Zorganizujmy akcję - szkolenie udzielania pierwszej pomocy.

https://www.wykop.pl/link/6839371/zorganizujmy-akcje-szkolenie-udzielania-pierwszej-pomocy/

Daję tagi dla zasięgów, nie bijcie kwiatoluby. #rosliny #kwiaty #ogrod
Moim zdaniem warto taką akcję zorganizować. Nie wiemy, czy nam się nie przyda, nawet gdzieś na działce.
powsinogaszszlaja - Zorganizujmy akcję - szkolenie udzielania pierwszej pomocy.

ht...

źródło: comment_1664557492EXQuZK6INLY2snNq10DShP.jpg

Pobierz
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@powsinogaszszlaja: Po pewnej sytuacji z pracy trochę się spięłam, że ludzie nie potrafią nawet po karetkę zadzwonić, a osoby które są do tego wyznaczone nie reagują. To taki kurs szybko zorganizowano. Polecam, ale z osobą kompetentną, która po pierwsze wbije pewne informacje do głowy, a dwa ma duże doświadczenie.
  • Odpowiedz
Polecam, ale z osobą kompetentną, która po pierwsze wbije pewne informacje do głowy, a dwa ma duże doświadczenie.


@magnes125: Gdyby każda firma przeszkoliła dobrze dwóch pracowników, byłby sukces, a osób potrafiących ratować więcej.
Dlatego chcę zorganizować taką akcję, niech idzie w Polskę.
  • Odpowiedz
Trinidad xD (Prawdopodobnie Trinidad Perfume x PDN xD) podwójna próba. Waga owocu 7g, gniazdo nasienne małe, ścianki średniej grubości, soczyste. Zapach jak dla mnie bardzo delikatny, owocowy, uwydatnia sie przy jedzeniu. Smak bardzo przyjemny pomaranczowo-brzoskwiniowy. Ostrości w sumie nie wiem ile bym mu dal, nie jakoś dużo, jest spokojnie do zjedzenia przez kogoś kto lubi na ostro. Dałbym mu kolo 30k shu. Pali głownie w język, później schodzi na gardło. Ostrość z
Niewiemja - Trinidad xD (Prawdopodobnie Trinidad Perfume x PDN xD) podwójna próba. Wa...

źródło: comment_1664481737r4gw4mhAFVKZT7NryS7gQf.jpg

Pobierz
  • 25
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Niewiemja: To teraz moje odczucia po spróbowaniu. Zjedzona na dwa razy. Pierwszy, dolny kęs nie dawał dużej ostrości, ale od razu dało się wyczuć brzoskwiniowo pomarańczowy smak. Drugi spowodował krótką, ale intensywną czkawkę. Przez chwilę dało się wyczuć tę specyficzną goryczkę kapsaicynową. Zapach obłędny. Cytrusowo-mleczy. Najciężej porównać mi to w skali do innej papryki. Jestem mocno zaburzona w tym względzie. Mam mniejszy problem ze zjedzeniem ostrych papryk w tym superhotów
magnes125 - @Niewiemja: To teraz moje odczucia po spróbowaniu. Zjedzona na dwa razy. ...

źródło: comment_1664482002kZwPvcBfYRMloWRzESp9M8.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
I tak ostatnie kiwano ze zbiorów 2021 zaczęło sie psuć ( ͡° ͜ʖ ͡°) Trzymałem kilka sztuk specjalnie żeby sprawdzić ile może poleżeć i jeszcze troche i stuknąłby im rok i gdybym w tym roku je wysiewał to już powoli mógłbym sie szykować do następnych zbiorów tak ze smakowo może i nie ma jakiegoś wielkiego szału ale gdyby ktos szukał warzywa/owocu które da sie długo przetrzymywać i zachować
Niewiemja - I tak ostatnie kiwano ze zbiorów 2021 zaczęło sie psuć ( ͡° ͜ʖ ͡°) Trzyma...

źródło: comment_16643909145PJSu9gd8yaxCJ8wruU3wj.jpg

Pobierz
  • 6
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@brakslow: Trzymam suszonki i w szklanych sloikach i w plastikowych pojemnikach do przechowywania i luzem na powietrzu, nic sie nigdy nie stalo. Jak jest wysuszone to nic sie z tym nie stanie. Najwygodniej w sumie pojemniki do przechowywania
  • Odpowiedz
@Dwudziestydrugi: @magnes125: nie zależy mi bardzo na roślinie ale chcę się zemścić na tych robalach, które już kiedyś mi zniszczyły roslinki. Oblałem i podlałem tym insekcydem, zobczymy, póki co widzę poruszenie wśród robali ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
Gdy składałem zestawy degustacyjne #chilizgobim to po złożeniu pełnych zestawów zostało mi jeszcze trochę wolnych papryczek odmian, których zbiór był szczególnie obfity. Pomyślałem, że złożę z nich zestawy MINI tzn. z mniejszą ilością odmian papryczek w paczce. Udało się złożyć 5 takich zestawów, które dla ułatwienia chciałbym odsprzedać poza kolejką i listą chętnych.

BTW napisałem już do osób z listy chętnych na zestawy degustacyjne, które były na górze listy. Jeżeli
gobi12 - Gdy składałem zestawy degustacyjne #chilizgobim to po złożeniu pełnych zesta...

źródło: comment_1664314928BrB2UrEUNBh0nIE4fmfkSm.jpg

Pobierz
  • 31
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
#rosliny #roslinydoniczkowe #rosliniara

Dzień dobry, coś dziwnego zaczęło się dziać z moją #monstera monkey mask. Kilka liści zżółkło, do tego niektóre są śmiesznie pozwijane od kilku tygodni, myślałam że to nowe liście, które dopiero się rozwijają ale z doświadczenia wiem, że nowe listki rozwijają się w miarę szybko. Wiecie może co może jej dolegać? Przelana?
namotka_ - #rosliny #roslinydoniczkowe #rosliniara

Dzień dobry, coś dziwnego zaczęło...

źródło: comment_16642653779ApsEe8BXe0kD3lmWtBghF.jpg

Pobierz
  • 9
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@lux666: mam gotową z zielonego paraperu ale sama też robię, ziemia, wermikulit, czipsy Kokosowe, perlit, więc powinno być okej
  • Odpowiedz
@namotka_: mojej tak zaczęły żółknąć jak miała za małą doniczkę i korzenie wręcz wychodziły przez dziurki, po przesadzeniu do większej wszystko jest ok
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
Czy jest jakiś atlas/album/poradnik zielarski z opisem danego zioła, ew. przepisami i najważniejsze - z miejscem na włożenie/wklejenie suszka?

#ziola #zielarstwo #rosliny #ksiazki
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@Niewiemja: pomieszały mi się sadzonki i nie umiem dojść do tego, które są które ( ͡°͡° ͜ʖ͡° ͜ʖ ͡°)ʖ ͡°͡°)
  • Odpowiedz
Tradycyjnie jak co roku z okazji pierwszego większego zbioru #chilizgobim organizuję małe #rozdajo
Rozlosowany zostanie 1 zestaw "degustacyjny" chili, składający się z około 35-40 papryczek każda innej odmiany. W zestawie będzie zawarta pełna skala ostrości: od tych najłagodniejszych po superhoty.

Z racji tego, że to mój pierwszy zbiór w tym sezonie to charakter zestawu jest nieco łagodniejszy (więcej odmian lekko i średnio ostrych niż superhotów, gdzie średnio to jest poziom
gobi12 - Tradycyjnie jak co roku z okazji pierwszego większego zbioru #chilizgobim or...

źródło: comment_1664108724pi6x5RUBjjy7JpMCDz69Gd.jpg

Pobierz
  • 106
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach