Wpis z mikrobloga

Mam teraz dużą zagwozdkę. Twardy orzech do zgryzienia. Wszystko przez moją lekkomyślność, ale zacznę od początku. Chciałem wyglądać na swoim prawie jazdy zjawiskowo, tak jak gwiazdor Hoolywood, dlatego przy pomocy tej popularnej aplikacji na Androida, połączyłem moje zdjęcie legitymacyjne ze zdjęciem Roberta De Niro. Efekt był na prawdę piorunujący i zrobił się ze mnie przystojniak jak się patrzy. W zasadzie zdjęcie mało przypominało mnie! I tu jest właśnie problem... :/ Niestety na następny dzień bezrefleksyjnie zaniosłem te zdjęcie do Wydziału Komunikacji, bo wtedy się nad tym zbytnio nie zastanawiałem, tylko chciałem mieć takie debeściarskie zdjęcie w dokumencie.

Zdjęcie przeszło, bo pani w urzędzie mi się przecież zbytnio nie przyjrzała, ale jak ktoś będzię wścibski, to się przyjrzy, i porówna, a wtedy będę skończony. W najlepszym przypadku stanę się obiektem żartów i drwin, a w najgorszym skończę w celi za fałszerstwo. Czuję, że grunt pali mi się pod nogami, i moja wymarzona kariera stoi pod dużym znakiem zapytania.

Dopiero później w trakcie rozmowy z narzeczoną, przemówiła mi trochę do rozumu, dlatego przed samym zamówieniem prawa jazdy zaniosłem nowe, normalne zdjęcie, żeby normalne poleciało do tego Wydziału Papierów Wartosciowych czy jak się to tam nazywa. Ten urząd, który wyrabia prawa jazdy. Pani w urzędzie jednak nadmieniła, że "nie ma problemu, doda je w systemie". Właśnie, w systemie... Stąd moje pytanie, odnośnie tego, że jeśli dobrze rozumiem, to tamte poprzednie trafiło już do systemu jeszcze przed wysłaniem? I ono tam zostanie? Poza tym czy tutaj chodzi tylko o lokalny system tego wydziału komunikacji? Czy może nawet przed wysłaniem wniosku o wydanie prawa jazdy, zdjęcie trafiło JUŻ do ogólnokrajowego rejestru i już tam zostanie NA ZAWSZE?

Pytam, bo chce rozpocząć kariere samorządowca, a wiem, że gdy rozpocznę karierę polityczną, ktoś wcześniej czy później będzie mi grzebał w życiorysie i w danych w rejestrach, dlatego jest to bardzo, bardzo złe, żeby zobaczyli, że jedno z moich zdjęć wyraźnie odstaje od reszty, i w zasadzie przedstawia inną fikcyjną osobę. Z tego by była afera murowana... Proszę tu osoby kompetentne, które się znają na tych systemach urzędowych, żeby mi wyjaśniły, jak to z tym jest. Wydział komunikacji jest w Łodzi, a kariere chce robić we Wrocławiu. Stąd się zastanawiam, czy to trafiło do ogólnopolskiego systemu. Sprawa nurtuje mnie też w kontekście rejestru kierowców, do którego ponoć coś trafia. A może gdy dodano do systemu nowe zdjęcie przed wysłaniem, to tamte usunięto? To by mnie uspokoiło, ale obawiam się, że jednak to tak nie działa, i co trafiło do systemu, to już tam zostanie. Pytanie zasadnicze brzmi, czy to system ogólnopolski, czy tylko łódzki? Prosze o poważne i kompetentne odpowiedzi, pozdrawiam państwa serdecznie.

#prawojazdy #word #prawko #wydzialkomunikacji #prawo #prawomarcina #urzedy #poradaprawna #prawnik #mecenas #pomocy #mgr #studia #adwokat #informatyka #polityka
  • 4
  • Odpowiedz