrak - Halko Rowerowe Świry, ma ktoś informacje o polskim rowerze Tabou BLADE 29 4...

źródło: comment_1592427924RnM8yF3s2P5SlEMt3vnVAd.jpg

Pobierz
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

#rower #rowery #endomondo #strava
Hej mireczki, jest możliwość żeby na androidzie (s9+) jednocześnie mieć uruchomioną strave i endomondo? Teraz robię tak że odpalam strave i plik importuje do endomondo ale są kosmiczne przekłamania, typu prędkość maksymalna 1000km/h, razem z tym ilość spalonych kalorii np 2500 itd. Przesiadłbym się wyłącznie na strave ale na endomondo mam więcej znajomych i chciałbym to jakoś połączyć, ale tak
  • 11
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@pyskaty92: Mam Motorolę Moto G5 (Android 8.1), obie aplikacje włączone cały czas (tylko rejestracja trasy, telefon jest schowany w torbie), GPS aktywny jako opcja "tylko urządzenie" i obie apki działają bez problemów.
Różnica w zarejestrowanych kilometrach wynosi (przy dystansie 50 km) mniej niż 1%.
Co baterii to nie skupiałem się na tym zbytnio, wydaje mi się, że schodzi jakieś 50% (+/- 1300 mAh?) przez około 5h.
  • Odpowiedz
Dobra rowerowe swiry. Prosze o pomoc i rady w kilku kwestiach.

Mam sobie takiego pacjenta: Gazelle Chamonix C8 i kilka problemow/pytan itd.

- Tak z-----------m (heheh ( ͡ ͜ʖ ͡) ) na ostatniej wycieczce,ze zgubilem nakretke mocujaca przednia piaste do widelek. Polazlem do wartsztatu i nakrecilem inna tylko nie zauwazylem,ze tam jest chyba drobny gwint i oczywiscie go uszkodzilem. Sa jakiekolwiek przeciwskazania do przegwintowania tego od nowa? Prawa i lewa strona
  • 5
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@bigger:
- tam jest gwint m9x1. jak sobie przegwintujesz i bedzie trzymac to nie szkodzi nic.
- zolte kropki czy tam kreski powinny sie zgrywac na 4biegu.
idz do rowerowego kup linke za 4 zł, pancerz z metra wedlug starego i po sprawie. te zestawy z manetka moga byc za krotkie/dlugie. musisz wrzucic najluzniejszy bieg i wyciagnac to takie zakonczenie linki z takiego rowka.
- motoda prob i bledów, te
  • Odpowiedz
@bartman28: Sprawdze pozniej, bo nie ma mnie przy pojezdzie. Czy duzy? Nie wiem. Nie wyglada na zuzyty. To jakos 2018 rok, mial przewrotke na pewno , ale poza nia wyglada jak nowy
  • Odpowiedz
Witam rowerzystów,
Miałbym pytanie do kogoś kto zna się troszkę na rowerach ( ja potrafię tylko jeździć, wymienić dętę, czy przykręcić hamulec - nic więcej) Jeżdżę do pracy prawie 3lata rowerem. Ostatni rok był najgorszy. W ciągu roku koło mi się przebiło ok.4-5razy.
Nie wiem nawet czy się przebiło, po prostu nic nie jest wbite, ale po jakimś czasie nie ma powietrza w ogóle w kole, czyli musiała być za każdym razem jakaś dziurka.
  • 16
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@100-TVarzyGrzybiarzy: Zawsze po przebiciu dętki,podczas zmiany, wywracaj oponę na lewą stronę i dokładnie obejrzyj czy nie wbił ci się jakiś kolec. Z zewnątrz może być niewidoczny a w środku ciągle przebija ci oponę, nie musi od razu jeżeli już się stępił, ale właśnie pojeździsz kilka dni i znowu dziura
  • Odpowiedz
  • 0
Pytanie od kolegi: Czy zmiana kasety 10 rzędowej 11/34 na kasetę 10 rzędową 12/28 pociągnie za sobą jakąś przeróbkę na manetce, czy tylko nie skomplikowaną regulację? #rowery #rower
  • 5
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@robvan: jeśli kaseta ma ten sam rozstaw zębatek - nie.
Najlepiej ten sam producent, a jak będzie ta sama grupa - to ideał. Są też kompatybilne pomiędzy, ale to trzeba już szukać i sprawdzać.
  • Odpowiedz