Wpis z mikrobloga

✨️ Obserwuj #mirkoanonim
Czy jest z nami na sali jakiś prawnik? ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Otóż otrzymałem niewspółmiernie wysoki mandat, który przyjąłem, ale został on wystawiony w tak niedbały sposób, ze dziecinnie prosto jest mi go uchylić, co do winy, z powodu niedopatrzenia co do jego treści, gdzie wskazane wykroczenie, jest akurat w tym wypadku wyłączona z odpowiedzialności w myśl paragrafu XY, punktu Z, ustawy.

Mogę go zaskarżyć w łatwy sposób, w przewidzianej instytucji uchylenia, poprzez złożenie wniosku do Sądu rejonowego, w obszarze zaistniałej sprawy w przeciągu 7 dni od przyjęcia, gdzie wyda on decyzje co do zasadności podczas najbliższego posiedzenia.

O ile nie obawiam, powodzenia mojego zażalenia, pomimo, ze nie korzystam z pomocy prawnej, ponieważ instytucja odwoławcza, co do uchylenia, nie daje możliwości dalej sie odwołać, w przypadku odmowy sędziego, wiec byłoby to topieniem dodatkowych środków — co nawiasem jest długoletnim sporem pomiędzy RPO, a trybunałem konstytucyjnym jako niezgodne — rodzi sie w mojej głowie następujące pytania.

1. Czy jeżeli funkcjonariusze zarejestrowali przy okazji jakieś inne moje wykroczenie, w toczonym kazusie, dotyczące innego wykroczenia, za ktore nie nałożyli mandatu, podczas interwencji, to czy w przypadku ich materiałów dowodowych contra mojego twierdzenia, sam mandat może zostać uchylony, jednak zostaną założeń nowe postępowanie w sprawach o wykroczenie?
2. Czy szansa, na taki obrót sprawy jest duża, bo sondy niechętnie wydają przyparte do muru, takie uchylenia i może w ten sposób spróbować powetować stratę (Skarbu Państwa)?
3. Jak wyglada sprawa nadania samego zażalenia — mogę zrobić to wysyłając Epuap na publicznie udostępniona skrzynkę Sądu Rejonowego, podpisujac wniosek podpisem cyfrowym z nowego dowodu osobistego(działa to chyba w skrzyzowaniu z profilem zaufanym) — czy jeżeli pismo zostanie odrzucone np. z powodu braków formalnych w samej przesyłce elektronicznej( zły podpis etc.), to mogę sie jakoś odwołać pomimo upłynięcia ustawowych 7 dni, z powodu tego, ze moja sprawa nie została nawet rozpatrzona?

Bardzo dziękuje, za jakakolwiek pomoc, może mamy kogoś kto miał podobne przejścia, lub jest tym ekspertem, zna sie na tego typu postępowaniach. ( ͡~ ͜ʖ ͡°)

Post scriptum; TLDR. zastanawiam sie, czy jest sens zaskarżyć i wnioskować o uchylenie mandatu, co do winy, co jest możliwe nawet jeżeli mandat przyjąłem, jeżeli istnieje ryzyko, ze jakieś inne moje wykroczenie zostało zarejestrowane, chociaż mam co do samego faktu istnienia ewidencji nagrania w rękach policji, duże wątpliwości, od samego faktu jego nagrania w momencie zdarzenia, po to, ze zostało ono nawet jeśli, to w ogóle zarchiwizowane do chwili obecnej. Jest w ogóle jakaś procedura przechowywania takich nagrań?
Jeszcze raz dziękuje ślicznie za pomoc i serdecznie Was pozdrawiam aniołki i robaczki (ʘʘ);
A i #!$%@? sebastiana z BMW, mordercę Rodziny z Myszkowa i wszystkie instytucje bezprawia, które go kryly i majtaczyly . ( ͡° ͜ʖ ͡°)-

#prawo #prawokarne #prawnik #poradaprawna #prawodrogowa #mandat #polskiedrogi




· Akcje: Odpowiedz anonimowo · Więcej szczegółów
· Zaakceptował: Nighthuntero
· Autor wpisu pozostał anonimowy dzięki Mirko Anonim

  • 5

@Karoleer: Dzięki. dzięki wielkie mistrzu!!
Wiesz co, tak na bazie zajawki podszedłem do tego i zastanawia się, czy w samym nadzwyczajnym środku zaskarżenia jakim jest wniosek o wyjątkowe uchylenie mandatu karnego,

nie zawrzeć ze z powodu tego ze jeżeli mandat karny należy uchylić art.101 par. 1, gdy został nałożony za zachowanie prawnie obojętne (o co wnoszę, skarżąc się o uchylenie mandatu w sprawie winy) -- co jest wobec tej okoliczności przesłanka