Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
Wszystko
Najnowsze
Archiwum
mrkaxy
- 0

RozowaZielonka
via iOS- 1
@mrkaxy: biahahahhaah i bardzo dobrze cpunku
mrkaxy
- 0
@RozowaZielonka: dziękuje za fachową diagnozę lekarską (⌐ ͡■ ͜ʖ ͡■)
Potrzebuję pilnie porady od kogoś, kto zna się na prawie pracy, PIP, HR, związkach zawodowych albo procedurach antymobbingowych.
W skrócie: zgłosiłem w pracy sytuację, którą odbieram jako poważne naruszenie moich praw pracowniczych i dobrostanu psychicznego. Czeka mnie wewnętrzna komisja wyjaśniająca. Mam obawy, czy procedura będzie bezstronna oraz jak zabezpieczyć się przed ewentualnymi negatywnymi konsekwencjami po zgłoszeniu sprawy.
Nie chcę publicznie podawać szczegółów, nazw, miejsca, stanowiska ani dokumentów, żeby nikogo nie identyfikować i nie eskalować
W skrócie: zgłosiłem w pracy sytuację, którą odbieram jako poważne naruszenie moich praw pracowniczych i dobrostanu psychicznego. Czeka mnie wewnętrzna komisja wyjaśniająca. Mam obawy, czy procedura będzie bezstronna oraz jak zabezpieczyć się przed ewentualnymi negatywnymi konsekwencjami po zgłoszeniu sprawy.
Nie chcę publicznie podawać szczegółów, nazw, miejsca, stanowiska ani dokumentów, żeby nikogo nie identyfikować i nie eskalować
źródło: 1000012454
Pobierz@chomikwychomikowany: jakieś twoje widzi mi się czy przynajmniej jakieś paragrafy KP zostały złamane? Wg twojego opisu to trzeb a wróżke zatrudnić. W skrócie to bierz na wszystkie odpowiedzi w swojej sprawie kwity z podpisami bo to potem podstawa do dochodzenia roszczeń. Nic na gębę bo każdy ci się w sądzie pracy wyprze.
@chomikwychomikowany: Z taka iloscia informacji to raczej wrozbita maciej Ci jest potrzebny :P
I nie chodzi mi o dane formy itp.
jesli sprawa jest powazna to bierz prawnika. Najpierw zaplacisz za porade i koles Ci powie czy warto zaczynac. Jak stwoierdzi ze warto to czywiscie zaplacisz wiecej.
Firma pewno tez ma prawnika ale jak zobaczy ze traktujesz sprawe powaznie to bedzie inne podejscie.
I jak wyzej napisano - nic na
I nie chodzi mi o dane formy itp.
jesli sprawa jest powazna to bierz prawnika. Najpierw zaplacisz za porade i koles Ci powie czy warto zaczynac. Jak stwoierdzi ze warto to czywiscie zaplacisz wiecej.
Firma pewno tez ma prawnika ale jak zobaczy ze traktujesz sprawe powaznie to bedzie inne podejscie.
I jak wyzej napisano - nic na
Mam pytanie odnosnie rozprawy w sądzie lub wlasnie nie stawienia sie na nia. Wykop to moze nie jest radca prawny ale mysle ze ktos kto wie wiecej ode mnie moze tu siedziec XD:
Za 2 miesiace mam rozprawe jako swiadek w sprawie ktora zglosilem na policje ponad rok temu (zostalem okradziony i grozono mi nozem, gazem i kastetem). Dostalem ostatnio pismo od sadu kiedy jest rozprawa i imie i nazwisko oskarzonego. Jest to
Za 2 miesiace mam rozprawe jako swiadek w sprawie ktora zglosilem na policje ponad rok temu (zostalem okradziony i grozono mi nozem, gazem i kastetem). Dostalem ostatnio pismo od sadu kiedy jest rozprawa i imie i nazwisko oskarzonego. Jest to
@zagubionychromosom: do którego oskarżony nie ma dostępu; w aktach sprawy nie może znaleźć się adres świadka
@spermatocytII: napisz pismo do sądu o przesłuchanie bez obecności oskarżonego. Powołaj się w nim na swój stan psychiczny. Może się uda. W sądzie w zasadzie to odczytują Ci to co zeznałeś w prokuraturze. Masz tylko potwierdzić to. Może dostaniesz kilka pytań w kwestii wyjaśnienia.
