@mrsongo123: O matko, te "kancelarie" to taki rak. Próbowaliście zadzwonić i wyjaśnić że mają błędny numer? Zapewne "odziedziczony" po jakimś dłużniku. Ewentualnie zablokować skoro macie pewność że sprawa was nie dotyczy.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 23
@mrsongo123: Czemu na szczęście? Nie dacie znać, że zły numer i narzekacie że piszą?

Boicie się, że jak się odezwiecie to gigaprawnik przyjdzie i znajdzie kruczki prawne żeby zabrać wam dom?
  • Odpowiedz
@Skim25: /etc/nanorc to konfiguracja dla wszystkich użytkowników.

W katalogu domowym config możesz wrzucić sobie w ~/.config/nano/nanorc

Ty swój config wrzuciłeś w ~/nanorc i pewnie dlatego ci nie działa. Poszukaj sobie info o konfiguracji nanorc i ogólnie plików konfiguracyjnych w linuksie.
  • Odpowiedz
@tom1988: też mnie dziesiątka czasem wkurza i ma parę dziwnych rozwiązań jak te dwa panele sterowania, ale chodzi to sprawnie i to w sumie dobry system moim zdaniem. No i co do:

Zaczęło się od tego, że gdy podłączałem słuchawki wyskakiwał mi komunikat po czesku (chyba) "sluchatka z mikrofonem"

To nie kwestia tłumaczenia systemu, tylko sterownika. Pewnie oprogramowanie dźwiękówki jest w języku czeskim. M.in dlatego nie do końca ufam sterownikom
  • Odpowiedz
@Skim25: Dysk na której masz partycję "na której nic nie ma" jest pierwszy w biosie, stąd wszystkie partycje na nim mają oznaczenie sda*LICZBA*. Dysk na którym masz system jest drugi w biosie, stąd partycje które są na nim mają oznaczenie sdb*LICZBA*.
  • Odpowiedz
@Skim25: Przyznam, że nie wiem. W praktyce nie ma to żadnego znaczenia bo i tak z reguły używasz nazw pod którymi dane partycje są zamontowane (np. /magazyn), a nie tych oznaczeń. Jeśli nie wiesz o czym mówię używając słowa "montowanie", to na pewno znajdziesz wiele artykułów, które wyjaśnią Ci to znacznie lepiej niż ja w krótkim wpisie na mirko.
  • Odpowiedz
Mirki, jak zrobic w Ubuntu tak, zeby wszystkie programy instalowane przez Terminal lub Ubuntu Software instalowaly sie mi na dysku twardym 1TB HDD, a nie 120GB SSD - gdzie na SSD mam system zainstalowany? Teraz formatuje 1TB HDD i chcialbym wlasnie, zeby wszystko instalowalo sie na HDD'ku. Moze wydawac sie smieszne, ze tak sie o wszystko z Linuxa pytam, a to jest dla was proste, ale ja tylko umiem obslugiwac GUI i
S.....5 - Mirki, jak zrobic w Ubuntu tak, zeby wszystkie programy instalowane przez T...

źródło: comment_1590911629e2QQ1BmxtfqAhfLvi8U3we.jpg

Pobierz
  • 16
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

via Wykop Mobilny (Android)
  • 3
@Skim25: Nie można tak, kwestia jest tego że system to też programy a to zazwyczaj programy decydują gdzie się zainstalują (chyba że jakieś kompilujesz jakiś i tak wgrywasz)

Można się bawić w montowanie innej partycji z innego dysku jako /usr/share /usr/bin czy temu podobne ale uważam że to zbyt ryzykowne
  • Odpowiedz
Mirki, znowu problem z Ubuntu. Zainstalowałem i wszystko chyba dobrze działa, tylko jeżeli się próbuje logować i wpisuje poprawne hasło to mi wywala znowu do ekranu logowania. Wiecie co się dzieje tym razem? Nie jestem aż tak zielony z Linuxa, uczyłem się tego w szkole, tylko teraz mam jakiś problem z tym Ubuntu. #problem #pytanie #linux #ubuntu #informatyka #komputery #
S.....5 - Mirki, znowu problem z Ubuntu. Zainstalowałem i wszystko chyba dobrze dział...

źródło: comment_15908464609pPpz4rihT94qsiAyMtFsq.jpg

Pobierz
  • 62
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Skim25: To jak masz odłączony HDD, zainstaluj jeszcze raz. Stracisz 20 minut, ale będziesz miał jak chcesz.
Nie za bardzo rozumiem, dlaczego był taki problem u Ciebie. Szczerze mówiąc, nie spotkałem się z taką akcją, a kilka razy instalowałem Ubuntu.
  • Odpowiedz
@Skim25: W drugim podpunkcie zadeklaruj tablice tej samej samej wielkości co dwie poprzednie i wrzuć do niej sumę poszczególnych indexów dwóch poprzednich.
  • Odpowiedz
@Skim25: Skąd oczekujesz takich statystyk? Sunnici na pewno byli w-------i po tym jak szyici zamordowali Saddama i amerykanie weszli w butach do ich kraju robiąc rozróbę. A czy mordowali szyickich cywilów? Raczej nie, w filmikach ISIS są w większości egzekucje szyickich wojskowych lub po prostu Irackich wojskowych.
  • Odpowiedz
Mam problem w PhpMyAdmin. Chcę stworzyć relację jeden do wielu między kolumną DirectorID, w tabeli director, a kolumną Director, w tabeli movie. Dałem wartość int kolumnie DirectorID, ale dalej mi nie chce tworzyć relacji. Wie ktoś co się dzieje? Dałem kolumnie Director_ID klucz obcy, jakby co. #pytanie #problem #nauka #naukaprogramowania #programowanie #sql #php #programista15k
S.....5 - Mam problem w PhpMyAdmin. Chcę stworzyć relację jeden do wielu między kolum...

źródło: comment_15906803165M4vu8nctiFzCSXh8NHAPJ.jpg

Pobierz
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach