Wpis z mikrobloga

Uszanowanko, rowerowe Mirki! :)

Mam #rower BTWIN Rockrider ST520 z fabrycznym napędem od Srama: trzyrzędową korbę S2000 z tarczami 42/32/22 i ośmiorzędową kasetę PG820 z zakresem 11-32. Mój styl jazdy jest raczej spokojny i turystyczny - 90% po płaskim asfalcie, czasem jakiś szuter lub górki.

Czeka mnie wymiana łańcucha (tutaj wejdzie KMC X8.93), ale przy okazji sprawdziłem zębatki. O ile (na moje oko) tylne zębatki są w porządku (zdjęcie w komentarzu), tak mam obawy co do przednich blatów, szczególnie do zębatki środkowej (zdjęcie niżej). Czy ten zestaw jeszcze pojeździ?

Jeśli chodzi o suport - tutaj "na kwadrat" i na razie sam suport działa bez zarzutu. Czy przy wymianie mechanizmu korbowego lepiej od razu zamienić suport na jakiegoś hollowtecha II od Shimano + mechanizm Alivio FC-T4060 44-32-22t, czy lepiej kupić mechanizm korbowy do kwadraciaków? Nie ukrywam, że "kwadraciak" mi nie przeszkadza i gdyby nie zużycie przednich blatów to pewnie bym przy tym pozostał.

Pozdrawiam serdecznie ((oo))

#rowery #btwin
SuperStefan - Uszanowanko, rowerowe Mirki! :) 

Mam #rower BTWIN Rockrider ST520 z ...

źródło: comment_16213314867vgGMz2zGh4L915UvJkpqw.jpg

Pobierz
  • 7
  • Odpowiedz
@SuperStefan: Wg mnie przód jest do wymiany już i nie należy dalej na tym jeździć. Po wymianie łańcucha na nowy, nierozciągnięty może zwyczajnie zacząć przeskakiwać przy mocniejszym naciśnięciu na korby.
Tył wg mnie też jest już dość mocno zużyty i należałoby go wymienić, zaznaczyłem kilka przykładowych miejsc.

Generalnie jeśli chcesz całą korbę wymienić, to lepiej będzie od razu też suport na HT2 zmienić. Natomiast jeżeli aktualna korba Ci odpowiada, to taniej
x12 - @SuperStefan: Wg mnie przód jest do wymiany już i nie należy dalej na tym jeźdz...

źródło: comment_1621332245U6naoBp6xbHv314TvlyfUL.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
@SuperStefan: Korba ma blaty skręcane czy nitowane? Jeśli skręcane to wymień najabardziej zużyte i tyle. Suport na kwadrat zły nie jest - jeśli zwaracasz uwagę na ewentualne luzy i od razu dokręcasz to jeszcze długo pożyje. Co do kasety to zgadzam się z @x12.
  • Odpowiedz
@x12 @Pepsor dziękuję chłopaki za fachową ocenę :) Faktycznie poszukam też nowej kasety. Aktualna kaseta SRAM PG820 11-32 kosztuje ok. 150zł. Czy w tej cenie lepiej iść w Shimano Acera, czy lepiej dopłacić kilka dyszek do Alivio?

Blaty w aktualnej korbie niestety są nitowane, więc mechanizm korbowy w całości do wymiany. Czy taka korba jak Shimano FC-TY301 będzie ok? Ilość zębów mi raczej odpowiada. Może blaty w tym Shimano są niezmienialne, ale
  • Odpowiedz
@SuperStefan: Jeśli jeździsz na jednym łańcuchu to nie widzę sensu płacić za nic z wysokiej grupy. Na twoim miejscu kupiłbym najtańsze odpowiednie rozwiązanie (w stylu nawet CS-HG200). Dlaczego? Bo i tak szybciej zajedziesz łańcuch niż kasetę, a przy następnej zmianie łańcucha najlepiej będzie znowu zmienić cały komplet (t.j. łańcuch i kaseta). Co do korby - jeśli zostajesz przy kwadracie to najtańsza grupa z Shimano będzie w pełni wystarczająca. Nie zyskasz przy
  • Odpowiedz
Jeszcze w sprawie długości ramienia korby: jak pracowałem na sklepie rowerowym to zasadniczo na to nie patrzyliy i nikt nigdy nie skarżył się że mu złą długość daliśmy ; ) a tak realnie - weź najlepiej ten sam, który masz teraz.
  • Odpowiedz