Wpis z mikrobloga

Jaka jest zasada włączania kierunkowskazu przy WYjeżdżaniu tyłem samochodem z parkingu? Mam włączyć taki kierunkowskaz (lewy/prawy) w zależności od tego czy tył samochodu pojedzie w lewo (wówczas lewy kierunkowskaz) czy w prawo (wówczas prawy kierunkowskaz). Czy od czego mam uzależnić który kierunkowskaz włączyć?

#prawojazdy
  • 20
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@chaddeveloper: ale po co tak komplikować, jest JEDNO lewo i JEDNO prawo ja pierd, zależy w którą stronę kierownicą skręcasz (i nie ma tu znaczenia czy jedziesz do przodu czy do tyłu) a poza tym to bait i op to łysa dętka od roweru ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@Jestem_Tutaj: @parys88: czyli przy wyjeździe tyłem dawać taki kierunkowskaz jak strona, w którą kręcę kierownicą? Bo myślałem, że może na odwrót - bo jak przy wyjeździe chcę by przód był po prawej to kręcę na odwrót czyli w lewo i się już z tymi kierunkowskazami zamotałem
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@aleksc: tak, na przód patrz tylko żeby w inne auto na parkingu się nie władować.
A poza tym jak masz możliwość to parkuj tyłem, jest szybciej, wygodniej, dokładniej i później lepiej wyjechać.