Jak wlaczyc zawijanie wierszy w edytorze Nano w Ubuntu, a takze jak zmnieszyc rozmiary tabulatorow? #pytanie #problem #ubuntu #linux #nauka #html #informatyka #komputery #kiciochpyta
wpisy
Najnowsze
Archiwum
@Skim25 W .nanorc ustaw sobie set nowrap i set tabsize "4" (domyślnie jest 8).
@Skim25: /etc/nanorc to konfiguracja dla wszystkich użytkowników.
W katalogu domowym config możesz wrzucić sobie w ~/.config/nano/nanorc
Ty swój config wrzuciłeś w ~/nanorc i pewnie dlatego ci nie działa. Poszukaj sobie info o konfiguracji nanorc i ogólnie plików konfiguracyjnych w linuksie.
W katalogu domowym config możesz wrzucić sobie w ~/.config/nano/nanorc
Ty swój config wrzuciłeś w ~/nanorc i pewnie dlatego ci nie działa. Poszukaj sobie info o konfiguracji nanorc i ogólnie plików konfiguracyjnych w linuksie.
- 0
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
@tom1988: też mnie dziesiątka czasem wkurza i ma parę dziwnych rozwiązań jak te dwa panele sterowania, ale chodzi to sprawnie i to w sumie dobry system moim zdaniem. No i co do:
To nie kwestia tłumaczenia systemu, tylko sterownika. Pewnie oprogramowanie dźwiękówki jest w języku czeskim. M.in dlatego nie do końca ufam sterownikom
Zaczęło się od tego, że gdy podłączałem słuchawki wyskakiwał mi komunikat po czesku (chyba) "sluchatka z mikrofonem"
To nie kwestia tłumaczenia systemu, tylko sterownika. Pewnie oprogramowanie dźwiękówki jest w języku czeskim. M.in dlatego nie do końca ufam sterownikom
- 1
@tom1988 Bardziej prawdopodobne, że to problem z laptopem niż z systemem. Sam posiadam huawei d14 i problemów z pracą lapka nie zauważyłem.
źródło: comment_1590947469wEptsaHkSglZABn4KG8H8t.jpg
PobierzDlaczego moja partycji, gdzie mam zainstalowany system, ma oznaczenie sdb1, a partycja, ktora nic nie ma ma oznaczenie sda1? Powinno chyba byc na odwrot? #pytanie #problem #kiciochpyta #informatyka #linux #ubuntu #komputery #nauka
źródło: comment_1590922471htZoZBwDBY3jnF6EXOveIy.jpg
Pobierz- 3
@Skim25: Dysk na której masz partycję "na której nic nie ma" jest pierwszy w biosie, stąd wszystkie partycje na nim mają oznaczenie sda*LICZBA*. Dysk na którym masz system jest drugi w biosie, stąd partycje które są na nim mają oznaczenie sdb*LICZBA*.
- 0
@Skim25: Przyznam, że nie wiem. W praktyce nie ma to żadnego znaczenia bo i tak z reguły używasz nazw pod którymi dane partycje są zamontowane (np. /magazyn), a nie tych oznaczeń. Jeśli nie wiesz o czym mówię używając słowa "montowanie", to na pewno znajdziesz wiele artykułów, które wyjaśnią Ci to znacznie lepiej niż ja w krótkim wpisie na mirko.
Dlaczego nie moge utworzyc dwie partycji z mojego 1TB HDD? #pytanie #problem #linux #ubuntu #informatyka #nauka #kiciochpyta #komputery
źródło: comment_1590922328uGQranDKLl590fSgzUuFRt.jpg
PobierzWiecie, co sie dzieje? Dlaczego nie moze mi kompilowac kodu na Linuxie? Przekopiowalem te pliki .cpp i .cbp z Windowsa do Ubuntu i uruchamiam i wywala blad. #pytanie #problem #linux #informatyka #komputery #ubuntu #kiciochpyta
źródło: comment_1590921118JtzEzsDPMNw1do3DmenvUQ.jpg
Pobierz- 0
- 2
Mirki, jak zrobic w Ubuntu tak, zeby wszystkie programy instalowane przez Terminal lub Ubuntu Software instalowaly sie mi na dysku twardym 1TB HDD, a nie 120GB SSD - gdzie na SSD mam system zainstalowany? Teraz formatuje 1TB HDD i chcialbym wlasnie, zeby wszystko instalowalo sie na HDD'ku. Moze wydawac sie smieszne, ze tak sie o wszystko z Linuxa pytam, a to jest dla was proste, ale ja tylko umiem obslugiwac GUI i
źródło: comment_1590911629e2QQ1BmxtfqAhfLvi8U3we.jpg
Pobierz@Skim25: Nie można tak, kwestia jest tego że system to też programy a to zazwyczaj programy decydują gdzie się zainstalują (chyba że jakieś kompilujesz jakiś i tak wgrywasz)
Można się bawić w montowanie innej partycji z innego dysku jako /usr/share /usr/bin czy temu podobne ale uważam że to zbyt ryzykowne
Można się bawić w montowanie innej partycji z innego dysku jako /usr/share /usr/bin czy temu podobne ale uważam że to zbyt ryzykowne
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
- 2
- 2
- 1
@aegypius: Dzieks
konto usunięte via Android
- 0
Mirki, znowu problem z Ubuntu. Zainstalowałem i wszystko chyba dobrze działa, tylko jeżeli się próbuje logować i wpisuje poprawne hasło to mi wywala znowu do ekranu logowania. Wiecie co się dzieje tym razem? Nie jestem aż tak zielony z Linuxa, uczyłem się tego w szkole, tylko teraz mam jakiś problem z tym Ubuntu. #problem #pytanie #linux #ubuntu #informatyka #komputery #
źródło: comment_15908464609pPpz4rihT94qsiAyMtFsq.jpg
Pobierz
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
- 1
@Wasz_Jezus: nam też nie działa - jest Awaria SU
- 2
@Wasz_Jezus: @Ant-Man: ShowUp już działa
konto usunięte via Android
- 0
Mirki, chcąc zainstalować Linuxa na mój SSD120, a nie HDD, to powinienem wybrać /dev/sdb? #pytanie #problem #kiciochpyta #informatyka #komputery #linux #ubuntu
źródło: comment_15908426127qYtxpDEbHC0aYwQ67i2X9.jpg
Pobierz@Skim25: To jak masz odłączony HDD, zainstaluj jeszcze raz. Stracisz 20 minut, ale będziesz miał jak chcesz.
Nie za bardzo rozumiem, dlaczego był taki problem u Ciebie. Szczerze mówiąc, nie spotkałem się z taką akcją, a kilka razy instalowałem Ubuntu.
Nie za bardzo rozumiem, dlaczego był taki problem u Ciebie. Szczerze mówiąc, nie spotkałem się z taką akcją, a kilka razy instalowałem Ubuntu.
@paramyksowiroza Wyłączyłem HDD i działa mi normalnie. Powalone to jest, że nawet jak dałem na SSD instalację, to mi instaluje na HDD :(
@Skim25: Nie, na HDD masz tylko gruba
Jak sprawdzić na jakiej partycji mam zainstalowanego Linuxa Ubuntu (tj. na jakim dysku, mam dysk 1TB HDD i 120GB SSD)? #pytanie #problem #kiciochpyta #linux #ubuntu #komputery #informatyka
konto usunięte via Android
- 0
Mirki, zainstalowałem Ubuntu ale na złej partycji. Jak można zainstalować od nowa Ubuntu? #pytanie #problem #kiciochopyta #linux #ubuntu #informatyka #komputery
Jaką dystrybucję Linuxa zainstalować najlepiej? Może być ArchLinux? #pytanie #problem #kiciochpyta #linux #informatyka #nauka #komputery
@Skim25 Jak pytasz o dystrybucję, to raczej Arch nie jest dla Ciebie
@Skim25: tu masz film jak u mnie Manjaro wygląda i funkcjonuje: https://www.youtube.com/watch?v=HHxVa_K2uss
konto usunięte via Android
- 0
Skąd wiedzieć jakie rodzajniki określone mam użyć przy rzeczownikach w języku niemieckim? #pytanie #problem #kiciochpyta #niemiecki #jezykiobce
konto usunięte via Android
- 1
@Skim25 jeśli nie są podane to musisz szukać w słowniku ¯_(ツ)_/¯ są sposoby na zapamiętanie po końcówkach lub tematyce, ale nie zawsze się sprawdzają
Jak sprawdzić jakie konta są połączone (tj. założone) z moim e-mailem? Korzystam z Onetu btw. #pytanie #problem #informatyka #kiciochpyta #internet
Wie ktoś jak zrobić sumę za pomocą trzeciej tablicy? Bo ja tylko wiem jak to zrobić za pomocą zmiennej int. #pytanie #problem #nauka #naukaprogramowanie #programowanie #programista15k #informatyka #kiciochpyta
źródło: comment_1590737970NihctfzGdJC66sfTKcruZQ.jpg
Pobierz
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
- 1
@Skim25: W drugim podpunkcie zadeklaruj tablice tej samej samej wielkości co dwie poprzednie i wrzuć do niej sumę poszczególnych indexów dwóch poprzednich.
cholera, jak ustawić żeby #netflix mi nie zaslaniał napisów końcowych zwiastunami tych swoich gówien, da się to chyba jakoś wyłączyć, nie?
#kiciochpyta #problem #filmy #w---w
#kiciochpyta #problem #filmy #w---w
- 0
@Obi-Lan_Kretyni: dobra nieważne
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
@Skim25: Skąd oczekujesz takich statystyk? Sunnici na pewno byli w-------i po tym jak szyici zamordowali Saddama i amerykanie weszli w butach do ich kraju robiąc rozróbę. A czy mordowali szyickich cywilów? Raczej nie, w filmikach ISIS są w większości egzekucje szyickich wojskowych lub po prostu Irackich wojskowych.
Mam problem w PhpMyAdmin. Chcę stworzyć relację jeden do wielu między kolumną DirectorID, w tabeli director, a kolumną Director, w tabeli movie. Dałem wartość int kolumnie DirectorID, ale dalej mi nie chce tworzyć relacji. Wie ktoś co się dzieje? Dałem kolumnie Director_ID klucz obcy, jakby co. #pytanie #problem #nauka #naukaprogramowania #programowanie #sql #php #programista15k
źródło: comment_15906803165M4vu8nctiFzCSXh8NHAPJ.jpg
Pobierz@Skim25: A pole DirectorID w tabeli Directors masz ustawione jako uniq? Jest oznaczone jako Primary Key?
- 0
@Nartenlener: Tak, już działa.















źródło: comment_1590997433cFxenBw1CQIzGqYp2WxUMz.jpg
PobierzBoicie się, że jak się odezwiecie to gigaprawnik przyjdzie i znajdzie kruczki prawne żeby zabrać wam dom?