Cześć... dawno mnie tu nie było, ale nie wiem już gdzie szukać pomocy :)
Kupiłem w nieszczęsnym sklepie dlaspania, materac - oczywiście po spędzeniu w sklepie dobrych 2 godzin, jako osoba niepełnosprawna która spędzała w łozku 22h na dobę, wydawało mi się że wybrałem coś co mi ulży.
Problemy zaczeły się już po roku, materac się wybił, zrobiła się dziura, uciekały biodra, budziłem się z niemiłosiernym bólem. Poszła reklamacja, o dziwo uznana bez problemu.
Kupiłem w nieszczęsnym sklepie dlaspania, materac - oczywiście po spędzeniu w sklepie dobrych 2 godzin, jako osoba niepełnosprawna która spędzała w łozku 22h na dobę, wydawało mi się że wybrałem coś co mi ulży.
Problemy zaczeły się już po roku, materac się wybił, zrobiła się dziura, uciekały biodra, budziłem się z niemiłosiernym bólem. Poszła reklamacja, o dziwo uznana bez problemu.
Na stronie https://www.onsen.eu/pomoc-konsumencka możesz znaleźć dodatkowe argumenty ;)
Poszukuję prawnika który udzieli mi odpowiedzi na jakieś pytania w sprawie rodzinnej cywilnej W sumie nawet karnej jest to bardzo skomplikowana sytuacja i nie wiem zupełnie co mam robić #prawo #prawnik #poradaprawna
@nell-nelcia: to je zadaj
źródło: 1000002767
PobierzDlaczego spotkania na linii fan-muzyk albo fan-celebryta ogólnie są stygmatyzowane?
Czy to cholery oni myślą, że każdy fan/fanka, co chce zamienić parę słówek ze swoimi idolami to potencjalny "Mark David Chapman", który zabije Lennona czy ki ciul?
#kiciochpyta #muzyka #muzycy #celebryci #celebgate #celebrytki #poradaprawna #polska #zagranico #hollywood #rozrywka
Czy to cholery oni myślą, że każdy fan/fanka, co chce zamienić parę słówek ze swoimi idolami to potencjalny "Mark David Chapman", który zabije Lennona czy ki ciul?
#kiciochpyta #muzyka #muzycy #celebryci #celebgate #celebrytki #poradaprawna #polska #zagranico #hollywood #rozrywka
Dlaczego spotkania na linii fan-muzyk albo fan-celebryta ogólnie są stygmatyzowane?
@Malpka-Bananowka: co masz dokładnie na myśli?
- 0
@thorgoth: Nie mogę z nimi zamienić słowka bez paranoicznej obstawy
✨️ Jak radzić sobie z przestojem w pracy podczas inwentaryzacji? Ⓘ
Mirki pomóżcie, bo te pejsbukowe grupy w stylu pomoc prawna to jest dramat i strata czasu.
Sytuacja następująca :
Mam paru dniową inwentaryzację w kołchozie. Połowa pracowników jest potrzebna, połowa nie. Tak się składa, że nie jestem wówczas potrzebny. Teoretycznie mam wolne.
I
Mirki pomóżcie, bo te pejsbukowe grupy w stylu pomoc prawna to jest dramat i strata czasu.
Sytuacja następująca :
Mam paru dniową inwentaryzację w kołchozie. Połowa pracowników jest potrzebna, połowa nie. Tak się składa, że nie jestem wówczas potrzebny. Teoretycznie mam wolne.
I
@mirko_anonim: a sporo masz urlopu zaległego?
- 1
Mam problem z nieuznaną reklamacją na sprzęt zakupiony w EURO. Nie wiem co dalej robić.
Kupiłem stację zasilania Ecoflow Delta Pro. Ppo niecałych dwóch latach użytkowania zgodnego z przeznaczeniem ma mniej więcej 66% pojemności, a zgodnie z deklaracjami producenta powinna utrzymać 80% pojemności po 3500 cyklach. Czyli powinna spokojnie wytrzymać 10 lat codziennego użytkowania. A minęły na razie niecałe dwa lata.
Sklep odsyła mi sprzęt z informacją "towar jest zgodny z umową, wolny
Kupiłem stację zasilania Ecoflow Delta Pro. Ppo niecałych dwóch latach użytkowania zgodnego z przeznaczeniem ma mniej więcej 66% pojemności, a zgodnie z deklaracjami producenta powinna utrzymać 80% pojemności po 3500 cyklach. Czyli powinna spokojnie wytrzymać 10 lat codziennego użytkowania. A minęły na razie niecałe dwa lata.
Sklep odsyła mi sprzęt z informacją "towar jest zgodny z umową, wolny
źródło: Zrzut ekranu 2025-11-24 o 14.02.33
Pobierz✨️ Jak uzyskać zakaz kontaktu z rodzicami? Ⓘ
Jak sądzicie jaka jest szansa, że sąd wyda zakaz kontaktu dla moich rodziców jeżeli bym dokładnie opisał co przez nich przeżyłem, co dalej przeżywam i jaki stres odczuwam na myśl że mogliby się ze mną kiedyś skontaktować? Gdybym miał taki zakaz sądowy to bym mógł odetchnąć psychicznie.
Nie mamy kontaktu od 10 lat. Nie kontaktowali się ze mną do tej pory, ale obawiam się, że oni
Jak sądzicie jaka jest szansa, że sąd wyda zakaz kontaktu dla moich rodziców jeżeli bym dokładnie opisał co przez nich przeżyłem, co dalej przeżywam i jaki stres odczuwam na myśl że mogliby się ze mną kiedyś skontaktować? Gdybym miał taki zakaz sądowy to bym mógł odetchnąć psychicznie.
Nie mamy kontaktu od 10 lat. Nie kontaktowali się ze mną do tej pory, ale obawiam się, że oni
@mirko_anonim: ??? Przecież jak jesteś pełnoletni, to rodzice tracą władzę rodzicielską nad Tobą i możesz robić sobie co dusza zapragnie.
Polskie prawa nie zna konstrukcji ustalania/zakazywania kontaktôw ze swoim pełnoletnim dzieckiem. Ewentualnie może być nałożony środek karny na rodziców w przedmiocie zakazu kontaktowania się, ale to jest orzekane w wyroku karnym, a więc musieli popełnić na Twoją rzecz przestępstwo i zostać skazani.
Polskie prawa nie zna konstrukcji ustalania/zakazywania kontaktôw ze swoim pełnoletnim dzieckiem. Ewentualnie może być nałożony środek karny na rodziców w przedmiocie zakazu kontaktowania się, ale to jest orzekane w wyroku karnym, a więc musieli popełnić na Twoją rzecz przestępstwo i zostać skazani.
- 0
delikatny-patriota-81: Ogólnie to sąd by wydał, ale skoro minęło 10 lat bez kontaktu to prędzej ty musisz iść do psychiatry
〰〰〰〰〰〰〰〰〰〰〰〰〰〰〰
· Akcje: Odpowiedz anonimowo · Więcej szczegółów
· Zaakceptował: mkarweta
〰〰〰〰〰〰〰〰〰〰〰〰〰〰〰
· Akcje: Odpowiedz anonimowo · Więcej szczegółów
· Zaakceptował: mkarweta
#prawo #poradaprawna #windykacja #kiciochpyta
Pozyczylem znajomej osobie pieniadze na rozwoj firmy (umowa cywilnoprawna, dodatkowo slady w korespondencji mailowej/komunikatorowej), kwota pieciocyfrowa. Znajoma nie ogarnela, firma spadla z rowerka, zostala z dlugami. Ustalilismy (tez pisemnie) ze bedzie splacac odsetki w wys. X za kazdy miesiac opoznienia, posplacala je moze rok, nie tykajac kapitalu, po czym urwala kontakt, zostawiajac jedynie nowy adres do korespondencji "bo i tak
Pozyczylem znajomej osobie pieniadze na rozwoj firmy (umowa cywilnoprawna, dodatkowo slady w korespondencji mailowej/komunikatorowej), kwota pieciocyfrowa. Znajoma nie ogarnela, firma spadla z rowerka, zostala z dlugami. Ustalilismy (tez pisemnie) ze bedzie splacac odsetki w wys. X za kazdy miesiac opoznienia, posplacala je moze rok, nie tykajac kapitalu, po czym urwala kontakt, zostawiajac jedynie nowy adres do korespondencji "bo i tak
@AndrzejKita: Wysłać pismo przesyłką rejestrowną Poczty Polskiej (wezwanie do zapłaty z terminem 3 dni na zapłatę + numer konta bankowego wraz z zawezwaniem do próby ugodowej! - bo teraz jeśli nie wezwiesz dłużnika do próby ugodowej to sąd sam Cię skieruje do postępowania ugodowego, wzory znajdziesz na necie za free), poczekać aż odbierze (można wysłać z żółtą kartą potwierdzenia-odbioru, jeśli natomiast jesteś sycem i nie chcesz za to płacić to
@AndrzejKita: Jak ma środki trwałe na 100k to nie jest ważne czy ma depresję czy nie, bo tego komornik nie bada. Problem się pojawia jeśli dług publiczno-prawne przekraczają te 100k. Ba, 100k to jest według niej, ale weź pod uwagę licytację komorniczą, która Ci może sprzedać te środki trwałe za 1/4 wartości, bo żadne frajer nie będzie chciał tego kupić na licytacji po cenie rynkowej.
- 1
Cześć,
Przychodzę do was z pytaniem, może ktoś miał podobnie.
W lutym 2022 zakończyłem leczenie ortodontyczne, dostałem w gabinecie 1 nakładki na zęby żebym nosił na noc. W marcu 2023, nakładki przetarły się w związku z czym byłem zmuszony wyrobić nowe. W międzyczasie gabinet 1 został wchłoniety przez franczyze więc odeslano mnie do innego salonu sieci. Wykonano mi nakładki, które nosiłem zgodnie z instrukcjami jednak przy wizycie u dentysty po około roku czasu
Przychodzę do was z pytaniem, może ktoś miał podobnie.
W lutym 2022 zakończyłem leczenie ortodontyczne, dostałem w gabinecie 1 nakładki na zęby żebym nosił na noc. W marcu 2023, nakładki przetarły się w związku z czym byłem zmuszony wyrobić nowe. W międzyczasie gabinet 1 został wchłoniety przez franczyze więc odeslano mnie do innego salonu sieci. Wykonano mi nakładki, które nosiłem zgodnie z instrukcjami jednak przy wizycie u dentysty po około roku czasu
@Jurant_ze_sbychowa: kto bedzie sral do wlasnego gniazda, dla nich nie istnieje cos takiego jak odpowiedzialnosc
@Cytryn__: Do takich spraw to tylko biegły sądowy
- 1
Witam. Szukam sposobu na odzyskanie pieniędzy od nieuczciwego wykonawcy (znaleziony na fixly...). W skrócie zamówiłem u pewnego pana okno dachowe wraz z montażem. Po wystawieniu przez sprzedającego FV i prośbie o zaliczkę popełniłem błąd i wpłaciłem 1.6k zł (w zasadzie wartość okna). Od tego czasu (listopad 2024 o ile dobrze pamiętam) wykonawca leci w kulki, wyznaczał wielokrotnie terminy w których przyjdzie założyć okno, jednak nigdy się u mnie nie pojawił. Gdzieś w
@ludlum: może policja? choć jak ostatnio był program w Uwadze to nie badzo chcieli pomóc oszukanym przez budowlańca co nie wykonał usług choć zaliczkę wziął
- 0
Dzięki wszystkim za pomoc, idę zgłosić typa na policję a potem jak to nic nie da to do sądu.
TD;LR Wątpliwości dotyczące przepisania nieruchomości przez babcię na wnuczkę - pełnomocnictwo i stan świadomości.
Prawnicze mirki i mirabelki ( ͡° ͜ʖ ͡°) kieruje do was zapytanie, bo chce poznać waszą opinie co knuje moja siorka i szwagier. Tdlr dalem gdyby komuś nie chciało sie czytac całości, a więc:
Zwracam się do Was z prośbą o pomoc w zrozumieniu pewnej sytuacji związanej z dziedziczeniem i prawem spadkowym. Sprawa dotyczy spadku po mojej
Prawnicze mirki i mirabelki ( ͡° ͜ʖ ͡°) kieruje do was zapytanie, bo chce poznać waszą opinie co knuje moja siorka i szwagier. Tdlr dalem gdyby komuś nie chciało sie czytac całości, a więc:
Zwracam się do Was z prośbą o pomoc w zrozumieniu pewnej sytuacji związanej z dziedziczeniem i prawem spadkowym. Sprawa dotyczy spadku po mojej
@JasnyBanan: ja to widzę tak. Siostra się bsbcią opiekowała, a teraz są podchody jak ja ze spadku wydymac xD do opieki chętnych nie było, ale do majątku i owszem xD klasyka ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@JasnyBanan:
Nic w tej historii nie trzyma się kupy, jeżeli dostała darowiznę w 2017r. to i tak była zwolniona z podatku. Jedyne jaki podatek może być na podana taką kwotę to ewentualne pcc 2% od nabycia, ale skoro nabyła drogą dziedziczenia to raczej odpada i nie wiem jakim cudem mieszkanie w tym domu przez 5 lat by obniżyło podatek. Dla mnie to jakiś typowy bullshit.
Nic w tej historii nie trzyma się kupy, jeżeli dostała darowiznę w 2017r. to i tak była zwolniona z podatku. Jedyne jaki podatek może być na podana taką kwotę to ewentualne pcc 2% od nabycia, ale skoro nabyła drogą dziedziczenia to raczej odpada i nie wiem jakim cudem mieszkanie w tym domu przez 5 lat by obniżyło podatek. Dla mnie to jakiś typowy bullshit.
- 0
#prawo #poradaprawna #pytaniedoeksperta #pracbaza #praca
czy pracodawca może poinformować pracownika o delegacji nazajutrz, po godzinach pracy, na przysłowiowym korytarzu gdy pracownik wychodzi do domu?
Manager ‚prosił/informowal’ kolegę o stawiennictwie nazajutrz na 8 rano w innym mieście w dość sporej odległości, kolega powiedział że nie a jak będzie trzeba to bierze na NŻ;
plany prywatne i życie poszłoby się na ten dzień i wieczór i dzień
czy pracodawca może poinformować pracownika o delegacji nazajutrz, po godzinach pracy, na przysłowiowym korytarzu gdy pracownik wychodzi do domu?
Manager ‚prosił/informowal’ kolegę o stawiennictwie nazajutrz na 8 rano w innym mieście w dość sporej odległości, kolega powiedział że nie a jak będzie trzeba to bierze na NŻ;
plany prywatne i życie poszłoby się na ten dzień i wieczór i dzień
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
@r4p7ss: IMO mogą go cmoknąć. Nie można wysłać człowieka z dnia na dzień.
Jeśli ktoś może i chce (np. za extra $$$) to już inny temat.
Prawo pracy nie precyzuje jednoznacznie okresu, z jakim wyprzedzeniem pracownik powinien być poinformowany o oddelegowaniu. Jednak zgodnie z artykułem 42 Kodeksu pracy, zmiana miejsca pracy powinna
Jeśli ktoś może i chce (np. za extra $$$) to już inny temat.
czy pracodawca może poinformować pracownika o delegacji nazajutrz, po godzinach pracy, na przysłowiowym korytarzu gdy pracownik wychodzi do domu?
Prawo pracy nie precyzuje jednoznacznie okresu, z jakim wyprzedzeniem pracownik powinien być poinformowany o oddelegowaniu. Jednak zgodnie z artykułem 42 Kodeksu pracy, zmiana miejsca pracy powinna
- 0
Szanowni #adwokat i #radcaprawny na potrzeby pracy magisterskiej, serdecznie proszę o pomoc w udzieleniu odpowiedzi dotyczącej ilości #poradaprawna w ciągu roku. #prawo #prawnik #sadowehistorie https://forms.gle/ZwKGZKxgpVwUKWb26
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
@JuanPablitoSegundo_2137: ja znam ale nie chce mi się tego czytać
@JuanPablitoSegundo_2137 piszesz tak chaotycznie że właściwie nie wiadomo co co kaman.
- 1
#mediaexpert #reklamacja #smartwatch #huawei #poradaprawna
Cześć! Użytkowałam smartwatch Huawei GT3 od około półtora roku. Z dnia na dzień, bateria w zegarku przestała działać prawidłowo - wymagał ładowania co 24 godziny, a nie jak do tej pory co 5 dni. Zaniosłam go do reklamacji w ME. Właśnie dostałam odpowiedź, że zegarek ma głębokie mikrorysy na wyświetlaczu, widoczne tylko pod mikroskopem, co eliminuje go
Cześć! Użytkowałam smartwatch Huawei GT3 od około półtora roku. Z dnia na dzień, bateria w zegarku przestała działać prawidłowo - wymagał ładowania co 24 godziny, a nie jak do tej pory co 5 dni. Zaniosłam go do reklamacji w ME. Właśnie dostałam odpowiedź, że zegarek ma głębokie mikrorysy na wyświetlaczu, widoczne tylko pod mikroskopem, co eliminuje go
- 1
@Pracuje_zdalnie_chyba: dziękuję <3
@Emka0893: jakbyś miał/miała problemy to sie odezwij na pw. W pracy zajmuję się na co dzień reklamacjami
- 0
Siemanko, zakupiłem towar w sklepie stacjonarnym ale ponieważ nie mieli na stanie to został on dostarczony mi paczkomatem. Czy w takiej sytuacji przysługuje mi prawo do zwrotu w ciągu 14 dni?
#poradaprawna #prawo #zakupy
#poradaprawna #prawo #zakupy
Witam, poszukuję pomocy w ocenie prawnej służebności przez zasiedzenie działki zgodnie z art. 292 KC. Chodzi o to, iż blok w którym mieszkam ( wspólnota mieszkaniowa ) nie ma swojego wjazdu, blok oddany do użytku 1 czerwca 1994 roku i od tamtej pory wszyscy mieszkańcy w sposób ciągły korzystają z działki jako dojazd do bloku. Blok był pobudowany jako mieszkania przyzakładowe z wydzielonym gruntem, na którym znajdują się garaże oraz parking. Nie
@smashgoor: to jest zbyt skomplikowany temat na analizę darmową na wykopie. Znam bardzo podobny przypadek który zakończył się oddaleniem wniosku bo sąd stwierdził że korzystanie z nieruchomości w celu dojazdu nie jest posiadaniem samoistnym.
@Adams_GA: @smashgoor przecież tutaj mowa jest o zasiedzeniu służebności przejazdu i przechodu, a nie prawa własności, więc posiadanie samoistnie nie jest do niczego potrzebne. Oczywiście, że go nie było - ale to niczego nie zmienia.
Zasiedzenie jest możliwe, ale sprawa skomplikowana. Bo albo idziecie w służebność osobistą (każdy osobno, koszmarna sprawa, zresztą nie rozwiązuje tego na stałe), albo w gruntową. Ale wtedy trzeba sprawdzić, od kiedy właściciel gruntu pod
Zasiedzenie jest możliwe, ale sprawa skomplikowana. Bo albo idziecie w służebność osobistą (każdy osobno, koszmarna sprawa, zresztą nie rozwiązuje tego na stałe), albo w gruntową. Ale wtedy trzeba sprawdzić, od kiedy właściciel gruntu pod


















