Wpis z mikrobloga

Jest ktoś ogarnięty kto wytłumaczy mi podstawy i co warto wiedzieć łopatologicznie ? naprawdę ciężko mi zrozumieć pythona a bardzo chce się go nauczyć , ktoś pomoże bo już nie wiem co zrobić , materiały na necie to czarna magia a najlepiej przyswajam wiedzę gdy ktoś mi tłumaczy , jeżeli znalazła by się taka osoba to będę bardzo wdzięczny , na kurs chciałbym ale nie mam pieniędzy ( ͡° ʖ̯ ͡°) Bardzo proszę , jest ktoś taki ? Oglądam filmy na YT ale już na początku jest od razu działanie w programie a ja chciałbym zrozumieć dlaczego ten wiersz jest tak a nie inaczej, szczegóły itd, chyba że w programowaniu nie jest ważne znanie szczegółów tylko klepanie kodów nie wiedząc co znaczą ( ͡° ʖ̯ ͡°)
#python #programowanie #programista #naukaprogramowania #bootcamp #it #informatyka #pracait
  • 20
  • Odpowiedz
@Nootropik: Musisz zmienić podejście. Ty w tym momencie nie uczysz się języka tylko programowania, sposobu w jaki sposób do czegoś podejść i to przekazać aby komputer to zrozumiał. Ja jak zaczynałem to robiłem jakieś proste programiki które pomagały mi w obliczeniach, potem wprowadzałem coraz trudniejsze wzory, skończyło się na prostych gui i automatyzacji, np. pobierania informacji o ilości czegoś z zdjęcia. Musisz znaleźć sobie coś na czym też się rozwiniesz. Jak
  • Odpowiedz
To nie jest tak że szukam kogoś kto od tak poświęci swój czas a ja nic nie robię w tym kierunku, w weekend poświęciłem czas na naukę oglądałem filmy na YT, czytałem i robiłem trochę w Visual Studio Code i nadal nic nie rozumiem z tego , czuję się zdołowany bo naprawdę chcę to pojąć a nie umiem
  • Odpowiedz
@mowilemzewroce: @Elkoss: @scorpio18k: ogolnie OP to ciezki przypadek, napisalem mu krok po kroku z czego ma sie uczyc, odbylem z nim 15 minutowa rozmowe mowiac jak to dokladnie bedzie wygladac, wyslalem link do postow, a nawet do codecademy mowiac zeby zrobil caly tutorial, odpowiedzialem na pytania i pokazalem mu dokladnie jak szukac odpowiedzi w Google, i niestety wciaz nie pomoglo

Moze ktos ma pomysl jak zaczac z osoba totalnie
  • Odpowiedz
@Nootropik: wygląda na to, ze nie umiesz programować, a nie ze nie umiesz pythona. Można się nauczyć programować zaczynając od pythona jak najbardziej, ale twoje podejście chyba powinno się opierać na założeniu konta np. na https://www.codewars.com/ i po prostu robieniu sobie zadań od najprostszych.

Jak nauczysz się podstawowych rozwiązań to będziesz wiedział gdzie dalej podążać.

I teraz taka nauka powinna wyglądać tak, ze oglądasz sobie na yt jak napisać hello world
  • Odpowiedz
  • 1
@zarev Hej, wiem że zarobiony jesteś, ale mógłbym Cię prosić o podesłanie tych samych linków mi? Takie copy paste, żeby zbytnio Twojego czasu nie marnować, może być na PW, może być tu, jak Ci wygodniej. Chciałbym spróbować swoich sił :)
  • Odpowiedz