Wpis z mikrobloga

✨️ Obserwuj #mirkoanonim
Chciałem wystawić na wizytówce jednego z deweloperów na #google opinie o jednej z pracujących w biurze kobiet (napisać w opinii jej imię i nazwisko i opisać sprawę). Rodzice kupili sobie mieszkanie i reklamowali wykonanie stropu. Byłem z tatą by mu pomóc w biurze dewelopera, tata ma stwardnienie rozsiane. ~25 laska z wybujałym ego potrafiła robić dziwne komentarze o chorobie mojego ojca, do tego komentować np. "synek musi pomogać", ostentacyjnie odebrała przy nas dwie rozmowy prywatne i prowadziła rozmowy, scrollowała fejsa czy innego instagrama "rozmawiając" z nami i słuchając nas (wtf?!). Pewności oczywiście nie mam, ale wydawała się dodatkowo lekko dziabnięta.

Jak prosiliśmy by przekazała sprawę do swojego przełożonego, to odmawiała. Dopiero po kilku telefonach udało się z nim skontaktować. Facet był wyrozumiały i szybko udało się załatwić co trzeba, za tę kobietę przeprosił. Nie wydawał się specjalnie zdziwiony jak opowiadałem mu o zachowaniu kobiety.
Poza treścią, w której chcę opisać tę kobietę z jej imienia i nazwiska, chciałbym dać 3 na 5 gwiazdek i wspomnieć o tym, że za to inni pracownicy wydają się ok i współpraca z deweloperem była w miarę ok. W odniesieniu do sytuacji z tą babką - chcę po prostu opisać suche fakty, no... ewentualnie określić ją jako nieprofesjonalną i niewłaściwą do takiej pracy. Czy mogę coś takiego napisać na opiniach google i w razie czego nie mieć przypału w sądzie?

#sad #prawo #patodeweloperka #mieszkanie #deweloper #deweloperka #poradaprawna #p0lka #patologiazmiasta



· Akcje: Odpowiedz anonimowo · Więcej szczegółów
· Zaakceptował: RamtamtamSi
· Autor wpisu pozostał anonimowy dzięki Mirko Anonim

  • 7
  • Odpowiedz
@mirko_anonim: jaki przypał w sądzie , pisanie prawdy nie podchodzi pod paragraf , natomiast razi że teraz nawet takie damskie przyglupy biorą do pracy za biurko , naprawdę musi brakować ludzi do pracy
  • Odpowiedz
@Linnior88:

pisanie prawdy nie podchodzi pod paragraf

Czyżby?

https://www.prawo.pl/prawnicy-sady/pomowienie-a-dowod-prawdy-w-procesie-karnym,184741.html

Prawdziwość komentarza nie wyklucza odpowiedzialności

W myśl art. 213 § 1 k.k. jeżeli zarzut jest prawdziwy - nie dochodzi do pomówienia, ale ową prawdziwość udowodnić musi pomawiający. Ważne też, w jakiej sytuacji rzucał swoje oskarżenia. Jeśli uczynił to w prywatnej rozmowie czy wąskim gronie znajomych, wówczas w przypadku, gdy adresat wypowiedzi oskarży go o pomówienie, wystarczy dowód, że komentarz lub oskarżenie jest
  • Odpowiedz
@mirko_anonim: Skandaliczne zachowanie, przyjmij moje wyrazy współczucia i życzenia zdrowia dla Ojca.

Komentarz sobie odpuść, chociażby dlatego, że nic to nie zmieni. Ciśnij jej przełożonego, a najlepiej przełożonego jej przełożonego w HQ, wysmaruj pismo z obszernym opisem sytuacji, na CC: dział HR. Wówczas jest niezerowa szansa, że pani straci pracę i trafi tam gdzie jej miejsca, np. zacznie skręcać taborety w fabryce, zwłaszcza jeśli nie pracuje w sprzedaży i nie wykręca
  • Odpowiedz