Wpis z mikrobloga

#naukaprogramowania #python #programowanie
polecicie jakąś książke do nauki pytonga?
Spróbowałem Zed A. Shawn - Learn python 3 the hard way, i okazało się że to jest jedna z najgłupszych książek jakie widziałem XDDD

Tak wiem, nauka przez tworzenie projektów, ale
1. jest szansa że nie poznam jakiegoś istotnego, podstawowego konceptu

2. dopiero na code review, dowiem się że w pythonie pisze się inaczej niż w c++ czy innej javie (przykładowo, że w ifach często pomija się nawiasy, albo używa się "and" zamiast &&)

3. nie mam pomysłu na jakikolwiek istotny projekt. Mam książkę do data science, robiłem pare symulacji związanych ze statystyką i rachunkiem prawdopodobieństwa, ale projekty które pisze, są na tyle proste, że nie wykorzystuje w nich nawet obiektówki, ani nic ponad definiowanie funkcji, i for loopy
  • 39
@cppguy: tak, ale również będe go miał troche na studiach, więc chcę mieć wolne jak reszta się będzie uczyła czym jest tablica. Przydaje się też jak robię proste skrypty/symulacje. Przykładowo, zrobiłem raz skrypt do dying light, który mi wbijał punkty doświadczenia w agility xD

Myśle że za rok jak będe na trzecim roku, będe ogarniał spokojnie ze ~4-5 języków i jakieś frameworki, i wtedy dostane jakiś konkretny odzew od pracodawców. Taką
@cppguy: mam też książkę do (tfu ( ͡° ͜ʖ ͡°) ) rusta, więc jak ogarnę cpp, c, pythona, rusta, i jakiegos posixa, to myślę będzie w pytke materiał na juniora.

A jak nie wypali, to wezmę kredyt, kupię dobre whisky, i sie rozpłacze
@RedveKoronny:

Myśle że za rok jak będe na trzecim roku, będe ogarniał spokojnie ze ~4-5 języków i jakieś frameworki, i wtedy dostane jakiś konkretny odzew od pracodawców. Taką mam przynajmniej nadzieję


jak teraz na wakacje nie zlapales stazu to juz w dupie troche jestes, a nauka kolejnych jezykow zamiast skupieniu sie na czyms mainstreamowym jak: java, c# czy js da mizerne efekty

powodzenia xD
@croppz: niby tak, ale
1. będe miał raczej za rok doświadczenie ze stażu na studiach + blisko tytułu licencjata
2. ogarniam koncepty z kilku języków
3. masz do wyboru gościa który powiedzmy 4 lata pisze w c++, i widać że się szybko uczy kolejnych języków / technologii , oraz gościa który zrobił 2 tygodniowy kurs kodzenia w js. Kogo zatrudniasz?

Myślę że tytuł po studiach (matematyka, więc do data science jak
jak teraz na wakacje nie zlapales stazu to juz w dupie troche jestes


@cppguy: do konca roku pewnie tak, ja mówie w perspektywie następnych wakacji

a nauka kolejnych jezykow zamiast skupieniu sie na czyms mainstreamowym jak: java, c# czy js da mizerne efekty


python nie jest mainstreamowy? Java z tego co wiem jest zastępowana kotlinem, i raczej szukają teraz ludzi do utrzymywania starego kodu, niż do pisania nowego, ale moge sie
@cppguy: za późno się w tym roku tym zainteresowałem, i nikt mnie nie chce zatrudnić do pierwszej pracy na czas trwania studiów, bo o 8 rano mam zajęcia, a nie czas na spotkania ( ͡° ʖ̯ ͡°)
@RedveKoronny: lol a co zlego jest w python hard way? A i jezyk to tylko jezyk, powinienes uczyc sie programowac. Mi nauka nowego jezyka zajmuje 1-2 dni i potem smigam bo zasady programowania sa wszedzie takie same