Wszystko
Najnowsze
Archiwum
- 0
@gregor40: Giant connect, tranzx, brandx
@gregor40: https://www.giant-bicycles.com/pl/wspornik-siodla-regulowany-contact-switchcomma-z-manetka-2-3x
miałem 3 lata w poprzednim rowerze, rok w obecnym, jeżdżę dosyć dużo, zero serwisów, za tą kasę polecam ;)
miałem 3 lata w poprzednim rowerze, rok w obecnym, jeżdżę dosyć dużo, zero serwisów, za tą kasę polecam ;)
Ale jak wy pedałujecie na tych swoich rowerkach to zakladajcie maseczki.
Aha no i chowajcie te swoje blade nogi bo to niesmaczne.
#rower #rowery #rowerowyrownik
Aha no i chowajcie te swoje blade nogi bo to niesmaczne.
#rower #rowery #rowerowyrownik
- 15
@Chrzonszcz: nie taguj #rowerowyrownik jak nie dodajesz kilometrów
@Chrzonszcz: złe tagi lamusie
- 1
Są jakieś wolnobiegi, które można przykręcić z lewej strony koła (no i koła, które by to umożliwiały)? Chodzi o napęd silnikowy, żeby można było normalnie pedałować, a w razie potrzeby odpalić silnik. Te oryginalne rozwiązania z łańcuchem cały czas napedzającym sprzęgło strasznie duży opór stawiają i powodują, że pedały są jedynie opcją awaryjną. Znacznie lepszy byłby wolnobieg z lewej strony.
#rowery #motorowery #majsterkowanie #warsztat
#rowery #motorowery #majsterkowanie #warsztat
źródło: comment_1620770395nDaZd3pTcb4LUY0AiYkMxL.jpg
Pobierz- 0
Tylko skąd wziąc piastę z gwintem po obu stronach?
@pinkfloyd12:
Piasty "flip flop" mają, ale tam wejdą tylko jedorzędowe.
Ja bym zobił adapter pod wolnobieg mocowany przy lewej korbie i na tym wolnobiegu zębatka do silnika elektrycznego nad suportem.
- 0
@0anon: czesci rowerowe sie zuzywaja z czasem, osprzet tych tanszych bardzo malo sie rozni, nawet kupujac jakis za kilka tys bedzie trzeba z czasem cos zmienic. Wazne zeby byl wygodny, czyli dobrze dobrany rozmiar ramy i jej ksztal ktory pasuje. Do rekreacyjnej jazdy wystarczy, jak ci sie spodoba to w przyszlosci mozesz kupic co lepszego, tak to nie ma co popadac w paranoje.
- 0
Kupiłem koło z sinikiem i do tego nową opone 700x35C dzisiaj przyszło koło i troche zdziwiony jestem bo obręcz jest bardzo cienka, poprawcie mnie jeśli się myle, to jest 17mm obręcz ? Nie za cienka trochę?
#rowery
#rowery
źródło: comment_1620742142lCg7gKVy837vpzOmKb37qR.jpg
Pobierz- 0
- 1
- 0
Jest jakis dobry rower cross, mtb tak do 800 zl? Moze byc z uzywek np na olx, na jakie warto polować?
#rowery
#rowery
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
- 5
Komentarz usunięty przez autora
@glissando: w poprzednim rowerze też przechodziłem na Squirta, łańcuch wyszejkowany, kaseta wyczyszczona 6+/10 i tez było wyraźnie głośniej niż na oliwce Shimano PTFE. Bez tragedii, na pewno nie był „wstydliwie” głośny, ale dało się to odczuć.
Nakładałem według tej metody
https://cyklopara.pl/2020/04/09/smar-squirt-polecamy/
W nowym rowerze chyba jeszcze raz spróbuję Squirta.
Nakładałem według tej metody
https://cyklopara.pl/2020/04/09/smar-squirt-polecamy/
W nowym rowerze chyba jeszcze raz spróbuję Squirta.
- 0
- 3
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
@Hur4ggan: Ja osobiście brałbym sprawdzonego abusa lub kryptonite'a. Od Abusa znalazłem fajny łańcuch w cenie mniej niż 100zł - https://www.rowertour.com/p/161186/abus-ionus-880095-zapiecie-do-roweru-lancuch-z-zamkiem-czarny
@wykopowajulka15: Zależy od uchwytu, ale większość z nich ma podane, informacje, jakiej wielkości telefony obsługują.
@wykopowajulka15 GUB g85
- 1
@Wyrewolwerowanyrewolwer: @bibsz: @sargento: @Gabaryt: @4x80: posmarowalem woda z plynem i napompowalem i wyglada to duzo lepiej, dzieki za pomoc, Mirki
- 1
#rowery
Proszę o pomoc. Udało mi się w końcu jako tako ustawić kierownice. Dążyłem do pozycji bardziej wyprostowanej ponieważ bolały mnie plecy. Dostałem efekt, którego się nie spodziewałem przy zmniejszeniu kąta nachylenia zaczęły mnie boleć podbicia dłoni, co może być przyczyną?
Proszę o pomoc. Udało mi się w końcu jako tako ustawić kierownice. Dążyłem do pozycji bardziej wyprostowanej ponieważ bolały mnie plecy. Dostałem efekt, którego się nie spodziewałem przy zmniejszeniu kąta nachylenia zaczęły mnie boleć podbicia dłoni, co może być przyczyną?
@Primek_1980 przyczyną na 99% są ustawienia kierownicy
- 0
@Paterr_S: ale to nie jest kwestia chyba góra dół - tylko tego jak są dłonie ułożone? co myślisz? chyba powinny być przedłużeniem przedramienia?
Czy rowerzystów nie obowiązuje sygnalizacja świetlna? Czy o co chodzi? Dzisiaj byłem świadkiem takiej sytuacji. Zresztą nie pierwszy raz, ale tym razem centralnie przed kamerką.
#rower #motoryzacja #ruchdrogowy #rowery #prawo
#rower #motoryzacja #ruchdrogowy #rowery #prawo

- 4
Czy rowerzystów nie obowiązuje sygnalizacja świetlna?
@BulgarskiTaboret: Rowerzystów obowiazuje, pedalarzy nie ( ͡°( ͡° ͜ʖ( ͡° ͜ʖ ͡°)ʖ ͡°) ͡°)
Nie lubię cwaniactwa drogowego. Jak jedziesz po drodze i masz czerwone światło to stój.
Ja też nie lubię cwaniactwa drogowego. Może nawet bardziej niż ty. Jak widzisz zieloną strzałkę, to robisz stój, zanim pojedziesz dalej.
Domyślam się, że jeździsz podobnie jak ten z nagrania, skoro przyczepiłeś się do mnie, a nie do niego.
@
@szejk_wojak: powiem Ci tak, mam siodełko na jednym rowerze za 40zł, na drugim za 500. Różnica oczywiście jest między nimi.
Tutaj też będziesz miał różnicę pomiędzy produktem za 40zł i za 300zł. To do Ciebie należy decyzja ile km robisz rocznie, ile będziesz z tego korzystał. Jak wyjedziesz rowerem 3 razy w tym roku - to nawet te za 40zł to nadto co Ci trzeba, ale jeśli robił będziesz coniedzielne
Tutaj też będziesz miał różnicę pomiędzy produktem za 40zł i za 300zł. To do Ciebie należy decyzja ile km robisz rocznie, ile będziesz z tego korzystał. Jak wyjedziesz rowerem 3 razy w tym roku - to nawet te za 40zł to nadto co Ci trzeba, ale jeśli robił będziesz coniedzielne
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
- 12
@Adamerio: genialny mem, popłakałem się ze śmiechu, dzięki! :)
- 0
#szosa #rowery #zabezpieczenie
Czesc. Szukam łańcucha którego nie da się przeciąc i potężnej kłódki. Zabezpieczenie ma za zadanie spiąć ze sobą dwa rowery w piwnicy razem z rurą do ogrzewania. Jakie łańcuchy polecacie? Kute? Gdzie najlepiej je kupić? Jakie zabezpieczenia są w miarę dobre i nie puszczą?
Czesc. Szukam łańcucha którego nie da się przeciąc i potężnej kłódki. Zabezpieczenie ma za zadanie spiąć ze sobą dwa rowery w piwnicy razem z rurą do ogrzewania. Jakie łańcuchy polecacie? Kute? Gdzie najlepiej je kupić? Jakie zabezpieczenia są w miarę dobre i nie puszczą?
- 0
Tak, jedynie mocowanie musi się zgadzać z piastami
- 1
@guru8: nie. Tarcze pływające nie zawsze pasują do hamulców (czasami nie da się wyregulować)
- 21




































Słyszałem o tym ulock, ale któryś dokładnie polecacie?
#rower #rowery
Tutaj link do ulocka: https://www.rowertour.com/p/20412/kryptonite-keeper-12-std-zapiecie-rowerowe-u-lock-10.2x20.3cm-uchwyt