Wpis z mikrobloga

I tak oto minęły 4miesiące odkąd zabrałem się za naukę programowania w pythonie. Jakkolwiek udało się pogodzić firmę, dom i naukę. Uważam że znam bardzo dobrze główną podstawę, potrafię napisać prosty program i radzę sobie z odczytem.
Moją naukę brałem głównie z youtube(polskiego i zagranicznego) i zagranicznych stron tematycznych, nie brałem się za kupowanie żadnych gówno kursów, szkoleń czy innych shitcampów (tak jak w sumie mówił mireczek hellfirehe(nie chce cie wołać xd)) z dziwnych stron które #!$%@?ły głupoty że po miesiącu ich kurów będziesz mieć 15k netto xD.
Na dobra sprawę zbliża mi się dwumiesięczna przerwa w firmie więc będę pewnie siedzieć w pl i muszę jakoś ten czas wykorzystać.
Wszyscy wszędzie polecali stronę "udemy" że ich kursy są dobre i jakkolwiek "coś dają" i jest niby certyfikat który można wpisać w cv?
I tutaj pytanie co myślicie o takiej stronce jak "udemy", kolejny ściek czy jednak warto zrobić sobie u nich kursy?(niekoniecznie myślę o programowaniu, tylko np. coś z MSo żeby było że jest certyfikat?)
drugie to w sumie tylko zapytanie czy znacie jakieś dobre strony z zadaniami i wyzwaniami co do programowania w python?
I w sumie ostatnie pytanie, kiedy waszym zdaniem można powiedzieć że zna się dany język na poziomie junior?

#programowanie #it #udemy #python
  • 7
@Mecha_Wykalaczka: Certy z Udemy nie mają wielkiej wartości ale to czego sie nauczysz może być wartościowe. Musisz wiedzieć co chcesz dalej robić z pythonem webdev/ML/coś innego i uczyć się dalej pod kątem tego. To co jest wymagane na juniora będzie zależało od danej firmy niestety i możliwe że od tego w jakim kraju szukasz pracy.
@Mecha_Wykalaczka:
Te ich certyfikaty to śmiech na sali i na nikim nie robią wrażenia, a co do samego udemy to powiem Ci tak.
Z mojego doświadczenia uważam, że te kursy są gówno warte i są skokiem na pieniądze ludzi, którym nie chce się ruszyć tyłka i samemu poszperać w internecie co by znaleźć wartościowe źródła. Na udemy bulisz za kurs, w którym jest wiedza z darmowych tutoriali na yt, zresztą ja