#rower #rowery #enduro

Rowerowe świry - zastanawiam się nad upgrejdem roweru o sztycę regulowaną. To nie rower za miliony, tylko Scott Aspect za 3200, więc słabo mi się widzi kupowanie sztycy za 1000.

Czy majfriendy oferują coś godnego polecenia, co po prostu działa?
  • 6
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@chosenon3:

faje setupy.
jakiś czas temu zaczepiłem typa co miał piona z paskiem i powiedział iż :
- manetka od piona dziła cieżko. Na tyle ciężko ze o tym myślisz w czasie przerzucania.
- zaczął z niego cieć olej po 2 tyś km.
  • Odpowiedz
Są jakieś wolnobiegi, które można przykręcić z lewej strony koła (no i koła, które by to umożliwiały)? Chodzi o napęd silnikowy, żeby można było normalnie pedałować, a w razie potrzeby odpalić silnik. Te oryginalne rozwiązania z łańcuchem cały czas napedzającym sprzęgło strasznie duży opór stawiają i powodują, że pedały są jedynie opcją awaryjną. Znacznie lepszy byłby wolnobieg z lewej strony.

#rowery #motorowery #majsterkowanie #warsztat
pinkfloyd12 - Są jakieś wolnobiegi, które można przykręcić z lewej strony koła (no i ...

źródło: comment_1620770395nDaZd3pTcb4LUY0AiYkMxL.jpg

Pobierz
  • 8
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Tylko skąd wziąc piastę z gwintem po obu stronach?


@pinkfloyd12:

Piasty "flip flop" mają, ale tam wejdą tylko jedorzędowe.

Ja bym zobił adapter pod wolnobieg mocowany przy lewej korbie i na tym wolnobiegu zębatka do silnika elektrycznego nad suportem.
  • Odpowiedz
@0anon: czesci rowerowe sie zuzywaja z czasem, osprzet tych tanszych bardzo malo sie rozni, nawet kupujac jakis za kilka tys bedzie trzeba z czasem cos zmienic. Wazne zeby byl wygodny, czyli dobrze dobrany rozmiar ramy i jej ksztal ktory pasuje. Do rekreacyjnej jazdy wystarczy, jak ci sie spodoba to w przyszlosci mozesz kupic co lepszego, tak to nie ma co popadac w paranoje.
  • Odpowiedz
Jest jakis dobry rower cross, mtb tak do 800 zl? Moze byc z uzywek np na olx, na jakie warto polować?
#rowery
  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Zimnok:

da się w tej (i niższej) cenie wyrwać używkę sprzed 25-30 lat całkiem niezłej klasy (typu stx, stx rc) i w doskonałym a wręcz idealnym, stanie.
choć może niekoniecznie na wiosnę.
  • Odpowiedz
Rowerowe Mirki, help. założyłem dziś nowe opony i strasznie nie chcą się ułożyć i krzywo są założone. Po 1 jeździe to się jako tako ułozą czy muszę jakieś tricki zastosować bo ręcznie próbowałem ułożyć to nie pykło. Jakieś protipy? #rower #rowery
  • 12
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

#rowery
Proszę o pomoc. Udało mi się w końcu jako tako ustawić kierownice. Dążyłem do pozycji bardziej wyprostowanej ponieważ bolały mnie plecy. Dostałem efekt, którego się nie spodziewałem przy zmniejszeniu kąta nachylenia zaczęły mnie boleć podbicia dłoni, co może być przyczyną?
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Nie lubię cwaniactwa drogowego. Jak jedziesz po drodze i masz czerwone światło to stój.


Ja też nie lubię cwaniactwa drogowego. Może nawet bardziej niż ty. Jak widzisz zieloną strzałkę, to robisz stój, zanim pojedziesz dalej.

Domyślam się, że jeździsz podobnie jak ten z nagrania, skoro przyczepiłeś się do mnie, a nie do niego.


@
  • Odpowiedz
@szejk_wojak: powiem Ci tak, mam siodełko na jednym rowerze za 40zł, na drugim za 500. Różnica oczywiście jest między nimi.
Tutaj też będziesz miał różnicę pomiędzy produktem za 40zł i za 300zł. To do Ciebie należy decyzja ile km robisz rocznie, ile będziesz z tego korzystał. Jak wyjedziesz rowerem 3 razy w tym roku - to nawet te za 40zł to nadto co Ci trzeba, ale jeśli robił będziesz coniedzielne
  • Odpowiedz
#szosa #rowery #zabezpieczenie
Czesc. Szukam łańcucha którego nie da się przeciąc i potężnej kłódki. Zabezpieczenie ma za zadanie spiąć ze sobą dwa rowery w piwnicy razem z rurą do ogrzewania. Jakie łańcuchy polecacie? Kute? Gdzie najlepiej je kupić? Jakie zabezpieczenia są w miarę dobre i nie puszczą?
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

nawet taki da się przeciąć, kwestia czasu ( ͡° ͜ʖ ͡°)


@dymel: Kwestia, czy złodziej ma na podorędziu górę lodową ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
Hmm, może głupie pytanie, ale tarcze hamulcowe pasują do wszystkich modeli hamulców tarczowych? Bo szukam tarcz 160mm do TRP HY/RD i nie wiem co brać
#rower #rowery #szosa #gravel
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach