Jaki rower warto kupić, żeby nie przepłacić? Dotychczas jeździłem na Atlasie sprzed ponad 20 lat. Wymieniłem tylko support na łożyskowy i tylne koło (kupiłem za 30 zł i po 3 latach szprychy zaczęły się łamać) oraz opony. Poza tym bezawaryjny, ale jednak trochę za mały. Mam 180 cm, 90 kg.

Nie chcę kupować byle czego, bo jak cały rower byłby jakości tego koła i opon to jednak lepiej zapłacić więcej. Jakość Atlasa
vincent38 - Jaki rower warto kupić, żeby nie przepłacić? Dotychczas jeździłem na Atla...

źródło: comment_1592157727lcGZVLgi9RojaUf5g8Ng8R.jpg

Pobierz
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Matpiotr: Budżet jak najniższy do 2500. Nie jestem wyczynowcem, czasem z krawężnika skoczę, nie chcę żeby się połamał. Myślę nad używanym i pytam jakie firmy brać pod uwagę a jakie to typowa chińszczyzna.
  • Odpowiedz
@mrokita: zamówiony, mam nadzieję że będzie ok bo wyszło mi 58,5 cm na skroniach a kask jest 52-58 cm, a jeszcze pod kask noszę czapeczkę, ale obiawiałem się po prostu gorszego wyglądu większej objętości większego rozmiaru bo i tak w każdym kasku wyglądam jak idiota :D
  • Odpowiedz
#rower #kolarstwo #rowery

W ogóle co to za moda że teraz wszystko jest na 29' kołach? Co to daje?
"Za moich czasów" było tylko 26' a 29' to była jakaś ciekawostka, ilość rowerów które to miały można było policzyć na palcach
  • 13
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Hej rowerowe świry #serwisrowerowy #rowery
Wstawiłem sobie dystans z nakrętki i w związku z tym mam 2 pytania
- czy jest coś takiego jak tuleja dystansowa specjalnie do rowerów/ na oś/szybkozłączkę
- jebnie czy nie jebnie?

krytyk__wartosciujacy - Hej rowerowe świry #serwisrowerowy #rowery
Wstawiłem sobie d...

źródło: comment_15920768064tv8fLgxzg2xwRBWG2T8wx.jpg

Pobierz

Jebnie czy nie jebnie

  • Tak 0% (0)
  • Nie 14.3% (1)
  • Nie wiem - jeździć, obserwować 85.7% (6)

Oddanych głosów: 7

  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Ostatnio szukam roweru do 1500zł. 70% asfalt, 30% leśne drogi.
Na ten moment zastanawiam się nad KANDS TRAVELER RAPTOR 29. Chyba ma najlepszy osprzęt i koła 29", a z tego co mi wiadomo nie opłaca się iść teraz w 26. Natomiast jest to rower MTB, a ja szukam czegoś pół na pół, co będzie też dawać radę jezdni ( ͡° ͜ʖ ͡°). Jesteście mi w stanie coś fajnego
  • 6
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@MaxVerstapen: No to jesteś szcześciarzem. Właśnie czytam, na oficjalnej stronie Hamaxa, że model Siesta od tego roku wchodzi z nowym uchwytem. Super, że jest gorszy od poprzedniego. Na aukcji, której kupiłem fotelik jest zdjęcie z tym uchwytem co masz Ty. Odeślę im ten fotelik z powrotem.
  • Odpowiedz
Mam #kross lvl a2 (rama M, wzrost 179cm), czyli rower #mtb, a jeżdżę głównie po ścieżkach rowerowych i na dalsze wyprawy rowerowe z sakwami głównie po #szosa
W zeszłym roku na wypad Warszawa - Lwów zamontowałem sobie regulowany mostek jak na zdjęciu (110mm 40 stopni+) i pozycja na rowerze zmieniła się na sporo wygodniejszą, ale i tak podczas wyprawy mocno mi drętwiały dłonie.
Zastanawiam się
modessef1 - Mam #kross lvl a2 (rama M, wzrost 179cm), czyli rower #mtb, a jeżdżę głów...

źródło: comment_1592050064P3GO0lj86quxy26WCbxMin.jpg

Pobierz
  • 13
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@modessef1: Jeżeli już próbowałeś wszystkiego pod względem ergonomii rowerowej to przebadaj się pod kątem zmian zwyrodnieniowych albo neurologicznych, to choroba zawodowa u informatyków. Drętwienie dłoni to częsty objaw.
  • Odpowiedz
@modessef1: a ja podrzucę Ci pomysł zmiany kierownicy na giętą do tyłu. Są różne kąty, więc trzeba się zastanowić. Natomiast zobacz sam, że jak trzymasz np. kij od szczotki, czy coś podobnego i wyciągniesz ręce prosto, to kij właśnie układa się pod kątem.
Ja sobie taką kierownicę sprawiłem głównie z myślą o skompensowaniu nieco długiej ramy, ale wygoda też się się poprawiła.
brachistochrona - @modessef1: a ja podrzucę Ci pomysł zmiany kierownicy na giętą do t...

źródło: comment_1592053102KKA7WULZ9snEXUfZluiIkz.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
Szukam bagażnika rowerowego (tył, koła 28") oraz sakw/kufrów. Poprzedni bagażnik dawno uległ dezintegracji, nie znam się na tym, czy cokolwiek co kupię będzie pasować np. do tanich sakw z olx? Lub jakichś innych innych. W sumie nie wiem czy tanio znajdę coś nienajmniejszego i wodoodpornego.

Rower mam podobny do tego: https://www.onlineveilingmeester.nl/images/800x600/2385/2385_245_0.jpg

#rower #rowery #rowerowalodz #podrozerowerowe #akcesoriarowerowe
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@kobiaszu: będzie dobry. Widziałem te rowery w rozmaitych odmianach, zawsze bardzo używane i zawsze sprawne. Akurat nie od Rometa, ale nie wierzę, że robią je jakoś bardzo inaczej.
  • Odpowiedz
#mirki potrzebuje #pomocy w wyborze #rower #rowery
Mieszkam w #uk i w końcu przyszło mi do głowy kupić nam rowery żeby czasem se gdzieś pojeździć.
Rowery głównie do jeżdżenia po twardej nawierzchni. Męski i damski. Mieszkamy w rejonie gdzie jest pełno górek, wzgórz na które trzeba się trochę pomęczyć aby wejść więc szukam czegoś co da radę. Na plus będzie niska waga
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

film z wczorajszego wypadku z tego miejsca

Projektant sobie wymyślił, że rowerzyści się mają teleportować na lewo. W konsekwencji mamy albo wypadki albo łamanie przepisów i jazda ulicą.

Moim zdaniem za bardzo się godzimy na bylejakość w infrastrukturze. Kierowca audi dostanie 500zł mandatu i temat się na tym pewnie zamknie. Do następnego wypadku :(

jest
pomocifaq - film z wczorajszego wypadku z tego miejsca

Projektant sobie wymyślił, ...
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@SpalaczBenzyny: nie chcę umniejszać tutaj niczyjej winy, bardziej zwrócić uwagę na tak często w dyskusji pomijany aspekt, jak właśnie infrastruktura.

Ile mniej wypadków byśmy mieli z gdybyśmy się więcej pochylali nad tym, jak stworzyć bezpieczne warunki. Na etapie planowania można było przewidzieć, że tutaj jest takie combo złych rozwiązań w jednym miejscu, że nie potrzeba było wielu czynników do stłuczki.

Mentalność "jakoś to będzie" oraz instalowanie pseudorozwiązań, byle był dupochron
pomocifaq - @SpalaczBenzyny: nie chcę umniejszać tutaj niczyjej winy, bardziej zwróci...

źródło: comment_1591977310axmmzoK1SktGz38Ihhodd2.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz