jakie narzędzie polecacie do wyciagania słów kluczowych z komentarzy? Mam dość długie komentarze i muszę je jakoś pogrupowac i wycignac z nich slowa kluczowe. Na codzien pracuje w #powerbi dlatego na poczatku probowalem przez ta opcje Text Analytics (funkcja extract key phrases), ktora jest dostepna tam (z tego co mi sie wydaje to korzysta z azure cognitive service). Te wyniki jednak nie sa zadawalajace, po prostu zwraca mi rzeczowniki i
Wszystko
Najnowsze
Archiwum
- 1
@Kormoran123: może jakąś implementację tf–idf zastosuj
https://en.wikipedia.org/wiki/Tf%E2%80%93idf
wybiera najczęstsze słowa z artykułu ale jednocześnie żeby w innych artykułach było ich mało
na pewno do pythona będą biblioteki z tym
https://en.wikipedia.org/wiki/Tf%E2%80%93idf
wybiera najczęstsze słowa z artykułu ale jednocześnie żeby w innych artykułach było ich mało
na pewno do pythona będą biblioteki z tym
- 0
- 0
#programowanie #programista15k #spotify
Chcę napisać program, który będzie polegał na:
- pobranie nazwy utworu z pliku mp3
- wklejenie go do spotify
- dodanie utworu na playlistę
Chcę napisać program, który będzie polegał na:
- pobranie nazwy utworu z pliku mp3
- wklejenie go do spotify
- dodanie utworu na playlistę
źródło: comment_1660058375r10yjqHKoAURutLcvHuYgB.jpg
Pobierz- 1
w jakim języku najlepiej to będzie napisać
@xmadesio: w takim którym umiałbyś napisać:
I/O operacje (do zczytania nazwy z pliku)
API requesty (do znalezienia utworu w spotify + dodania utworu do playlisty przez spotify API)
- 1
język nie ma znaczenia.
https://developer.spotify.com/documentation/web-api/
w c też się da.
a osobiście zrobiłbym zupełnie inaczej.
winamp albo coś innego, co importuje tagi z mp3, potem dodanie mp3 do playlisty, eksport odczytanych tagów do pliku txt i potem jakimś szybkim skryptem online dodał do playlisty na spotify.
https://developer.spotify.com/documentation/web-api/
w c też się da.
a osobiście zrobiłbym zupełnie inaczej.
winamp albo coś innego, co importuje tagi z mp3, potem dodanie mp3 do playlisty, eksport odczytanych tagów do pliku txt i potem jakimś szybkim skryptem online dodał do playlisty na spotify.
Generuję sobie w pandas tabele (dataframe), następnie za pomocą plotly ją tworzę fizycznie i zapisuję jako .png.
W tabeli mam kolumne z url do obrazków. Mogę je jakoś wyświetlić?
W internecie udało mi się znaleźć rozwiązanie by dataframe konwertować do .html - i to faktycznie działa tylko mi zależy by mieć tabele jako plik .png.
Czy teraz muszę szukać rozwiązania jak zapisać plik .html jako .png? Czy może jest jakiś inny sposób
W tabeli mam kolumne z url do obrazków. Mogę je jakoś wyświetlić?
W internecie udało mi się znaleźć rozwiązanie by dataframe konwertować do .html - i to faktycznie działa tylko mi zależy by mieć tabele jako plik .png.
Czy teraz muszę szukać rozwiązania jak zapisać plik .html jako .png? Czy może jest jakiś inny sposób
@ZagubionyPodroznik: Ja bym szedł drogą wyświetlania jako html i zapisu za pomocą selenium zrzutu.
- 0
@arysto2011: Dzięki, sprawdzę sobie, bo wydaje się, że może mi się przydać.
Proszę Państwa, MIĘKISZONOWE języki programowania jak #python i inne pseudoskładniowce, znacząco wspomogły powstawanie takich przestrzeni myślowych jak niebinarne tożsamości płciowe zwane #genderqueer. CHANGE MY MIND. XD
#programista15k #programowanie #humorinformatykow #pracait #informatyk #python #naukaprogramowania #python #gender #lgbtqwerty #rozowepaski #niebieskiepaski #teczowepaski
#programista15k #programowanie #humorinformatykow #pracait #informatyk #python #naukaprogramowania #python #gender #lgbtqwerty #rozowepaski #niebieskiepaski #teczowepaski
źródło: comment_1660027993jgxDogn4EcLpJfWlv0qs4T.jpg
PobierzKomentarz usunięty przez autora
- 5
@binarny_pasek: interesująca perspektywa, ale wydaje mi się że idąc konsekwentnie tym tropem problem powodują już jakiekolwiek typy poza boolean ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Siemanko, ktoś poleca jakieś fajne zdalne pythonie staże? Tylko nie bijcie mnie.
#python #programowanie #staz
#python #programowanie #staz
- 12
@Chopin_fapu: staży jest niewiele, tym bardziej zdalnych. Intern na remote to masa problemów i zmarnowanego czasu, nawet w FANGu. Będziesz miał problem z BUILDem i po 3 pytaniu będzie Ci głupio pytać dalej wiec spędzisz 8-10h nad czyms co powinno zająć 30 minut ( ͡° ͜ʖ ͡°)
- 0
Czy jest możliwe zaimportowanie zmiennej z pliku a.py do b.py i wykonanie jej w tym ostatnim? Bo przy uruchamianiu b.py wyskakuje mi błąd:
ModuleNotFoundError: No module named 'Alfabet'
#python #naukaprogramowania #pycharm
ModuleNotFoundError: No module named 'Alfabet'
#python #naukaprogramowania #pycharm
źródło: comment_1659975886U0jjoX5kz2BHLSeGdgBKQ3.jpg
Pobierz- 1
@kimikini: Dotychczas nie wiedzialem ze
sum mozna uzywac do splaszczania list. sum([[1,2,3], [4,5]], []) drugi argument do sum to wartosc poczatkowa wiec operacja bedzie wygladac nastepujaco:[] + [1,2,3] + [4,5] co da [1,2,3,4,5] ( ͡° ͜ʖ ͡°)- 1
@kimikini: @zarev: Inne algorytmy do splaszczania list porownane: https://stackoverflow.com/a/40813764/10547647
7
Pict – Post-Infection Collection Toolkit

Ten zestaw skryptów jest przeznaczony do zbierania różnych danych z punktu końcowego, który uważa się za zainfekowany, w celu ułatwienia procesu reagowania na incydenty.
z- 0
- #
- #
- #
- #
- #
- #
#anonimowemirkowyznania
Mirki skoro programowanie jest takie trudne, wymaga ciężkiej pracy i pasji i wgl trzeba być pasjonatem od przedszkola to jakim cudem tak wiele różowych przebranżawia się z jakiś gówn0kieruków na jakieś frontendy albo UX/UI designery? Sam dodam od siebie, że różowych z jakimiś zainteresowaniami/hobby które poznałem w życiu mogę policzyć na palcach jednej ręki a tu jeszcze dochodzi ciężka praca i szkolenie się po godzinach przez jakiś rok, dwa
Mirki skoro programowanie jest takie trudne, wymaga ciężkiej pracy i pasji i wgl trzeba być pasjonatem od przedszkola to jakim cudem tak wiele różowych przebranżawia się z jakiś gówn0kieruków na jakieś frontendy albo UX/UI designery? Sam dodam od siebie, że różowych z jakimiś zainteresowaniami/hobby które poznałem w życiu mogę policzyć na palcach jednej ręki a tu jeszcze dochodzi ciężka praca i szkolenie się po godzinach przez jakiś rok, dwa
źródło: comment_16599011450msRffvbNCGUrNdU6LfIBV.jpg
Pobierz- 78
@AnonimoweMirkoWyznania: Bo wbrew wykopowym opiniom kobiety też bywają niegłupie jak i mężczyźni.
@AnonimoweMirkoWyznania: Odpowiadam: Frontent, UX/UI to nie programowanie.
#programowanie #python
Sorry jesli zasmiecam tagi, nie ogarniam tematu. Odnosze wrazenie ze mi zle oblicza wartosc cosinusa
import math
degrees
Sorry jesli zasmiecam tagi, nie ogarniam tematu. Odnosze wrazenie ze mi zle oblicza wartosc cosinusa
import math
degrees
- 1
Plus w sumie to co powiedział kolega wyżej 6.123233995736766e-17 = 6.123233995736766 * 10^-17, więc blisko zera
cos mi daje 6.123233995736766e-17 (wydaje mi sie ze powinno byc 0) ocb?
@shmoofy_foofer: 'Idealnego' zera może
Ci nigdy nie dać. Ta liczba jest ekstremalnie zbliżona do zera, więc wynik jest OK.
#programowanie #python
Probuje ogarnac funkcje trygonometryczne w module math. Chce wartosc sinusa 36 stopni, to powinno wyjsc 0,58.
import math
sin = math.sin(36)
Probuje ogarnac funkcje trygonometryczne w module math. Chce wartosc sinusa 36 stopni, to powinno wyjsc 0,58.
import math
sin = math.sin(36)
- 7
- 2
@shmoofy_foofer: dalej nie czytasz dokumentacji, metoda do przeliczania stopni na radiany jest dosłownie parę linijek pod math.sin xD
Kilka lat temu zrobiłem pierwsze podejście do nauki programowania w języku python. Kupiłem jakieś książki, zacząłem czytać i jakoś się zniechęciłem po przerobieniu ledwie kawałka materiału. Problemem był fakt, że ciężko nic nie umiejąc znaleźć pomysł na aplikację, którą taki początkujący potrafi napisać, a klepanie przykładów z książek czy kursów jest mało ekscytujące. Nauczyłem się tylko kilku najbardziej podstawowych rzeczy i temat porzuciłem.
Teraz postanowiłem zrobić drugie podejście. Znalazłem na githubie bibliotekę do
Teraz postanowiłem zrobić drugie podejście. Znalazłem na githubie bibliotekę do
- 3
@Augustin_Pedroza_Espinosa: nieźle
@Augustin_Pedroza_Espinosa: nieźle, python wciąga mocno jak używasz go do czegoś co interesuje cię ekstra.
Ja 3 lata temu rozpocząłem naukę programowania właśnie python + kryptowaluty bo tym od lat się hobbystycznie interesowałem.
Po 2 latach spędzania na to sporej ilości wolnego czasu i pisania open-source kodu zacząłem tym utrzymywać rodzinę :).
Kupę frajdy życzę, reszta przyjdzie sama :).
Ja 3 lata temu rozpocząłem naukę programowania właśnie python + kryptowaluty bo tym od lat się hobbystycznie interesowałem.
Po 2 latach spędzania na to sporej ilości wolnego czasu i pisania open-source kodu zacząłem tym utrzymywać rodzinę :).
Kupę frajdy życzę, reszta przyjdzie sama :).
Kojarzy ktoś może gotowy ( i w miarę prosty do implementacji ) skrypt Pythonowy do identyfikacji konkretnych struktur na zdjęciach z drona / zdjęciach satelitarnych?
Przykładowo, chodziłoby mi o coś w rodzaju tego ze screena ( w tym wypadku algorytm dokonuje detekcji budynków - ale mogą być też inne struktury pokroju drzew itd. ).
#programista15k #programowanie #python #machinelearning #datascience
Przykładowo, chodziłoby mi o coś w rodzaju tego ze screena ( w tym wypadku algorytm dokonuje detekcji budynków - ale mogą być też inne struktury pokroju drzew itd. ).
#programista15k #programowanie #python #machinelearning #datascience
źródło: comment_1659793686cx1CjJKcCdovJAVL6WCxCa.jpg
Pobierz@omogl1n: modele do detekcji i segmentacji obiektów są trenowane na zbiorze COCO, który raczej nie posiada widoków z takiej perspektywy. Musiałbyś poszukać na kaggle czy taki zbiór istnieje i douczyć już pretrenowany model jak YOLOv7
@omogl1n: są, np. Faster RCNN, ale modele z rodziny YOLO najłatwiejsze do "obsługi" dla początkujących
Jestem zielony w webdev, a chcialbym napisac w pracy prosty panel gdzie sie wybiera opcje, wpisuje sie zmienne w input boxach np. czas i wykonywana jest sqlka ktora wypluwa output. Chcialbym to wykonac bez zadnych dodatkowych requestow o dostepy, typu django. Czy javascript moze odpalic pythonowy /bashowy skrypt albo sam bezposrednio skorzystac z sqlplusa.
#programowanie #python #javascript #webdev
#programowanie #python #javascript #webdev
- 1
@ortaliontrenera: RTFM.
- 2
@ortaliontrenera: poczytaj o pythonowym http.server i bibliotece do bazy twojego wyboru (najłatwiej wbudowany sqlite3 ofc) i zmieścisz to w 10 linijkach
- 0
Cześć Mirki i Mirabelki z tagu #programista15k
Pisze do was ponieważ staram się uczyć #programowanie w języku #python i ogólnie bardzo dużo łapie z poradników na YT. Aktualnie pracuje w branży IT jako tester niestety manualny i mam możliwość iść dalej w tym kierunku nawet w obecnej firmie jednak chciałbym zdobyć nieco wyższy level w programowaniu. Nauka jest dla mnie nieco monotonna i chciałbym sobie ją
Pisze do was ponieważ staram się uczyć #programowanie w języku #python i ogólnie bardzo dużo łapie z poradników na YT. Aktualnie pracuje w branży IT jako tester niestety manualny i mam możliwość iść dalej w tym kierunku nawet w obecnej firmie jednak chciałbym zdobyć nieco wyższy level w programowaniu. Nauka jest dla mnie nieco monotonna i chciałbym sobie ją
źródło: comment_1659716407rF2dK5K7AKPVc60ghbhyrn.jpg
Pobierz- 1
@BrainG: Zależy co chcesz robić później.
Ale na ile się bawiłem arduino to Ci to raczej wiele nie pomoże. W sensie kod pisany tutaj z reguły będzie krótki i nie będzie dotykał zagadnień w których jest najwięcej pracy później.
Ale na ile się bawiłem arduino to Ci to raczej wiele nie pomoże. W sensie kod pisany tutaj z reguły będzie krótki i nie będzie dotykał zagadnień w których jest najwięcej pracy później.
- 1
Piszę sobie bota na discorda i zastanawiam się jak zrobić, żeby bot w wiadomości wysyłał ładnie obrobioną wizualnie tabele generowaną z danych pobranych z db.
Tabela dość duża, więc za pomocą embeds tego chyba nie ogarnę i ogólnie chyba embeds nie jest najlepszym wyborem do tworzenia tabel. Jest może coś lepszego co się do tego nadaje?
Jeszcze myślałem o czymś takim, że po wpisaniu komendy na discordzie:
generuje tabele>>>zapisuje ją jako obraz .png>>>bot przesyła
Tabela dość duża, więc za pomocą embeds tego chyba nie ogarnę i ogólnie chyba embeds nie jest najlepszym wyborem do tworzenia tabel. Jest może coś lepszego co się do tego nadaje?
Jeszcze myślałem o czymś takim, że po wpisaniu komendy na discordzie:
generuje tabele>>>zapisuje ją jako obraz .png>>>bot przesyła
@ZagubionyPodroznik: Ogólnie to embed będzie zawsze najbardziej uniwersalny, użytkownik w razie potrzeby będzie mógł sobie skopiować to co potrzebuje i nie będzie z tym żadnego problemu - zdecydowany plus embedów względem tabelek jako plik. Embedy ogólnie dość dobrze się skalują i jak na chwile przysiądziesz to można to zrobić naprawdę schludnie. Co do drugiej części pytania, chyba wszystkie biblioteki związane ze statystyką i bardziej skomplikowanymi obliczeniami (numpy, matplotlib, pandas) oferują
- 0
Mam aplikację konsolową przetwarzającą dane ze standardowego wejścia i wypluwającą je na standardowe wyjście.
Akurat napisana w #cpp ale to samo dotyczyłoby aplikacji napisanej w #java #python #csharp która działa jako aplikacja CLI.
Czy spotkaliście się z jakimś narzędziem, które pozwoliłoby na łatwe "owrapowanie" takiej apki jakimś interfejsem webowym, żeby zrobić z tego mikroserwis docelowo do wrzucenia w #docker - tak, żeby
Akurat napisana w #cpp ale to samo dotyczyłoby aplikacji napisanej w #java #python #csharp która działa jako aplikacja CLI.
Czy spotkaliście się z jakimś narzędziem, które pozwoliłoby na łatwe "owrapowanie" takiej apki jakimś interfejsem webowym, żeby zrobić z tego mikroserwis docelowo do wrzucenia w #docker - tak, żeby
@PaaD: https://stackoverflow.com/questions/8149828/read-the-output-from-java-exec cos takiego.
A jeżeli aplikacja nie działa w trybie ciągłym i odpalasz ją osobno dla każdego wejścia, no to po prostu przy każdym wywołaniu odpalasz apkę i zwracasz to co wydaliła.
Do tego dowolny lekki javowy framework webowy typu javalin i gotowe. No musisz jeszcze zadbać o lockowanie i zdefiniowanie końca wiadomości, bo strumyk z procesu przecież nie będzie miał końca.
A jeżeli aplikacja nie działa w trybie ciągłym i odpalasz ją osobno dla każdego wejścia, no to po prostu przy każdym wywołaniu odpalasz apkę i zwracasz to co wydaliła.
Do tego dowolny lekki javowy framework webowy typu javalin i gotowe. No musisz jeszcze zadbać o lockowanie i zdefiniowanie końca wiadomości, bo strumyk z procesu przecież nie będzie miał końca.
@PaaD: dawno, dawno temu to się CGI nazywało, serwer odpalał aplikację na żądanie i to co wypluła zwracał do klienta.
https://httpd.apache.org/docs/2.4/howto/cgi.html
Mocno nieefektywne, bo każde żądanie odpalało kolejną kopię aplikacji.
https://httpd.apache.org/docs/2.4/howto/cgi.html
Mocno nieefektywne, bo każde żądanie odpalało kolejną kopię aplikacji.


























_________
#justjoinit #programista15k #naukaprogramowania #pracait #informatyka #pracait #heheszki #cplusplus #python
źródło: comment_1660148465RXs3PlC1VdK7kjJyPzXK9m.jpg
Pobierz