@gotiman13: aha bo gigantyczny swiatowy kryzys gospodarczy z 2008 to nie mial znaczenia... Tylko kilkudniowa wojna w Gruzji. https://www.resources.org/common-resources/the-2008-oil-price-shock-markets-or-mayhem/
W 2014 to Arabowie od sporego czasu mordowali wydobycie w USA https://blogs.worldbank.org/developmenttalk/what-triggered-oil-price-plunge-2014-2016-and-why-it-failed-deliver-economic-impetus-eight-charts
Na Rosje to mialo takie przelozenie ze wtedy mieli mniej pieniedzy.
  • Odpowiedz
@Miniu30: Nie no wiadomo, ja nie kwestionuję tego, że to miało na nich wpływ. Gospodarka Rosji niestety jest uzależniona od ropy, a przez to my jesteśmy uzależnieni od polityki kremla. Co do 2008 to faktycznie zapomniałem o kryzysie xD Idk jaki on miał wpływ na ceny ropy. Pewnie spory, ale działania Rosji też musiały się do tego przyłożyć. Tak czy siak - przyznaję rację.
  • Odpowiedz
@Just_Jump: Uważaj, za chwilę zostaniesz naznaczony jako ruska onuca, bo jako jeden z nielicznych zwracasz uwagę na palący dla nas problem... Bo łykopki są w stanie płacić choćby i 200 zł za litr, żeby d---------ć Fiutinowi. Sęk w tym, że tu mało kto ma samochód...
  • Odpowiedz